Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10
(Read 26066 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #30 - 01.04.2004 at 12:07:01
 
Quote:
eno ilustracijo ti bom napisu, da ti lahko mal osvetli zadevo. ampak kot ves, nobena ilustracija ni dovolj dobra... le preko dejanske realizacije skozi primerno prakso bos dobila uvid v resnico. (upam, da bo tudi en_bk in se kdo drug to prebral skupaj s prejsnim postom)

roka, noga in zelodec so deli enega telesa. roka in noga sta namenjena da telesu sluzita, tako da v sodelovanju dovajata hrano zelodcu, ker drgac telo ne more prezivet. ce roka ne daje hrane zelodcu bo telo umiralo. ce roka daje hrano nogi bo prav tako telo umiralo. ce poskusa noga dovajat hrano zelodcu bo tudi umiralo. le v primeru da roka opravlja svojo nalogo (dano vlogo) lahko telo ohranja svoje zivljenje od cesar ima tudi ona dobrobit. roka in noga lahko sodelujeta pri sluzenju zelodca in tko imajo vsi korist.

na podobn nacin... individualne duse (delcki ene izmed potenc/energij) Boga (substanca/energetik) lahko sodelujejo pri sluzenju/ljubezni do Boga, za njihovo vecno dobrobit. ce sluzenje Boga ni v centru interesa dveh ali vec individualnih dus bosta obe ali vse na konc (oz. slej k prej) zafrustrirane v takem razmerju/odnosu.

ce je razmerje dveh ali vec pogojenih individualnih dus bazirano vecinoma na cutnem (telesnem) uzivanju je tako razmerje kratkotrajno (univerzalni princip).

ce je razmerje dveh ali vec pogojenih individualnih dus bazirano vecinoma na mentalnem (duse dvojcice jim eni recejo) je tak odnos dolgorocen. ponavad zdrzi eno celo zivljenje, ampak se prekine ob smrti enega od dveh. (univerzalni princip).

ce je razmerje dveh ali vec pogojenih ali osvobojenih individualnih dus bazirano vecinoma na cistem, naklonjenem sluzenju Bogu, Sri Krishni je tak odnos vecen in stalno izpolnjujoc.

Hari bol.


Zavestno partnersko razmerje je razmerje, ki svoj preseže romantični zagon skoz  fazo  medsebojne  borbe za moč/oblast na čustvenem in mentalnem nivoju. Zavestno razmerje  dejansko služenje drug drugmu iz čistega presežka/užitka, ki mora seveda temeljit na vzajemnem spoznaju, da je tako razmerje možno in resnično. Ker je odnos nepogojen in je utemljen samo na veri in zaupanju, da je kot tak možen, je  v bistvu transcedenten/religiozen/tantričen. To se nekak pokriva s konceptom nepogojenega služenja bogu, samo da jest ne vidim nobene posebne potrebe po tem, da bi zarad po trebe po zadovoljitvi  koncepta  večnosti moral tak partnertski  odnos pogojevat z ljubeznijo do boga. Kar je  nepogojeno tud  s časom  ni pogojeno, ker se v totalnosti dogaja tukaj in zdaj. Ko eden od partnerjev umre ta  brezpogojna vez itak ostane, ker je brezpogojna.    Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #31 - 01.04.2004 at 12:25:26
 
titud wrote on 01.04.2004 at 12:07:01:
Zavestno partnersko razmerje je razmerje, ki svoj preseže romantični zagon skoz  fazo  medsebojne  borbe za moč/oblast na čustvenem in mentalnem nivoju. Zavestno razmerje  dejansko služenje drug drugmu iz čistega presežka/užitka, ki mora seveda temeljit na vzajemnem spoznaju, da je tako razmerje možno in resnično. Ker je odnos nepogojen in je utemljen samo na veri in zaupanju, da je kot tak možen, je  v bistvu transcedenten/religiozen/tantričen. To se nekak pokriva s konceptom nepogojenega služenja bogu, samo da jest ne vidim nobene posebne potrebe po tem, da bi zarad po trebe po zadovoljitvi  koncepta  večnosti moral tak partnertski  odnos pogojevat z ljubeznijo do boga. Kar je  nepogojeno tud  s časom  ni pogojeno, ker se v totalnosti dogaja tukaj in zdaj. Ko eden od partnerjev umre ta  brezpogojna vez itak ostane, ker je brezpogojna.    Undecided Smiley

sej sam dost dobr (ze kr neki cajta) ves, da tale tvoja teorija vedno spodleti v praksi, tko da ne vem zakaj se se zmeri tolk trudis jo zagovarjat, ker niti ti niti nihce drug nima kej dost od tega, razen to da jo spozna za nic drugega kot v zraku letece brezvsebinske in nekoristne besede.

kot sem prej ze napisu... potrebno (za dokoncno izpolnjenost) je le malo izkusenj, malo poguma, iskrenosti in milost cistih castilcev Boga, Sri Krishne.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #32 - 01.04.2004 at 13:01:04
 
Tantrična partnerska ljubezen ima  po moje enako možnost, da  uspe ali  spodleti v praksi kot ljubezen, ki je usmerjena v boga. Tle sva drug drugmu težko razsodnik,  zato bi blo boljš, da drug drugemu ne jemljeva vere ampak da se vzajemno ohrabrujeva. Budno in kritično,  seveda.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #33 - 01.04.2004 at 13:15:06
 
titud wrote on 01.04.2004 at 13:01:04:
Tantrična partnerska ljubezen ima  po moje enako možnost, da  uspe ali  spodleti v praksi kot ljubezen, ki je usmerjena v boga. Tle sva drug drugmu težko razsodnik,  zato bi blo boljš, da drug drugemu ne jemljeva vere ampak da se vzajemno ohrabrujeva. Budno in kritično,  seveda.      

tantricna partnerska "ljubezen" (praksa) ima za koncni cilj osvoboditev od kakrsnekoli navezanosti in s tem posledicno kakrsnekoli ljubezni.

cilj prakticiranja ljubezni do Boga pa je kontinuirana ljubezen do Boga (je sama sebi namen), bodisi v pogojenem ali osvobojenem stanju individualne duse.

btw. a ti zares osebno prakticiras kaksno obliko tantre al jo zdle uporabljas sam za kontra argument?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #34 - 01.04.2004 at 13:47:07
 
Quote:
sej sam dost dobr (ze kr neki cajta) ves, da tale tvoja teorija vedno spodleti v praksi, tko da ne vem zakaj se se zmeri tolk trudis jo zagovarjat, ker niti ti niti nihce drug nima kej dost od tega, razen to da jo spozna za nic drugega kot v zraku letece brezvsebinske in nekoristne besede.

kot sem prej ze napisu... potrebno (za dokoncno izpolnjenost) je le malo izkusenj, malo poguma, iskrenosti in milost cistih castilcev Boga, Sri Krishne.

Hari bol.


A lahko tole mal razložiš...mislm...o nekoristnosti, pa brezvsebinskosti...pa o letenju tud mal....če hočeš seveda.

A ja...bi dopolnil Titud-a...ljubezen...pol pa še vera, pa zaupanje...

en_bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #35 - 01.04.2004 at 13:59:31
 
Quote:
tantricna partnerska "ljubezen" (praksa) ima za koncni cilj osvoboditev od kakrsnekoli navezanosti in s tem posledicno kakrsnekoli ljubezni.

cilj prakticiranja ljubezni do Boga pa je kontinuirana ljubezen do Boga (je sama sebi namen), bodisi v pogojenem ali osvobojenem stanju individualne duse.

btw. a ti zares osebno prakticiras kaksno obliko tantre al jo zdle uporabljas sam za kontra argument?

Hari bol.


S tole tantrično ljubeznijo  res bolj opletam kot pa bi jo dejasnko prakticiral, to pa zato, ker ne verjamem,   da se je da prakticirat preden ne dosežem oz. presežem  še enih par stopnej v parnterskem odnosu. Zadeve tle verbalno prhitevam tko kot tud ti, dejva si to lepo oba priznat in se trudit, da svojih predstav ne jemljeva za resnične, dokler ne dozoriva tolk, da bi jih sploh lahko  sprobala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #36 - 01.04.2004 at 14:05:15
 
en_bk wrote on 01.04.2004 at 13:47:07:
A lahko tole mal razložiš...mislm...o nekoristnosti, pa brezvsebinskosti...pa o letenju tud mal....če hočeš seveda.

titud dost dobr ve o cem sm govoru in tist je bilo namenjeno predvsem njemu. itak pa za tist spoznat rabs par izkusenj da lahko ovrzes neko teorijo ali jo potrdis. ti lahko verjames bolj men, lahko bolj titudu ampak sprobat bos mogu pa itak sam... z vec ali manj nevsecnosti.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #37 - 01.04.2004 at 14:09:58
 
titud wrote on 01.04.2004 at 13:59:31:
S tole tantrično ljubeznijo  res bolj opletam kot pa bi jo dejasnko prakticiral, to pa zato, ker ne verjamem,   da se je da prakticirat preden ne dosežem oz. presežem  še enih par stopnej v parnterskem odnosu. Zadeve tle verbalno prhitevam tko kot tud ti, dejva si to lepo oba priznat in se trudit, da svojih predstav ne jemljeva za resnične, dokler ne dozoriva tolk, da bi jih sploh lahko sprobala.

jaz sam prakticiram tisto kar sem pisal in kar pisem. kolk mam to stvar ze realizirano je druga stvar. ne zdi pa se mi primerno da vpletas ene stvari notr kot kontra argumente ki jih niti ne poznas niti jih ne prakticiras. zato sem ti tud tist napisu.

si zelis prakticirati tantricni partnerski odnos?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #38 - 01.04.2004 at 14:11:31
 
Quote:
titud dost dobr ve o cem sm govoru in tist je bilo namenjeno predvsem njemu. itak pa za tist spoznat rabs par izkusenj da lahko ovrzes neko teorijo ali jo potrdis. ti lahko verjames bolj men, lahko bolj titudu ampak sprobat bos mogu pa itak sam... z vec ali manj nevsecnosti.

Hari bol.


No...vprašal sem te, ker to, kar Titud zagovarja, jaz živim. Mislm...zavesten partnerski odnos, ki je prešel iz boja za oblast v živetje z roko v roki...v ljubezni, veri in zaupanju. Pa še zaradi nečesa sem te vprašal...ker se pogovarjam z bogom...eh...lažem...on mi govori /zelo konkretno/...jaz ga pa slišim, ga poslušam...in upoštevam...in sem mu zelo hvaležen.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #39 - 01.04.2004 at 14:27:41
 
en_bk wrote on 01.04.2004 at 14:11:31:
No...vprašal sem te, ker to, kar Titud zagovarja, jaz živim. Mislm...zavesten partnerski odnos, ki je prešel iz boja za oblast v živetje z roko v roki...v ljubezni, veri in zaupanju.

no pol pa mu lahko ti iz prve roke poves o tem...

Quote:
Pa še zaradi nečesa sem te vprašal...ker se pogovarjam z bogom...eh...lažem...on mi govori /zelo konkretno/...jaz ga pa slišim, ga poslušam...in upoštevam...in sem mu zelo hvaležen.

jah, pol pa blagor teb a ne. ceprav ce sem iskren ti ne verjamem lih, da poslusas/slisis direkten glas Boga/Absoluta. sicer bos pa to hmalu spoznal tudi sam, ko bos prvic dobil priloznost ga zares po njegovi milosti slisati.

Hari bol.

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Kako ven iz razmerja
Reply #40 - 01.04.2004 at 14:31:39
 
Quote:
jah, pol pa blagor teb a ne. ceprav ce sem iskren ti ne verjamem lih, da poslusas/slisis direkten glas Boga/Absoluta. sicer bos pa to hmalu spoznal tudi sam, ko bos prvic dobil priloznost ga zares po njegovi milosti slisati.

Hari bol.



tvoj problem Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kako ven iz razmerja
Reply #41 - 01.04.2004 at 14:32:36
 
en_bk wrote on 01.04.2004 at 14:31:39:
tvoj problem Wink

se strinjam.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #42 - 01.04.2004 at 20:01:30
 
Quote:
ce bi hotel ugoditi meni, kar je podlaga vsaki pristni ljubezni pol bi moral delati tisto kar je men vsec in ne poceti tistega kar men ni vsec.

Hari bol.


Mene pa ta ugoditi, mal mot. Nekako se nagibam k temu, da v razmerju nekaj počnem, ker sem in je to početje moj izraz, in ker ljubim, se svobodno izražam, ker pa ljubi tudi drugi, mu je moj izraz (slučajno) všeč. Le tako je moj izraz lahko svoboden in svobodno ponižen do Absoluta. In ne obratno, kjer se izražam tako kot je drugemu všeč in s tako pogojeno ljubeznijo okrepim densiteto materije okoli duha, zato ima lahko slednji posledično velike težave pri navezovanju stikov z Absolutom, kaj šele pri razmerjenju z njim.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #43 - 01.04.2004 at 20:47:41
 
siaj wrote on 31.03.2004 at 20:24:55:
se pač zgodi, da določene stvari (čustva, da ni več poželenja,...) spoznaš, spregledaš pa potem ni več poti nazaj, samo še naprej

nostalgija je, seveda je, ampak samo toliko, kolikor dovoliš, da te prevzame, pa potem spet pretehtaš vse razloge za in proti, pa si spet tam, kjer si

ker ta nostalgija je morda le oblika hrepenenja po polnem odnosu, ki ga ugledaš v trenutku preteklosti, ko se je nekaj takega kot sreča in ljubezen pokazalo z osebo s katero si bil

dobro je slediti toku sprememb in se veseliti vsake spremembe posebej in svobodno duhovno rasti


Lepo. Enostavno in praktično. Ampak jaz se vedno znova čudim, kako nimamo vsi enakega občutka ali empatije za sočloveka tako, da bi zrelo in odgovorno ravnali, če bi drugo osebo spustili ven iz razmerja, torej, če bi empatirali tako, da bi sami zaznali, da druga oseba ni polno z nami. To bi šele bila ljubezen. Ampak je ego zgleda močnejši. Vsakdo se iz lastnih nagibov priklene na drugega, pa če temu to ne/paše. In potem se mora ta ven vlečt, namesto, da bi ga oni spustil. To je v bistvu vprašanje innocent until proven guilty ali guilty until proven innocent. Tukaj je tisti, ki se vleče ven kar guilty. Zakaj drugi tudi istočasno ne spregleda k ti? To bi bla rešitev. Ker jst hočem it narazen miroljubno, on friendly grounds.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Kako ven iz razmerja
Reply #44 - 01.04.2004 at 21:01:40
 
lola wrote on 01.04.2004 at 08:40:44:
Mislim, da ne gre sprejemati odločitve "na silo", takrat, ko še niso dozorele, prehitevati nekaj.


Če so odločitve sprejete na silo, jih spoznamo tako, da ne zdržijo, spet se vrnemo nazaj v razmerje. In tako morebiti večkrat na silo poizkušamo izsilit odločitev. Ja, za vse stvari je treba počakat, da dozorijo. Je čas za to in je čas za ono.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 10