Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 25963 times)
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #15 - 31.03.2004 at 14:46:59
 
en_bk wrote on 31.03.2004 at 14:21:36:
sori aryan ker ne kapiram čist tole, bom zato poskusu z eno tako bukovo vzporednico. Če kao brezpogojno ljubim...hm...reciva tebe...da si ti kao ta absolut...

lohk se ze tuki ustaviva, ker jaz nisem Absolut.

Quote:
pol bi najbrž moral ljubiti vse kar si...ne bi smel noben tvoj del ignorirat, zanikat, zavračat, ga jemat kakorkoli drugače kot z brezpogojno ljubeznijo....ker v tem primeru moja ljubezen do tebe ne bi bila brezpogojna.
A bi šlo mogoče tako?

ce bi hotel ugoditi meni, kar je podlaga vsaki pristni ljubezni pol bi moral delati tisto kar je men vsec in ne poceti tistega kar men ni vsec.

isto je z ljubeznijo do Absoluta, Boga.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #16 - 31.03.2004 at 20:24:55
 
se pač zgodi, da določene stvari (čustva, da ni več poželenja,...) spoznaš, spregledaš pa potem ni več poti nazaj, samo še naprej

nostalgija je, seveda je, ampak samo toliko, kolikor dovoliš, da te prevzame, pa potem spet pretehtaš vse razloge za in proti, pa si spet tam, kjer si

ker ta nostalgija je morda le oblika hrepenenja po polnem odnosu, ki ga ugledaš v trenutku preteklosti, ko se je nekaj takega kot sreča in ljubezen pokazalo z osebo s katero si bil

dobro je slediti toku sprememb in se veseliti vsake spremembe posebej in svobodno duhovno rasti
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #17 - 31.03.2004 at 20:42:57
 
arelena wrote on 30.03.2004 at 23:47:56:
 Smiley Smileysuper...bravo


me veseli, da ti je bilo tako zelo všeč  Kiss
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #18 - 31.03.2004 at 22:10:03
 
ixtlan wrote on 30.03.2004 at 22:16:58:
do odločitve za slovo ne pride dokler se ne odločiš  Roll Eyes


Kaj je po tvojem mnenju kriterij odločitve.  Angry
Ker ogromno srčnosti, topline in naklonjenosti čutim še sedaj. Še vedno sem srčna in blaga.

Ali je možno, da gre zgolj za vprašanje energetske gostote ali pa frekvence glasu.

Ali je možno subtilno občutiti nekaj kot breme, čeprav ljubezen (sicer pogojena kot tolmačijo Vede) obstaja.

Ali je možno, da te subtilni nivo preko fizične reakcije opozarja in vodi. Čeprav v materialnem svetu tega razloga za prekinitev razmerja ne bi nihče razumel.

Smiley


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #19 - 31.03.2004 at 22:25:38
 
lola wrote on 31.03.2004 at 12:00:38:
Ko odločitev o "izstopu" iz razmerja dozori.

Žal pri dveh lahko prihaja do neskladja v njunem osebnostnem razvoju in čustvenem dogajanju, zato ta proces razhajanja lahko traja tudi leta.



Kdaj odločitev dozori. Angry Kdaj razlog prestopi vse meje. Zakaj zori več let. Zakaj v razmerju popuščamo in zadržujemo zorenje odločitve, ali pa morda ravno s popuščanjem  lepo zori. Torej zakaj so nekatera razmerja kvašeno testo, ki ga lahko pacaš lahko cel dan, če pretiravam, in zakaj so nekatera razmerja testo za štrudl. Ker to razmerja so. Nisem jaz ne/kvašeno testo, ker se lahko znajdem v prvem ali v drugem razmerju, torej so razmerja tista, ki so takšna. Ali imajo razmerja morda že v zasnovi opredeljeno dolgo/kratko ročnost, in se v primeru dolgoročne zasnove nato pri razhajanju dolgo kvasimo. Ali so poleg ljubezni v razmerju prisotna tudi pričakovanja, torej iluzije, katere težko spustimo iz rok, vendar jih (za pogojeno ljubezen po Vedah) potrebujemo.  Smiley  

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #20 - 31.03.2004 at 22:47:07
 
mind wrote on 31.03.2004 at 12:48:17:
in ko spoznamo da je nase materialno telo zelo omejeno oz. pogojeno, potem na podlagi ponižnosti ne težimo k izključno lastnemu iskanju rešitve (z nepoplnim mindom, in cutili) ampak vzamemo zavetje (znanje) od oseb in zapisov, ki so od Njega pooblaščeni Smiley


Smiley Materialno telo in materialni zakoni so omejitve in pogoj zemeljskega bivanja, kjer z nepopolnim mindom in čutili iščemo rešitve in odgovore na vprašanja kdo, kako, s kom, zakaj, kdaj in čemu smo. Pogojenost materialnih principov pa je povzročena s strani svobodne volje. Zakaj nam je Bog v bistvu dodelil svobodno voljo in the first place?  Smiley Da se lahko odločamo in sami najdemo odgovore, ki je Bog. Torej nam je dal svobodno voljo, da se v končni posledici samostojno in zavestno odločimo zanj. T.j. zase, ki smo ta substanca. V tem smislu smo mi en gibajoči delec (ki nenehno laufa sem in tja in si prizadeva rešiti vse probleme), ki s svojim gibanjem pravzaprav povzroča, da sonce sploh žari in vesolje sploh utripa. Končna resnica je ta, da smo. I guess.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #21 - 31.03.2004 at 22:51:25
 
Quote:
In ker smo vse individualne duse delcki potence mamo lohk vecno ljubezenski odnos med sabo le v povezavi s substanco in ne mimo nje.

Hari bol.


Torej ne dva delčka med sabo ampak samo med delčkom in substanco ali pa med dvemi delčki, kjer ima že vsak posamezeni delček odnos s substanco.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #22 - 31.03.2004 at 23:00:15
 
titud wrote on 31.03.2004 at 13:54:10:
Partnerstvo......... da ti skor enako  šanso, da se duhovno osvobodiš kot  pa se zaplezaš v čutno/materialno.... Undecided Smiley        


Smiley Duhovno se verjetno osvobodiš tut prek tega, da si se najprej čutno/materialno zaplezal. A je potem mogoče razlog, da hočeš ven to, da duhec čuti, da ni svoboden in točno ve, da je to zaradi tega, ker se je konkretno z nekom zaplezal. Ali se lahko z nekom tako kompatibilno zaplezaš, da je zadovoljen tudi duhec?  Smiley V bistvu bi se moral zaplezati s kompatibilnim duhcem.

We are not here because we are free, we are here because we are not. (Matrix).  Smiley Without purpose we would not exist. That purpose binds us.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #23 - 01.04.2004 at 06:25:59
 
Mae wrote on 31.03.2004 at 22:10:03:
Kaj je po tvojem mnenju kriterij odločitve.  Angry
Ker ogromno srčnosti, topline in naklonjenosti čutim še sedaj. Še vedno sem srčna in blaga.

Ali je možno, da gre zgolj za vprašanje energetske gostote ali pa frekvence glasu.

Ali je možno subtilno občutiti nekaj kot breme, čeprav ljubezen (sicer pogojena kot tolmačijo Vede) obstaja.

Ali je možno, da te subtilni nivo preko fizične reakcije opozarja in vodi. Čeprav v materialnem svetu tega razloga za prekinitev razmerja ne bi nihče razumel.




Slovo po mojih izkušnjah ne pomeni, da nimaš človeka več rad. Posloviš se, ker ti razmerje ni več (najbolj) všeč. Po mojem mnenju ne zapuščaš toliko človeka kot pa razmerje.

Zadnjič sem se poslovil zato, ker sem se TEKOM razmerja odločil živeti Resnico - živeti iz pete čakre. Od takrat se trudim jasno in točno izražati kdo jaz sem, kaj želim, kakšen je moj namen... To mi je postalo največji izziv. Njej pa ne...

V skladu s svojimi novimi odločitvami sem se odločil redefinirati tudi svoj krog prijateljev - biti resničen z vsemi in sproti opazovati kdo je dovolj resničen z mano in kdo ne... S slednjimi ne nameravam več preživljati toliko časa. In naenkrat imam ogromno časa  Roll Eyes Grin ki ga lahko porabim za svoje ideje, ki jih nikoli nisem imel časa uresničiti, za svoje želje, ki si jih do sedaj nisem upal uresničiti, za spoznavanje novih ljudi...karkoli. Imam tudi veeeeliko energije kar naenkrat. Smiley skratka zdi se mi kot, da bi spet začel živeti. In hvaležen sem si za to priložnost, ki sem si jo omogočil. 8)
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #24 - 01.04.2004 at 06:52:53
 
ixtlan wrote on 01.04.2004 at 06:25:59:
Slovo po mojih izkušnjah ne pomeni, da nimaš človeka več rad. Posloviš se, ker ti razmerje ni več (najbolj) všeč. Po mojem mnenju ne zapuščaš toliko človeka kot pa razmerje.

Zadnjič sem se poslovil zato, ker sem se TEKOM razmerja odločil živeti Resnico - živeti iz pete čakre. Od takrat se trudim jasno in točno izražati kdo jaz sem, kaj želim, kakšen je moj namen... To mi je postalo največji izziv. Njej pa ne...

V skladu s svojimi novimi odločitvami sem se odločil redefinirati tudi svoj krog prijateljev - biti resničen z vsemi in sproti opazovati kdo je dovolj resničen z mano in kdo ne... S slednjimi ne nameravam več preživljati toliko časa. In naenkrat imam ogromno časa  Roll Eyes Grin ki ga lahko porabim za svoje ideje, ki jih nikoli nisem imel časa uresničiti, za svoje želje, ki si jih do sedaj nisem upal uresničiti, za spoznavanje novih ljudi...karkoli. Imam tudi veeeeliko energije kar naenkrat. Smiley skratka zdi se mi kot, da bi spet začel živeti. In hvaležen sem si za to priložnost, ki sem si jo omogočil. 8)



No, tule moram pa nekaj dodati.
Danes velika, skoraj večina ljudi živi na stopnji druge čakre, zelo malo jih je, ki živijo na stopnji tretje čakre in zelo, zelo, malo jih je, ki naj bi živeli na stopnji četrte čakre, to je srčne čakre, na stopnji pete, khm.....no, pač vsak zase ve, najbrž je tudi takšen izvenserijski primerek med nami.  Grin

Strinjam se pa, da slovo od nekega razmerja z nekom ne pomeni, da ga nimaš več rad, pač, samo z njim ne najdeš več prave poti ali pa so se energije , ki so vezale dva porabile svojo moč in sedaj je treba pač iti naprej.
Vse se dogaja z namenom, nič ni na hopa cupa.  Grin

No, petke so mi vedno delale problem, že iz OŠ ven  Cheesy Cheesy Cheesy

In če opazuješ, kdo je nežen s tabo in kdo ne in se slednjih izogibaš  ??? dej, še enkrat poglej vase, hmmm, katero čakro si že to omenjal, da se trudiš živeti iz nje  ???

Moja nevedna napisana malenkost.

Kr_eden  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #25 - 01.04.2004 at 07:41:15
 
Quote:
No, tule moram pa nekaj dodati.
Danes velika, skoraj večina ljudi živi na stopnji druge čakre, zelo malo jih je, ki živijo na stopnji tretje čakre in zelo, zelo, malo jih je, ki naj bi živeli na stopnji četrte čakre, to je srčne čakre, na stopnji pete, khm.....no, pač vsak zase ve, najbrž je tudi takšen izvenserijski primerek med nami.  Grin

Strinjam se pa, da slovo od nekega razmerja z nekom ne pomeni, da ga nimaš več rad, pač, samo z njim ne najdeš več prave poti ali pa so se energije , ki so vezale dva porabile svojo moč in sedaj je treba pač iti naprej.
Vse se dogaja z namenom, nič ni na hopa cupa.  Grin

No, petke so mi vedno delale problem, že iz OŠ ven  Cheesy Cheesy Cheesy

In če opazuješ, kdo je nežen s tabo in kdo ne in se slednjih izogibaš  ??? dej, še enkrat poglej vase, hmmm, katero čakro si že to omenjal, da se trudiš živeti iz nje  ???

Moja nevedna napisana malenkost.

Kr_eden  Grin


iz pete čakre  Grin kar pomeni, da bom zdaj spet jasen: ne, da se jih izogibam, ampak točno tako kot sem napisal: ne preživljam več toliko časa z njimi. Primer: imeli smo se navado dobivati po šihtu precej redno, pa grem zdaj samo še na čase dol, v trgovino. dobivali smo se redno na kofetkih, pa grem zdaj samo še takrat, ko si res zelo želim in s tistim, ki si res zelo želim. bistvo: ne počnem tega več iz navade

in šeenkrat bom jasen - ne vem kako, to da sem napisal "izbiram resnico", ti pa si to prevedel v "izbiram nežne ljudi"  Grin - zato ti še enkrat napišem, da izbiram ljudi, ki so resnični z mano kar pomeni, da so taki kot so (z mano in s sabo) in da izbiram Resnico zase in iz sebe. kar ne pomeni nežnosti, ampak resničnosti Smiley

Življenje nas praviloma usmerja skozi čakre tako, da začnemo s prvo (plemenska, skupinska, družinska čakra) in potem gremo približno z 8im (intervali so običajno na 7 let) letom v drugo (spoštuj drugega), od 15 do 21 leta v tretji čakri (spoštuj sebe), od 22 do 28 leta v srčni čakri (ljubi, odpuščaj...), nato v Resnici, nato v Ajni in kronski po 42-em. Kar ne pomeni, da ne živimo iz vseh čakr, ampak v teh zaporednih obdobjih, nam življenje namenja izkušnje iz omenjenih področij. Ne moremo vsega naenkrat, najboljše se je specializirati  Grin sicer pa ko enkrat nekaj doživiš, tvoja biografija postane tvoja biologija (sleherno doživetje se odraža v tvojem energetskem telesu, ki izhaja iz fizičnega na podlagi elektromagnetnega valovanja celic ali pa je ravno obratno odvisno od perspektive - lahko rečeš tudi, da se celice napajajo in ustvarjajo na podlagi energijskih teles in sicer najbolj povezane so z mentalnim in čustvenim. pa tudi fizično telo je energijsko telo, samo bolj zgoščeno) in s tem del tebe. Tako, da to, da prehajam v peto čakro, ne pomeni, da ne živim več v četrti, ampak, se bom bolj intenzivno ukvarjal s peto naslednjih nekaj let. Pri abrahamu pa jovo na novo, spet dodajaš centrom nova spoznanja, če so potrebna. Čakre so kot skladišča spoznanj. In več se "spomniš", bolj si v sozvočju s svojo dušo.
Mal me je zanesl.  Roll Eyes  Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #26 - 01.04.2004 at 08:40:44
 
Mae wrote on 31.03.2004 at 22:25:38:
Kdaj odločitev dozori. Angry Kdaj razlog prestopi vse meje. Zakaj zori več let. Zakaj v razmerju popuščamo in zadržujemo zorenje odločitve, ali pa morda ravno s popuščanjem  lepo zori. Torej zakaj so nekatera razmerja kvašeno testo, ki ga lahko pacaš lahko cel dan, če pretiravam, in zakaj so nekatera razmerja testo za štrudl. Ker to razmerja so. Nisem jaz ne/kvašeno testo, ker se lahko znajdem v prvem ali v drugem razmerju, torej so razmerja tista, ki so takšna. Ali imajo razmerja morda že v zasnovi opredeljeno dolgo/kratko ročnost, in se v primeru dolgoročne zasnove nato pri razhajanju dolgo kvasimo. Ali so poleg ljubezni v razmerju prisotna tudi pričakovanja, torej iluzije, katere težko spustimo iz rok, vendar jih (za pogojeno ljubezen po Vedah) potrebujemo.  Smiley  


Dolgo zorijo odločitve zato, ker se pojavljajo nasprotujoča si čustva, kot so naprimer: navezanost, pripadnost in  omejenost, ujetost. In je težko najti ravnotežje, težko je odločiti se, kaj prevladuje, kdaj je omejujoče začelo toliko prevladovati, da je šlo na račun navezanosti. Takrat pride čas, ko se tehtnica začne nagibat v "gremo narazen", pa še vseeno te občasno zanese v smer "pripadnost", ker se začnejo pojavljati spet neka čustva: žalost (zapustiti tisto, kar je bilo lepo, čeprav veš, da tistega lepega ni več, pa vseeno upaš), strah (pred spremembami, ki jih prinaša nov način življenja). In tako ta tehtnica nekaj časa niha, dokler ne predelaš ves ta spekter čustev in se dokončno nagne v eno smer. Koliko časa to traja, ne vem, različno, najbrž odvisno od časa, ki smo ga preživeli v razmerju in  od osebnosti. Mislim, da ne gre sprejemati odločitve "na silo", takrat, ko še niso dozorele, prehitevati nekaj.

Če so razmerja že v osnovi opredeljena kot dolgo/kratkoroča. Nimam pojma. To bi tudi mene zanimalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #27 - 01.04.2004 at 09:23:21
 
Mae wrote on 31.03.2004 at 22:47:07:
Materialno telo in materialni zakoni so omejitve in pogoj zemeljskega bivanja, kjer z nepopolnim mindom in čutili iščemo rešitve in odgovore na vprašanja kdo, kako, s kom, zakaj, kdaj in čemu smo.

tako je. "zemeljsko" bivanje pomeni, ko je individualna dusa, sicer spiritualna po naravi pogojena oz. se zmotno poistoveca z materijo v obliki grobega in subtilnega materialnega telesa.

Quote:
Pogojenost materialnih principov pa je povzročena s strani svobodne volje. Zakaj nam je Bog v bistvu dodelil svobodno voljo in the first place?

zakaj nam je Bog, Sri Krishna dal svobodno voljo? zato ker brez nje ljubezen ni mogoca. ljubezen ne pozna prisile niti nezavestnosti... je zavestno-prostovoljna.

kjer je dana svobodna volja morajo biti dane tudi razlicne moznosti izbire. individualna dusa se lahko odloci biti nenaklonjena Bogu ali pa naklonjena. ko/ce se odloci bit nenaklonjena je pogojena z materijo (in stalno trpi neizpolnjenost), ce je naklonjena je vecno osvobojena in stalno izpolnjena v odnosu z Bogom.

delovanje in rezultati delovanj individualne duse pogojene z materijo nas indirektno prepricujejo, da nekaj delamo narobe. po drugi strani pa nam realizirani svetniki, sveti spisi in Bog sam v srcu iz ljubezni direktno predlagajo kaj naj pocnemo za naso vecno dobrobit, ampak noben nikogar v nic ne sili. ljubezen ne pozna prisile.

Quote:
Da se lahko odločamo in sami najdemo odgovore, ki je Bog.

omejen (mi) po logiki ne more nikol spoznat neomejenga (Boga). ampak neomejen ne more bit neomejen, ce se ne more narest poznanega omejenmu. zato je edini nacin, da individualna dusa (mi) spozna ali kaj izve o Bogu ta, da/ce se ji On po svoji vrhovni volji in zelji razodene. komu se on razodene in zakaj pa lahko spet izves indirektno in direktno. drugega ucinkovitega procesa za spoznavanje Boga, sebe in medsebojnega vecnega odnosa ni, kot le bhakti-yoga, torej proces vdanega sluzenja, oz. popolna predaja in sluzenje Bogu z govorom, umom in telesom. te umetnosti delovanja pa se lahko naucimo le od njegovih cistih castilcev (bhakt) in nikjer drugje.

Quote:
Torej nam je dal svobodno voljo, da se v končni posledici samostojno in zavestno odločimo zanj. T.j. zase, ki smo ta substanca.

svobodno voljo imamo za to, da je vecna ljubezen med nami in Bogom mogoca.

kot sem ze prej pisu... mi individualne duse smo delcki ene izmed neomejenih potenc/energij Boga, ki je substanca/energetik. z njim smo eno, a hkrati razlicno. ta hkratna enost in razlicnost omogoca ljubezen. dva, ki se zdruzita v eno (v namenu/interesu) a hkrati ostajata individuma.

Quote:
V tem smislu smo mi en gibajoči delec (ki nenehno laufa sem in tja in si prizadeva rešiti vse probleme), ki s svojim gibanjem pravzaprav povzroča, da sonce sploh žari in vesolje sploh utripa. Končna resnica je ta, da smo. I guess.  Smiley

ko smo pogojeni, se mi (iskrica zivljenja) izgublja/utaplja znotri materije in stalno trpi. ampak to trpljenje in ves ta svet s trpljenjem vred smo si povzrocili sami, ko smo se obrl stran od Boga. imamo pa v vsakem trenutku tudi moznost popravit svojo napako/odgovornost. za to pa je potrebno le nekaj izkusenj, malo poguma, iskrenosti in blagoslov njegovih cistih castilcev (bhakt).

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #28 - 01.04.2004 at 09:38:59
 
Mae wrote on 31.03.2004 at 22:51:25:
Torej ne dva delčka med sabo ampak samo med delčkom in substanco ali pa med dvemi delčki, kjer ima že vsak posamezeni delček odnos s substanco.

eno ilustracijo ti bom napisu, da ti lahko mal osvetli zadevo. ampak kot ves, nobena ilustracija ni dovolj dobra... le preko dejanske realizacije skozi primerno prakso bos dobila uvid v resnico. (upam, da bo tudi en_bk in se kdo drug to prebral skupaj s prejsnim postom)

roka, noga in zelodec so deli enega telesa. roka in noga sta namenjena da telesu sluzita, tako da v sodelovanju dovajata hrano zelodcu, ker drgac telo ne more prezivet. ce roka ne daje hrane zelodcu bo telo umiralo. ce roka daje hrano nogi bo prav tako telo umiralo. ce poskusa noga dovajat hrano zelodcu bo tudi umiralo. le v primeru da roka opravlja svojo nalogo (dano vlogo) lahko telo ohranja svoje zivljenje od cesar ima tudi ona dobrobit. roka in noga lahko sodelujeta pri sluzenju zelodca in tko imajo vsi korist.

na podobn nacin... individualne duse (delcki ene izmed potenc/energij) Boga (substanca/energetik) lahko sodelujejo pri sluzenju/ljubezni do Boga, za njihovo vecno dobrobit. ce sluzenje Boga ni v centru interesa dveh ali vec individualnih dus bosta obe ali vse na konc (oz. slej k prej) zafrustrirane v takem razmerju/odnosu.

lola wrote on 01.04.2004 at 08:40:44:
Če so razmerja že v osnovi opredeljena kot dolgo/kratkoroča. Nimam pojma. To bi tudi mene zanimalo.

ce je razmerje dveh ali vec pogojenih individualnih dus bazirano vecinoma na cutnem (telesnem) uzivanju je tako razmerje kratkotrajno (univerzalni princip).

ce je razmerje dveh ali vec pogojenih individualnih dus bazirano vecinoma na mentalnem (duse dvojcice jim eni recejo) je tak odnos dolgorocen. ponavad zdrzi eno celo zivljenje, ampak se prekine ob smrti enega od dveh. (univerzalni princip).

ce je razmerje dveh ali vec pogojenih ali osvobojenih individualnih dus bazirano vecinoma na cistem, naklonjenem sluzenju Bogu, Sri Krishni je tak odnos vecen in stalno izpolnjujoc.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #29 - 01.04.2004 at 10:06:16
 
ixtlan wrote on 01.04.2004 at 07:41:15:
iz pete čakre  Grin kar pomeni, da bom zdaj spet jasen: ne, da se jih izogibam, ampak točno tako kot sem napisal: ne preživljam več toliko časa z njimi. Primer: imeli smo se navado dobivati po šihtu precej redno, pa grem zdaj samo še na čase dol, v trgovino. dobivali smo se redno na kofetkih, pa grem zdaj samo še takrat, ko si res zelo želim in s tistim, ki si res zelo želim. bistvo: ne počnem tega več iz navade

in šeenkrat bom jasen - ne vem kako, to da sem napisal "izbiram resnico", ti pa si to prevedel v "izbiram nežne ljudi"  Grin - zato ti še enkrat napišem, da izbiram ljudi, ki so resnični z mano kar pomeni, da so taki kot so (z mano in s sabo) in da izbiram Resnico zase in iz sebe. kar ne pomeni nežnosti, ampak resničnosti Smiley

Življenje nas praviloma usmerja skozi čakre tako, da začnemo s prvo (plemenska, skupinska, družinska čakra) in potem gremo približno z 8im (intervali so običajno na 7 let) letom v drugo (spoštuj drugega), od 15 do 21 leta v tretji čakri (spoštuj sebe), od 22 do 28 leta v srčni čakri (ljubi, odpuščaj...), nato v Resnici, nato v Ajni in kronski po 42-em. Kar ne pomeni, da ne živimo iz vseh čakr, ampak v teh zaporednih obdobjih, nam življenje namenja izkušnje iz omenjenih področij. Ne moremo vsega naenkrat, najboljše se je specializirati  Grin sicer pa ko enkrat nekaj doživiš, tvoja biografija postane tvoja biologija (sleherno doživetje se odraža v tvojem energetskem telesu, ki izhaja iz fizičnega na podlagi elektromagnetnega valovanja celic ali pa je ravno obratno odvisno od perspektive - lahko rečeš tudi, da se celice napajajo in ustvarjajo na podlagi energijskih teles in sicer najbolj povezane so z mentalnim in čustvenim. pa tudi fizično telo je energijsko telo, samo bolj zgoščeno) in s tem del tebe. Tako, da to, da prehajam v peto čakro, ne pomeni, da ne živim več v četrti, ampak, se bom bolj intenzivno ukvarjal s peto naslednjih nekaj let. Pri abrahamu pa jovo na novo, spet dodajaš centrom nova spoznanja, če so potrebna. Čakre so kot skladišča spoznanj. In več se "spomniš", bolj si v sozvočju s svojo dušo.
Mal me je zanesl.  Roll Eyes  Grin





Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy  Ne mal, urnk te je zaneslo  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Drugače si pa lepo napisal, v šoli bi najbrž dobil petico, tako velko, da se na daleč vidi, samo jaz, ko sem živi barabin ti nebi smel biti učitelj, ker bi dobil tak špan, tak kol bi ti zapisal v redovalnco, da bi po približno 7-ih letih videl, da nisi tam kjer si misliš, da si. Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Mal me je zaneslo Wink vidiš, da sem baraba, a ne  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10