Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 27641 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #45 - 13.07.2004 at 19:17:41
 
Quote:


Tud tvoja naklonjenost in vsa zavestna pozitivna naravnanost je bolj na trhlih nogicah, a veš, ker dokler imaš vsaj do enega človeka negativno čustvo, gledišče, no illusion, whatever, bojazen pred čisto zavestjo Shocked, ga boš slej ko prej imel tud do tistega, katerega kuješ v zvezde, pa priznaš ali ne. Ker kolesa usode ne obračaš ti in dajmo še 1x zlajnat: what goes arround comes arround. In ljubezen je ljubeča naravnanost do vseh in vsega.

Uf.

Aja, pa hudo se mi zdi, da je človek navezan na to, da se ga ne da prinesti okrog. Morali bi se jemati malo manj resno.


Lepo.  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zavist in ljubosumje
Reply #46 - 14.07.2004 at 07:53:59
 
Quote:
Prav res, vas potem mi malo manj, pa se vse izravna. Tongue

bp


In kdo zdaj tu spada pod "vi"   (domnevam da Toni, pa še.....??)  in kdo pod "mi"(očitno bp in...??) ?
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zavist in ljubosumje
Reply #47 - 14.07.2004 at 13:15:17
 
Petra. wrote on 13.07.2004 at 14:16:20:
včasih je lažje komunicirat, če se neha med vrsticami brat in skos neki špekulirat



To lahko razumem kot poziv k neumnosti. V imenu nekega "višjega" cilja - lažje komunikacije.

Kje jaz vidim problem tovrstnega poziva?
Med vrsticami biti sposoben brati, ob tem pa medvrstične zapise namenoma ignorirati je meni osebno nemogoče. Seveda si bom tu ponovno nakopala kritike v smislu "moje subjektivne resnice", ampak to za mene niti ni važno.
V bistvu je spsobnost brati med vrsticami dar in prekletstvo hkrati. Prekletstvo ravno zato, ker si hitro na tapeti kot "konflikten". Ker po svoji notranji nuji odreagiraš na nenedolžne izjave, ki pa navzven in za mainstream delujejo nedolžno. Tukaj so "neumni" (beri: tisti, ki med vrsticami ne vidijo) v prednosti - če govorimo v duhu stare ljudske modrosti, da so neumni zelo srečni, saj ne vedo, da so neumni. Saj posledično tudi ne vedo, kako se svet vrti.

Aha, pa še to...če moram za lažjo komunikacijo plačati z "neumnostjo", potem se lažji komunikaciji hvaležno odpovedujem.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #48 - 14.07.2004 at 13:31:19
 
Lilith wrote on 14.07.2004 at 07:53:59:
In kdo zdaj tu spada pod "vi"   (domnevam da Toni, pa še.....??)  in kdo pod "mi"(očitno bp in...??) ?

Tisti "vi" je enak oz. odgovor Tonijevi prvi osebi mnozine, ki jo je uporabil v citiranem tekstu.

Pod "mi" pa spadava jaz in kraljica Viktorija (in ne, nisem zagresil slovnicne napake) Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #49 - 14.07.2004 at 14:05:53
 
Lilith wrote on 14.07.2004 at 13:15:17:
V bistvu je spsobnost brati med vrsticami dar in prekletstvo hkrati.


to se čist strinjam, sam saj sama veš verjetno že, da pa vsako branje med vrsticami na koncu sploh ni to, kar si mislil...ne vem, vsaj meni se je to že zgodilo, velikokrat vem, se pa tudi zmotim... In sem prišla do tega, da je dostikrat samo navadno zgubljanje moje energije, sploh ko, če se velik obremenjujem z drugimi.

Drugače pa mi je bilo že v šoli smešno, ko so prfokse za SLO vedno filozofirale kaj je takrat mislil pesnik ko je pisal... Tega nihče ne ve, to je vedel samo pisec sam... In to se mi zdi dost podobno.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #50 - 14.07.2004 at 17:16:51
 
Quote:
Sploh po vseh exotovih obtožbah, kako sem jo jaz pregnala s foruma, ker sem jo skoz napadala in dejansko sem postala to, kako sem bila določena. J


Fragile, na chatu si napisala, da je Lilith malo čudna. Torej nimaš z njo čistih računov, ker hočeš izpasti pred Gapetovci v boljši luči, kot nedolžna deklica, ki ji ni nič jasno - daleč od resnice. No, sicer se me stvar ne tiče in ne vem, kar je med vama, da bi katero koli od vaju favoriziral, ker v vsakem primeru bosta dosegli polarizacijo Gape občinstva, eni bodo na tvoji strani, drugi na Lilithovi. Zakaj bi morali biti drugi porota in se vpletati v vajini osebne zadeve, to razčistita na privat, ne pa da se obesiš na vsak Lilithin post in nergaš, se kujaš in zmiguješ z glavo. Ni ti celo všeč, če ji kdo da kompliment, kot Toni Zamene, to je njuna stvar, če bosta drug drugega hvalila ali sovražila. Če jima tak paše, kaj se imaš ti tu sedaj za vpletat - če  te kaj moti, ji napiši zasebno sporočilo? Izogibajta se pa pač izogibajta ena druge kot pes in mačka, če nikakor ne najdeta skupnega jezika, pa bo. Fragile - še 1x - to nas ne briga, kakšno je tvoje osebno mnenje o Lilith, ker si vsak človek o drugem človeku ustvari svojo lastno mnenje, predvsem na podlagi izkušenj. JAz z njo nimam negativnih izkušenj, s tabo pa, zato sem morda tudi prizaneslivejši z Lilith, ampak to si ti sprovocirala, ker hočeš dobiti potrditev in speljati vodo na svoje mline.

Pod drugo pa se mi zdi, da sem tudi že z Marjanine stvari opazil negativno reakcijo, pa še morda od katere punce, čeprav prikrito, da se je zgražala nekaj nad Lilith. Torej to si lahko razlagam nekako takole - Lilith je vsekakor po mojem okusu najboljša "pička" na tem Gapetu, pa na splošno se mi zdi zelo atraktivna, kar seveda pri drugih ženskah vzbudi zavist, nevoščljivost, da so moške oči uprte samo vanjo, npr. Tonijeve, he, he.....   Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #51 - 14.07.2004 at 17:22:58
 
apostat wrote on 14.07.2004 at 17:16:51:
Pod drugo pa se mi zdi, da sem tudi že z Marjanine stvari opazil negativno reakcijo, pa še morda od katere punce, čeprav prikrito, da se je zgražala nekaj nad Lilith. Torej to si lahko razlagam nekako takole - Lilith je vsekakor po mojem okusu najboljša "pička" na tem Gapetu, pa na splošno se mi zdi zelo atraktivna, kar seveda pri drugih ženskah vzbudi zavist, nevoščljivost, da so moške oči uprte samo vanjo, npr. Tonijeve, he, he.....   Tongue



exo, spet... prosim za quote, pa linke

če ne pa nehaj opletat z mojim imenom okrog, ker te ne bom pri miru pustila
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zavist in ljubosumje
Reply #52 - 14.07.2004 at 17:32:32
 
m wrote on 14.07.2004 at 17:22:58:
exo, spet... prosim za quote, pa linke

če ne pa nehaj opletat z mojim imenom okrog, ker te ne bom pri miru pustila


m, prakticiraš "lilithizem"?  Wink

Če da, potem nasvet: manj vljudno in bolj agresivno - bolj pali. Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
inkvizicija
Guest




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #53 - 14.07.2004 at 18:01:03
 
Za napeljavo drame k vrhuncu (beri: poglobitev razkola v tem topicu) bo pa sedaj Exo sigurno iz kake mape na svojem računalniku izbrskal kakšen shranjen chat ali forumski stavek iz leta 2 in 3, ki bo z nizkim udarcem vpeljal absolutno resnico v ta duel.

Seveda se (lahko) motim in bo drama zavila v popolnoma drugo smer.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #54 - 14.07.2004 at 18:07:08
 
Quote:
Za napeljavo drame k vrhuncu (beri: poglobitev razkola v tem topicu) bo pa sedaj Exo sigurno iz kake mape na svojem računalniku izbrskal kakšen shranjen chat ali forumski stavek iz leta 2 in 3, ki bo z nizkim udarcem vpeljal absolutno resnico v ta duel.

Seveda se (lahko) motim in bo drama zavila v popolnoma drugo smer.


Ne, to je napisala javno in sem registriral, si zapomnil. Naj zanika, če lahko?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Zavist in ljubosumje
Reply #55 - 14.07.2004 at 18:12:26
 
Ja jest sem tudi Marjano že zasaču, da je govorila proti meni....

al pa v mojo korist....

Na konc sem predvsem ugotovu, da je ta PROTI - ZA mene predsem odvisen od mojega pogleda na vso stvar....


Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Marjana bi quote  Grin Grin Grin



Bom kr po slovensk napisu Marjana    HUUUUUUUUUG
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #56 - 14.07.2004 at 19:14:20
 
Lilith wrote on 14.07.2004 at 13:15:17:
To lahko razumem kot poziv k neumnosti. V imenu nekega "višjega" cilja - lažje komunikacije.

V bistvu je spsobnost brati med vrsticami dar in prekletstvo hkrati. Prekletstvo ravno zato, ker si hitro na tapeti kot "konflikten". Ker po svoji notranji nuji odreagiraš na nenedolžne izjave, ki pa navzven in za mainstream delujejo nedolžno. Tukaj so "neumni" (beri: tisti, ki med vrsticami ne vidijo) v prednosti - če govorimo v duhu stare ljudske modrosti, da so neumni zelo srečni, saj ne vedo, da so neumni. Saj posledično tudi ne vedo, kako se svet vrti.



Mene vedno znova fascinira, da še vedno obstajajo ljudje, ki pravijo, da je branje med vrsticami nezanesljivo, da se izhaja iz sebe, se projicira and so on

... ko pa je že znanstveno dokazano, da večina komunikacije sploh ne poteka na verbalni - explicitni  ravni, ... tudi sam ton nekega pisanja, da besedam svojstven pomen ....

... tko da branje med vrsticami je en tak nezaveden proces... zatakne se bolj pri ozaveščanju te neexplicitne govorice.... to je v bistvu prekletstvo ... ta feeling prelit v besedo ... nezavedno ozavestit in ga predat drugim ... in nekomu pokazat, da si ga prečital.... (temu se reče tudi, da nekomu stopaš po njegovi senci) ... in zato tak človek postane "konflikten"...

... seveda se pa da stigmi "konfliktnosti" čisto elegantno izogniti in biti tiho in narediti kar misliš/mislim, da je prav (pa običajno se to tud bolj splača)

... vsekakor mi je lilithizem precej blizu Grin

(se pa strinjam s Kali, da so prfoksi književnosti ena taka posebna rasa, ki vidi ene hude stvari, ki jih načeloma niti sami ne vidijo, ampak so se od nekod napiflali, da je tam in zdaj druge posiljujejo s svojo napiflarijo ...)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #57 - 14.07.2004 at 19:18:18
 
Quote:
Jest se pa sprasujem, ali si kaj Nietzscheja brala, ali imas psa, ali slucajno rada jahas oz. skrbis za konje.

bp


Nietzsche je poleg Kanta in Fukuyame moj najljubši filozof, in je danes po krivici zanemarjan in bi bil že skrajni čas, da se ga rehabilitira. V končni fazi je bil njegov "nauk" zlorabljen s strani nacistov.

Psa imam tudi, pa jaham tudi, toda ne psi in ne konji niso tipične čredne živali. Kot princip čredne miselnosti bi jaz raje dala ovce. (še posebej tiste, ki so upodobljene v Orwellovi Živalski farmi) - priporočam
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #58 - 14.07.2004 at 19:49:39
 
Sinja,

tri od treh zadetkov v črno, ni slabo Tongue

s pecking orderjem se ni za igrat v nobeni čredi, kar si gotovo imela že priliko osebno spoznat. sicer se kaj hitro pojavita zavist, ljubosumje in še kaj hujšega.

ampak za stampedo je poleg črede bistven strah (oz. strahopetnost), vse ostalo so kvečjemu naključni sprožilci.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #59 - 15.07.2004 at 09:12:18
 
Lilith wrote on 14.07.2004 at 17:32:32:
m, prakticiraš "lilithizem"?  Wink

Če da, potem nasvet: manj vljudno in bolj agresivno - bolj pali. Grin



lilithizem boš verjetno ti bolj prepoznala kot jaz Wink

kakorkoli že, zaenkrat ne čutim nobene potrebe, ne želje po fizičnem obračunavanju ali grožnjah z njim Smiley

je pa res, da mi paše na cajte malo exotu zadihat za ovratnik Grin

čeprav verjetno niti približno ne tolko, kot njemu paše to, da mu je uspelo najt način, da spet dobiva mojo pozornost  Roll Eyes Grin - in me potem gladko ignorira, kar mu daje občutek, da ima kontrolo (beri moč) v svojih rokah ...




exo, tebi pa tolk: lahko vsak dan pišeš o čustvih in tem, kaj je pri ljudeh pomembno, ampak z eno samo takole izjavo:

apostat wrote on 14.07.2004 at 17:16:51:
Lilith je vsekakor po mojem okusu najboljša "pička" na tem Gapetu, pa na splošno se mi zdi zelo atraktivna, kar seveda pri drugih ženskah vzbudi zavist, nevoščljivost, da so moške oči uprte samo vanjo, npr. Tonijeve, he, he.....   Tongue


daš popolnoma jasno vedet, kaj je pri tebi glavni kriterij po katerem 'ocenjuješ' ženske



jaz privoščim Lilith, ravno tako kot sebi, v njeni bližini ljudi, ki jo bodo cenili zaradi vsega kar ona je in kar ni
in v takem konceptu sveta tekmovanje kar hitro izgine s spiska - 'tapravi' partner pa za naju nikakor ne more bit isti  Roll Eyes
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7