Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 20
(Read 65052 times)
aryan
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #60 - 24.02.2004 at 10:43:50
 
sinjeoka, kaj pol predlagas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Forumske igre
Reply #61 - 24.02.2004 at 10:45:14
 
stane wrote on 24.02.2004 at 09:44:26:
Vida, iz OBLASTI na vprašanje - Kaj pa sedaj ? - si me poslala na IGRE.
Tudi tu se mi porodi enako - Kaj pa sedaj ?


Res je, privoščila sem si še jaz malo igre po vsem tem, oprosti   Wink
Upam, da zarad tega ne bom uvrščena med Y-one ...   Undecided
ker mi to ni v navadi.
- KAJ PA SEDAJ ?- ostaja še naprej odprto in aktualno vprašanje.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #62 - 24.02.2004 at 10:48:49
 
sinjeoka wrote on 24.02.2004 at 10:29:00:
kar se tiče tiščanja gleve v pesek...
če želite narediti test koliko ste ponotranjili nasilje se morate samo vprašat v kateri točki ste pripravljeni poseči vmes

ko nekdo vašega dobrega znanca opravlja in govori o njem laži

ko se recimo par pri sosednji mizi tako glasno pogovarja, da ne slišite več lastnih misli

ko moški za sosednjo mizo udari otroka

ko moški za sosednjo mizo začne pretepati svojo ženo

ko nekdo v diskaču potegne nož


ma lahko bi še pisala...pa se mi res ne da




Tle pa moram reči, da si zelo dobro vprašanje izpostavila,  vredno novega samostojnega topica.

Jaz naprimer, bi reagirala pri vseh opisanih primerih- sicer bi bile v mojem vedenju nianse- napr do glasno govorečega para bi bila veliko bolj vljudna (oz bi najverjetneje nastopila s prošnjo) kot do onega ki tepe ali potegne nož.

Poznam pa ful folka, ki ne odreagira. Poznam celo folk, ki trdi, da kaj se imam jaz pravico v te situacije mešat ??? Shocked

Pa me zanima psihološko ozadje takšnih razmišljanj. Če morda kdo od vas tudi ne posega vmes, ali je celo odločno proti takšnim posegom. Zakaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #63 - 24.02.2004 at 11:08:19
 
Kolkr se jest spoznam na transakcijsko analizo, je njen terapetvski cilj predvsem vzpostavit  funkcionalen odnos (partnerski, skupinski...).  Funkcionalnost pa je zame dost jeben  pojem, ker  funkcionalnosti so  potem podrejena  tkorekoč vsa sredstva za dosego tega cilja. Ljubezenski odnos je v tem smislu za funkionalista  lahko zarad svoje iracionalnosti   nefunkcionalen odnos  in zato je  tak odnos med pripadniki tega  foruma (če naj bi bil kot forum funkcionalen) v bistvu moteč, nezaželjen in celo patološki. Zato  so tisti, ki jo javno izražajo/razglašajo  (magri v obliki 'vseobsegajoče ljubezni'), za fukcionaliste  vsaj potencialni če že ne dejanski vir nestabilnosti in nefunkcionalnosti foruma. V tem je zrno  resnice kot je  zrno  resnice v tem, da so za pripadnike 'vseobsegajoče ljubezni' vir nestabinosti fukcionalisti, ker foruma ne uprabljajo za širjenje ljubezni in ker vanjga odkrito ne investirajo svoje pripravljenosti po šeranju ljubezni (magari da jo sprejemajo kot otroc ali dajejo kot starši/učitelji ali delijo med sabo na istem partnerskem/duhovnem nivoju).  Vsega tega je za oboje  'kriva' odprtost tega foruma, ki je bla vsaj na začetku mišljenja (po moje in v kar sem se s svojim uvodnim postom tud jest napiču) za nekritično šeranje ljubezni s patološkimi posledicami za tiste, ki se tega šeranja ne udeležujejo.  Takih kritikov in skeptikov se je na forumu po mojem prihodu razmnožilo ko rusov, forum pa se je po mnenju   ustanoviteljev  izrodil v šeranje 'svega i svačega' ob nikakršni pripravljenosti marsikakega udeležneca, da bi služu čemu drugmu kot lastnim interesom. Ta lastni interes naj bi se  po logiki funcionalistov na tržnici interesov, ki jo je zanje  predstavljal forum, po eni svoji lastni valuti stoplil v menjalno razmerje z drugimi in predvsem temu naj bi služu forum in to naj bi bil  tud edini kriterij njegove fukcionalnosti. Le pod pogojem, če bi vsi pristal na to igro in se ne bi bi nihče vmešaval vanjo s svojimi pristranimi (ljubezenskimi) ambicijami, bi forum funkcioniral gladko in pravično....


Če bi prevladal  tak  funcionalističen pogled na  forum (pa kolkr se dobr sliš)  bi po moje moral postat strogo tematski ali totalno razpršen, kar bi blo zanjga po moje res začetek konca, ker takih strogo tematskih al pa svaštarijskih forumov je skor neskončna množica in bi se v njej tale forum zihr zgubu. Čar tega foruma tud za funkkcionaliste  je po moje glih v njegovi  pristranosti, ki jo v forum vnašamo  tisti, ki verjamemo v ljubezen z njeno potencilano  disfunkcionalnostjo vred. In ki rabmo funkcionliste, da nas na to pristranost opozarjate, ker drgač je ne bi niti ozavestli. In da nas opominjate na nujnost  funcionalistično plati življenja  in nas s tem ohranjate prizemljene.       
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #64 - 24.02.2004 at 11:16:06
 
Quote:
sinjeoka, kaj pol predlagas?


To kar že delam..o tem se pogovarjam...ni slaba skupnost, v kateri je veliko kriz..slaba je skupnost, ki se pretvarja, da kriz ni

pa naj bo tule še odgovor za tituda...konflikt med funkcionalisti in vseljubečneži je produktiven...zato naj kar ostane..itak je njegov namen učenje...

...jaz osebno se skušam zmeraj postaviti v sogovornikove čevlje in razumeti ali vsaj poskusiti razumeti kaj mu dogaja...ne pustim se pa potegnit v vlogo agresorja ali žrtve...

..trudim se biti emaptična...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #65 - 24.02.2004 at 12:00:48
 
sinjeoka wrote on 24.02.2004 at 11:16:06:
To kar že delam..o tem se pogovarjam...ni slaba skupnost, v kateri je veliko kriz..slaba je skupnost, ki se pretvarja, da kriz ni



Ma ni rečen da je skupnost brez kriz lahko samo taka skupnost,  ki kriz ne priznava in je zato slaba. Lahko je v njej res vse super za vse nejene člane, samo je to ponavad zaprta skupnost, ki zarad svoje zaprtosti nosi  večji rizik, da pride do njenga  zloma, ker je neuravnotežena oz. je njena  relanost preveč  pristranska.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #66 - 24.02.2004 at 12:04:32
 
titud wrote on 24.02.2004 at 12:00:48:
, ker je neuravnotežena oz. je njena  relanost preveč  pristranska.    


ti a ni to kriza po defoltu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #67 - 24.02.2004 at 12:04:59
 
Lilith wrote on 24.02.2004 at 10:48:49:
Poznam pa ful folka, ki ne odreagira. Poznam celo folk, ki trdi, da kaj se imam jaz pravico v te situacije mešat ??? Shocked

Pa me zanima psihološko ozadje takšnih razmišljanj. Če morda kdo od vas tudi ne posega vmes, ali je celo odločno proti takšnim posegom. Zakaj?

Recimo:
sinjeoka wrote on 24.02.2004 at 11:16:06:
...jaz osebno se skušam zmeraj postaviti v sogovornikove čevlje in razumeti ali vsaj poskusiti razumeti kaj mu dogaja...ne pustim se pa potegnit v vlogo agresorja ali žrtve...




Odvisno od primera do primera. Če je to nek majhen prepir med parom ali pa neka agresija že fizičnega značaja je razlika.  In v vsako stvar se tudi ne vtikam in je tud meni lepše če se vsak ne vtika v vse moje zadeve, v ene se ne ker nima smisla, v ene se ne ker nimam takšnih jajc, v ene se ne ker ker se mi enostavno ne zdi ok da bi se,  ..v ene se ker mislim da se moram.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #68 - 24.02.2004 at 12:15:40
 
sinjeoka wrote on 24.02.2004 at 11:16:06:
ne pustim se pa potegnit v vlogo agresorja ali žrtve...
.


Potem pa igraš vlogo rešiteljice?

Tudi to je nevarna vloga, v tem trikotniku (žrtev - agresor - rešitelj) se lahko vloge hitro spremenijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #69 - 24.02.2004 at 12:17:20
 
..ni še neutralna varianta? Da ne rešuješ nič, nisi rešitelj, ..prej opazovalec. Nepomemben faktor. Nekdo tretji nekje tam...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #70 - 24.02.2004 at 12:35:57
 
Quote:
..ni še neutralna varianta? Da ne rešuješ nič, nisi rešitelj, ..prej opazovalec. Nepomemben faktor. Nekdo tretji nekje tam...


Te bom kar direkt vprašala.
Če vzameva tiste situacije, v katerih si nevtralen oz. zgolj opazovalec. Ali so vse to situacije, v katerih (če bi se v njih znašel) bi si tudi ti želel, da se drugi ne vmešavajo?
Če boš odgovoril JA, pol te čist razumem, če pa NE, pol bi pa prosila, da kaj več poveš o tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #71 - 24.02.2004 at 12:39:26
 
Quote:
 In v vsako stvar se tudi ne vtikam in je tud meni lepše če se vsak ne vtika v vse moje zadeve, v ene se ne ker nima smisla, v ene se ne ker nimam takšnih jajc, v ene se ne ker ker se mi enostavno ne zdi ok da bi se,  ..v ene se ker mislim da se moram.

Odvisno od situacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #72 - 24.02.2004 at 14:37:53
 
lola wrote on 24.02.2004 at 12:15:40:
Potem pa igraš vlogo rešiteljice?

Tudi to je nevarna vloga, v tem trikotniku (žrtev - agresor - rešitelj) se lahko vloge hitro spremenijo.


odgovor na tole bo žal moral nekoliko počakat, ker mi je danes nebo padlo na glavo...

ama lola moram priznat..si me kar prisilila k razmišljanju ...

igrat rešiteljico in se v vsaki situaciji postavit za razsodnika...brrr me je kar stisnilo  Shocked priznam. Biti pokroviteljski...

...dobiš odgovor..ama very very interesting and good point lola  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #73 - 24.02.2004 at 15:04:07
 
Lilith, kot psihologinja, morda bodoči psihiater, me tvoje pisanje malce podžge: če torej želiš razumeti drugega človeka, je pogoj, da žrtvuješ svojo pristranost in zatreš svoje predsodke. To sicer ni niti lahko niti prijetno, saj zahteva moralni trud, ki ni vsakomur povšeči. Vendar če analitik svojega stališča ni pripravljen kritizirati in priznati njegove relativnosti, ne bo dobil ne pravih informacij ne zadostnega vpogleda v duševnost svojega pacienta. Ti pa celo zahtevaš opravičilo od "Gape" pacientov, da se obnašajo v skladu s tvojimi merili in pričakovanji, nemeneč se za to, da je vsak posameznik individum, kar pomeni, da te vsaka malenkost vrže iz tira, da lahko vsakdo zaigra na strune tvojih kompleksov, ti pa se daš na lahek način sprovocirati, prekucnoti. Si morda razmišljala na selekcijo pacientov, in komu je vredno pomagati in komu ne, kdo te je "vreden", kar si že parkrat povedala, češ da si vsi niti ne zaslužijo tvoje pomoči? Zkaj ne tretiraš vseh oseb enako, ampak so eni zate VIP, ali kako?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #74 - 24.02.2004 at 15:44:49
 
sinjeoka wrote on 24.02.2004 at 12:04:32:
ti a ni to kriza po defoltu?


Neuravnotežena oz.    preveč  pristranska relanost, ki jo vzdržuje visok konsenz o skupnih vrednotah, je lahko stabilna in brez notranjih kriz. Problem take skupnosti je je v tem,  je njeno  sesutje hipno in totalno, ko se poustijo te vrednote. Primer take zaprte in  stabilne  družbe je stari  egipt, ki ga zarad visoke stopnje skupnih vrednot niso pretresale krize in je ustvarjal nepresegljive  duhovne in tehonolške dosežke, kljub temu pa se je družba zarad pristrasnke realnosti sesusla kot hišica iz kart že ob najmanšem poskusu reformiranja temeljnih vrednot (primer sesutja ob  ehnatonovem  pousksu zamenjave  božanstva). Nam zgodovinsko bližnji primer  zaprte družbe s pristransko, a stabilno realnostjo, je sovjetska zveza, še bližji pa jugoslavija, ki je bila zarad svoje nekonfliktnosti destletja zgeld stabilnosti ne samo na balkanu ampak na svetu sploh.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 20