Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 27629 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #30 - 13.07.2004 at 13:10:27
 
Toni_Zamene wrote on 13.07.2004 at 09:00:04:
A to mogoče pomeni, da Lilith odrekaš pravico do osebnega prostora na    forumu ?
Osebno mislim, da je tako.

Sprenevedaš se, sprenevedaš, LittleStar.


Bi blo lepo, Toni_Zamene, če bi tole določbo o mojem sprenevedanju tudi obrazložil.

Če se nekaj/nekdo ne ujema s tvojimi predstavami o tistem ali tem, kar naj bi bilo, se potem tisti spreneveda oz. ni resničen?

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #31 - 13.07.2004 at 13:11:22
 
Toni_Zamene wrote on 13.07.2004 at 13:03:37:
Da sporočamo to kar čutimo oziroma to kar ( trenutno ) smo ( prostor prost manipulacije ).




jap, iskrenost, se tud men zdi taglavna pri odnosu drugih do mene (in vice versa, kolikor mi ratuje  Tongue )


in točno to je Little star nardila, al kaj?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #32 - 13.07.2004 at 14:03:11
 
Quote:
Bi blo lepo, Toni_Zamene, če bi tole določbo o mojem sprenevedanju tudi obrazložil.

Če se nekaj/nekdo ne ujema s tvojimi predstavami o tistem ali tem, kar naj bi bilo, se potem tisti spreneveda oz. ni resničen?




Bom poskušal pojasniti.

Tvoj aktualni odnos do Lilith dojemam skozi sledeče  značilnosti : - Lilith in nam forumovcem želiš sporočiti, da te Lilith ne mara, kar "resno" ogroža tvojo kvaliteto življenja. V tem istem sporočilu pa si pravzaprav sporočila dvoje : prvič sporočila si, da na nek način sovražiš ali preziraš Lilith ; drugič pa sintaksa tvojega stavka ( Lilith me ne mara ) sporoča tudi to, da si želiš biti s strani Lilith sprejeta, ljubljena in pozitivno potrjena.

In jaz razmišljam dalje, kaj se to v tvojem odnosu do Lilith dogaja, zakaj ne moreš narediti tega pozitivnega premika k Lilith. Ključ za to na nek način vidim v dejstvu, da si v vajinem odnosu nekaj odkrila, česar pa se ne želiš znebiti, ker ti trenutno  to daje preveč moči in na nek način s tem tudi zadovoljstva. In kaj si odkrila ? Odkrila si, da vedno znova zmoreš Lilith prizadeti. In to spoznanje  ( in užitek ) ti zaenkrat ne data, da bi mogla v sebi vzpostaviti čustveno razpoloženje z novo sintakso  sporočilnosti drugemu - v tem primeru Lilith. Ujetost v to zadovoljstvo ti pa istočasno preprečuje, da bi mogla  v ospredje svojih sporočil do LIlith postaviti tudi druge stvari, ki si jih želiš od nje.

Lilith želim, da ji bo v prihodnje čim prej uspelo opraviti   s to dinamiko tvojega negativnega " užitka " , tebi LIttleStar pa se lahko zgodi , da postaneš ujetnica tovrstnih notranjih dvojnih čustvenih sintaks.

To je moja resnica vajinega aktualnega odnosa, vsak drug pa ima seveda pravico, da si ustvari svojo lastno. In moj namen ni bil žaliti kogar koli.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #33 - 13.07.2004 at 14:16:20
 
včasih je lažje komunicirat, če se neha med vrsticami brat in skos neki špekulirat

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #34 - 13.07.2004 at 14:21:42
 
Petra. wrote on 13.07.2004 at 14:16:20:
včasih je lažje komunicirat, če se neha med vrsticami brat in skos neki špekulirat




men se pa zdi precej zanimivo, kaj vse lahko en človek vidi v drugem Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #35 - 13.07.2004 at 14:23:11
 
m wrote on 13.07.2004 at 14:21:42:
men se pa zdi precej zanimivo, kaj vse lahko en človek vidi v drugem Smiley



ja, samo se je treba vedno vprašat, koliko v vsem ej dejansko resnica in koliko zrcaljenje Smiley Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #36 - 13.07.2004 at 14:27:10
 
Toni_Zamene wrote on 13.07.2004 at 14:03:11:
Lilith želim, da ji bo v prihodnje čim prej uspelo opraviti   s to dinamiko tvojega negativnega " užitka " , tebi LIttleStar pa se lahko zgodi , da postaneš ujetnica tovrstnih notranjih dvojnih čustvenih sintaks.

To je moja resnica vajinega aktualnega odnosa...

moje izkušnje iz 'užitkarstva' so, da so take stvari ponavadi recipročne Roll Eyes
res pa je, da je dovolj že zavedanje enega, da se stvar prekine
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zavist in ljubosumje
Reply #37 - 13.07.2004 at 14:35:36
 
Devi wrote on 13.07.2004 at 14:27:10:
moje izkušnje iz 'užitkarstva' so, da so take stvari ponavadi recipročne Roll Eyes
res pa je, da je dovolj že zavedanje enega, da se stvar prekine



Kako lahko znotraj tvoje teorije opravim s takim jutranjim pozdravom?

Quote:
Ej, Lilith, vse dobre štikle mi boš zapacala Roll Eyes

Smiri se, dušo.





Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #38 - 13.07.2004 at 14:50:51
 
Rekla bi rada: niti malo užitka. Nasprotno. Čutim se ujeta v past, iz katere iščem bolj kot iščem izhod, bolj boli. Ja tudi na ofenziven način sem poskušala, nisem si v ponos.

Od Lilith ne želim ničesar. To, da sem omenila, da me ne mara...., pač čutim tako. Ko je prišla na chat, sem jo parkrat pozdravila in nobenega odzdrava, recimo vzela je večino tega, kar je bilo podano z moje strani, za slabo. Tako sem čutila. Tu sem se začela počutit povsem nemočno. Not gut filing, če te nekdo v osnovi zavrača. Sploh po vseh exotovih obtožbah, kako sem jo jaz pregnala s foruma, ker sem jo skoz napadala in dejansko sem postala to, kako sem bila določena. Ja, sem. Grozljivo spoznanje, kakšno moč nad menoj še vedno ima to, kako me drugi vidijo. Res veliko razočaranje.

Škoda, da Lilith vztrajno ignorira tole vse; marsikaj bi se lahko razčistilo.

Precej patetično vse skupaj. Danes ne morem niti več zatrditi, da je nikoli nisem hotela prizadet, ker s stavkom pri glasbenih tekstih vem, da sem to storila. Človekova nemoč se lahko izraža prav groteskno in je  usmiljenja vredno. Želim si, da bi si ga znala podariti, to usmiljenje.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #39 - 13.07.2004 at 15:03:56
 
Upam in želim, da bo še vse dobro.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #40 - 13.07.2004 at 15:14:41
 
Quote:
Rekla bi rada: niti malo užitka. Nasprotno. Čutim se ujeta v past, iz katere iščem bolj kot iščem izhod, bolj boli. Ja tudi na ofenziven način sem poskušala, nisem si v ponos.

Od Lilith ne želim ničesar. To, da sem omenila, da me ne mara...., pač čutim tako. Ko je prišla na chat, sem jo parkrat pozdravila in nobenega odzdrava, recimo vzela je večino tega, kar je bilo podano z moje strani, za slabo. Tako sem čutila. Tu sem se začela počutit povsem nemočno. Not gut filing, če te nekdo v osnovi zavrača. Sploh po vseh exotovih obtožbah, kako sem jo jaz pregnala s foruma, ker sem jo skoz napadala in dejansko sem postala to, kako sem bila določena. Ja, sem. Grozljivo spoznanje, kakšno moč nad menoj še vedno ima to, kako me drugi vidijo. Res veliko razočaranje.

Škoda, da Lilith vztrajno ignorira tole vse; marsikaj bi se lahko razčistilo.

Precej patetično vse skupaj. Danes ne morem niti več zatrditi, da je nikoli nisem hotela prizadet, ker s stavkom pri glasbenih tekstih vem, da sem to storila. Človekova nemoč se lahko izraža prav groteskno in je  usmiljenja vredno. Želim si, da bi si ga znala podariti, to usmiljenje.



Mislim...........ah, ne bom napisal kaj mislim  Grin

No, če si pa ti iskreno napisala in iz srca, si dobro napisala.

Drugače pa, tudi jaz, ko pridem na chat me marsikdo ne pozdravi in marsikdo sploh noče govoriti z menoj, pa misliš, da se sekiram zdaj zarad tega ?
In misliš, da si bom zdaj vzel neko pravico zaradi tega in po domače povedano sral po določeni osebi ?
Poglej malo vase madona, ta stavek pa menda že ja veš na pamet in boš videla, kako si ga srala Grin

Mislim.............ah, ne bom napisal, kaj mislim  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Mislim, vdihhhhhh, potem izdihhhhhhhhhhhhhhhhhhh.
Pa bo boljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #41 - 13.07.2004 at 16:12:18
 
Quote:
In misliš, da si bom zdaj vzel neko pravico zaradi tega in po domače povedano sral po določeni osebi ?

a je blo to retorično vprašanje? Roll Eyes Grin Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #42 - 13.07.2004 at 16:51:21
 
Devi wrote on 13.07.2004 at 16:12:18:
a je blo to retorično vprašanje? Roll Eyes Grin Grin



Čisto resno, jaz, ko pišem sem resen  Grin

No, nikol se ne ve  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zavist in ljubosumje
Reply #43 - 13.07.2004 at 17:41:49
 
Em, a lahko še malo nadaljujemo o temi ... ljubosumju...?

Jaz se full sprašujem v kakšni povezavi sta ljubosumje in čredni nagon....

Meni nekak izkušnje kažejo ... do to dvoje kar nekako v štric mašira ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zavist in ljubosumje
Reply #44 - 13.07.2004 at 18:28:12
 
sinjeoka wrote on 13.07.2004 at 17:41:49:
Jaz se full sprašujem v kakšni povezavi sta ljubosumje in čredni nagon....

Jest se pa sprasujem, ali si kaj Nietzscheja brala, ali imas psa, ali slucajno rada jahas oz. skrbis za konje.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7