Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8
(Read 58854 times)
Lilith
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #60 - 19.04.2004 at 08:05:48
 
titud wrote on 19.04.2004 at 07:50:30:
Vpogled v človeka ne pride sam po seb. Je treba na tem fesjt delat, magari dostkrat tud čist mim usekat, ampak je dobr imet tud informacijo o tem, da si mim usekov. Vsak zgrešen vpogled je ponavad posledica nesposobnosti, da bi se soočis s sabo na področju, ki ostaja nerazščiščeno tvojmu sogovorniku.


Se strinjam.

Quote:
Zato  tud zgrešena komunikacija med dvema služ preseganju projekcij in ozaveščanju pri obeh. Tko po moje tud napačen nasvet ne more škodovat, ker  pove velilk o tistmu, ki svetuje in mu nud eno povratno informacijo o samemu seb, ki jo drgač ne bi dobil. Gape forum je dobr glih zato, ker je ta informacija javna in ker  tisti, ki se priključujemo debati,  nimamo načeloma nobenga drugega motiva in ineteresa kot tega,  da s svojimi magari zgrešenimi vpogledi dobivamo povratno informacijo sami o seb.  Jest sem skor prepričam, da  s tem tud  tistmu, ki bi si želu nasvet,  ne moremo škodovat. Sem že parkrat  napisov, da smo drug drugmu hkrat  terapevti  in pacienti in vsi tisti,  ki smo si  pripravljeni to priznat ,  odnesemo  tako tud od magari  napačnega svetovanja  dost več kot pa bi odnsel od še tako profesionalnih vpogledov, v katerih ne bi bli sposoboni ali pripravljeni  razpoznat njihove pristranskosti.      


Mislim, da napačen nasvet ne more škodovati tistemu, ki je nasvet dal. Lahko mu celo koristi, sploh če dobi povratno informacijo v tem smislu.

Da pa napačen nasvet ne more škodovat tistemu, ki za nasvet prosi...odvisno kdo prosi in s kakšnim namenom.
Ob predpostavki, da gre za človeka, ki je res v stiski, obupan...ta se lahko oklene prav vsega, saj praviloma ni dovolj v stiku s seboj, da bi bil sposoben prepoznat, kaj je zanj rešitev. In ravno tu se lahko velika škoda naredi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #61 - 19.04.2004 at 08:35:59
 
Lilith wrote on 19.04.2004 at 08:05:48:
Da pa napačen nasvet ne more škodovat tistemu, ki za nasvet prosi...odvisno kdo prosi in s kakšnim namenom.
Ob predpostavki, da gre za človeka, ki je res v stiski, obupan...ta se lahko oklene prav vsega, saj praviloma ni dovolj v stiku s seboj, da bi bil sposoben prepoznat, kaj je zanj rešitev. In ravno tu se lahko velika škoda naredi.


Po moje se ta škoda da dost omejit z glih z javnostjo svetovanja. Ta javnost je dvorezen meč:  se človeku zdi tvegano  javno odpirat, da se ne bo najdu kakšen zafrustriranec, ki bi  javnost njegovga osebnega problema zlorabu proti njemu oz. mu nasul soli na rano ,  po drug stran pa ja ravno ta javnost zaščita pred tem, da se ne bi zlorablo zaupanje za ensotransko zapeljevanje v eno  pristransko rešitev, ki bi ga prepeljela iz dežja pod kap. Po moje dejstvo, da se človk s svojmu problemom oglasi na forumu, predpstavlja eno obliko osebne zrelosti in nenazadnje tud zaupanja, tko da uni  najtežji  primeri psihičnih in ekistencilanih stisk se niti ne artikulirajo do te stopnje, da bi se tle gor sploh pojavl. Se vendarle prepostavlja, da nam tle gor ne gre tolk za biti ali ne biti ampak za medsebojno vzjemno pomoč vsaj deloma prebujenih, ki verjamemo, da je življenje proces nenehne  osebnostne rasti in da smo si dolžni pri tem vzajmeno pomagat kolkr najboljš vemo in znamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #62 - 19.04.2004 at 08:36:41
 
Stradivarijeva violina je stara, lesena kišta, prek katere je napetih nekaj žic. Če jo vzamem v roke jaz, para ušesa. Če jo v roke vzame mojster, se združita nebo in zemlja, čas se ustavi.
Stradivarijeva violina je ženska, mojster, ja, mojstra pa dela vaja.

en bk Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #63 - 19.04.2004 at 08:37:47
 
exo

nekoč sem tule že zapisala, pa še 1x ne bo škodilo ...

s e x je iz tabuja postal ta - boo ...

ne verjet vesega kar ti folks trosi, v veliki večini je vse zgolj eno veliko čenčanje, napihovanje, širokoustenje ... in tudi na tem forumu je to čist isto
mislim, da o osveščenosti o s e x-u veliko povedo podatki, da več kot pol žensk nikoli ne doživi orgazma (btw. to pove predvsem veliko o večini moških)

Najdi si svojo pot in mislim, da ti je Lilith dala dober nasvet ... da tudi "stroki" ni zmeraj za zaupat

kar se pa privzgojenih vzorcev tiče te čaka veliko dela .. da se jih premagat ... če seveda to sploh hočeš, lažja pot seveda je, da obsediš tukaj kjer si in vse življenje za svoj problem obtožuješ svoje starše...

verske vzorce boš lahko presegel le z ozaveščanjem in nato s preseganjem (to je zlo razumski proces)

Ja se lahko strinjam se lahko tudi zgodi, da se poklopijo pravilno čas, prostor, potreba in strast (brez čustev) pri dveh ljudeh in da se lahko tudi zgodi s e x brez ljubezenskkih čustev ...

toda to je tako zelo zelo zelo redko ... s e x brez ljubezenskih čustev je mnogokrat posledica s e x-a iz samoljubja, obupa ... še večkrat pa so ljubezenska čustva prisotna vsaj na eni strani (vprašanje pa je, če sie ne čustvena stran to sploh dovoli priznat)

zakaj tako poudarjam ljubezenska čustva ... osebno mislim, da so čustva v sex-u zmeraj vpletena ... tudi samoljubje, obup, maščevanje so čustva ... vprašanje pa je če so primerna podlaga ...

sex je pa daleč od tega, da je šport ... mogoče za tiste, ki so duhovni reveži

ljubezen je namreč tista, ki ljudi prisili v neegoistično obnašanje ... kar je pri sex-u zelo važno, če hočeta oba v tem uživati ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #64 - 19.04.2004 at 08:44:48
 
en_bk wrote on 19.04.2004 at 08:36:41:
Stradivarijeva violina je stara, lesena kišta, prek katere je napetih nekaj žic. Če jo vzamem v roke jaz, para ušesa. Če jo v roke vzame mojster, se združita nebo in zemlja, čas se ustavi.
Stradivarijeva violina je ženska, mojster, ja, mojstra pa dela vaja.

en bk Wink



tut to ni čist res...

sex je neverbalna komunikacija med 2 osebama in s tem, ko se 2 med sabo učita pravilne komunikacije se razvija tudi sex...
ljubezen daje motivacijo za učenje ... zadovoljevanje potrebe, pa vsaj v naši družbi po9meni izživljanje egoizma (nenazadnje who cares kaj jebeni objekt čuti ... )

one night standerji so tko kot igra na srečo ... poskus, če nasprotnik govori moj jezik ... pol je ujemanje in je sex kul ...

še večkrat pa je tak sex klavrn ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #65 - 19.04.2004 at 10:18:10
 
Moje pojmovanje
Ženska je najlepša božja stvaritev /dejstvo je, da bi lahko ustvaril tudi bolj popolno, a dejstvo je tudi, da je ni/, je darilo, zato je potrebno z njo tudi tako ravnat
Seks sam po sebi je najlepša oblika komunikacije moškega z žensko. Seks kot del spolnosti med dvema, ki ju povezuje iskrena ljubezen, pa je pika na i, je element, ki zaokroža odnos, mu daje polnost, celovitost, trajnost. Kakor je partnerska zveza pravzaprav zavestno garanje, je tudi spolnost (s seksom), kot njen element, nekaj, kar je potrebno zavestno negovati.
Nobena ženska ni frigidna. Bebci so moški, ker se v svoji samopašnosti ne potrudijo, da bi spoznali njeno psiho, njene sanje, njene želje, njene potrebe, ker ne vejo niti, kako žensko telo deluje, ker nimajo domišljije, ker ne znajo počassss, ker je zanje seks le noter pa ven, ker jim je pomembna le lastna potešitev /ne vsi/. Zato je seks z neznancem običajno klavrna zadeva, zato je seks z ljubljeno osebo žalostna zadeva (prevečkrat).
Biti mlad, sam, nevezan in ne seksati, ker nisi zaljubljen (velja za Exota in vse mlade moške) in misliti, da ko pa bo ljubezen, bo pa tudi lep seks, kar sam od sebe...je zgrešeno /moje osebno mnenje/. In še eno moje osebno mnenje: žensko naredi moški; lahko ji razkrije lepote seksa, lahko ji ga priskuti za vedno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #66 - 19.04.2004 at 10:36:10
 
en_bk wrote on 19.04.2004 at 10:18:10:
Moje pojmovanje
Ženska je najlepša božja stvaritev /dejstvo je, da bi lahko ustvaril tudi bolj popolno, a dejstvo je tudi, da je ni/, je darilo, zato je potrebno z njo tudi tako ravnat
Seks sam po sebi je najlepša oblika komunikacije moškega z žensko. Seks kot del spolnosti med dvema, ki ju povezuje iskrena ljubezen, pa je pika na i, je element, ki zaokroža odnos, mu daje polnost, celovitost, trajnost. Kakor je partnerska zveza pravzaprav zavestno garanje, je tudi spolnost (s seksom), kot njen element, nekaj, kar je potrebno zavestno negovati.
Nobena ženska ni frigidna. Bebci so moški, ker se v svoji samopašnosti ne potrudijo, da bi spoznali njeno psiho, njene sanje, njene želje, njene potrebe, ker ne vejo niti, kako žensko telo deluje, ker nimajo domišljije, ker ne znajo počassss, ker je zanje seks le noter pa ven, ker jim je pomembna le lastna potešitev /ne vsi/. Zato je seks z neznancem običajno klavrna zadeva, zato je seks z ljubljeno osebo žalostna zadeva (prevečkrat).
Biti mlad, sam, nevezan in ne seksati, ker nisi zaljubljen (velja za Exota in vse mlade moške) in misliti, da ko pa bo ljubezen, bo pa tudi lep seks, kar sam od sebe...je zgrešeno /moje osebno mnenje/. In še eno moje osebno mnenje: žensko naredi moški; lahko ji razkrije lepote seksa, lahko ji ga priskuti za vedno.



se strinjam
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #67 - 19.04.2004 at 11:31:47
 
Lepo si  to spisal en_ bk, da te res tud  vsak vol lahko zastopu...

Sociloško gledano pa po imajo  mladi ljudje (pa ne samo mladi)  dejansko odnos  do seksa kot do ene hitro pokvarljive potrošne dobrine, ki jo je treba izrabit   tko kot vse druge.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #68 - 19.04.2004 at 11:38:12
 
titud wrote on 19.04.2004 at 11:31:47:
Lepo si  to spisal en_ bk, da te res tud  vsak vol lahko zastopu...

Sociloško gledano pa po imajo  mladi ljudje (pa ne samo mladi)  dejansko odnos  do seksa kot do ene hitro pokvarljive potrošne dobrine, ki jo je treba izrabit   tko kot vse druge.  




sociološko gledano ima družba tak odnos do seksa tudi zato, ker se seks kot tak prikazuje - če samo pogledamo, kaj vse se uturava skozi razne reklame

v potrošniški družbi namreč vse postane samo še ena potrošniška dobrina - seks je pa tu prej pravilo kot izjema



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #69 - 19.04.2004 at 11:50:58
 
en_bk wrote on 19.04.2004 at 10:18:10:
Moje pojmovanje
Ženska je najlepša božja stvaritev /dejstvo je, da bi lahko ustvaril tudi bolj popolno, a dejstvo je tudi, da je ni/, je darilo, zato je potrebno z njo tudi tako ravnat
Seks sam po sebi je najlepša oblika komunikacije moškega z žensko. Seks kot del spolnosti med dvema, ki ju povezuje iskrena ljubezen, pa je pika na i, je element, ki zaokroža odnos, mu daje polnost, celovitost, trajnost. Kakor je partnerska zveza pravzaprav zavestno garanje, je tudi spolnost (s seksom), kot njen element, nekaj, kar je potrebno zavestno negovati.
Nobena ženska ni frigidna. Bebci so moški, ker se v svoji samopašnosti ne potrudijo, da bi spoznali njeno psiho, njene sanje, njene želje, njene potrebe, ker ne vejo niti, kako žensko telo deluje, ker nimajo domišljije, ker ne znajo počassss, ker je zanje seks le noter pa ven, ker jim je pomembna le lastna potešitev /ne vsi/. Zato je seks z neznancem običajno klavrna zadeva, zato je seks z ljubljeno osebo žalostna zadeva (prevečkrat).
Biti mlad, sam, nevezan in ne seksati, ker nisi zaljubljen (velja za Exota in vse mlade moške) in misliti, da ko pa bo ljubezen, bo pa tudi lep seks, kar sam od sebe...je zgrešeno /moje osebno mnenje/. In še eno moje osebno mnenje: žensko naredi moški; lahko ji razkrije lepote seksa, lahko ji ga priskuti za vedno.


Jaz pa če sem čist odkrita, bi mi bilo odveč, če bi me moški častil kot boginjo Roll Eyes, medtem ko bi si jaz želela (predvsem) not pa ven Grin Grin


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #70 - 19.04.2004 at 11:53:25
 
Quote:
Jaz pa če sem čist odkrita, bi mi bilo odveč, če bi me moški častil kot boginjo Roll Eyes, medtem ko bi si jaz želela (predvsem) not pa ven Grin Grin




Če bi bil mojster, bi vedel, kaj si želiš
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #71 - 19.04.2004 at 12:38:24
 
en_bk,

zelo tezko nalogo si si zadal, ce mislis, da bos kot moski zensko lahko osrecil, izpolnil. tega se sploh ne da. bolj ko ji dajes za pit bolj je zejna in posledicno nezadovoljna. ampak ce ji pa ne bos dajal za pit bo pa isto nezadovoljna.

ampak ker si ti le en_bk si najbrz tok trmast, da se bos se naprej trudu z eno izmed teh dveh zgori opisanih (v koncni fazi neuspesnih) metod. dokler bos imel se upanje v njun uspeh te tretja alternativa sploh ne bo kej prevec zanimala.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #72 - 19.04.2004 at 12:59:14
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 12:38:24:
en_bk,

zelo tezko nalogo si si zadal, ce mislis, da bos kot moski zensko lahko osrecil, izpolnil. tega se sploh ne da. bolj ko ji dajes za pit bolj je zejna in posledicno nezadovoljna. ampak ce ji pa ne bos dajal za pit bo pa isto nezadovoljna.


Halo ?!?   ???

Takšno zaničevalno (in nepoznavalsko) gledanje na ženske pa že dolgo ne!

Ah, ja, ti se baje bolje spoznaš na boga, kot na ženske  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #73 - 19.04.2004 at 14:07:15
 
lola wrote on 19.04.2004 at 12:59:14:
Takšno zaničevalno (in nepoznavalsko) gledanje na ženske pa že dolgo ne!

nepoznavalsko in zanicevalno gledanje?

iskreno gledanje.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ko imam priložnost, je ne zgrabim
Reply #74 - 19.04.2004 at 14:09:34
 
Madan Gopal Das wrote on 19.04.2004 at 12:38:24:
en_bk,

zelo tezko nalogo si si zadal, ce mislis, da bos kot moski zensko lahko osrecil, izpolnil. tega se sploh ne da. bolj ko ji dajes za pit bolj je zejna in posledicno nezadovoljna. ampak ce ji pa ne bos dajal za pit bo pa isto nezadovoljna.

ampak ker si ti le en_bk si najbrz tok trmast, da se bos se naprej trudu z eno izmed teh dveh zgori opisanih (v koncni fazi neuspesnih) metod. dokler bos imel se upanje v njun uspeh te tretja alternativa sploh ne bo kej prevec zanimala.

Hari bol.


Trmast da sem, drži /saj sem en bk/, da ne vem glih, drži /malce krivim izjemnost ravnine možganske skorje v cvetličnem vzorcu/, da me ne zanima, ne drži preveč.
Ker si tako prepričan v trenutno in končno neuspešnost prvih dveh metod in imaš v rokavu še alternativno metodo, me zanima še toliko bolj...od kod tvoja prepričanost.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8