Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8
(Read 31088 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #30 - 07.06.2004 at 20:00:39
 
KissEn_bk, Čist tako to deluje pri nama.Če ne takoj pa malo kasneje,DELUJE pa.Zato sem tako zelo navdušena nad tem načinom,ker nama je ful lepše,ful sva se zbližala,ful se bolj štekava in sva bolj...SREČNA...
Rada vas imam, vse skupaj!!! Kiss Kiss Kiss
Rose,nobene zamere ni,ne se hecat.Čeprav mi je blo pa malenkost hudo,ker sem spet bl gledala čez svoja barvna stekla(slaba samozavest pa to... Sad).Ampak zdej k si(sta) mi pa povedala,je pa čist ok.Hvala. Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #31 - 08.06.2004 at 00:05:52
 
picola wrote on 07.06.2004 at 20:00:39:
KissEn_bk, Čist tako to deluje pri nama.Če ne takoj pa malo kasneje,DELUJE pa.Zato sem tako zelo navdušena nad tem načinom,ker nama je ful lepše,ful sva se zbližala,ful se bolj štekava in sva bolj...SREČNA...
Rada vas imam, vse skupaj!!! Kiss Kiss Kiss
Rose,nobene zamere ni,ne se hecat.Čeprav mi je blo pa malenkost hudo,ker sem spet bl gledala čez svoja barvna stekla(slaba samozavest pa to... Sad).Ampak zdej k si(sta) mi pa povedala,je pa čist ok.Hvala. Smiley Smiley Smiley


Picola, če prav razumem, naju z Rose razumeš. Veš midva nikakor nisva našla skupnega jezika, njej pivo smrdi, jaz ga pa sploh ne pijem. Sam prej tega nisva vedela.  Grin

Rose, zdaj za naju ni več ovir. Wink Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #32 - 08.06.2004 at 07:52:43
 
Quote:
Rose, zdaj za naju ni več ovir. Wink Grin


A. Iga, ne vem, če te prav razumem. A si me ravnokar povabil na kozarček.  Wink Grin

B. ...
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: konstruktivna komunikacija
Reply #33 - 08.06.2004 at 08:01:56
 
Jaz sem imela na začetku težavo, ker nisem mogla partnerju dopovedati, da tudi če se ne strinjava sva prijatelja. To se je njemu zdelo čudno. Sedaj se je navadil  Grin

Brez žaljivk in dretja.  Wink
Vse se da na lep način povedat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: konstruktivna komunikacija
Reply #34 - 08.06.2004 at 08:25:15
 
Sama še mogoče bi, kao, da preberem, in je to my little secret, ampak oba, ej ...

Zdi se mi žalostno, da se morta dva, ki se imata rada, iz knjige učit kako komunicirat. Pravzaprav mislim, da se takšna dva več nimata.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #35 - 08.06.2004 at 09:32:43
 
Quote:
Sama še mogoče bi, kao, da preberem, in je to my little secret, ampak oba, ej www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl.gif

Zdi se mi žalostno, da se morta dva, ki se imata rada, iz knjige učit kako komunicirat. Pravzaprav mislim, da se takšna dva več nimata.



Prebereš knjigo, je tvoja mala skrivnost. Saj ni potrebno, da jo skupi bereta. Nato jo predlagaš partnerju.


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #36 - 08.06.2004 at 11:08:02
 
en_bk wrote on 07.06.2004 at 19:32:00:
Hm, Iga, jaz sem poskusil...pred časom že...vzpostaviti takoimenovano zavestno komunikacijo z ženo /ma lažem...oba sva poskusila/, ko so se najina mnenja razhajala do bolečine, zamere, jeze, užaljenosti, prizadetosti recimo. In deluje zelo. Potrebna pa je osebna disciplina in spoštovanje določenih pravil pri komunikaciji te vrste. Jo uporabljava, če le ni afekt premočan, takoj, sicer pa malo kasneje.
Grin

en bk


Zavestna komunikacija sama po seb nč pozitivno  ne deluje na partnerski odnos, če ni uporabljena v  kontekstu vnaprješnje obojsetranske pripravljenosti za ohranitev/razvoj  tega odnosa. Hočem rečt, da olajša odnos, ne more pa ga vzpostvt, če ga ni oz. ni vzajemne pripravljenosti nanjga.  Dva tujca se lahko še tako vzajemno poslušata pa razumeta, ampak še tako idelana komunikacija ne bo vzpostvla odnosa med njima kot je po drugi strani res, da   dvema,  ki imata vzpostvljeno potrebo po medsebjnem  odnosu, še tako jebena komunikacija težko pride do živega. Ni finta partnerstva v tem, da se bosta dva med sabo naučila lepo pa nekonfliktno pa s polnim razumevanjem  komunicirat, finta partnerstva je v tem, da je vera v  partnerstvo močnješa od še tako nemogoče kominikacijske situacije.

Res pa je to, da partnerjem ponavad pride v razvado, da svojo vero v pratnerstvo utrjujejo skoz nepotrebno vzpostvlajnje nemogočih komunikacijskih situacij , da se po domače povedano med sabo jebejo in skoz to jebancijo preskušajo trdnost partnerske zveze, dokler jim zarad si te slabe navade vere v parnersko zvezo dejansko ne omajajo.

Skratka, svetovano tehniko je treba jemat v širšem kontekstu, če ne je  res  neuporabna/smešna/butasta.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #37 - 08.06.2004 at 11:16:24
 
Titud, saj tukaj v bistvu ne gre eksplicitno za partnersko komunikacijo. Mislim, da gre bolj za komunikacijo kot tako. Bodisi med partnerjema, med sodelavci, skratka bistvo je to, da znamo sogovorniku prisluhniti in da razumemo kaj nam hoče povedati. Torej, da ne delamo zaključkov brez tega, da bi razumeli drugo stran. Ker ravno to se nam vse prevečkrat dogaja.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #38 - 08.06.2004 at 11:19:03
 
Mae wrote on 08.06.2004 at 07:52:43:
A. Iga, ne vem, če te prav razumem. A si me ravnokar povabil na kozarček.  Wink Grin

B. ...


B: Si me, ja. Na kozarček jabolčnega soka in še kakšno kavico. Ali bi ti morda rajši pivo popila?  Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #39 - 08.06.2004 at 12:01:36
 
Quote:
Titud, saj tukaj v bistvu ne gre eksplicitno za partnersko komunikacijo. Mislim, da gre bolj za komunikacijo kot tako. Bodisi med partnerjema, med sodelavci, skratka bistvo je to, da znamo sogovorniku prisluhniti in da razumemo kaj nam hoče povedati. Torej, da ne delamo zaključkov brez tega, da bi razumeli drugo stran. Ker ravno to se nam vse prevečkrat dogaja.


Iga, jest sm se navezoval na bk-a oz. hendrixa, iz katerga je picola citirila. Tam gre za komunikacijo v kontekstu partnerskega odnosa in ne za neko  komunikacijo kot tako. Na  forumu pa po moje  tako nasvetovana tehnika  komunikacije deluje le, če verjememo v neke  vrste medsebojno partnerstvo na poti osebnostne rasti. Če te vere ni,  nobena komunikacijska tehnika partenrstva ne  more vzpostavit.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #40 - 08.06.2004 at 12:15:26
 
titud wrote on 08.06.2004 at 11:08:02:
Ni finta partnerstva v tem, da se bosta dva med sabo naučila lepo pa nekonfliktno pa s polnim razumevanjem  komunicirat, finta partnerstva je v tem, da je vera v  partnerstvo močnješa od še tako nemogoče kominikacijske situacije.
   


Titud, to je zelo zanimiva misel. Bi lahko to, čemur ti rečeš vera v partnerstvo,  imenoval ljubezen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #41 - 08.06.2004 at 12:28:50
 
lola wrote on 08.06.2004 at 12:15:26:
Titud, to je zelo zanimiva misel. Bi lahko to, čemur ti rečeš vera v partnerstvo,  imenoval ljubezen?


Pri partnerstvu  gre za zaupanje oz. vsaj  za pripravjenost nanj.   Ljubezen je pripravljenost na predanost služenju,  ki zajema tud zaupanje oz. partnerstvo, ni pa zarad tega nujno, da  še tako  predano partnerstvo zajema tud ljubezen.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: konstruktivna komunikacija
Reply #42 - 08.06.2004 at 13:42:59
 
titud wrote on 08.06.2004 at 11:08:02:
Zavestna komunikacija sama po seb nč pozitivno  ne deluje na partnerski odnos, če ni uporabljena v  kontekstu vnaprješnje obojsetranske pripravljenosti za ohranitev/razvoj  tega odnosa. Hočem rečt, da olajša odnos, ne more pa ga vzpostvt, če ga ni oz. ni vzajemne pripravljenosti nanjga.  Dva tujca se lahko še tako vzajemno poslušata pa razumeta, ampak še tako idelana komunikacija ne bo vzpostvla odnosa med njima kot je po drugi strani res, da   dvema,  ki imata vzpostvljeno potrebo po medsebjnem  odnosu, še tako jebena komunikacija težko pride do živega. Ni finta partnerstva v tem, da se bosta dva med sabo naučila lepo pa nekonfliktno pa s polnim razumevanjem  komunicirat, finta partnerstva je v tem, da je vera v  partnerstvo močnješa od še tako nemogoče kominikacijske situacije.

Res pa je to, da partnerjem ponavad pride v razvado, da svojo vero v pratnerstvo utrjujejo skoz nepotrebno vzpostvlajnje nemogočih komunikacijskih situacij , da se po domače povedano med sabo jebejo in skoz to jebancijo preskušajo trdnost partnerske zveze, dokler jim zarad si te slabe navade vere v parnersko zvezo dejansko ne omajajo.

Skratka, svetovano tehniko je treba jemat v širšem kontekstu, če ne je  res  neuporabna/smešna/butasta.      


Se razume
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: konstruktivna komunikacija
Reply #43 - 08.06.2004 at 14:59:46
 
Quote:
Sama še mogoče bi, kao, da preberem, in je to my little secret, ampak oba, ej www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/rofl.gif

Zdi se mi žalostno, da se morta dva, ki se imata rada, iz knjige učit kako komunicirat. Pravzaprav mislim, da se takšna dva več nimata.


S tem se pa žal ne morem strinjat.Ker se mi zdi,da partnerstvo in 'prava' ljubezen kr nista z neba,ampak se je treba potrudit za to.Se pravi,če nas starši pač niso naučpil komunicirat na en konstruktiven način,se pač moramo naučit sami:al skoz knjige,pogovor,forum al pa kako drugač.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: konstruktivna komunikacija
Reply #44 - 08.06.2004 at 15:03:45
 
picola wrote on 08.06.2004 at 14:59:46:
S tem se pa žal ne morem strinjat.Ker se mi zdi,da partnerstvo in 'prava' ljubezen kr nista z neba,ampak se je treba potrudit za to.Se pravi,če nas starši pač niso naučpil komunicirat na en konstruktiven način,se pač moramo naučit sami:al skoz knjige,pogovor,forum al pa kako drugač.


Saj sem verjetno bla malce cinična, verjetno iz še obstoječega strahu, da bi se ljubezen razblinila ob takšnem trudu zanjo. Verjamem namreč v idealnega partnerja. Iluzija? Potem takem kot opisujete vi, bi moral človek v življenju imeti najmanj dva "trajna" partnerja: z enim skozi učenje in enim, ki je njegova dd.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 8