Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 
(Read 35946 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #150 - 09.06.2004 at 22:24:23
 
alterego wrote on 09.06.2004 at 18:16:45:
Raje ne letaj, peš se prav tako daleč pride, jaz rad z zračno pištolco frackam vrabce, da te po pomoti ne zamenjam s škorcem in te sestrelim. Če pa že, pa vsaj upam, da si bolj zajetna in ravno prav tolšča kot golob, da bo moja muca s tabo zadovoljna, ko te bo grizljala, perje pa bom porabil za žimnico.


Kaj so ti pa ptiči naredili, da jih strelaš? To je bolj pobalinsko početje, ali celo objestno početje.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #151 - 09.06.2004 at 22:29:40
 
Quote:
Kaj so ti pa ptiči naredili, da jih strelaš? To je bolj pobalinsko početje, ali celo objestno početje.


Ma razmnožijo se, potem  pa  delam "selekcijo". Streljam samo vrabce in škorce. Pa naša mačka jih ima rada, vrabce, škorcov ne je. Ampak še to sila poredko ustrelim kakšnega....
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #152 - 09.06.2004 at 22:40:05
 
alterego wrote on 09.06.2004 at 22:29:40:
Ma razmnožijo se, potem  pa  delam "selekcijo".

Igraš Boga, človek?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
alterego
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #153 - 09.06.2004 at 22:58:17
 
japka wrote on 09.06.2004 at 22:40:05:
Igraš Boga, človek?


Ne, zakaj? Škorci se v jatah spravijo na trto, češnje, pa vse pozobljejo, kar je rdeče barve. Vrabci pa so se tudi prenakomerno razmnožili, tak da ne spadajo med ogrožene vrste. Pa, saj pravim, bo že nazaj več let, ko sem ubil zadnjega vrabca....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #154 - 10.06.2004 at 13:06:16
 
angel nič jezna. ji je prevroče.

vsaka stvar, vsaka beseda, vsak gib, vsak navdih ima nekje svoj začetek in konec. posledice pa si sami nardimo v naših glavah.

je to preprosto povedano tkole. dokler lahko napišem, kaj občutim in kakšna so maja čustva ob kakem dogodku ali osebi, me lahko prebereš in vsaj delno razumeš. če ti pa tega ne morem napisat ali povedat z besedo, tudi vedeti ne moreš, kakšna sem, kaj občutim, kaj me gane, kaj zaboli, kaj osrečuje, kaj pomižuje...torej me ne poznaš, pa tudi vedet ne moreš, kaj imam v mojih mislih, kaj šele zakaj in kako čutim.

smo vsi na tem planetu podvrženi dejstvu, da pri odkrivanju sebe vedno tvegamo.

tvegamo, ker ne vemo, ali bomo sprejeti ali pa zavrnjeni.

šele, ko ti z besedo napišem kakšna sem, boš razumel, prej ne.

in svojo vrednost bom našla v sprejetju sebe v tebi.

je težko razumet nekoga, če ga ne poznanš.

je težko nekoga brat, pa na koncu ne razumeš, kaj ti je imel namen napisat.

smisel v našem življenju in opisovanju naših čustev je beseda, ki ti jo podam. ni več moj problem, kako jo ti sprejmeš. to je tvoj problem. tudi me lahko zavrneš. ni panike. v dialogu si nikoli ne bova ostala z nič več in nič manj, kot sva začela. v komunikaciji se veselje podvoji, brema pa zmanjšajo. ko pa zmanjka besed, je dialog samo še monolog.

je težko opazovati človeka, ki umira, pa ne more govort. povedal bi, pa mu besede ne gredo iz ust.
žalost, ki jo doživimo, ko nekaj ne moremo povedati, je takrat neizmerna. tudi razočaranje, ker nas poslušalec ne posluša ni primerjiva nobeni drugi trageniji.

je traba jemat lajf kot komedijo, ker tragedija definitivno ni. beseda je samo orodje s katero smo povezani v človeštvu. nič drugega.

če koga motim, naj me ne bere. zato mene ne bo nič manj.

angel nisem, ne morem biti, tudi perutničk nimam, če bi si še bolj želela.

moža tud nimam, ker je že vrsto let pokojni, ker ga lih omenjaš, bi te lepo prosila, da ga pustiva kar tam kjer je...imam pa zaklad. lahko trdim, da se imava rada.

nebesa so le prispodoba prostora v katerem bi si na moč želela biti, tako kakor je angel samo oseba, kar bi na moč rada bila.

pa žal nisem.

zato ne zamerim nikomur karkoli že napiše. včasih sem, nisem vidla smisla v grdih besedah in žaljenju.

danes ga pa vidim. lahko pljuvaš po meni, lahko me razrežeš, razsekaš, lahko napišeš karkoli...ne boli več tako, kot nekoč, ko sem brala komentarje. sploh ne boli več.

kako sem do tega zaključka prišla, ne vem niti sama. pride z leti, pride z misljijo, da nihče v biti ni tako slab, da bi ne bil vreden pozornosti. tudi grda besede te ne prizadane, če si tako rečeš. moraš bit boljši, kot so drugi, moraš bit dober, ljubeč, prijazen, očarljiv in poželjiv. moraš biti angel. potem tudi nebesa so.

je tale svet resnično samo pekel nekega drugega planeta.

ne vem ti na to odpisati.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Susi_13
Guest




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #155 - 10.06.2004 at 13:41:08
 
Angel wrote on 10.06.2004 at 13:06:16:
vsaka stvar, vsaka beseda, vsak gib, vsak navdih ima nekje svoj začetek in konec. posledice pa si sami nardimo v naših glavah.

je to preprosto povedano tkole. dokler lahko napišem, kaj občutim in kakšna so maja čustva ob kakem dogodku ali osebi, me lahko prebereš in vsaj delno razumeš. če ti pa tega ne morem napisat ali povedat z besedo, tudi vedeti ne moreš, kakšna sem, kaj občutim, kaj me gane, kaj zaboli, kaj osrečuje, kaj pomižuje...torej me ne poznaš, pa tudi vedet ne moreš, kaj imam v mojih mislih, kaj šele zakaj in kako čutim.

smo vsi na tem planetu podvrženi dejstvu, da pri odkrivanju sebe vedno tvegamo.

tvegamo, ker ne vemo, ali bomo sprejeti ali pa zavrnjeni.

šele, ko ti z besedo napišem kakšna sem, boš razumel, prej ne.

in svojo vrednost bom našla v sprejetju sebe v tebi.

je težko razumet nekoga, če ga ne poznanš.

je težko nekoga brat, pa na koncu ne razumeš, kaj ti je imel namen napisat.

smisel v našem življenju in opisovanju naših čustev je beseda, ki ti jo podam. ni več moj problem, kako jo ti sprejmeš. to je tvoj problem. tudi me lahko zavrneš. ni panike. v dialogu si nikoli ne bova ostala z nič več in nič manj, kot sva začela. v komunikaciji se veselje podvoji, brema pa zmanjšajo. ko pa zmanjka besed, je dialog samo še monolog.

je težko opazovati človeka, ki umira, pa ne more govort. povedal bi, pa mu besede ne gredo iz ust.
žalost, ki jo doživimo, ko nekaj ne moremo povedati, je takrat neizmerna. tudi razočaranje, ker nas poslušalec ne posluša ni primerjiva nobeni drugi trageniji.

je traba jemat lajf kot komedijo, ker tragedija definitivno ni. beseda je samo orodje s katero smo povezani v človeštvu. nič drugega.





Prav lepo, Angel, hvala za tale prispevek Smiley! Sicer pa: itak dobimo, kar potrebujemo Wink.

Angeli nas imajo radi, ni kaj Smiley!

Bodite sončkasto še naprej Smiley!

Pozdravčki,

Suzy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #156 - 10.06.2004 at 14:49:26
 
hvala lepa.

angeli v biti imajo radi vse. naj ne bi ločili nikoli med dobrim in zlim, ker tudi najhujši kriminalec ali grdoba premore v sebi kako dobroto, kanček ljubezni.

bi res si želela biti dvospolni angel in ne obsojati nikoli nobenega spola posebej. recimo podoben otroku. dokler se dete ne zaveda svojega spola, je nevtralno. tudi ne obsoja, ne loči med dobrim in slabim.
samo živi v brezkrbni sedanjosti, ne pozna preteklosti maternice, ne prihodnosti. vse je med_prostor ne_spolnih oseb.
ni dimenzij časa, živi za trenutek , samo trenutek ugodja, trenutek zadovoljitve svojih potreb in želja.

trenutek joka in bolečine.

trenutek smeha in veselja.

trenuk dotika materinega toplega in varnega zavetja.

trenutek nebes, kjer ničesar ni več vredno, kot samo trenutek in vzknik dobrote, pa ljubezni.

je pocukrano-a ni? mal me je zanesl...

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #157 - 10.06.2004 at 18:48:33
 
Angel wrote on 10.06.2004 at 13:06:16:
angel nič jezna

kako sem do tega zaključka prišla, ne vem niti sama. pride z leti, pride z misljijo, da nihče v biti ni tako slab, da bi ne bil vreden pozornosti. tudi grda besede te ne prizadane, če si tako rečeš. moraš bit boljši, kot so drugi, moraš bit dober, ljubeč, prijazen, očarljiv in poželjiv. moraš biti angel. potem tudi nebesa so.


Sem vedela, da bo vse ok.  Smiley Sem imela zaupanje v Angel.  Wink Vendar zaradi vseh ostalih, ki so tukaj ali na drugem mestu izrazili skepso do Replya #146, se mi zdi, da se moram zavzet za več razumevanja, in sicer:

Pisca drugače čutim kot omenjeni. Verjetno bi kdo k je bl strokovnjak lahko reku, da vidiš tisto, kar prepoznaš tudi v sebi. Če bi bil Reply #146 kot neko samostojno literarno delo (izvzetost prisotnih), bi bil za moj okus kompozicijsko brilianten (s predpostavko bralca, da zgodba v nekaterih delih itak ni resnična). Pisec poseduje joyfull & wicked mind. S tega gledišča, še enkrat, je post v bistvu zelo hudomušen.  Smiley Upam, če ga bo kdo še enkrat poskušal na tak način brat, da bi se celo lahko nasmehnil. Nasmeh/smeh pa je po neki definiciji tudi najkrajša razdalja med dvema  Cheesy .


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #158 - 11.06.2004 at 03:25:43
 
japka wrote on 09.06.2004 at 22:40:05:
Igraš Boga, človek?


Ma kakega boga, selekcionarja se igra.  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #159 - 11.06.2004 at 08:24:12
 
Quote:
Ma kakega boga, selekcionarja se igra.  Grin Grin Grin


Ma kakega boga, kakega selekcionarja, odraslega se igra   Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #160 - 11.06.2004 at 10:18:43
 
Quote:
Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pamet?


V ponedeljek ob pol treh.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #161 - 11.06.2004 at 12:03:24
 
alterego wrote on 09.06.2004 at 18:16:45:
...zračno pištolco frackam vrabce, da te po pomoti ne zamenjam s škorcem in te sestrelim. ..


Nice story..
Remember  - to put Sign on ure face and say; i dont like feedom yet Wink
Everything that has wings and can fly - i can and will destroy - that is for sure.

Torej alterego : vrabčki so del svobode, če jih streljaš, jim jo vzameš in to jaz jemljem kot nasilje nad bitjem, ki ima manj moči kot ti, a živi svobodno in ti tega nekako ne preneseš.
Zakaj?

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #162 - 11.06.2004 at 13:40:52
 
pa se igrajmo vsemogočnega. Boga. Bit.

le on je ustvaril nas, svet in vse kar na tem planetu živi in obstoji. ustvaril je človeki čudoviti um, dam je čustva in občutke, dal nam je prostor, hrano in vse kar potrebujemo za normalni lajf.

dal na je tudi nebesa. prostor, ki ni omejen s časom in limiti. dal nam je dobroto in ljubezen, dal nam je moč izbire. dal nam je čustvo ljubezni, hrepeneja, sreče.
dal nam je neizmerno svobodo misli. dal nam je energijo, ki jo nosimo v sebi in jo dajemo drugim.

dal nam je pekel. grdoto čustev zavisti, sovraštva, besnenja in rjovenja. grdih besed in sprevženih misli. dal nam je trpljenje.

v tem enkratnem nepopisnem bivaju imamo možnost izbere. lahko sem, kar želim biti. dober ali slab, ljubeč ali zasovražen. lahko črpam energijo iz vsemogočnega in jo dajem v svoji dobroti drugim, ali pa jim jo jemljem, kradem in sem nepovezan z božjo bitjo.

povezani smo z njegovo vsemogočnostjo in njegovo popolno energijo. recimo, da je On kot bit dal v svojem življenju vsa našteta čustva in občutke skozi svoje življenske izkušnje. recimo. kljub trpljenju je svojo enkratnost ohranil v nas samih. ne bom pisala biblijskih zgodb, ki jih poznate, pisala bom samo in zgolj iz nagiba, da vam povem, da smo vsi samo gostje tega planeta. gostje pa imajo možnost izbire. lahko so dobri v svoji biti in se hkrati povežejo še z nadzemeljsko energijo, ali pa slabi in trošimo energijo brez povezave z vsemogočnim.

lahko smo tudi duhoviti in se v posmeh vsega in vsem enostavno na moč zabavamo na račun drugačnosti.

lahko bi bila pa tudi navad ptič, pa bi letala okrog vaših glav in bi me nekdo ustrelil. kdo ve zakaj in kako.

lep poletni dan. naj vas ne greje samo vročina...

Angie
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11