Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 36362 times)
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pamet?
06.05.2004 at 22:36:41
 
Resno se sprašujem, kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pamet. Kdaj boste začeli s kakšnimi žlahtnimi temami. Očitno, da nekaterim to paše, zato ste tudi bili tako nasilno nastrojeni proti oblikovanju posebnega foruma o krščanstvu.

In glejte, kam vsa je to pripeljalo. Pogledam sem čez teden, kar nekam pusto, pogledam naslednji teden, vse več izvotljenih tem, pa se usmilim tega foruma še čez štirinajst dni - in že kar katastrofa.

Dragi moji: Če se ne boste vrnili k svojim izvirom in če ne boste pili iz njih, vam ni pomoči. Zaman se greste ezoteriko, zaman hlastate po daljnovzhodnih pravljicah, brez krščanstva ste izvotljeni, kajti s tem, ko se odrečete krščanstvu, ste se odrekli svoji najbolj bistveni notranji vsebini...

To govorim seveda le tisti v fantazijski svet pobegli večini, to ne velja za redke realiste in konstruktivne tipe na tem forumu.

Me zanima, če se bo katerega ta moja iskrena beseda kaj prijela. Želel bi, da bi se.
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #1 - 07.05.2004 at 07:30:34
 
Sam se vprašaj, kaj pa ti narediš za forum, za dvig kakovosti tem, pisanja, ... ali samo jadikuješ?

(Pa ne prosim zdaj o krščanstvu  Smiley)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #2 - 07.05.2004 at 07:40:25
 
Samson, kaj si napisal kakšno napačno besedo na kakem krščanskem forumu, pa so te zbanali, pa si prišel pogledat na Gapeta kakšna je kaj kakovost pisanja in če je zrak že primeren, da podučiš Gapovce o krščanski moriji Wink

Samson, idemo kolo, ma ko ga nebi volo  Grin Grin Grin
Oppaaaaaaa...................... Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #3 - 07.05.2004 at 08:11:23
 
Samo obvestil bi te samson da so resnejše in kvalitetnejše teme na www.pozitivke.net

na forumu pa je cilj izmenjava znanja, izkušenj, ustvarjalnost, prijateljstvo, druženje, open source, dopolnjevanje...

in ti vedno prideš s kritiko...

očitno 7 osnovnih ciljev sploh nisi sposoben razumet? al kaj?

ajde zdej dejmo rečt sledeče, da ne bomo tolk nepametni nam v ta delček nalepi linke z drugih forumov da vidim kaj in kje si se oz bi se ti zgovarja.

evo damo ti možnost za tvoje linke od drugje, da vidimo to pamet zdej:
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #4 - 07.05.2004 at 08:23:06
 
Samson wrote on 06.05.2004 at 22:36:41:
Resno se sprašujem, kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pamet. Kdaj boste začeli s kakšnimi žlahtnimi temami. Očitno, da nekaterim to paše, zato ste tudi bili tako nasilno nastrojeni proti oblikovanju posebnega foruma o krščanstvu.

In glejte, kam vsa je to pripeljalo. Pogledam sem čez teden, kar nekam pusto, pogledam naslednji teden, vse več izvotljenih tem, pa se usmilim tega foruma še čez štirinajst dni - in že kar katastrofa.

Dragi moji: Če se ne boste vrnili k svojim izvirom in če ne boste pili iz njih, vam ni pomoči. Zaman se greste ezoteriko, zaman hlastate po daljnovzhodnih pravljicah, brez krščanstva ste izvotljeni, kajti s tem, ko se odrečete krščanstvu, ste se odrekli svoji najbolj bistveni notranji vsebini...

To govorim seveda le tisti v fantazijski svet pobegli večini, to ne velja za redke realiste in konstruktivne tipe na tem forumu.

Me zanima, če se bo katerega ta moja iskrena beseda kaj prijela. Želel bi, da bi se.


Samson sej bo.

Ti sam začni delovat z zgledom!
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #5 - 07.05.2004 at 08:24:06
 
Gru Gru wrote on 07.05.2004 at 08:23:06:
Ti sam začni delovat z zgledom!


tudi jaz se pridružujem temule mnenju

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #6 - 07.05.2004 at 09:20:43
 
Gru Gru wrote on 07.05.2004 at 08:23:06:
Ti sam začni delovat z zgledom!


Tole tvoje jamrjanje nad forumom, samson, me ful spominja  toni_zamene-jevo tezo, da je okolje, ki te podpira, božji dar in da se je pri  ustvarjanje takega okolja   treba predhodno  locirat pojave, ki takemu okolju predstavljajao nevarnost, se do njih   opredelit, jih obsodit in vsaj od njih  ogradit če že ne uničit ( da ne ustvarjajo kontamionirane družbene klime). Čeprav mam na sumu, da toni_zamene pri tej tezi ne izhaja iz krščanske etike, jest  vidim, samson, v tvojih predlogih, ki naj bi izhajali io krščanske etike, veliko sorodnega z tonijevo etiko. To vajino etiko  do konca precizno in dosledno uteleša prav exo, saj ravno on s svojo angažitranostjo najbolj  kontaminira duhovno okolje foruma, da ti v njem ni za zdržat.  Samson, tle se ti ponuja res edinstvena priložnost,  da zacikalnost v ta pardoks, ki ga  sam proizvajaš,  presekaš in nam s tem na lastnem zgledu demostriraraš  vitalnost krščanske etike, ki  bo, če je res tko vitalna kot verjemeš da je, tud tle zihr prevladala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #7 - 07.05.2004 at 09:26:40
 
Titud, lasten zgled enega posameznika je za namene, kakršne imaš v mislih, takorekoč Sizifovo delo.
Da pa bi vsi člani foruma pričeli delati z lastnim zgledom, je pa itak utopija.


In iz teh razlogov se v celoti pridružujem Tonijevi  tezi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #8 - 07.05.2004 at 09:56:45
 
titud wrote on 07.05.2004 at 09:20:43:
To vajino etiko  do konca precizno in dosledno uteleša prav exo, saj ravno on s svojo angažitranostjo najbolj  kontaminira duhovno okolje foruma, da ti v njem ni za zdržat.  


Daj, Tidud, kako duhovno okolje, new-agersko flancanje, vsaj povečini, včasih se tudi kaj dobrega napiše, ki ji morda ti primešeš še kanček psihologije, da je videti bolj fancy, bolj učeno, da ven mečeš definicije? Z definicijami in razčlenjevanjem se ni nikoli dalo dojeti Boga, kaj šele ustvariti neko pristno duhovno vzdušje, morda le z opojnimi substancami; so srčne stvari, ki jih razum ne more dojeti, ti pa kooperiraš izključno z ratiom, ti si suhoparni razumarski človek, ne vem, kako te je zaneslo sem...  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #9 - 07.05.2004 at 11:01:05
 
Lilith wrote on 07.05.2004 at 09:26:40:
Titud, lasten zgled enega posameznika je za namene, kakršne imaš v mislih, takorekoč Sizifovo delo.
Da pa bi vsi člani foruma pričeli delati z lastnim zgledom, je pa itak utopija.


In iz teh razlogov se v celoti pridružujem Tonijevi  tezi.


Jest vsaj  zase verajamem, da me je na ta forum  potegnilo  eno iskreno (resda vsaj zame precej utopično) okolje (toni bi mu  reku božji dar), ki sem ga (priznam)  tud z lastnim angažiranjem  kljub dobrim namenom, marsičem tud sam (duhovno?)  kontaminirov. V preko 3000 svojih  postih z ziher največjim poprečjem  znakov na post se da že s samo količino dobro  klimo zadušit kljub dobrim namenom al pa glih zrad njih. Najbolj namreč to iskreno/prvinsko klimo zadušiš, če se delaš boljšga kot si, če si ne doputiš bit tak kot si. Oporo za to, da bi bil  boljš,  se da  hiro najt v etiki take ali drugačne idelogije, filozofije, religije, duhovne prakse... Če pa  dopustiš, se da se skozte kaže  kr ena  etika, ki pol okolje kontaminira z osebno nepolnostjo in  pristranoskostjo, to po moje ni nobena kontaminacija, ki bi  lahko kogarkol  ogrožala.   Nasprotno, to je  edino možno okolje, katerem lahko vsak samemu seb dejansko nasprot in v katermu smo  se priseljen sprejet taki kot dejansko smo. V samsonovem primeru kot nepopoln kristjan, v tonijevem/lilitinem  kot nepopoln sledilc kakšne profesionalne etike, v ekostovem kot do sebe nedosledn  moralisit, v mojmu pa morda kot sfaliran racionalist  Undecided Smiley      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #10 - 07.05.2004 at 11:19:22
 
Titud, a si se ti trdno začel držati normativov, da je potrebno preden napišeš en dober post enga ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #11 - 07.05.2004 at 11:21:27
 
Če lasten vzgled pomeni zgolj sprejemanje lastne nepopolnosti, ne pa tudi preseganje le-te v smislu truda ne škodovati z lastno nepopolnostjo z drugim.....
potem se ponovno strinjam s Tonijevo tezo, da imam dve možnosti - v prvi me po defoultu Božjega daru obkrožajo ta pravi ljudje, v drugi pa moram za to (da bi me pravi ljudje obkrožali) tudi sama malo migniti.Pa s tem miganjem nimam v mislih zgolj lastnega vzgleda, pač pa tudi lastne akcije IN reakcije za ustvarjanje meni sprejemljivega osebnega prostora.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #12 - 07.05.2004 at 11:25:00
 
Quote:
Titud, a si se ti trdno začel držati normativov, da je potrebno preden napišeš en dober post enga home.amis.net/bednjt/dzojnt.gif


... he he he...
Grin Grin Grin








P.S. (ne morem da ne bi nadaljeval šale) Kr_eden, a ti preden napišeš en dober post moraš napisati ene 10 zgornjih Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #13 - 07.05.2004 at 11:49:16
 
Lilith wrote on 07.05.2004 at 11:21:27:
Če lasten vzgled pomeni zgolj sprejemanje lastne nepopolnosti, ne pa tudi preseganje le-te v smislu truda ne škodovati z lastno nepopolnostjo z drugim.....


Po moje  širjenje  lastne nepopolnosti  v okolje najboljš možen zgled za druge zato, ker jim s tem daješ zgled, da so tud sami lahko nepopolni. S tem si drug drugmu  ne moremo nč škodovat, ker ta nepolnost prek tko ustvrjenga okolja  vsakemu prihaja nasprot in nas  le na tak način uči postajat popolnejše.

Virtulano okolje foruma je za tako učenje po moje zlo primerno, ker si tud ekstremim izrazžanjem svoje (deformirane/patološke) nepopolnosti  ne moremo kaj dost škodovat, ker komunicioramo prek  vmesnika (medija) in  zato, če tko res želimo, lahko dost dobr zaščitimo vsak svoj osebnen prostor.

Quote:
potem se ponovno strinjam s Tonijevo tezo, da imam dve možnosti - v prvi me po defoultu Božjega daru obkrožajo ta pravi ljudje, v drugi pa moram za to (da bi me pravi ljudje obkrožali) tudi sama malo migniti.Pa s tem miganjem nimam v mislih zgolj lastnega vzgleda, pač pa tudi lastne akcije IN reakcije za ustvarjanje meni sprejemljivega osebnega prostora.


Ne moreš  za ziher vedet, kaj je zate pravo okolje, če   okolje vskomur ne dopušča  izrazit se v vsej svoji pritranskosti, saj tako okolje  ne dopušča izrazit niti  tvoje pristranskosti  pred drugimi.  Kriterij vzajemnega pistajanja  na neko  skupno etiko,  zato da bi lahko člani supnosti  na njeni podlagi oblikovali skupno okolje,   še ne pomen,  da je  to okolje zdravo oz. da jih  bo podpiralo v njihovi  osebnostni rasti in razvoju. Po mojih izkušnjah je tako okolje, ki je sicer varno, za kaj takega prej zavirajoče kot spodbudno.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #14 - 07.05.2004 at 11:52:26
 
titud wrote on 07.05.2004 at 11:01:05:
Jest vsaj  zase verajamem, da me je na ta forum  potegnilo  eno iskreno (resda vsaj zame precej utopično) okolje (toni bi mu  reku božji dar), ki sem ga (priznam)  tud z lastnim angažiranjem  kljub dobrim namenom, marsičem tud sam (duhovno?)  kontaminirov. V preko 3000 svojih  postih z ziher največjim poprečjem  znakov na post se da že s samo količino dobro  klimo zadušit kljub dobrim namenom al pa glih zrad njih. Najbolj namreč to iskreno/prvinsko klimo zadušiš, če se delaš boljšga kot si, če si ne doputiš bit tak kot si. Oporo za to, da bi bil  boljš,  se da  hiro najt v etiki take ali drugačne idelogije, filozofije, religije, duhovne prakse... Če pa  dopustiš, se da se skozte kaže  kr ena  etika, ki pol okolje kontaminira z osebno nepolnostjo in  pristranoskostjo, to po moje ni nobena kontaminacija, ki bi  lahko kogarkol  ogrožala.   Nasprotno, to je  edino možno okolje, katerem lahko vsak samemu seb dejansko nasprot in v katermu smo  se priseljen sprejet taki kot dejansko smo. V samsonovem primeru kot nepopoln kristjan, v tonijevem/lilitinem  kot nepopoln sledilc kakšne profesionalne etike, v ekostovem kot do sebe nedosledn  moralisit, v mojmu pa morda kot sfaliran racionalist  Undecided Smiley          


kaj, lahko strneš to v par povedi, kratko in jedrnato, rdečo nit, poanto? Zdi se mi, da sam sebe razumeš, drugi pa te bore malo kapirajo.... to, kar si povedal, te je morda kapiralo 10% ljudi ali še manj....
Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11