Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8491 times)
Kontesa
1
*
Offline

Nekoc te bom nasla...

Posts: 6

Gender: female
Kako najti pravo pot?
19.05.2004 at 09:54:46
 
Vem, sama se bom morala odločiti, pa vendar moram nekomu povedati...

PO štirih letih zakona se sprašujem kaj je narobe. Ali je težava v meni in sem čustveno neuravnovešena, ali je težava popolnoma nekje drugje...

Poročila sem se iz ljubezni. Vsaj tako sem mislila... Niti nisem bila tako mlada (24 let), bolj sem bila neizkušena. Moj mož je bil moj prvi resni fant in na nek način tudi prvi resni spolni partner. To, da v spolnosti nikoli nisem uživala, sem jemala kot nekaj normalnega. Sem pač mislila, da je z mano kaj narobe. Da me spolnost preprosto ne privlači.
No ja, tako sem mislila do pred kratkim. Spoznala sem fanta, ki me je privlačil tako telesno, kot tudi miselno. Dopolnjevala sva se v pogovoru, imela podobne ambicije in podobne poglede na življenje. Zdelo se mi je, da je končno nekdo v meni prebudil žensko. Pa vendar se je zgodba končala. Moralna načela so bila premočna. Dejal je, da me ljubi, pa vendar se mora umakniti. In se je. Popolnoma. Nisva se več videla.

Odločila sem se reševati svoj zakon in med pogovorom z možem ugotovila, da imava od življenja popolnoma različna pričakovanja. On predvsem materialna, jaz pa po njegovih besedah v oblakih... Ne morem pomagati, če mi glasba in pozornost ljubljene osebe pomenita več, kot čudovito stanovanje in dober avto...

Tolažim se, da mi bo življenje pokazalo pravo pot in da me bo moja ljubezen počakala...
Back to top
 

Obžalujem, da ni bilo druge poti... Vendar ne obžalujem svojega življenja...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #1 - 19.05.2004 at 10:17:40
 
Umm, kaj si se odlocila resevat?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #2 - 19.05.2004 at 10:25:50
 
Kontesa wrote on 19.05.2004 at 09:54:46:
Odločila sem se reševati svoj zakon in med pogovorom z možem ugotovila, da imava od življenja popolnoma različna pričakovanja. On predvsem materialna, jaz pa po njegovih besedah v oblakih... Ne morem pomagati, če mi glasba in pozornost ljubljene osebe pomenita več, kot čudovito stanovanje in dober avto...

da bi resila zakon (torej da bi ostala skupaj) bi mogla zacet oba sodelovat pri skupnem cilju/interesu, ki je onkraj obeh vajinih trenutnih "materialnih" (dobro stanovanje, avto...) in "v oblakih" (glasba, umetnost...) ciljev. ce bi oba lahko prostovoljno delovala za ta visji cilj bi se vajini posamicni umaknili najprej v ozadje, kasneje pa se popolnoma razblinili.

skupaj lahko ostaneta le ce se povezeta na spiritualni (onkraj grobo in subtilno materialni) ravni, to je v skupnem sluzenju Boga. le ta ljubezen do Boga pa vaju lahko skupno kot tudi posamicno vecno in dokoncno izpolni.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kontesa
1
*
Offline

Nekoc te bom nasla...

Posts: 6

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #3 - 19.05.2004 at 10:26:52
 
Odločila sem se rešiti svoj zakon. In sem se trudila, da bi skozi pogovor našla pravo pot...

Ugotovila pa sem samo to, da me moj mož niti ne poskuša razumeti. Po eni strani čudovita oseba, po drugi pa tako nezrel, čeprav sem nezrelosti obtožena jaz...
Back to top
 

Obžalujem, da ni bilo druge poti... Vendar ne obžalujem svojega življenja...
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #4 - 19.05.2004 at 10:46:08
 
In kaj v tem zakonu je vredno resevat?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kontesa
1
*
Offline

Nekoc te bom nasla...

Posts: 6

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #5 - 19.05.2004 at 11:19:59
 
Madan Gopal Das wrote on 19.05.2004 at 10:25:50:
skupaj lahko ostaneta le ce se povezeta na spiritualni (onkraj grobo in subtilno materialni) ravni, to je v skupnem sluzenju Boga. le ta ljubezen do Boga pa vaju lahko skupno kot tudi posamicno vecno in dokoncno izpolni.

Hari bol.


Težko se bova povezala na spiritualni ravni. Moj mož namreč absolutno zavrača vse alternativno in sem na trenutke zaradi svojega razmišljanja deležna posmega... Medtem, ko je ta drugi že kar nekaj korakov pred mano...
Back to top
 

Obžalujem, da ni bilo druge poti... Vendar ne obžalujem svojega življenja...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #6 - 19.05.2004 at 11:21:43
 
Do nedavnega sem mislila, da brez prve iskre ne more nastati ogenj, toda ko je zgorel senik pri bližnjem kmetu, sem se naučila tudi, da slabo posušeno in pospravljeno seno, ki začne gniti v zaprtem prostoru, lahko povzroči pravo eksplozijo - razdejanje.

Tako da sex brez ognja ... hm, kako to sploh deluje? Me je tole dobesedno na stol pripopalo:


Kontesa wrote on 19.05.2004 at 09:54:46:
To, da v spolnosti nikoli nisem uživala, sem jemala kot nekaj normalnega. Sem pač mislila, da je z mano kaj narobe. Da me spolnost preprosto ne privlači.  



a se ti zdi, da je res normalno to, da v spolnosti ne uživaš?   Undecided Ali je res normalno to, da si nenormalna, ker te spolnost ne privlači ....? Undecided

Seveda ne .... ti je življenje kar samo dalo odgovor, da si čist normalna ženska, ki je sposobna uživat v svoji sexualnosti


Torej ni nič narobe s tabo. Mogoče to, da vstrajaš z napačnim moškim?

Glede na to, da te ni nikoli glih rajcal ... zakaj sta sploh pristala skupaj?

Jaz sem se v odnosu do ljudi naučila nekaj, de je komunikacija stvar vzajemnosti ... akcija-reakcija, ne pa zgolj pasivno poslušanje in sedenje na ušesih Cheesy. Komunikacija naj bi v nekem normalnem odnosu popravljala in odpravljala probleme ...

... mi je 1x nekdo rekel, da je razlika med pasivnim poslušalcem in steno to, da stena vsaj pri miru stoji in ti  kontre ne udari ... beri ne govori eno in počne drugo


materializem v zakonu ... neki relativno varni in zdravi ekonomski temelji morajo bit ... absolutni materilaizem pa je suženjstvo precej grozovite vrste ... zdaj ne vem ... kje sta z možem , ali temelje še ustvarjata ali sta pri strehi ....

vsi namreč niso sinovi/hčere bogatih staršev, ki to otrokom prinesejo na pladnu, nekateri se morajo pošteno potruditi





Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #7 - 19.05.2004 at 11:32:32
 
Kontesa wrote on 19.05.2004 at 11:19:59:
Težko se bova povezala na spiritualni ravni. Moj mož namreč absolutno zavrača vse alternativno in sem na trenutke zaradi svojega razmišljanja deležna posmega...

mogoce pa zavraca sam tisto kar mu ti predstavljas kot "boljsa" alternativa.

mogoce bi mogu kdaj pridt v stik z osebami, ki bi mu ze s svojo prisotnostjo osvetile nesmiselnost njegovih trenutnih ciljev, ki bi ga naj dejansko osrecli. ampak isto bi se zgodil pri tebi s tvojimi "v oblakih" cilji. sele ko/ce bi oba sama opazla nesmiselnost teh vajinih minljivih in neizpolnjujocih ciljev bi se mogoce lahko zdruzla v sodelovanju na spiritualni ravni, v sluzenju Bogu.

iz absolutnega vidika so trenutni vajini cilji in metodi zgreseni v smislu doseganja dokoncne izpolnjenosti in srece. iz relativnega vidika pa je odvisn od okoliscin kater bi recmo bil boljsi ali slabsi in kako v tem primeru razresit zadevo v obojestransko korist.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #8 - 19.05.2004 at 11:38:42
 
Kontesa wrote on 19.05.2004 at 10:26:52:
Odločila sem se rešiti svoj zakon. In sem se trudila, da bi skozi pogovor našla pravo pot...

Ugotovila pa sem samo to, da me moj mož niti ne poskuša razumeti. Po eni strani čudovita oseba, po drugi pa tako nezrel, čeprav sem nezrelosti obtožena jaz...



Sploh ni  nujno, da  za lastno dozorevanje potrebuješ  zrelejšega partnerja. In obratno, da  ob partnerju ne moreš zoret, če se imaš za zrelejšo. Skorda nujno pa  je, da je zorenje v partnersksem odnosu vzajemen proces, tko da je kaj lahko tvoja naloga v odnosu partnerju dajat duhovno dimenzijo njegovmu  paragmatičnemu   materilizmu  tako  kot je naloga tvojga  partnerja tvojmu idelalističnemu   romanticizmu dajat eno materilano čutno dimnezijo, da je odnos poln in funkcionalen.  Odgovornost za to, da drug drugemu tega ne omogočata, je  vzajemna in dokler se vama zdi vredno vztrajat v skupnosti, sta upravičena  drug od drugega to pričakovat ter tud jasno in glasno to tud drug od drugega zahtevat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #9 - 19.05.2004 at 11:41:43
 
Upam, da še nimata otrok. Ker potem se stvari lahko res zakomplicirajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kontesa
1
*
Offline

Nekoc te bom nasla...

Posts: 6

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #10 - 19.05.2004 at 11:43:38
 
Sva v fazi, ko sva dokaj mlada (28 in 33) kupila svoje dokaj veliko stanovanje v Ljubljani. Pri strehi torej, verjetno. A kaj, ko si mislim, da bi najraje vse zamenjala s podnajemnisko garsonjero in bila srecna.

K sreci otrok res se ni... Ceprav je moja mama ravno pred nekaj dnevi pripomnila, da ce bi imela otroke sploh ne bi razmisljala o tem, da bi odsla.
Back to top
 

Obžalujem, da ni bilo druge poti... Vendar ne obžalujem svojega življenja...
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kako najti pravo pot?
Reply #11 - 19.05.2004 at 11:53:01
 
Kontesa wrote on 19.05.2004 at 11:43:38:
Sva v fazi, ko sva dokaj mlada (28 in 33) kupila svoje dokaj veliko stanovanje v Ljubljani. Pri strehi torej, verjetno. A kaj, ko si mislim, da bi najraje vse zamenjala s podnajemnisko garsonjero in bila srecna.

sama, v podnajemniski garsonjeri bi mogoce neki casa res manj trpela ampak ni pa nujno da bi le s tem tud dosegla zeljeno sreco.

sreco lahko dosezes ce delujes v skladu s svojo izvorno naravo in funkcijo. vsaka oseba je lahko srecna le kadar lahko vedno in brez zadrzkov (neomejeno) ljubi in je brez zadrzkov od te ljubljene osebe ljubljena. s pomocjo svoje iskrenosti bos lahko v tak idealen odnos tudi vstopila in nikoli vec izstopila.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #12 - 19.05.2004 at 11:58:50
 
Kontesa wrote on 19.05.2004 at 11:43:38:
Sva v fazi, ko sva dokaj mlada (28 in 33) kupila svoje dokaj veliko stanovanje v Ljubljani. Pri strehi torej, verjetno. A kaj, ko si mislim, da bi najraje vse zamenjala s podnajemnisko garsonjero in bila srecna.

K sreci otrok res se ni... Ceprav je moja mama ravno pred nekaj dnevi pripomnila, da ce bi imela otroke sploh ne bi razmisljala o tem, da bi odsla.


pa sta se kdaj pogovarjala,kaj materialnega v življenju hočeta imet?
Hišo, vikend, 5 avtomobilov ...

oziroma, ne se pustit mami s takimi fintami, da je vse odvisno od otroka ... otrok problem še bolj zavozlja, vsekakor ga pa ne reši ... ker otroci slabega odnosa med partnerjema ne poboljšajo
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #13 - 19.05.2004 at 12:43:35
 
Zdi se mi, da je vprašanje v naslovu tegale topica retorično. Kontesa ima v glavi že vse pošlihtano, globoko v sebi ve odgovor, očitno potrebuje samo še potrditev s strani kolektiva, da je njen odgovor pravilen, ker ji bo tako lažje izpeljati zadevo.

sinjeoka: zdi se mi, da je Kontesina mama hotela reči, da bi se zavoljo otrok žrtvovala in bila pripravljena živeti v nesrečnem zakonu (in s tem Kontesi posredno dala vedeti, da še ni prepozno ločiti se), ne pa, da naj Kontesa čimprej dobi otroka, ker bi s tem obdržala zakon.

Lahko pa se seveda tudi motim.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako najti pravo pot?
Reply #14 - 19.05.2004 at 13:20:05
 
X wrote on 19.05.2004 at 12:43:35:
sinjeoka: zdi se mi, da je Kontesina mama hotela reči, da bi se zavoljo otrok žrtvovala in bila pripravljena živeti v nesrečnem zakonu (in s tem Kontesi posredno dala vedeti, da še ni prepozno ločiti se), ne pa, da naj Kontesa čimprej dobi otroka, ker bi s tem obdržala zakon.

Lahko pa se seveda tudi motim.


Kontesa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3