Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10
(Read 26090 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #45 - 01.04.2004 at 21:28:20
 
ixtlan wrote on 01.04.2004 at 07:41:15:
Grin sicer pa ko enkrat nekaj doživiš, tvoja biografija postane tvoja biologija (sleherno doživetje se odraža v tvojem energetskem telesu, ki izhaja iz fizičnega na podlagi elektromagnetnega valovanja celic ali pa je ravno obratno odvisno od perspektive - lahko rečeš tudi, da se celice napajajo in ustvarjajo na podlagi energijskih teles in sicer najbolj povezane so z mentalnim in čustvenim. pa tudi fizično telo je energijsko telo, samo bolj zgoščeno) in s tem del tebe. Tako, da to, da prehajam v peto čakro, ne pomeni, da ne živim več v četrti, ampak, se bom bolj intenzivno ukvarjal s peto naslednjih nekaj let. Čakre so kot skladišča spoznanj. In več se "spomniš", bolj si v sozvočju s svojo dušo.
Grin



Ja, to o poti resnice razumem. Nepotrebno zapravljanje časa po kafičih.

Energetska transformacija navzgor po čakrah, ali to pride z leti kot si razložil ali kako drugače, ker je veliko ljudi, tudi starejših, ki se mi zdi, da so še vedno na nižjih nivojih. Al se pa to men samo zdi.

Če se vrnem na rdečo nit teme. Torej nekdo, ki živi iz nižje čakre, sploh nima pogojev, da bi te razumel, če pa ob tem ni destruktivnem, mu lahko celo ista situacija služi za lastno napredovanje. Torej je vse ok.

Pa spet nazaj na pot resnice. Tudi v razmerju moraš biti jasen in resnicoljuben. Če imaš dva partnerja obenem, se moraš v imenu jasnosti in resnicoljubnosti opredeliti za enega, da si lahko le s tem tudi odprt, iskren in izražen. Neopredeljenost enega od partnerjev ovira tudi izraz drugega, ker je tudi drugemu to v breme in je zadržan v polnem izrazu. Izbira med dvema, jasni izraz, Love. Tudi izstop iz razmerja je neke vrste izbira med dvema.

Choice, the problem is choice. (Matrix). Choice is an illusion made between those with power & those without. We are completely out of control.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #46 - 01.04.2004 at 21:41:24
 
en_bk wrote on 31.03.2004 at 14:36:28:
... lahkotni ščebet ptic v pomladnem jutru, ...
... nežno preletavanje metulja s cveta na cvet ...
... intermezzo ... Wink


Smiley  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #47 - 01.04.2004 at 21:56:53
 
Quote:
Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy  Ne mal, urnk te je zaneslo  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Drugače si pa lepo napisal, v šoli bi najbrž dobil petico, tako velko, da se na daleč vidi, samo jaz, ko sem živi barabin ti nebi smel biti učitelj, ker bi dobil tak špan, tak kol bi ti zapisal v redovalnco, da bi po približno 7-ih letih videl, da nisi tam kjer si misliš, da si. Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Mal me je zaneslo Wink vidiš, da sem baraba, a ne  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Shocked viš za šolstvo bi mogu bit referendum  Grin skratka podret pa nanov postavt

osebno sem mnenja, da bi vloga učiteljev morala biti predvsem usmerjevalna. učenca bi morali usmeriti v tisto kar je dober in ga pri tem spodbujati
pa učitelji bi morali bit čustveno stabilni  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #48 - 01.04.2004 at 22:04:24
 
titud wrote on 01.04.2004 at 12:07:01:
Ker je odnos nepogojen in je utemljen samo na veri in zaupanju, da je kot tak možen, je  v bistvu transcedenten/religiozen/tantričen. To se nekak pokriva s konceptom nepogojenega služenja bogu.

Kar je  nepogojeno tud  s časom  ni pogojeno, ker se v totalnosti dogaja tukaj in zdaj. Ko eden od partnerjev umre ta  brezpogojna vez itak ostane, ker je brezpogojna.    Undecided Smiley


Tantrično je vsak ljubezenski akt ključ do božanskosti.  Smiley

Duhovnost tantričnega seksualnega akta: Drugi predstavlja vrata. Kadar ljubiš (žensko/moškega), v resnici ljubiš življenje, eksistenco samo. Smiley

Ker je seksualni akt popoln akt. Je totalen akt. Ni akt uma. Seks te sicer vrže iz ravnotežja (ker ni uma), vendar te tudi lahko vrže nazaj v tvojo popolnost, celostnost, v tvoje naravno, resnično bitje.  Smiley

Hare Šiva.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #49 - 01.04.2004 at 22:41:28
 
Mae wrote on 01.04.2004 at 21:28:20:
Energetska transformacija navzgor po čakrah, ali to pride z leti kot si razložil ali kako drugače, ker je veliko ljudi, tudi starejših, ki se mi zdi, da so še vedno na nižjih nivojih. Al se pa to men samo zdi.


Obdobja ti dajo priložnosti skoncentirirane na določeno čakro. Koliko jih izkoristiš, je pa seveda tvoja stvar. Včasih, če je namen duše tak, pa se ti dogajajo stvari tako, da nimaš kaj dosti izbire.

Mae wrote on 01.04.2004 at 21:28:20:
Če se vrnem na rdečo nit teme. Torej nekdo, ki živi iz nižje čakre, sploh nima pogojev, da bi te razumel, če pa ob tem ni destruktivnem, mu lahko celo ista situacija služi za lastno napredovanje. Torej je vse ok.



Jp. Razume te sicer lahko, samo mu tema tvoje čakre še zdaleč ni tolk pomembna kt pa teb.  Zanj je potem načeloma uredu, če imaš ti njegovo trenutno čakro že "razčiščeno", zate pa ne tolk zlo fejst (saj zame ne). Mislim pa, da obstaja možnost, da je vrstni red prehajanja iz čakre v čakro lahko tudi drugačen (indigo otroci in generacije, ki še pridejo) - v skladu z nameni duše.

Mae wrote on 01.04.2004 at 21:28:20:
Pa spet nazaj na pot resnice. Tudi v razmerju moraš biti jasen in resnicoljuben. Če imaš dva partnerja obenem, se moraš v imenu jasnosti in resnicoljubnosti opredeliti za enega, da si lahko le s tem tudi odprt, iskren in izražen. Neopredeljenost enega od partnerjev ovira tudi izraz drugega, ker je tudi drugemu to v breme in je zadržan v polnem izrazu. Izbira med dvema, jasni izraz, Love. Tudi izstop iz razmerja je neke vrste izbira med dvema.


Ja, res je. Za nekaj je nujno treba bit opredeljen. Saj v resnici vedno tudi si. Mogoče samo jasno ne izraziš (sebi in drugim) svoje opredeljenosti.

Da se ne moreš opredeliti za enega partnerja, je lahko res, ampak je potem nujno res tudi, da si opredeljen za nekaj kar ti ne omogoča neke prave izbire med partnerjema (kar v svojem bistvu niti ni narobe). Torej neka višja opredeljenost, ti onemogoča, da bi rekla to je pa to. Za to odločitev bi pa dala roko v ogenj. Opredelitve so lahko tudi zajebana stvar. Včasih je boljš, da se ne opredeljuješ preveč  Grin in storiš pač tisto kar čutiš.

Navidezna neopredeljenost res ne more dobr vplivat na partnerja. Res pa je tudi, da lahko v resnici vsak vpliva le nase. Podobno je z motiviranjem. Nekoga ne moreš motivirat, lahko ga spodbudiš, da se motivira.
No, skratka, smisel je še vedno v jasnosti in resnici. Da zaključiva ta cikel... če ni to začetek novega?  Wink

Pa ponavadi se je potem res boljše odločiti ali za enega ali pa za nobenega, ja... Razen, če imaš drugačne interese. Potem je edini pogoj spet jasnost in resnica. Vse poti po mojem mnenju vodijo sem.
Samo na podlagi jasnosti in resnice, lahko dobiš jasen in resničen feedback po katerem se orientiraš - seveda v primeru,  da dobiš feedback od jasne in resnične osebe. V vseh ostalih primerih dobiš popačeno ali celo drugačno sliko. Razen, če natreniraš (100%) videti skozi laži in manipulacije... to je pomoje kombinirana izkušnja pete in šeste čakre. Spet me je zanesl.  Roll Eyes če so pa tok povezane teme...
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #50 - 02.04.2004 at 08:02:40
 
Mae wrote on 01.04.2004 at 22:04:24:
Tantrično je vsak ljubezenski akt ključ do božanskosti.  Smiley

Duhovnost tantričnega seksualnega akta: Drugi predstavlja vrata. Kadar ljubiš (žensko/moškega), v resnici ljubiš življenje, eksistenco samo. Smiley

Ker je seksualni akt popoln akt. Je totalen akt. Ni akt uma. Seks te sicer vrže iz ravnotežja (ker ni uma), vendar te tudi lahko vrže nazaj v tvojo popolnost, celostnost, v tvoje naravno, resnično bitje.  Smiley

Hare Šiva.  Smiley


Če je ljubezenski akt res totalen, to pomen,  da je  tud trajen. Če ni udeležen um, to ne pomen, da je nezaveden, ampak da je ozaveščen.  Če je res ozavščen, pomen da je hkrat presežen. Če je presežen, po men da eksistenco dojema trancedentno, da je eskistenca v bistvu tisto, kar (še) ni, da je v bistvu potenca. Skoz totalen,  trajen, ozaveščen   in trancedenten odnos se  partnerja razpoznata kot potencialne eksistence, kot tisto, kar (še) nista in v kar bolj zaupata in verjameta kot v tisto, kar sta oz. za kar se imata, da sta, čeprav prav iz tega v sojem odnosu izhajata.

Težko je definirat, kaj v takem odnosu tantrično. Če so prisotni njeni elementi, to še ne pomen, da je cel odnos tak. Česar dva odnosu ne uspeta  presežt, se pač vzporedno  pedena na 'nižjih čakrah'. Glavno, da se. Če ni presežka v odnosu sploh, se po moje teže al pa sploh ne. Če ni vzajemnega  napredka, se ma po moje vsak tolk rad, da se nezavedno ali zavestno  potegne iz odnosa, česar morda kateri od partnerjev  v svoji zaverovanosti vase oz.  nezavednega vztrajanja v iluzijah  odnosa sploh ne opaz.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #51 - 02.04.2004 at 09:05:24
 
Mae wrote on 01.04.2004 at 20:01:30:
Mene pa ta ugoditi, mal mot. Nekako se nagibam k temu, da v razmerju nekaj počnem, ker sem in je to početje moj izraz, in ker ljubim, se svobodno izražam, ker pa ljubi tudi drugi, mu je moj izraz (slučajno) všeč. Le tako je moj izraz lahko svoboden in svobodno ponižen do Absoluta. In ne obratno, kjer se izražam tako kot je drugemu všeč in s tako pogojeno ljubeznijo okrepim densiteto materije okoli duha, zato ima lahko slednji posledično velike težave pri navezovanju stikov z Absolutom, kaj šele pri razmerjenju z njim.

ko bos kdaj (spet) zaljubljena bos brez problemov razumela ta "ugoditi".

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #52 - 02.04.2004 at 20:47:32
 
Quote:
ko bos kdaj (spet) zaljubljena bos brez problemov razumela ta "ugoditi".

Hari bol.


Ja, bi bilo logično. Ta trenutek skušam ugoditi predvsem sebi. Ugoditi drugemu, kar pomeni, ga ljubiti in mu zato početi tisto kar mu je všeč, kot praviš, pa lahko razumem tudi v smislu transcendentnega pristopa, da pravzaprav partnerja ljubiš, t.j. častiš in pravzaprav o-božuješ. Tukaj vidim božansko povezavo, o kateri govori tantra. To lahko razumem. Govorim pa o isti zadevi, mogoče iz druge perspektive, namreč, ko drugemu ugajam (mogoče to ni pravi glagol iz ugoditi), torej, ker ga ljubim, se jaz tako izražam, in je moj izraz njemu (slučajno) všeč. No, to sva razjasnila. Ugoditi, ker Jaz zaradi Sebe želim ugoditi Njemu. Ne zarad Njega na Moj račun. Sva to mislila?  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #53 - 02.04.2004 at 21:21:10
 
titud wrote on 02.04.2004 at 08:02:40:
Težko je definirat, kaj v takem odnosu tantrično. Če so prisotni njeni elementi, to še ne pomen, da je cel odnos tak...... Če ni presežka v odnosu....... Če ni vzajemnega  napredka, se ma po moje vsak tolk rad, da se nezavedno ali zavestno  potegne iz odnosa, česar morda kateri od partnerjev  v svoji zaverovanosti vase oz.  nezavednega vztrajanja v iluzijah  odnosa sploh ne opaz.


Ja, se strinjam, tut odnos generalno bi moral ustvarjati presežek, ampak za dva, ki se udejanjata odnosu specifično to ne bi smelo biti težko, saj tantra povdarja predvsem zavedanje energij in s tem njihovo transformiranje. Ne pravi zatiraj energijo, ne smeš biti jezen ipd., ampak bodi jezen, vendar se tega zavedaj, na ta način se bo jeza preobrazila v sočutje npr. Tantra je proti duhovnemu nezavedanju. V odnosu med dvema se pogosto dogaja boj, kar kaže na prisotnost ega, in če nekdo v boju zmaga je ego še bolj zrasel. Ego oziroma boj te v tantričnem odnosu omejuje, saj se v tantri ne bojujemo, temveč se predamo energijam in kar je bistveno: se jih zavedamo, nakar se te transformirajo in transcendentirajo.  Če se ne bojujemo s svojimi občutki to ne pomeni vdaje, ker je bistvo: da se jih hkrati zavedamo! Po tantri moramo sprejeti občutke jeze, veselja, žalosti, sexa, ... kajti to so naši skrivni viri za duhovno preobrazbo. Ko je sex transformiran, postane ljubezen... Osho pravi bodi hvaležen, da imaš jezo, bodi hvaležen, da imaš sex, da si poželjiv. V tantri ni potlačitve in negacije, je sprejetje, gibanje in zavedanje, kar nato vire transformacije preko zavedanja transformira v drugo manifestacjo. Kot rečeno jezo v sočutje, sex v ljubezen. In tak bi bil potem ta odnos.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #54 - 02.04.2004 at 21:51:51
 
ixtlan wrote on 01.04.2004 at 22:41:28:
Ja, res je. Za nekaj je nujno treba bit opredeljen. Saj v resnici vedno tudi si. Mogoče samo jasno ne izraziš (sebi in drugim) svoje opredeljenosti.

Da se ne moreš opredeliti za enega partnerja, je lahko res, ampak je potem nujno res tudi, da si opredeljen za nekaj kar ti ne omogoča neke prave izbire med partnerjema (kar v svojem bistvu niti ni narobe). Torej neka višja opredeljenost, ti onemogoča, da bi rekla to je pa to. Za to odločitev bi pa dala roko v ogenj. Opredelitve so lahko tudi zajebana stvar. Včasih je boljš, da se ne opredeljuješ preveč  Grin in storiš pač tisto kar čutiš.

No, skratka, smisel je še vedno v jasnosti in resnici. Da zaključiva ta cikel... če ni to začetek novega?  Wink


Mogoče je pa "sve ovo samo bila varka" (Loša). Tukaj se mi je ob tvoji razlagi porodilo vprašanje. Glede opredelitve za enega. Če bi bilo pa družbeno sprejemljivo imeti več žena ali mož, bi se blo ljudem treba manj opredeljevat. Sedaj pa svojo izbiro koncentriramo na en osebek, in če se ne moremo opredeliti smo torej opredeljeni za neopredeljenost, kar je tudi opredelitev za nekaj. Glavno, da je posredi resnica. Kar mi daje mislit, da mi sami pa naše čakre nismo tolk izvorno načelo obstoja, ker, če družba s svojimi družbeno sprejemljivimi regulativami vpliva na naše čakre (5 čakra izražanje, omejitve v izražanju, če moramo izbirat), pol to ni fair. Tukaj aryanova razlaga pridobi na teži, ker je samo odnos z Njim edini relevanten in zadovoljujoč odnos.  Smiley In neomejen z zemeljskimi okviri, odločitvami, obremenitvami, izbirami, ipd. Ker trikotnik ni družbeno sprejemljiv, povzroča potlačenost, vpliva na čakre, na psihofizično zdravje in onemogoča prosperiteto Njegove energije. V družbi vseh nenormalnih pa imajo nekoga, ki je normalen za nenormalnega. Frustracija.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #55 - 02.04.2004 at 23:09:18
 
Mae wrote on 01.04.2004 at 20:47:41:
Lepo. Enostavno in praktično. Ampak jaz se vedno znova čudim, kako nimamo vsi enakega občutka ali empatije za sočloveka tako, da bi zrelo in odgovorno ravnali, če bi drugo osebo spustili ven iz razmerja, torej, če bi empatirali tako, da bi sami zaznali, da druga oseba ni polno z nami. To bi šele bila ljubezen. Ampak je ego zgleda močnejši. Vsakdo se iz lastnih nagibov priklene na drugega, pa če temu to ne/paše. In potem se mora ta ven vlečt, namesto, da bi ga oni spustil. To je v bistvu vprašanje innocent until proven guilty ali guilty until proven innocent. Tukaj je tisti, ki se vleče ven kar guilty. Zakaj drugi tudi istočasno ne spregleda k ti? To bi bla rešitev. Ker jst hočem it narazen miroljubno, on friendly grounds.  Smiley


caka! točno tko kot bi jaz tud hotla ... Undecided sam nimam pametnega odgovora ...  Embarrassed
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #56 - 02.04.2004 at 23:57:57
 
Meni se pa prav zanimivo zdi, kako se mnoge debate na tem thredu končajo, ali bolje, zajamejo nekje na eni točki vprašanje tantre.

Samo nekaj je, tantra, kakor jaz vem ni samo en seks. Je precej izdelan nauk, oziroma duhovna pot. Tista razlaga tituda po Oshotu je čisto na mestu - po Oshotu seveda. Ker Oshotova interpretacija tantre je pač njegova. Tantra kot duhovna pot, ki zajema tudi seks kot en vidik človekovega izkustva (zajema ga pa zato, ker je njeno osnovno načelo sprejemanje sebe in skozi to tudi drugih in življenja kot takega- od znotraj navzven) je blazno zanimiva za nas zahodnjake, ki smo odraščali v takšnem okolju, ki je do seksa precej omejevalen.

Zanimivo je, da sem ravno včeraj spoznala eno čudovito gospo, ki mi je povedala od kje izvira izraz "misionarski položaj" ... neko pleme (no oprostite, ime je šlo iz glave) sploh ni poznalo položaja, ko naj bi ženska bila spodaj moški pa zgoraj ... pa so prišli misionarji razsvetljevati njihove dušce in "priporočali" in "predstavili" tak položaj. Zanimivo pa je tudi to, da v takem položaju ženska hitreje zanosi, to je (predvsem) plodilen položaj - dokazano tudi s strani zahodne uradne medicine.

Zdej, zakaj imeti seks: za (zgolj?) uživanje, za pot duhovnega napredka, ki zajema tudi uživanje, al za razplojevanje ...

Predvidevam (ne to pač ni iz prakse, da si nebi kdo mislil) da pa tantra, ko govori o seksu zajema tudi resnico, oziroma resničnost tega akta, pa ne samo resničnost: totalnost z vsemi čakrami vred.

To pa je kar s precej truda dosežen cilj. Pri tantri se po moje ravno zato ne postavlja vprašanje "zvestih" partnerjev, al pa duš dvojčic .. ker to vprašanje sploh ni relavantno ... delaš na sebi, sprejet najprej sebe, seveda mora pa tvoj partner to tudi naredit, ... pa po  moje morata biti še za povrh vsega usklajena .. ker kot tud Osho pravi, v spolnem aktu dveh nista zraven dva, ampak so štirje, vsak partner ima še enega o sebi v obliki neke morale in predsodkov, ki jih prinese s seboj v posteljo ...

Zdej pa, po moje je vprašanje kako se naš libido usmerja, oziroma sublimira. Eni rabimo še nekaj vmesnih postaj, eni pa grejo direkt ..samo kakor jaz vem, tudi tisti, ki grejo direkt, se morajo včasih vrniti še malo nazaj pa kaj tam v spodnjih čakrah poštimat ...  pa tud v samostanih ...
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #57 - 03.04.2004 at 10:39:24
 
Mae wrote on 02.04.2004 at 21:51:51:
Mogoče je pa "sve ovo samo bila varka" (Loša). Tukaj se mi je ob tvoji razlagi porodilo vprašanje. Glede opredelitve za enega. Če bi bilo pa družbeno sprejemljivo imeti več žena ali mož, bi se blo ljudem treba manj opredeljevat. Sedaj pa svojo izbiro koncentriramo na en osebek, in če se ne moremo opredeliti smo torej opredeljeni za neopredeljenost, kar je tudi opredelitev za nekaj. Glavno, da je posredi resnica. Kar mi daje mislit, da mi sami pa naše čakre nismo tolk izvorno načelo obstoja, ker, če družba s svojimi družbeno sprejemljivimi regulativami vpliva na naše čakre (5 čakra izražanje, omejitve v izražanju, če moramo izbirat), pol to ni fair. Tukaj aryanova razlaga pridobi na teži, ker je samo odnos z Njim edini relevanten in zadovoljujoč odnos.  Smiley In neomejen z zemeljskimi okviri, odločitvami, obremenitvami, izbirami, ipd. Ker trikotnik ni družbeno sprejemljiv, povzroča potlačenost, vpliva na čakre, na psihofizično zdravje in onemogoča prosperiteto Njegove energije. V družbi vseh nenormalnih pa imajo nekoga, ki je normalen za nenormalnega. Frustracija.



Mhm. Točn tko. Edin tist del, da ni fair bi lohk spet komentirov na tak način: ne morš spremenit sveta, lahko pa spremeniš svoj odnos do sveta in tako postaneš srečen. Pa kaj potem, če nisi čisto "normalen", torej po normativih. Glavno je, da si srečen, a ni?

Lahko bi iterpretiral omenjeni odnos z "Njim" tudi drugače, npr. kot odnos s svojo dušo (če greš na en nivo nižje, duša pa je seveda iz iste "snovi" kot "On"). Torej, če imaš (v bistvu) s samim sabo dober (in resničen) odnos, potem si srečen.

Dobra povezava z dušo (s samim seboj) ti potem omogoči tudi učinkovito koregirati tvoj odnos s svetom.

Lej, tukaj je ena dobra razlaga: http://www.quado.com/the_vision.htm
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #58 - 04.04.2004 at 18:05:55
 
ixtlan wrote on 03.04.2004 at 10:39:24:
Lej, tukaj je ena dobra razlaga: http://www.quado.com/the_vision.htm


Mi je všeč.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #59 - 04.04.2004 at 18:25:05
 
siaj wrote on 02.04.2004 at 23:57:57:
Meni se pa prav zanimivo zdi, kako se mnoge debate na tem thredu končajo, ali bolje, zajamejo nekje na eni točki vprašanje tantre.

Zanimivo je, da sem ravno včeraj spoznala eno čudovito gospo, ki mi je povedala od kje izvira izraz "misionarski položaj" ...

Predvidevam (ne to pač ni iz prakse, da si nebi kdo mislil) da pa tantra, ko govori o seksu zajema tudi resnico, oziroma resničnost tega akta, pa ne samo resničnost: totalnost z vsemi čakrami vred.

To pa je kar s precej truda dosežen cilj. Pri tantri se po moje ravno zato ne postavlja vprašanje "zvestih" partnerjev, al pa duš dvojčic .. ker to vprašanje sploh ni relavantno ... delaš na sebi, sprejet najprej sebe, seveda mora pa tvoj partner to tudi naredit, ...


Zanimivo na kvadrat. Kar dokazuje tudi drugi odstavek zgoraj, komaj spoznamo osebo & straight down to sex, ...  Wink

Še najbolj zanimiv in bistven pa se mi zdi četrti odstavek.  Smiley
Back to top
« Last Edit: 05.04.2004 at 21:29:09 by Mae »  
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 10