Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 20
(Read 64780 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #75 - 24.02.2004 at 15:58:40
 
exorcist wrote on 24.02.2004 at 15:04:07:
Lilith, kot psihologinja, morda bodoči psihiater, me tvoje pisanje malce podžge: če torej želiš razumeti drugega človeka, je pogoj, da žrtvuješ svojo pristranost in zatreš svoje predsodke. To sicer ni niti lahko niti prijetno, saj zahteva moralni trud, ki ni vsakomur povšeči. Vendar če analitik svojega stališča ni pripravljen kritizirati in priznati njegove relativnosti, ne bo dobil ne pravih informacij ne zadostnega vpogleda v duševnost svojega pacienta.
Ti pa celo zahtevaš opravičilo od "Gape" pacientov, da se obnašajo v skladu s tvojimi merili in pričakovanji, nemeneč se za to, da je vsak posameznik individum, kar pomeni, da te vsaka malenkost vrže iz tira, da lahko vsakdo zaigra na strune tvojih kompleksov, ti pa se daš na lahek način sprovocirati, prekucnoti. Si morda razmišljala na selekcijo pacientov, in komu je vredno pomagati in komu ne, kdo te je "vreden", kar si že parkrat povedala, češ da si vsi niti ne zaslužijo tvoje pomoči? Zkaj ne tretiraš vseh oseb enako, ampak so eni zate VIP, ali kako?

Exo, spet izganjaš peklenščaka od tam, kamor se sploh ni naselu. Ta 'drugi človek' mora najprej pristat na svoj status pacienta, šele pol  ga je lilith dolžna  obravnavat nepristransko oz. brez predsodkov. Za to, da ga sploh  vzame v terapevtsko obravnavo,  mora tud pacient pristat  na  ena 'pravila igre', če ne, ga lahko mirno pošlje v tri krasne po katerem koli kriteriju ji to paše kot lilith.    


Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #76 - 24.02.2004 at 17:12:51
 
titud wrote on 24.02.2004 at 15:44:49:
Neuravnotežena oz.    preveč  pristranska relanost, ki jo vzdržuje visok konsenz o skupnih vrednotah, je lahko stabilna in brez notranjih kriz. Problem take skupnosti je je v tem,  je njeno  sesutje hipno in totalno, ko se poustijo te vrednote. Primer take zaprte in  stabilne  družbe je stari  egipt, ki ga zarad visoke stopnje skupnih vrednot niso pretresale krize in je ustvarjal nepresegljive  duhovne in tehonolške dosežke, kljub temu pa se je družba zarad pristrasnke realnosti sesusla kot hišica iz kart že ob najmanšem poskusu reformiranja temeljnih vrednot (primer sesutja ob  ehnatonovem  pousksu zamenjave  božanstva). Nam zgodovinsko bližnji primer  zaprte družbe s pristransko, a stabilno realnostjo, je sovjetska zveza, še bližji pa jugoslavija, ki je bila zarad svoje nekonfliktnosti destletja zgeld stabilnosti ne samo na balkanu ampak na svetu sploh.    


Stabilna družba brez notranjih kriz lahko po moje obstaja le hipotetično. Jugoslavija na primer  je bila nekonfliktna zgolj navidezno, saj je bil vsak poskus politične drugačnosti v kali zatrt in zapori so bili polni političnih jetnikov. Vrednote, ki so jih uradno povzdigovali, med vsemi ljudmi niso nikoli bile sprejete kot to, kar bi sami postavili na prvo mesto svojih vrednot.  Taka skupnost res razpade hipno  in totalno, saj je bila vzdrževana prisilno in na račun vrednot ljudi, ki jim niso pustili do besede.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #77 - 24.02.2004 at 17:19:55
 
lola wrote on 24.02.2004 at 17:12:51:
Stabilna družba brez notranjih kriz lahko po moje obstaja le hipotetično. +
Mejbi bi lahko, ČE bi bili dovoj razviti, odprti, sprejemajoči,  ČE...

ČE..

Upam, da enkrat bo tako....


BO!
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #78 - 24.02.2004 at 18:32:01
 
titud wrote on 24.02.2004 at 15:58:40:
Exo, spet izganjaš peklenščaka od tam, kamor se sploh ni naselu. Ta 'drugi človek' mora najprej pristat na svoj status pacienta, šele pol  ga je lilith dolžna  obravnavat nepristransko oz. brez predsodkov. Za to, da ga sploh  vzame v terapevtsko obravnavo,  mora tud pacient pristat  na  ena 'pravila igre', če ne, ga lahko mirno pošlje v tri krasne po katerem koli kriteriju ji to paše kot lilith.    




ja, tu pa se strinjam. Ampak mi pride tale Gape forum naprej kot nekakšen azil za posvetovanje, zato se mi zdi krivično, da se recimo ošteje in okrca človeka, ki ima npr. težave z agresijo, po možnosti bana, to je samo primer, ampak tukaj smo zato, da se mu raje ponudi roko in se ga skuša razumet, kar očitno Lilith ne uspeva najbolje, pa ne samo njej, ampak še marsikomu drugemu....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #79 - 24.02.2004 at 18:54:48
 
Quote:
BO!

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #80 - 24.02.2004 at 19:39:07
 
jao, exo, če neuš nehal težit, ti bom res ponudila roko...samo da bo dolga šiba v njej. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #81 - 24.02.2004 at 19:45:07
 
Lilith wrote on 24.02.2004 at 19:39:07:
jao, exo, če neuš nehal težit, ti bom res ponudila roko...samo da bo dolga šiba v njej. Roll Eyes

exo, jest sem ti lahko priča, da ti je javno grozila z nasiljem (just in case)

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #82 - 25.02.2004 at 09:50:21
 
lola wrote on 24.02.2004 at 17:12:51:
Stabilna družba brez notranjih kriz lahko po moje obstaja le hipotetično. Jugoslavija na primer  je bila nekonfliktna zgolj navidezno, saj je bil vsak poskus politične drugačnosti v kali zatrt in zapori so bili polni političnih jetnikov. Vrednote, ki so jih uradno povzdigovali, med vsemi ljudmi niso nikoli bile sprejete kot to, kar bi sami postavili na prvo mesto svojih vrednot.  Taka skupnost res razpade hipno  in totalno, saj je bila vzdrževana prisilno in na račun vrednot ljudi, ki jim niso pustili do besede.


Dejstvo je, da se zaprtih družbah pojavlja velik konsenz okrog skupnih vrednot  tudi z represijo. Kljub temu pa  ideala komunizma kot vrednote folk v  sovjetski zvezi ni postvaljal pod vprašaj skor 70 let in  družba ni bla okrog teh vrednost homogena samo zarad represije. Sovjetski sitem  skratka ni razpadu zato, ker bi se folk upru proti svojmu represivnemu aparatu, ampak zato, ker je družbena realnost poostala preveč neuravnotežena z vrednotami in je morala družba v celot  najt nove, bolj prilagojene relanosti, če je skupnost na nacionalni ravni sploh imela šanso obstat.  V jugoslaviji je blo drgač: folk je zarad večje odprtosti družbe sprejemal  drgačne vrednote, ki so bile bolj usklajena z družbeno realnostjo, kar pa je blo pogubno za  represivni aparat, ki se je za ohranjanje svojih pozicij spečal z nacionalizmi  vseh vrst in s tem povzroču totalen kolpas družbenga sistema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #83 - 25.02.2004 at 09:57:43
 
igranje rešiteljice...to se mi zdi full pokroviteljsko...


...sem imela pred očmi primer, ko bi nekdo lahko odreagiral, imel feeling da bi moral odreagirat, pa ne reagira...

..jaz se definitivno ne bi vmešala v spor med dvema tipoma s kilažo tamo nekdje oko 150 kg...

..moj post je govoril tudi o stopnji kolektivne zavesti... sem zadnjič v neki fini restavraciji opazovala kako je mož dobesedno začel mikastiti svojo ženo ... in se noben bog ni zganil..še kelnarji ne, pa je vse letelo po tleh...
... in nekako sem mnenja, da spor med dvema človekoma ne more bit nikoli tako hud, da bi se bilo treba zato tepst...ok morda kako dejanje v afektu...toda scena, ki sem jo jaz videla je bila bolj po principu najprej klofuta kot testiranje terena..pol je pa gospod mož postajal čedalje hujši....

..ali pa to, v Sloveniji civilnih aretacij skorajda ni...večina folka dobesedno odskoči ko se kdo zadere tat..sem glih zadnjič na čopovi to vidla...

... tako da moj post ni bil v smislu nekih absolutnih meril, ama bolj stvar nekega sorazmernega delovanja ... včasih pomaga tudi bolj glasno negodovanje

(glede na to, da sem čist neprespana upam, da ima moje pisanje sploh kak smisel  ??? )
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #84 - 25.02.2004 at 09:58:59
 
titud wrote on 25.02.2004 at 09:50:21:
Dejstvo je, da se zaprtih družbah pojavlja velik konsenz okrog skupnih vrednot  tudi z represijo. Kljub temu pa  ideala komunizma kot vrednote folk v  sovjetski zvezi ni postvaljal pod vprašaj skor 70 let in  družba ni bla okrog teh vrednost homogena samo zarad represije. Sovjetski sitem  skratka ni razpadu zato, ker bi se folk upru proti svojmu represivnemu aparatu, ampak zato, ker je družbena realnost poostala preveč neuravnotežena z vrednotami in je morala družba v celot  najt nove, bolj prilagojene relanosti, če je skupnost na nacionalni ravni sploh imela šanso obstat.  V jugoslaviji je blo drgač: folk je zarad večje odprtosti družbe sprejemal  drgačne vrednote, ki so bile bolj usklajena z družbeno realnostjo, kar pa je blo pogubno za  represivni aparat, ki se je za ohranjanje svojih pozicij spečal z nacionalizmi  vseh vrst in s tem povzroču totalen kolpas družbenga sistema.  



sorry titud, konsenz po definiciji izključuje represijo...konsenz je lahko samo prostovoljen
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #85 - 25.02.2004 at 10:01:48
 
se prav je pogoj za stabilno druzbo brez kriz vsem skupna vrednota (ali vrednote). vsi udelezenci pa se neprisiljeno oz. z veseljem trudijo te dosezt/dosegat s skupnim sodelovanjem in to vsak na svoj individualen nacin.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #86 - 25.02.2004 at 10:07:21
 
Odličen članek na temo skupnih družbenih vrednot je bil objavljen v zadnji Sobotni prilogi. Avtor članka je prof. Boštjan M. Zupančič, slovenski sodnik na Sodišču za Človekove pravice v Strassbourgu
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #87 - 25.02.2004 at 10:09:07
 
Quote:
se prav je pogoj za stabilno druzbo brez kriz vsem skupna vrednota (ali vrednote). vsi udelezenci pa se neprisiljeno oz. z veseljem trudijo te dosezt/dosegat s skupnim sodelovanjem in to vsak na svoj individualen nacin.

a kdo od vas verjame, da je to dejansko/prakticno mozno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #88 - 25.02.2004 at 10:14:24
 
Quote:
se prav je pogoj za stabilno druzbo brez kriz vsem skupna vrednota (ali vrednote). vsi udelezenci pa se neprisiljeno oz. z veseljem trudijo te dosezt/dosegat s skupnim sodelovanjem in to vsak na svoj individualen nacin.


Jaz ne vidim težavo v tem, da obstajajo krize in konflikti. Kriza v skupnosti je končno lahko tudi naravna nesreča, kjer se pokaže, kako v realnosti delujejo vrednote (pomoč, solidarnost, sočutje). Zame je vrednota sposobnost konflikt prepoznat, priznat in ga reševat v zadovoljstvo vseh tako, da ni poraženca in zmagovalca.

Na forumu pa je zame vrednota vzpostavit in ohranjat dialog, v katerem vsak izraža svoje mnenje brez žaljivosti, napadalnosti, nesramnosti in poskusov prepričati drugega v svoj edini prav.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #89 - 25.02.2004 at 10:21:14
 
lola wrote on 25.02.2004 at 10:14:24:
Jaz ne vidim težavo v tem, da obstajajo krize in konflikti. Kriza v skupnosti je končno lahko tudi naravna nesreča, kjer se pokaže, kako v realnosti delujejo vrednote (pomoč, solidarnost, sočutje). Zame je vrednota sposobnost konflikt prepoznat, priznat in ga reševat v zadovoljstvo vseh tako, da ni poraženca in zmagovalca.

se prav je skupna vrednota druzbe zadovoljstvo vsakega posameznika?

Quote:
Na forumu pa je zame vrednota vzpostavit in ohranjat dialog, v katerem vsak izraža svoje mnenje brez žaljivosti, napadalnosti, nesramnosti in poskusov prepričati drugega v svoj edini prav.

napisala si kaj ne sme bit prisotno v dialogu... zdej pa se povej kaj mora potem biti prisotno, da tistega ne bo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 20