Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 27699 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #60 - 15.07.2004 at 09:22:58
 
sinjeoka wrote on 14.07.2004 at 19:14:20:
... tudi sam ton nekega pisanja, da besedam svojstven pomen ....




pri meni je za 'dojemanjem' tega, kar je kdo napisal, še precej več dejavnikov... med drugim tudi ta, če sem človeka spoznala v živo, in kako sem ga doživela


pa še ena misel: če mi nekdo reče, npr., da sem ojštra (al pa mehka, sej vseeno), lahko to vzamem kot kompliment, ali kot kritiko... odvisno od tega, če se to meni zdi 'pozitivna' ali 'negativna' lastnost... oz., ko sebe sprejmem tako kot sem, vzamem vse za pozitivno ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #61 - 15.07.2004 at 09:52:30
 
Quote:
daš popolnoma jasno vedet, kaj je pri tebi glavni kriterij po katerem 'ocenjuješ' ženske


Hm... Jaz žensk sploh ne ocenjujem po kriterijih, ker niso blago, s katero bi barantali in prekupčevali - to jih razvrednoti, saj ima vsaka svojo vrednost. Kateri moški ženski reče, da je grda, je zame navadni bebec. Ampak sam sem preprosto tak, kot da grem po travniku, vse naokrog je polno cvetlic, vsaka diši po svoje, ima svojstven nektar, zua kar jih čebele (moški) obletavajo, ampak me bodo izmed vseh teh cvetk ene bolj privlačevale kot druge, ene bodo bolj pritegnile mojo pozornost - morda je to njihova lepota, morda redkost, morda drugačnost, morda unikatnost, morda njihov opojni vonj - v glavnem vsaka ženska ima svoj čar. Npr. glavni atributi pri Liliji, s katerimi lahko komot meša moške glave, so ženstvenost, emocionalnost, čustvenost, čutnost, prijaznost in milina, nežnost in seveda lepota... Skratka vsaka ženska je svet zase, in koliko bolj je tajanstvena, toliko zna biti zanimiva za moški svet.



Quote:
jaz privoščim Lilith, ravno tako kot sebi, v njeni bližini ljudi, ki jo bodo cenili zaradi vsega kar ona je in kar ni
in v takem konceptu sveta tekmovanje kar hitro izgine s spiska - 'tapravi' partner pa za naju nikakor ne more bit isti  


Pravkar si se izdala, mi je že vse jasno - zanikala si to, česar te je v bistvi strah - tvoj ex X se morda "prepogosteje" druži z Lilith in te matra, če imata kaj, če se kaj dogaja med njima? Ker, ker si ljub...
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #62 - 15.07.2004 at 10:00:05
 
apostat wrote on 15.07.2004 at 09:52:30:
Pravkar si se izdala, mi je že vse jasno - zanikala si to, česar te je v bistvi strah - tvoj ex X se morda "prepogosteje" druži z Lilith in te matra, če imata kaj, če se kaj dogaja med njima? Ker, ker si ljub...


jaooooo, to pa moram poquotat, preden zbrišeš ...

Pravkar si se izdal, mi je že vse jasno - zanikal si to, česar te je v bistvu strah - moj ex X se morda prepogosto druži z Lilith in te matra, če imata kaj, če se kaj dogaja med njima? Ker, ker si ljubosumen? Wink ??? Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #63 - 15.07.2004 at 10:45:21
 

Predlagam še za LittleStar enega advokata, da bo fer...

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #64 - 15.07.2004 at 10:55:07
 
Valentinaa wrote on 15.07.2004 at 10:45:21:
Predlagam še za LittleStar enega advokata, da bo fer...




se ti zdi, da ga rabi? Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #65 - 15.07.2004 at 11:28:12
 
m wrote on 15.07.2004 at 10:55:07:
se ti zdi, da ga rabi? Smiley



Mislim, da ga ne rabi, ampak izgleda, da bi ga rabila.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #66 - 15.07.2004 at 11:38:20
 
PREBLISK

Vsakdo vidi, kaj si videti; le malo jih čuti, kaj si.
[size=0,5]Niccolo Machiavelli[/size]



...I don't know who you are, but I'm with...You
[size=0,5]Avril Lavine[/size]



Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #67 - 15.07.2004 at 12:20:10
 
m wrote on 15.07.2004 at 09:22:58:
pri meni je za 'dojemanjem' tega, kar je kdo napisal, še precej več dejavnikov... med drugim tudi ta, če sem človeka spoznala v živo, in kako sem ga doživela


pa še ena misel: če mi nekdo reče, npr., da sem ojštra (al pa mehka, sej vseeno), lahko to vzamem kot kompliment, ali kot kritiko... odvisno od tega, če se to meni zdi 'pozitivna' ali 'negativna' lastnost... oz., ko sebe sprejmem tako kot sem, vzamem vse za pozitivno www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/kopfkratz2.gif


A si še na mene ljubosumna zraven X-a, ker raje pogledam za Lilith kot za tabo? Saj o tem ti ves čas govorim... Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #68 - 15.07.2004 at 12:21:53
 
apostat wrote on 15.07.2004 at 12:20:10:
A si še na mene ljubosumna zraven X-a, ker raje pogledam za Lilith kot za tabo? Saj o tem ti ves čas govorim... Tongue



tvoji logiki se enostavno ne da oporekat Wink Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #69 - 15.07.2004 at 12:29:52
 
m wrote on 15.07.2004 at 12:21:53:
tvoji logiki se enostavno ne da oporekat Wink Grin


Veš kaj? Še čisto prav imaš....  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #70 - 15.07.2004 at 12:54:09
 
apostat wrote on 15.07.2004 at 12:29:52:
Veš kaj? Še čisto prav imaš....  Grin



me pa res zanima, če si moje mnenje vzel kot kompliment al kot kritiko ...
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #71 - 15.07.2004 at 14:09:59
 
uh, exo, tvoj briljanten um me je čist očaral, a bi mi hotel zaupat, po kakih krasnih vijugah si od tega

m wrote on 15.07.2004 at 09:22:58:
pri meni je za 'dojemanjem' tega, kar je kdo napisal, še precej več dejavnikov... med drugim tudi ta, če sem človeka spoznala v živo, in kako sem ga doživela


pa še ena misel: če mi nekdo reče, npr., da sem ojštra (al pa mehka, sej vseeno), lahko to vzamem kot kompliment, ali kot kritiko... odvisno od tega, če se to meni zdi 'pozitivna' ali 'negativna' lastnost... oz., ko sebe sprejmem tako kot sem, vzamem vse za pozitivno www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/kopfkratz2.gif



prišel na sklep:

apostat wrote on 15.07.2004 at 12:20:10:
A si še na mene ljubosumna zraven X-a, ker raje pogledam za Lilith kot za tabo? Saj o tem ti ves čas govorim... Tongue



tisočkrat hvala za cenjeni odgovor  Smiley

tvoja očarana m
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #72 - 16.07.2004 at 01:28:42
 
To je vse kar je uporabnega v tem topicu Grin:

Lilith wrote on 07.07.2004 at 18:59:57:
Zavist
Je temeljno človekovo čustvo; eden od sedmih smrtnih grehov. Ima konstitucionalno osnovo in je dejavna že od začetka življenja. Predstavlja posebno uničevalno in pogubno obliko prirojene agresije. Medtem, ko je agresija usmerjena k slabemu objektu, je zavist usmerjena k dobremu objektu. Zavist je goreče čustvo, ker ima oz. uživa druga oseba "nekaj dobrega in zaželjenega" in je zunaj kontrole subjekta. Subjektov impulz, da uniči, odvzame ali pokvari "dobro in zaželjeno"  v objektu, je motiviran z zavistjo.


Ljubosumje
se razlikuje od zavisti in vključuje tri akterje: subjekt, objekt, ki ga ima subjekt rad in tretjo stran, ki v subjektu vzbuja občutke tesnobe in nesigurnosti oz. ogroža subjektovo posest. Subjekt občuti ljubosumje, kadar mu tekmec jemlje ljubezen, za katero misli, da mu pripada ali če obstaja nevarnost, da mu bo odvzeta.


vse ostalo:   Sad---> OFF TOPIC <---Angry

no zdej pa moja malenkost mal bolj ontopic 8):

Mikron wrote on 10.07.2004 at 03:23:01:
No ta citat iz knjige Igra s hudičevim repom, meni veliko pove:

"O ne, ne," je govoril doktor, "pravzaprav je z ljubosumnostjo tako ko s strupi: v majhnih, pravilnih dozah so zdravilni, pospesevalni. Nekoliko ljubosumnosti, cisto prava kolicina, zacini privlacnost. To vedo vse pametne zenske, ki ravnajo s tem strupom bolje ko zaleteli moski. Malo prevec in ze nastane zastrupitev. Kaj pa je popolno zaupanje med dvema partnerjema v ljubezni? Prvi korak v dolgcas; kaj pa je dolgcas v ljubezni, vemo: dolgcas spreminja ljubezen v navado, ta pa v odpor. Kaksno bi bilo morje brez viharjev? Zakaj pa v vsaki ljubezni zmaguje zmeraj tisti, ki je slabsega znacaja, bolj vetrnjaski, manj zvest? Ker drzi partnerja s tem v stalni napetosti, v nepretrgani bojazni pred izgubo. Ljudje izbirajo svoje ljubezenske pare po vsem, samo po tistem kar je vazno, ne."

Grin 8)


Lep Pozdrav vsem, pa lepo se imejte in velik se smejte Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #73 - 16.07.2004 at 08:24:03
 
Lilith wrote on 07.07.2004 at 18:59:57:
Subjekt občuti ljubosumje, kadar mu tekmec jemlje ljubezen, za katero misli, da mu pripada ali če obstaja nevarnost, da mu bo odvzeta.


To je bolezensko stanje oz. autoimuna psihološka bolezen.  Smiley Mho.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #74 - 16.07.2004 at 08:25:46
 
Vsaka vrlina se rodi iz tistih dejanj in ob istih dejanjih ob katerih lahko tudi ugasne.
Nravstvene vrline se razvijejo ravno ob občutku užitka ali bolečine, ki nam ga povzročajo: užitek je navadno vzrok da storimo kaj slabega, bolečina pa večkrat povod, da opustimo kaj dobrega.

Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7