Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 19152 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #45 - 14.05.2004 at 16:55:18
 
Andres wrote on 13.05.2004 at 22:10:55:
V islamskem svetu je ženska veliko manj veljavna, seksajo tudi tam, toda Islam nekako pridobiva na veljavi predvsem zunaj svojih zgodovinskih meja. Torej Islam kot kaže ni zapravil  moralnega ugleda, medtem, ko ga krščanska cerkev je.  Mar na ručun prevlade bele rase, ki je po večini krščanska?

Andres
O tej trditvi, kako islam pridobiva na veljavi, bi se dalo zelo debatirati. Osebno mislim, da je avtoriteta islama neprimerno bolj v krizi kot avtoriteta krščanstva. Zato se je spet začel zatekati k svojim prvotnim metodam: se pravi k nasilju, izsiljevanju, terorizmu... Ne rečem, da je to doktrina islama kot verstva, je pa to zanesljivo vodilna misel islama kot politične ideologije. Saj menda oba veva, da gre pri islamu prej za politično in sociološko prepajanje človeške družbe, sama religija jim je zgolj pomožnega pomena. Nekako podobno se obnaša kot se je in se še obnaša marksistična religija, ki je tudi izniknila iz krvi, ves čas čofotala po krvi in morda ne bo prej usahnila, kot se bo zadušila v svoji lastni krvi...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #46 - 14.05.2004 at 16:56:30
 
Quote:
Kako to misliš? Cerkev se nikoli ne moti? Daj to malo bolj razloži.
Saj menda veš za dogmo o papeževi nezmotnosti, ko gre za verske doktrinalne zadeve. Saj o tem čivkajo že vrabci na strehi...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #47 - 14.05.2004 at 16:59:21
 
stoychi wrote on 14.05.2004 at 11:08:42:
Smiley
Kdor misli, da se nikoli ne moti,
ali pa da se recimo papež ne moti,
je v glavo malo, ali pa veliko bolan.


moje mnenje.
 Kiss Kiss Kiss

p.s komaj čakam samsonovo nezmotljivo razlago,
kako se cerkev nikoli ne moti. Grin

Hee, stoychi, jaz mislim, da se papež v zadevah doktrinarne vere ne moti, pa dvomim, da sem bolj bolan ko ti ali kdo drug.

Gre pač za tvoje mnjenje, ki je seveda zmotno.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #48 - 14.05.2004 at 17:00:46
 
Valentinaa wrote on 14.05.2004 at 11:10:03:
Meni se od vseh razlag tale zdi še najmanj logična. Ne rečem, da ni legitimna, ampak mi je pa nelogična, ali pa samo izgovor za  nekaj, kar itak mi navadni smrtniki nismo sposobni dojet.

Ja, držala bo ugotovitev na koncu stavka. Čestitam, dojela si!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #49 - 14.05.2004 at 17:12:42
 
Samson wrote on 14.05.2004 at 16:49:08:
Če Krisltusovih naukov ne poznaš, kot praviš, potem ne veš, če so tisti cenjeni zares tisti pravi. Ali vendar... Wink
No, Kristusove nauke morda poznaš. le v praksi se očitno ne znajdeš najbolje, mislim v praksi svojega okolja, če že nekaj takega prodajaš za pravilo, kar je v bistvu izjema...

Je pa tudi mogoče, da ti poznaš bolj take, jaz pa tudi drugačne.


Samson, popravi me prosim....meni zgleda dober, pravi kristjan tisti, ki živi nekako čimbolj po tistih desetih božjih zapovedih, ki so nas jih učili enkrat pri verouku...pa če gre kdaj v cerkev ali pa ne...pa četudi sam misli, da je ateist al pa karkoli drugega. In taki ljudje so cenjeni, Samson...povsod po svetu. Tiste zunanje manifestacije...kao dvakrat dnevno k maši, pa polna usta božjih besed, še ne označujejo pravega, dobrega kristjana. In...ja...če v srcu ni dober...takega pač ne cenijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #50 - 14.05.2004 at 17:20:51
 
en_bk wrote on 14.05.2004 at 17:12:42:
In...ja...če v srcu ni dober...takega pač ne cenijo.

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #51 - 14.05.2004 at 17:26:44
 
Samson wrote on 14.05.2004 at 16:55:18:
Osebno mislim, da je avtoriteta islama neprimerno bolj v krizi kot avtoriteta krščanstva. Zato se je spet začel zatekati k svojim prvotnim metodam: se pravi k nasilju, izsiljevanju, terorizmu...
..tudi zaradi "aktivne pomoči" krščanstva.  Dela se prava gonja proti Islamu, manipulacija ljudi in strašenje. Žal..
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #52 - 15.05.2004 at 18:15:29
 
mene pa Samson ignorira ...

a sem tok zgubljen primerek, da sem takoj prva na spisku za v večni ogenj kajne Samson?


in še ... Exić, zakaj se ne udeležuješ debat?

Hvala Bogu, da Samson ob Zadnji sodbi ne bo moj sodnik .

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #53 - 15.05.2004 at 20:00:46
 
Samson wrote on 14.05.2004 at 16:59:21:
Hee, stoychi, jaz mislim, da se papež v zadevah doktrinarne vere ne moti, pa dvomim, da sem bolj bolan ko ti ali kdo drug.

Gre pač za tvoje mnjenje, ki je seveda zmotno.


ja dragi samson:

srčno upam,
da boš tudi ti enkrat ugotovil,
da doktrinarne vere ni,
je nikoli ni bilo,
niti je nikoli ne bo.
Vse kar je doktrinarno
prihaja iz razuma,
vse kar je pa stvar vere,
pa vedno iz srca.

Amen.


lp
       Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #54 - 16.05.2004 at 03:09:32
 
Smiley Winkhoj Stojči...
prav zares se globoko strinjam s teboj... Cheesy
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #55 - 16.05.2004 at 12:53:55
 
sinjeoka wrote on 15.05.2004 at 18:15:29:
in še ... Exić, zakaj se ne udeležuješ debat?



Zato, ker me je v začetku Andres opozoril, naj ne odgovarjam na ta njegov post. Zdaj sem se glih pregrešil, ko sem to storil.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #56 - 16.05.2004 at 21:52:15
 
stoychi wrote on 15.05.2004 at 20:00:46:
ja dragi samson:

srčno upam,
da boš tudi ti enkrat ugotovil,
da doktrinarne vere ni,
je nikoli ni bilo,
niti je nikoli ne bo.
Vse kar je doktrinarno
prihaja iz razuma,
vse kar je pa stvar vere,
pa vedno iz srca.

Amen.


lp
       Smiley

Dragi stojchi!

Saj v tem se vendar strinjava, namreč, da je vera predvsem stvar srca. Ne strinjava pa se, da so razumevanja verskih resnic izključno stvar srca. Človek je umno bitje in je razum dolžan uporabljati v vsem svojem delovanju, torej tudi v verskih zadevah. Prav je torej, da medtem, ko vero s srcem živimo, vložimo določen napor, da jo tudi razumemo in jo tako moremo pojasnjevati drug drugemu. V tem verjetno niti ti ne vidiš nič nelegitimnega in prav gotovo razumevanje ne more kršiti domene srca.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #57 - 16.05.2004 at 21:56:28
 
sinjeoka wrote on 15.05.2004 at 18:15:29:
mene pa Samson ignorira ...

a sem tok zgubljen primerek, da sem takoj prva na spisku za v večni ogenj kajne Samson?

Eh, Sinjeoka,  Smiley

ne bo držalo. Ne ignoriram te, to ti zagotavljam. Le res je, da je vprašanj mnogo in ni mogoče prav na vsa redno in dovolj kvaliteno odgovarjati. Pač delam, kar mi čas dopušča.

Tista "ločitev od mize in postelje" seved obstaja v Cerkvi tudi dandanes in se normalno uporablja v določenih primerih. Gre za sporazumne primere, pa tudi za nesporazumne, če gre za kritične situacije. V normalnih pogojih to pomeni, da zakonca ne živita po takšni ločitvi več v skupnem gospodinjstvu, da ugasnejo pravice do skupnega spolnega življenja, dolžnosti za skrb za otroke oziroma za preživljanje nesposobnega za delo pa seveda ostajajo. V bistvu se v tem primeru in civilno in cerkveno pravo v bistvu pokrivata. Navsezadnje imajo te določbe skupen izvor že v rimskem pravu.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #58 - 16.05.2004 at 22:05:29
 
sinjeoka wrote on 14.05.2004 at 11:20:11:
kaj pa nune?

Nunstvo je kasnejša iznajdba in ne izvra iz časa Kristusa ... ali je potem nunstvo prevara?

Marsikaj je "kasnejša iznajdbva", večina formalnosti v Cerkvi, kar zadeva oblik in načina izvedbe, se je razvijalo skozi zgodovino Cerkve in so se dopolnjevale, nastajale, se oblikovno tudi spreminjale. Osnovne idejne postavke so res od Kristusa, toda nasledki so se razvijali z živo vero Krščanskih skupnosti. Tako so redovne skupnosti nastale iz priporočil evangeljskih svetov, iz priporočil blagrov, iz znamenitega govora na Gori, in iz ostalih ustreznih Jezusovih izjav..

V tem smislu redovništvo, torej tudi žensko redovništvo, organsko izhaja iz učenja Jezusa Kristusa, kot so ga razumeli kristjani v stoletjih za njim. Navsezadnje tudi dandanes odkrivamo vedno nova bogastva Kristusovega nauka, in to bo šlo v nedogled.

In prav v tem razvoju spoznanja Krisusovega razodetja je ključna vloga Cerkve kot razlagalke Kristusove besede in kot varuhinje celotne resnice, ki je človeštvu v Kristusu razodeta.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Krščanstvo in spolnost skozi prakso v zgodovin
Reply #59 - 16.05.2004 at 22:10:00
 
Quote:
..tudi zaradi "aktivne pomoči" krščanstva.  Dela se prava gonja proti Islamu, manipulacija ljudi in strašenje. Žal..

Motiš se, draga moja, če vidiš v krščanstu kakršno koli gonjo proti islamu. V bistvu tisti, ki napadajo islam, še tisočkrat bolj napadajo krščanstvo. Malo se ozri, pa boš videla. Vsem je vendar znano, da vodstvo RKC goji tople odnose do islama in ga jemlje kot resnega in spoštovanja vrednega partnerja v pogovorih z drugače verujočimi.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5