Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10
(Read 26088 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #75 - 07.04.2004 at 09:07:24
 
en_bk wrote on 06.04.2004 at 16:50:54:
Hmnja..tkole. Moje skromno laično mnenje je, da gre pri nas čist preveč zvez /da ne bom rekel zakonov/ v franže enostavno prezgodaj..zaradi oportunizma udeleženih, zaradi neznanja, zaradi še česa mogoče. Dokler je ljubezen med partnerjema prisotna, se splača potruditi in poskusiti rešiti zvezo. Ko sta poskusila vse in ugotovila, da ne bo šlo, potem sta zaslužila ločitev, prej ne. Oba seveda.


Sem se bala, da boš takole odgovoril. Se mi zdi, da nisi razumel mojega vprašanja.

Če ti je, bi me zares zanimalo, bom malo drugače vprašala, kaj misliš, kdo je tisti, ki reče, da si je zaslužil ločitev in še enkrat od koga ali česa se ločujemo. Undecided

Sprašujem: ali zares mislite, da imate razmerje z osebo, in ne sprevidite, da imaste razmerje zgolj s predstavami o njej?


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #76 - 07.04.2004 at 09:32:30
 
Quote:
Sem se bala, da boš takole odgovoril. Se mi zdi, da nisi razumel mojega vprašanja.

Če ti je, bi me zares zanimalo, bom malo drugače vprašala, kaj misliš, kdo je tisti, ki reče, da si je zaslužil ločitev in še enkrat od koga ali česa se ločujemo. Undecided

Sprašujem: ali zares mislite, da imate razmerje z osebo, in ne sprevidite, da imaste razmerje zgolj s predstavami o njej?




Dobro vprašanje. Odločitev za ločitev bi morala  rezultat   soočenja in obračuna z lastnimi pričakovanji. Če je odločitev  ločitev impulzivna,  opravljena brez obračuna z lastnimi pričakovanji, je dost lažja, a hkart praviloma napačna in jo kasnej obžalujemo, če si to priznamo al pa ne. Če ne,  se v novo razmerje zapletemo po istem vzorcu z istimi pričakovanji in ponavad tud z istimi impulzivnim koncem.      

Tko da maš prov, ločitev  s predstavimi o osebi je v bistvu lahko šele pravi začetek trajne  partnerske zveze s to isto osebo, čeprav je praksa tragičnejšja in  ponavad šele dejanska ločitev od te osebe človeka pripelje  do tega spoznaja.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #77 - 07.04.2004 at 10:38:58
 
Iz razmerja greš najlažji v primeru, ko maš pr seb točn vse razčiščen-kaj prčakuješ od razmerja, kaj prčakuješ od sebe, kaj prčakuješ od sveta Wink jap je že res da pričakovanja za sabo povlečejo tut številna razočaranja-sam ne bi o tem zdj. sori k je  men normaln, to da neki malga pa le vsak prčakuje...
Ko kolebaš med ostati in oditi, takrt tko veš, da točn sam pr seb ne veš kaj bi in če ti ne veš, how the hell bo pa universe vedu kaj ti dat Grin (čeprov je pomoje vse skp tko uštiman, da na konc vseen dobiš to kar hočš Wink) No pol je dost pomembn faktor tud samozavest pa ne-prevelka-skrb-za-tuje-dobro itd....
Je pa še ena finta (vsaj pr men), da ti bi rad se 'poslovu' od razmerja (kot pravte Wink), partner ti je pa že na začetk dau vedt, da k se posloviš od razmerja se posloviš od vsega skupi Shocked kpa zdj k ti hočš bit prjatu še naprej partner pa ne... tuki so pa pol haklci, ker tm k je odvisn sam od tebe je itk tko k ti hočš, tam kjer pa že govorimo v paru, pa niso nujno tvoje želje in pričakovanja enaka partnerjevim-oba gledava isto vidiva pa različno Shocked kaj pa zdej? ... zdej je pa treba nek kompromise najdt... but how? aja pa kašne? in pol sm spet brez odg. na tko zlo aktualno vprašanje kako iz razmerja? bemo pa tko fajn sm začela, da morm vedt kuga hočm Cheesy Kako oba pri tem dobit največ kar hočta? ker sori če en hoče ven i razmerja, drugi se pa hoče postarat z nemu, tuki nekak ne morta met oba izpolnjenih želja.. vsaj pr moj kmečki pameti ne Grin  

enivej lep dan še naprej Kiss s.p.a.r.k.l.e
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #78 - 07.04.2004 at 17:45:13
 
Quote:
Sem se bala, da boš takole odgovoril. Se mi zdi, da nisi razumel mojega vprašanja.

Če ti je, bi me zares zanimalo, bom malo drugače vprašala, kaj misliš, kdo je tisti, ki reče, da si je zaslužil ločitev in še enkrat od koga ali česa se ločujemo. Undecided

Sprašujem: ali zares mislite, da imate razmerje z osebo, in ne sprevidite, da imaste razmerje zgolj s predstavami o njej?



Mala zvezdica, ne mi zamerit, ker nisem razumel tvojih vprašanj, ...se mi zdi, da jih še vedno ne popolnoma. Domnevam, da bi rada nekaj povedala in če bi tvojo dilemo, če to je, ali pa prepričanje, če to je, malo obširneje razložila, bi lažje kaj napisal,... če to želiš.
Kljub temu bom poskusil, v upanju, da se bom približal temu, kar si želela.
Predpostavka je, da gre za ljubezensko razmerje in da ljubezen še ni umrla in da sta se oba trudila rešiti to razmerje.
Po vrsti.
Kdo je tisti, ki reče, da si je zaslužil ločitev?
Če sta se resnično potrudila, bosta v idealnem primeru oba ugotovila, da ju obstoječe razmerje ne zadovoljuje v taki meri, da bi bilo smiselno vztrajati. V tem primeru bo odločitev obojestranska in najmanj boleča, mogoče celo neboleča. V vseh ostalih primerih bo odločitev bolj ali manj na enem od partnerjev. Bistveno je, da če čutita ljubezen en do drugega, razmerje pa peša...kaj vem...zaradi zdolgočasenosti, samoumevnosti, nerazumljenosti, rutine......, je smiselno narediti vse, da se razmerje izboljša, popravi, revidira. In ko naredita vse kar sta zmožna, rezultata pa ni, potem gresta lahko narazen. To pomeni, da sta si zaslužila ločitev.
Od česa ali koga se ločujemo?
Od postelje in mize s partnerjem. Ločitev je prehod iz ene oblike razmerja v drugo. Seveda ena oblika razmerja še vedno ostane. Če imata otroke, je to gotovo ena dokaj močna oblika razmerja, ampak najbrž ne več na eni ljubezenski podlagi med partnerjema, ampak na ...ajd...ljubezenski podlagi do otrok. Če jih ni, se to razmerje skrči na dober dan, mogoče, na podjebavanje, če sta pustila določene zadeve nerešene, ali pa je razmerje še ohlapnejše.
Ali imam razmerje z osebo ali s predstavo o osebi?
Hja, kaj pa vem. A je lahko oboje?. Recimo, spolnost se mi zdi odnos z osebo, komunikacija se mi tudi zdi odnos z osebo, iskren sem, ljubim, spoštujem, cenim...osebo, ne predstavo o njej. Ali pač predstavo o njej. Verjetno bi spremenil mišljenje, če bi zvedel, da laže, da ni iskrena, da ni to, za kar se izdaja...a ne. In potem bi bila najbrž na mestu kakšna revizija zveze, pa delo, pa tko mal o smislu, pa še kaj. Imam pa predstavo o tem, kaj je zame ljubezenska zveza in partner pravtako in če sta predstavi podobni, pa če so približki izvedljivi, potem se lahko fura, če so pač razlike prevelike in jih ni mogoče zgladiti na noben, za oba sprejemljiv način...potem...potem je pametno najbrž izstopiti iz te oblike razmerja.
Moje osebno mnenje je, da je škoda ob prvi oviri, na katero naletiš v ljubezenskem razmerju, kar odnehat, ker boš najbrž enako storil tudi v vsaki naslednji...ampak to je le moje mnenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #79 - 07.04.2004 at 20:01:44
 
en_bk wrote on 07.04.2004 at 17:45:13:
Ali imam razmerje z osebo ali s predstavo o osebi?
Hja, kaj pa vem. A je lahko oboje?. Recimo, spolnost se mi zdi odnos z osebo, komunikacija se mi tudi zdi odnos z osebo, iskren sem, ljubim, spoštujem, cenim...osebo, ne predstavo o njej. Ali pač predstavo o njej.

.... če so pač razlike prevelike in jih ni mogoče zgladiti na noben, za oba sprejemljiv način...potem...potem je pametno najbrž izstopiti iz te oblike razmerja.


Kokrkol, z osebo ali pa z imaginacijo, če se spremeni realna oseba, se lahko spremeni moja imaginacija, če jaz spremenim imaginacijo, pa se lahko spremeni le imaginarna oseba. No, pa sem spet v razmerju z realno osebo in lastno imaginacijo. S katerim od dveh pa imam realen odnos?

Ja, res je, da sami masteriramo svojo realnost, konkretno sredstvo za to pa so izbire in odločitve, ker master mind drugega pa ima spet svoje avtonomno odločanje.

A bi lahko prosim/al pa še enkrat, s par več besedami definiral prevelike razlike. Hvala.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #80 - 07.04.2004 at 20:22:07
 
Quote:
No pol je dost pomembn faktor tud ne-prevelka-skrb-za-tuje-dobro itd....


Skrb = Ljubezen?
Ali je lahko duša tista, ki kliče ven iz razmerja. Ali je fizična izolacija od partnerja sploh za kej dobra?



Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #81 - 08.04.2004 at 08:40:24
 
Ne vem, en_bk, men se zdi, da ti živiš v iluziji, čeprav hvala za odgovor, ki je "samo tvoje mnenje", zaradi česar me sicer resno ima, da bi ti rekla: stop calling me mala zvezdica:-/

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #82 - 08.04.2004 at 09:25:15
 
Mae wrote on 07.04.2004 at 20:01:44:
Kokrkol, z osebo ali pa z imaginacijo, če se spremeni realna oseba, se lahko spremeni moja imaginacija, če jaz spremenim imaginacijo, pa se lahko spremeni le imaginarna oseba. No, pa sem spet v razmerju z realno osebo in lastno imaginacijo. S katerim od dveh pa imam realen odnos?

Ja, res je, da sami masteriramo svojo realnost, konkretno sredstvo za to pa so izbire in odločitve, ker master mind drugega pa ima spet svoje avtonomno odločanje.

A bi lahko prosim/al pa še enkrat, s par več besedami definiral prevelike razlike. Hvala.  Smiley


Mogoče posesivnost, pogled na vzgojo otrok, oklepanje vzorcev, kaj je moško in kaj žensko, spolnost...pravzaprav...vsako trdovratno prepričanje v en prav, ki se ne sklada s partnerjevim, nepripravljenost za spreminjanje, je lahko cokla, ki sčasoma pripelje do umiranja ljubezni. Razmerje je živ organizem, ki ga je potrebno negovati...kot vrtnico...skozi učenje, prilagajanje, spreminjanje, dajanje, prejemanje. Razmerje sta vedno dva in uspešno je, če sta zadovoljna oba in je odgovornost obeh.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #83 - 08.04.2004 at 09:51:16
 
Quote:
Ne vem, en_bk, men se zdi, da ti živiš v iluziji, čeprav hvala za odgovor, ki je "samo tvoje mnenje", zaradi česar me sicer resno ima, da bi ti rekla: stop calling me mala zvezdica:-/


Naslavljam te z Mala zvezdica, ker mi v slovenščini lepše zveni. Nasploh mi je slovenščina všeč, ker je moj jezik in ker z njo zaenkrat lahko izrazim vse svoje misli in občutke. Če ti je zoprno moje naslavljanje, ti obljubim, da te ne bom več.
Kar se mojega mnenja tiče, ga poudarjam zato, ker ima vsak svojo življensko zgodbo, svoje izkušnje, svoja prepričanja, do katerih ima vso pravico in sploh ni nujno, da bi bilo moje prepričanje in stališče sprejemljivo ali pravilno ali kakorkoli uporabno tudi za drugega.
Če me kdo prosi za nasvet, mu podam svoje mnenje /včasih tudi, kadar me ne prosi/, njegova svobodna odločitev pa je, kaj bo z njim storil.
Kar je za nekoga iluzija, je za drugega mogoče vsakodnevna stvarnost.

Prelep dan ti želim...iz srca
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #84 - 08.04.2004 at 09:58:14
 
en_bk wrote on 08.04.2004 at 09:51:16:
Naslavljam te z Mala zvezdica, ker mi v slovenščini lepše zveni. Nasploh mi je slovenščina všeč, ker je moj jezik in ker z njo zaenkrat lahko izrazim vse svoje misli in občutke. Če ti je zoprno moje naslavljanje, ti obljubim, da te ne bom več.
Kar se mojega mnenja tiče, ga poudarjam zato, ker ima vsak svojo življensko zgodbo, svoje izkušnje, svoja prepričanja, do katerih ima vso pravico in sploh ni nujno, da bi bilo moje prepričanje in stališče sprejemljivo ali pravilno ali kakorkoli uporabno tudi za drugega.
Če me kdo prosi za nasvet, mu podam svoje mnenje /včasih tudi, kadar me ne prosi/, njegova svobodna odločitev pa je, kaj bo z njim storil.
Kar je za nekoga iluzija, je za drugega mogoče vsakodnevna stvarnost.

Prelep dan ti želim...iz srca
Smiley


Hvala.

Jao. Slovenščina je lep jezik, ja, zelo nekako zahteven, posebej zato ker s(m)o tolk introvertirani (m)i Slovenci. No, jaz sicer nisem od tu (pa mislim, da tud če bi bila, se tud ne bi identificirala z mejami, ki jih je nekdo postavil; bi pa na nek način želela distanco obdržat, a veš, nekako se mi zdi, da me malce pokroviteljsko tretiraš z takšnim nazivanjem + odgovori, še enkrat hvala, nekako gredo mimo mene, mi je žal. Btw, a bi sprejel, da te prekrstim v RedBull?  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #85 - 08.04.2004 at 10:19:02
 
Quote:
Hvala.

Jao. Slovenščina je lep jezik, ja, zelo nekako zahteven, posebej zato ker s(m)o tolk introvertirani (m)i Slovenci. No, jaz sicer nisem od tu (pa mislim, da tud če bi bila, se tud ne bi identificirala z mejami, ki jih je nekdo postavil; bi pa na nek način želela distanco obdržat, a veš, nekako se mi zdi, da me malce pokroviteljsko tretiraš z takšnim nazivanjem + odgovori, še enkrat hvala, nekako gredo mimo mene, mi je žal. Btw, a bi sprejel, da te prekrstim v RedBull?  Wink




Grin RedBull...prva asociacija je bil razjarjen bik s krvavimi očmi, ki ga razganja od moči in pripravljenosti na napad in z drobcenimi belimi angelskimi krili na hrbtu. Wink

Niti pod razno, vsaj zavestno ne, nisem pokroviteljski do tebe, priznam pa, da ko te berem, vidim pred seboj krhko, občutljivo, ranjeno mlado žensko, ki se obdaja s plaščem neobčutljivosti, distance, trdote, nezaupljivosti,...v strahu, da bo spet ranjena, če se bo odprla.
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #86 - 08.04.2004 at 11:09:28
 
Mae wrote on 07.04.2004 at 20:22:07:
Skrb = Ljubezen?
Ali je fizična izolacija od partnerja sploh za kej dobra?



juhuhu zj smo pa tm..to se ze skos sprasujem... čakam odgovore Grin Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #87 - 08.04.2004 at 11:31:29
 
en_bk wrote on 08.04.2004 at 10:19:02:
... priznam pa, da ko te berem, vidim pred seboj krhko, občutljivo, ranjeno mlado žensko, ki se obdaja s plaščem neobčutljivosti, distance, trdote, nezaupljivosti,...v strahu, da bo spet ranjena, če se bo odprla.
Kiss



emm a nismo mogoč vsi taki. pa a mogoče nisi mal projeciral v zvezdico Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #88 - 08.04.2004 at 11:35:38
 
Quote:
emm a nismo mogoč vsi taki. pa a mogoče nisi mal projeciral v zvezdico Wink


c Roll Eyes

končno ko me en opiše kolkr tolk, evo ti ga na - pa je to projekcija Grin. To se mi sigurno nekaj vrača Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #89 - 08.04.2004 at 14:37:34
 
Mae wrote on 07.04.2004 at 20:22:07:
Skrb = Ljubezen?
Ali je lahko duša tista, ki kliče ven iz razmerja. Ali je fizična izolacija od partnerja sploh za kej dobra?





Daleč od oči, daleč od srca...je en star pregovor
Če stalno gledaš eno stvar, ti pa postane samoumevna, če te že ne začnejo boleti oči. Tko da, en prostor za dihanje potrebuješ.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 10