Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11
(Read 36235 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #15 - 07.05.2004 at 12:05:47
 
exorcist wrote on 07.05.2004 at 11:52:26:
kaj, lahko strneš to v par povedi, kratko in jedrnato, rdečo nit, poanto? Zdi se mi, da sam sebe razumeš, drugi pa te bore malo kapirajo.... to, kar si povedal, te je morda kapiralo 10% ljudi ali še manj....
Tongue



Exo, navad se prosm napisat, kaj ne zastopiš al pa napiš, kako kakšno svtar, ki jo napišem, ti  zastopiš. Nč hudga, če se ne zastopva, saj ni mus,   da sem zato glup jest al pa se bo razkrila tvoja neumnost. Pa tud če se razkrije eno al drugo,  je še zmerom boljš za oba, da se,   kot pa da se ne. Iskrenost se ne meri po pametnosti ali neumnosti, razumljivosti ali nerazumljivosti, pravilnosti ali napačnosti... Iskrenost se održa po neoziranju na posledice izrečenega (kar pa ne pomen tud obratno, da je neoziranje na posledice izrečenega že iskrenost Roll Eyes).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #16 - 07.05.2004 at 12:09:16
 
titud wrote on 07.05.2004 at 11:49:16:
Po moje  širjenje  lastne nepopolnosti  v okolje najboljš možen zgled za druge zato, ker jim s tem daješ zgled, da so tud sami lahko nepopolni. S tem si drug drugmu  ne moremo nč škodovat, ker ta nepolnost prek tko ustvrjenga okolja  vsakemu prihaja nasprot in nas  le na tak način uči postajat popolnejše.

titud, na podlagi cesa ali koga ti definiras/zaznavas/obcutis svojo nepopolnost?

in kaksen je po tvoje naravni odnos in s tem aktivnosti med tabo nepopolnim/nepopolnostjo in popolnim/popolnostjo?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #17 - 07.05.2004 at 12:18:14
 
titud wrote on 07.05.2004 at 12:05:47:
Exo, navad se prosm napisat, kaj ne zastopiš al pa napiš, kako kakšno svtar, ki jo napišem, ti  zastopiš. Nč hudga, če se ne zastopva, saj ni mus,   da sem zato glup jest al pa se bo razkrila tvoja neumnost. Pa tud če se razkrije eno al drugo,  je še zmerom boljš za oba, da se,   kot pa da se ne. Iskrenost se ne meri po pametnosti ali neumnosti, razumljivosti ali nerazumljivosti, pravilnosti ali napačnosti... Iskrenost se održa po neoziranju na posledice izrečenega (kar pa ne pomen tud obratno, da je neoziranje na posledice izrečenega že iskrenost Roll Eyes).


Oprosti, ampak ne vem, zakaj ne pišeš bolj na easy, saj nismo na združenju filozofskega kolegija, da bi ljudi imponirali, češ to je napisano strokovno, nihče nima, da kaj pakla ali zraven reče. Tako nenaravno pišeš, da te ljudje nič ne zastopijo, same neke predpostavke, teorije, indikacije, pitaj boga od kod vse prepisano ali prebrano, pa potem vkup izpade tako, da na koncu ne veš, kaj si hotel povedati, nekako brez bistva. Povej mi enega forumaša, da te je zastopil, kaj si prejle napisal? Da bi rekel, aha, zaštekal sem bistvo, kar je hotel Titud povedati, noben...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #18 - 07.05.2004 at 12:27:45
 
Exo, svaka ti čast, da se še nisi sam naveličal svojih ponavljajočih postov. Ki so pa tako edinstveni in krasni, da kar klele predlagam:

predlagam nov forum Exorcist, kamor bi pomaknili njegove strokovne, edinstvene topike, ki jih je imet škoda takole razpršene po celem forumu, saj lahko elitne misli in ideje preprosto zberemo v tem forumu.  8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #19 - 07.05.2004 at 12:37:43
 
titud wrote on 07.05.2004 at 11:49:16:
Po moje  širjenje  lastne nepopolnosti  v okolje najboljš možen zgled za druge zato, ker jim s tem daješ zgled, da so tud sami lahko nepopolni. S tem si drug drugmu  ne moremo nč škodovat, ker ta nepolnost prek tko ustvrjenga okolja  vsakemu prihaja nasprot in nas  le na tak način uči postajat popolnejše.

  


Titud,
s tema stavkoma ter njunim sporočilom malo "varaš".

Sicer je vse kar si povedal lepo za slišati, ta "odprtost " , si javno priznati  svoje grehe se sliši celo terapevtsko, ampak pri nečem pa "varaš" ( ne jemat prisotnega izraza kot žaljivke, ker v resnici ves čas mislim, da v to kar pišeš tudi verjameš in ti želim, da bi bilo tudi res- ker bi bilo konec koncev dobro  tudi za mene ).
In kje vidim "lepotno napako". Namreč pri tistem zadaj, lahko mu rečemo tudi kredit , to je tista neka moralna in etična zrelost teh ljudi, ki jim kot visoko odgovornim ljudem preprečuje kakršno koli zlorabo drugega. In kje boš našel te ljudi ? Okolje za te stvari o katerih ti pišeš je mogoče ustvarjati le v umetnih ( terapevtskih )skupinah v realnem življenju pa tega ni. Sklicevanje na voljo in pripravljenost ljudi   tukaj nič ne šteje. Da ne omenjam naše vezanosti za instinktivno naravo.

Z zgledi  je pa tako-  Se bom kar poslužil situacije lastninjenja družbenega premoženja pri nas. Ko so si priviligirani posamezniki spisali zakone o lastninjenju, ki je ljudem  sporočal sledečo moralo : Če ne bom jaz ukradel bo pa drugi.

Torej ? Na čem bi torej ti gradil novo družbo, če upoštevaš ljudi takšne kot smo ?
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #20 - 07.05.2004 at 12:43:10
 
Madan Gopal Das wrote on 07.05.2004 at 12:09:16:
titud, na podlagi cesa ali koga ti definiras/zaznavas/obcutis svojo nepopolnost?


Nepolnost je nesposbost bit eno z vsem,  kar te obdaja ob hkartni izpolnivi v svoji induvidualnosti. Je očutek, da če bi hotu bit eno z okoljem, bi moral prej sebe sremenit al pa  okolje  spremenit po seb .    

Quote:
in kaksen je po tvoje naravni odnos in s tem aktivnosti med tabo nepopolnim/nepopolnostjo in popolnim/popolnostjo?



Naravni odnos je sprejemanje, človeški pa spreminjanje sebe ali okolja (nikoli dokončano  prilagajanje enega drugemu).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #21 - 07.05.2004 at 12:51:08
 
Toni_Zamene wrote on 07.05.2004 at 12:37:43:
Torej ? Na čem bi torej ti gradil novo družbo, če upoštevaš ljudi takšne kot smo ?


Ne na utopiji, ker  utopija lahko eskistira  le kot tiranija (prosto po popperjevi kritiki platona, da me  ne bo kdo imel za tko pametnega, da sem to sam pogruntov).  


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #22 - 07.05.2004 at 12:56:01
 
titud wrote on 07.05.2004 at 12:43:10:
Nepolnost je nesposbost bit eno z vsem,  kar te obdaja ob hkartni izpolnivi v svoji induvidualnosti. Je očutek, da če bi hotu bit eno z okoljem, bi moral prej sebe sremenit al pa  okolje  spremenit po seb.

titud, moje vprasanje je bilo :     

Madan Gopal Das wrote on 07.05.2004 at 12:09:16:
titud, na podlagi cesa ali koga ti definiras/zaznavas/obcutis svojo nepopolnost?

ti si mi odgovoril kaj je zate nepopolnost. ampak jaz bi te vseen prosu ce se lahko bolj osredotocis na moje konkretno vprasanje in odgovoris nanj.

Quote:
Naravni odnos je sprejemanje, človeški pa spreminjanje sebe ali okolja (nikoli dokončano  prilagajanje enega drugemu).

spet je ocitno, da si tud moje drugo vprasanje spregledal, ki se je nanasalo na odgovor iz prvega.

ko/ce bi iz prvega mojega vprasanja definiral nepopolnega (v tem primeru sebe, kot si se oznacil) in definiral popolnega bi lahko iz tega ven zakljucil njun naravni odnos in aktivnosti.

tko, da ce se ti da in ce hoces mi lahko odgovoris bolj na moja vprasanja al pa bi drugic vsaj pred svoj post napisal opozorilo, da se pogovarjas sam s sabo, da ti dam pol mir.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #23 - 07.05.2004 at 12:57:12
 
Petra. wrote on 07.05.2004 at 12:27:45:
Exo, svaka ti čast, da se še nisi sam naveličal svojih ponavljajočih postov. Ki so pa tako edinstveni in krasni, da kar klele predlagam:

predlagam nov forum Exorcist, kamor bi pomaknili njegove strokovne, edinstvene topike, ki jih je imet škoda takole razpršene po celem forumu, saj lahko elitne misli in ideje preprosto zberemo v tem forumu.  8)
 Grin ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #24 - 07.05.2004 at 12:58:28
 
titud wrote on 07.05.2004 at 09:20:43:
  Samson, tle se ti ponuja res edinstvena priložnost,  da zacikalnost v ta pardoks, ki ga  sam proizvajaš,  presekaš in nam s tem na lastnem zgledu demostriraraš  vitalnost krščanske etike, ki  bo, če je res tko vitalna kot verjemeš da je, tud tle zihr prevladala.  


Samson ,

jaz mislim , da veš kaj   ti je storiti. Ubiti moraš svojega brata Exorcista - tako kot Kajn Abla.

Saj lahko potem izrečeš tudi Kajnove besede : Moja krivda je prevelika, da bi jo mogel nositi.

Exorcist pa ti bo tudi hvaležen, da se bo rešil foruma Grin Shocked
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #25 - 07.05.2004 at 13:01:06
 
titud wrote on 07.05.2004 at 12:51:08:
Ne na utopiji, ker  utopija lahko eskistira  le kot tiranija (


Titut,
mi je zelo všeč, da slišim ta stavek iz tvojih ust.

Če ne na utopiji - na čem pa potem ?
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #26 - 07.05.2004 at 18:38:41
 
Toni_Zamene wrote on 07.05.2004 at 12:58:28:
Samson ,

jaz mislim , da veš kaj   ti je storiti. Ubiti moraš svojega brata Exorcista - tako kot Kajn Abla.

Saj lahko potem izrečeš tudi Kajnove besede : Moja krivda je prevelika, da bi jo mogel nositi.

Exorcist pa ti bo tudi hvaležen, da se bo rešil foruma Grin Shocked

Wink Smiley Cheesy hehe, dobro in duhovito povedano. Mnogi rokohitrsko pisoči tukaj bi prav to želeli. Pa ne bo nič iz te moke kruha. Exo je čudovit fant in odlično se štekava. Iz vseh por mu štrli iskrenost, zato si ga tudi tako privoščijo nekateri. Včasih imam vtis, da resnično izganja trmaste hude duhove s tega foruma.

Na splošno pa vidim, da sem z uvodnimi mislim zadel bistvo tega foruma, ki so ga zagnani forumovci takoj demonstrirali kar v odgovorih meni. Za to sem jim hvaležen in zato vem, kaj mi je storiti:

Malo več bom pisal, pa lotil se bom prevzgoje raznih kvazi racionalistov, kajti prav s takšnimi je največji križ.
Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #27 - 07.05.2004 at 23:31:20
 
Samson wrote on 07.05.2004 at 18:38:41:
Wink Smiley Cheesy hehe, dobro in duhovito povedano. Mnogi rokohitrsko pisoči tukaj bi prav to želeli. Pa ne bo nič iz te moke kruha. Exo je čudovit fant in odlično se štekava. Iz vseh por mu štrli iskrenost, zato si ga tudi tako privoščijo nekateri. Včasih imam vtis, da resnično izganja trmaste hude duhove s tega foruma.

Na splošno pa vidim, da sem z uvodnimi mislim zadel bistvo tega foruma, ki so ga zagnani forumovci takoj demonstrirali kar v odgovorih meni. Za to sem jim hvaležen in zato vem, kaj mi je storiti:

Malo več bom pisal, pa lotil se bom prevzgoje raznih kvazi racionalistov, kajti prav s takšnimi je največji križ.
Wink


Samson, čisto odkrito na štiri oči; ali verjameš, da še lahko komu pomagava, še obstaja upanje, da koga rešiva, ali pa sva le glas vpijajočega v puščavi, kajti bojim sem, da je večina že izgubljenih, svojo dušo so za par ušivih krajcarjev prodali novodobnemu hudiču, tu še je exorcist brez moči, saj se večina raje zastruplja z raznimi sredstvi uživanja. Torej, potem se nimaš kaj čuditi, če se čustveno neuravnoteženi ljudje izenačujejo s povprečjem svojega okolja, da jih dobesedno vsrka vase, ker so bolj šibkega duha, labilni? Ti ljudje pač niso ubrali ustrezne življenjske poti, da bi prisluhnili svojim resničnim duševnim potrebam, da so svojo lastno naravo zatajili...  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #28 - 07.05.2004 at 23:42:09
 
Eh, Exo,  Smiley

predlagam, da se še kar žrtvujeva zanje. Saj vendar veš, da imajo neumrljive duše, in za te je vredno žrtvovati prav vse. Naj šment, da ne bova kakšnega rešila. Predvidevam da prav gotovo gape-a, pa tituda, pa Edija, pa celo vrsto prijateljic nežnega spola. In pozabil si, da nama tudi Andres pri teh naporih pomaga, pa tu pa tam še marsikateri drugi kaj pripomore ob občasnih popadkih skesanosti ali nekakšne spontane prizemljitve...

Preprosto ne smeva obupati! Spoprimiva se z newage skušnjavci! Ti boš izganjal, jaz razsvetljeval, pa bo!

Tako, čisto potihem na uho... Cheesy
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Le kdaj vas bo tukaj na tem forumu srečala pam
Reply #29 - 08.05.2004 at 06:48:18
 
He, he, he,

Kok je lepo vedet, in kak balzam za mojo dušico je, če vem, da bo nekdo opravil ta-glavno delo zame...

Exo, bo izgnal hudičke iz mene, na koncu me bo Samson presvetlil.

Prov iskrena hvala vama.

P.S. po nekem skrivnem občutku, se mi zdi da to resnično počneta, čeprav mi enak občutek pravi, da se tega globoko v sebi niti ne zavedata (levica ne ve kaj dela desnica), taisti občutek mi da vedeti tudi to, da še vedno svoje korake vodim čisto sam Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 11