Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8
(Read 22482 times)
David
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #15 - 23.02.2004 at 18:36:16
 
Back to top
« Last Edit: 23.02.2004 at 19:49:59 by David »  
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #16 - 23.02.2004 at 18:56:29
 
Quote:
---
"Prvi kristjani se niso tako imenovali. Danes jih imenujemo judeo-kristjane. Svoj čas pa so se imenovali eseni, ebioniti, nazorejci. Vsi viri brez vsake izjeme (razen Pavlovih) pričajo izrecno o tem, da je bil glavni poudarek novega življenja v nekrvavi prehrani, v nekrvavih daritvah, v veri v reinkarnacijo in v veri v Boga Očeta-Mater."
---


---
"Avgusta leta 70 so Rimljani jeruzalemski tempelj, kot je napovedal prerok Jeremija, zaradi neodnehanja klanja živali, porušili. Tudi Jezus (Ješua) je ponovno opozarjal, da bo tempelj-klavnica porušen, ljudje pa pobiti, odpeljani v suženjstvo, oziroma razkropljeni po vsem svetu, če ne bodo odnehali od krvavih daritev. Lo tirznah - ne ubijaj. Mearat parisim - brlog klavcev. Mnogi židovski učenjaki so kmalu potem začeli razpravljati o tem, da je z razdejanjem templja odpravljena potreba po obrednem in vsakem klanju živali. Židovski teolog De Vries je v sedaj morda najbolj veljavni knjigi obredov opisal, kako se duhovnik cela leta pripravlja na krvavo opravilo. Pa pride trenutek, ko udari z nožem: sicer ubija, ampak to je bog ukazal! Torej, ko ne bi bilo take religije, sploh ne bi bilo treba ubijati, kar je osnoven človeški nagon. Saj človek vendar ni divja zver, oziroma mu ni treba biti krvoločen. Mnogi židovski teologi učijo, da so krvave daritve od tedaj nadomeščene z oralnimi molitvami. Poleg Indijcev nima noben narod toliko zgodovinarjev, teologov, filozofov, znanstvenikov in pisateljev, ki utemeljujejo nekrvav način bogoslužja, kot židovski. V Angliji, Ameriki in Izraelu obstajajo revije in knjige, ki dokazujejo, da je pravi Žid - vegetarijanec. Tudi že obstajajo skupine, kjer praznujejo pasho zavestno na nekrvav način."
---



A ima još puno toga samo neču da sve copy/paste, klikni i beri.
http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20031207194824385

+ http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20031207191457378


LP, Dave


Ne razumem, kaj si hotel s tem pastajem povedati, tudi post ničesar ne pove, ničesar nisi utemeljil zgodovinsko, sploh ne gre v ta kontekst? Kot da bi jaz razlagal o 2. sv. vojni, ti pa bi mi lepil neke fakte iz 1.sv.vojne?
???

- prvič: jaz govorim o exodusu (izgonu) Izraelcev izpod egičanske nadoblasti, kjer so bili zasužnjeni, niso še imeli svoje domovine; to se je dogajalo pr. n. št , ti navajaš podatke za časa Kristusovega življenja, ki nimajo nobene veze z Mojzesovimi desetimi božjimi zapovedi, ki so nastala nekaj časa pred vselitvijo izraelskega naroda v obljubljeno deželo Kanaan (današnja Palestina in dobršen del ostalega dela Izraela), ker je Mojzes dvomil v Boga, ko je s palico izvabljal vodo iz skale, je umrl še preden je dospel v Kanaan, jo je samo videl

- drugič, kaj mešaš še nek judovske ločine (esene) v moj kontekst, ker spadajo v povsem drugo zgodovinsko obdobje?
???

- tretjič: tale dr. Susman po mojem mišljenju ni kaj preveč verodostojen vir, šač moje osebno mišljenje, če ima pred imenom dr. še nič ne pomeni, nekdo z akademskim naslovom lahko nekoga še bolj zmede in zavede, zato bi moral biti še toliko bolj pazljiv pri izgovorjavi in podajanju svojih teorij. O njem sem slišal tudi, ne vem, če je to glih  res, da je za leto 2000 napovedal prihod nekih Marsovcev, oziroma NLP- ja na Zemljo, in evakuacijo, rekel je tudi oziroma samo namigoval, da sta medved in pes po naravi "rastlinojedca", pa ce ju "futramo" z mesom, da so baje dosti bolj agresivni...   Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #17 - 23.02.2004 at 19:03:30
 
Quote:
V zvezi s tem tvojim tekstom.
Moral sem.  Wink


LP




- tretjič: tale dr. Susman po mojem mišljenju ni kaj preveč verodostojen vir, šač moje osebno mišljenje, če ima pred imenom dr. še nič ne pomeni, nekdo z akademskim naslovom lahko nekoga še bolj zmede in zavede, zato bi moral biti še toliko bolj pazljiv pri izgovorjavi in podajanju svojih teorij. O njem sem slišal tudi, ne vem, če je to glih  res, da je za leto 2000 napovedal prihod nekih Marsovcev, oziroma NLP- ja na Zemljo, in evakuacijo, rekel je tudi oziroma samo namigoval, da sta medved in pes po naravi "rastlinojedca", pa ce ju "futramo" z mesom, da so baje dosti bolj agresivni...  

Imaš pravico, da verjameš dr. Susmanu, jaz, glede na to kaj piše, ne!
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #18 - 23.02.2004 at 19:12:29
 
Dobro ti pove to o tem ubijanju in vse to  Wink  
..zadnjic si zagovarjal, da oni ki imajo Dr. pred imenom bodo vec vedeli kot mi, remember?  Grin

No, nima veze....

Dont Kill
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #19 - 23.02.2004 at 19:18:07
 
Quote:
Dobro ti pove to o tem ubijanju in vse to  Wink  
..zadnjic si zagovarjal, da oni ki imajo Dr. pred imenom bodo vec vedeli kot mi, remember?  Grin

No, nima veze....

Dont Kill


Ja, sedaj pa kar radikalno na mene, vztrajatzi pri svojem, pa čeprav brez vsakršnega argumenta.
???
Kaj ti posodim še selotejp, da mi zamašiš usta, ko si brez argumentov. Pa prepričaj se na milijone biologov, da meso ni ustrezna hrana za pse, kot to počne dr. Susman. Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #20 - 23.02.2004 at 20:29:04
 
Exorcist se ti upravičujem.
OK?

LP, Dave
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
Guest




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #21 - 04.05.2004 at 08:11:04
 
Quote:
Za mene je NE UBIJAJ - NE UBIJAJ, preprosto kot pasulj.  Ne pa, ok živali lahko, ono ne smem, ono spet lahko,   - alo?, kdo sem jaz da koga, vseeno koga, ubijem, mu vzamem živlenje?

Hm, a rastline pa lahko ubijamo? Nekateri trdijo, da je celo voda živa. Kako si torej predstavljaš preživetje? Se ti zdi, da "ne ubijaj" meri na kri?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #22 - 04.05.2004 at 08:19:54
 
exorcist wrote on 14.02.2004 at 18:11:59:
Zakaj Bog dopušča trpljenje.


V tem je ravno bistvo svobode, oz. svobodne volje, ki nam jo je tudi dal. Ker smo si pa žal z mislimi in dejanji že tko zapacal karmo, na neki točki ugotovimo da trpimo, pol mormo pa začet pucat ... Trpljenje je samo poziv k čiščenju, iz katerega lahko samo napreduješ, in to je pa tudi Božja milost. Materialni zakon tko deluje. Čeprav se ne spomnimo, smo si po moje sami zbral, da gremo mal probat kako kej materialni zakon deluje. Tko, da ni panike.  Smiley Bog že dobr dela. Neki mormo pa tut sami narest, a ne?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #23 - 04.05.2004 at 08:43:33
 
jeap  Wink
Vse nam je to - del šole.

  Roman, ne, sem proti vsemu ubijanju.
Rastline, živali, ..vse,   ..sem pa res del verige ki redno ubija in dela ostala sranja, a samo toliko kolikor pojem in popijem kar potrebujem - za preživetje,  ..več ali manj.
Sam se ne spomnim kdaj sem nazadnje ubijal.

Don`t  Kill..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #24 - 04.05.2004 at 08:55:36
 
exorcist wrote on 14.02.2004 at 18:11:59:
Zakaj Bog dopušča trpljenje, bodisi ne more preprečiti zla in bolečine, in v tem primeru ni vsemogočen, bodisi noče preprečiti zla, kako je potem v tem primeru pravičen, svet, dober Bog? Pridem do sklepa, da četudi Bog obstaja, v najslabšem primeru ne more biti dober...



Bog ni sposoben preprečiti zla, ker je v njegovi naravi tudi zlo. Človeško trpljenje pa je del Božje drame, znotraj katere si Bog na tihem želi, da bi ljudje kljub trpljenju ohranili vero vanj in na nek način presegli Boga samega. In s tem posredno naredili tudi Boga samo dobrega.

To preseganje Boga se udejani že v Jobu, ki sluti, da ima nekje zagovornika pred Bogom...in ta zagovornik se kasneje dejansko udejani v Jezusu Kristusu, ki predstavlja (samo) dobrega Boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Roman
Guest




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #25 - 04.05.2004 at 09:10:43
 
Quote:
ne, sem proti vsemu ubijanju.
Torej si proti temu, da si člen v neki prehrambeni verigi, in se zgovarjaš, da (posredno ali neposredno) ubijaš samo toliko, da preživiš?

Quote:
Sam se ne spomnim kdaj sem nazadnje ubijal.
Slab spomin? Kateri kriterij uporabljaš pri tem stavku?
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #26 - 04.05.2004 at 09:14:44
 
O, Roman  Grin   ..daj se registriraj  Wink
Ne, nisem proti temu da sem člen/član tega kar sem, ampak sem proti ubijanju.

Slab spomin?
a a,  ..mejbi pa me ti lahko spomniš?


Roman, ti ubijaš?, tak, za šport, za zabavo?

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #27 - 04.05.2004 at 09:16:32
 
Lilith wrote on 04.05.2004 at 08:55:36:
Bog ni sposoben preprečiti zla, ker je v njegovi naravi tudi zlo. Človeško trpljenje pa je del Božje drame, znotraj katere si Bog na tihem želi, da bi ljudje kljub trpljenju ohranili vero vanj in na nek način presegli Boga samega. In s tem posredno naredili tudi Boga samo dobrega.

To preseganje Boga se udejani že v Jobu, ki sluti, da ima nekje zagovornika pred Bogom...in ta zagovornik se kasneje dejansko udejani v Jezusu Kristusu, ki predstavlja (samo) dobrega Boga.



Lilith ,

to je to - ko stvarstvo deluje na stvarnika.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Roman
1
*
Offline


Posts: 36

Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #28 - 04.05.2004 at 10:00:02
 
Quote:
O, Roman  Grin   ..daj se registriraj  Wink
Prav.

Quote:
Slab spomin?
a a,  ..mejbi pa me ti lahko spomniš?

Čakaj no, si danes že kaj jedel? Ali pa včeraj? Celo, če si vegetarijanec (in štejeva rastline k živim bitjem), si ubijal, morda res ne s svojimi rokami, ampak posredno, ampak to ne spremeni dejstva, kajne. Da ne omenim insekticidov, cepiv, levkocitov in podobnih stvari.

Quote:
Roman, ti ubijaš?, tak, za šport, za zabavo?
No, za šport ali za zabavo res ne, zagotavljam pa ti, da pri jedi uživam - no, seveda, če je jed vsaj za silo dobro pripravljena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #29 - 04.05.2004 at 10:20:34
 

Me veseli da si se registriral.

Seveda štejem/a rastline k živim bitjem, logo, tud planet Zemljo štejem sem  Wink  Grin
In ja,  seveda jem, in tud pijem, ..samo a se ti ne zdi to nekaj kar je nujno za preživetje?
Temu se ne znam izognit, sorry.
Sem pa proti ubijanju, proti ubijanju naše vrste, drugih vrst, posebej ubijanju zaradi zabave ali športa, kozmetike,     ..ubijanju zaradi neumnosti.




Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 8