Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 22480 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #105 - 07.05.2004 at 13:30:55
 
Quote:
Če bi to bilo res, da je svet enovita celota, bi ne bile samo nekatere stvari z njim povezane, temveč vse.

Kdo pa pravi, da so samo nekatere stvari povezane s svetom?
Jaz trdim, da so vse stvari povezane s svetom in med sabo. Vse stvari celo so svet.

Mi smo pa tisti, ki nekatere povezave lažje odkrijemo nekatere težje, nekaterih pa sploh ne.



Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #106 - 07.05.2004 at 13:34:27
 
Bardo_Thodol wrote on 07.05.2004 at 13:30:55:
Kdo pa pravi, da so samo nekatere stvari povezane s svetom?
Jaz trdim, da so vse stvari povezane s svetom in med sabo. Vse stvari celo so svet.

Mi smo pa tisti, ki nekatere povezave lažje odkrijemo nekatere težje, nekaterih pa sploh ne.



Aja, sem res malce površno prebrala to tvojo misel. Samo še vedno ne razumem besede celota in pa enovita celota???

Bardo_Thodol wrote on 07.05.2004 at 13:02:37:
Seveda, saj svet je enovita celota in mnogo stvari je povezanih na za nas včasih izredno presenetljiv način.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #107 - 07.05.2004 at 13:40:51
 
Quote:
Aja, sem res malce površno prebrala to tvojo misel. Samo še vedno ne razumem besede celota in pa enovita celota???


Svet je enovita celota v smislu, da se ne more kak njen del oddaljiti od celote.

Če nekomu naprimer odrežejo roko, ta odrezana roka ne bo več del celote (telesa) in telo ne bo več celovito.
Roka ne bo več povezana s celoto, imenovano človeški organizem, ne bo več delovala v sklopu in za potrebe tega organizma.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #108 - 07.05.2004 at 20:57:58
 
Bolečina ali trpljenje, je neke vrste zaščita življenja, pred uničenjem.
Če ne bi čutili bolečine, bi se že zdavnaj tako poškodovali, da naše telo več ne bi moglo funkcionirati.

Podobno je z našim umom. Tudi um ima neko podobo oz. neke vzorce, je na nek način živ.  In če se poskuša te ogroziti, se pojavi bolečina in strah.

Brez bolečine, ne bi mogli obstajati. Vsaj v tem svetu ne, ki temelji na dualnosti in čutimo le nihanja.

Robi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #109 - 07.05.2004 at 21:18:18
 
Quote:
Žrtev ne prepozna svoje svobodne volje - dokler ne preseže vrtincev svoje karme.  



Mislim, da ima le bog svobodno voljo. Smiley

Saj, ko presežeš en vzorec, se spet pojavi drugi in...spet nimaš svobodne volje. Smiley

Zato, ljudje nimamo svobodne volje.

Če smo žrtve ali ne...pa je le odvisno od posameznika, kako igra svojo vlogo.
Ali jo sprejmeš, ali pa ne.
Smiley

Robi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #110 - 07.05.2004 at 22:22:43
 
Imamo svobodno voljo napletati različne vzorčke.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #111 - 09.05.2004 at 13:53:19
 
Mae wrote on 07.05.2004 at 22:22:43:
Imamo svobodno voljo napletati različne vzorčke.  Wink



Misliš ?

Večino vzorcev smo dobili že, kot otroci.


Zdaj pa imamo svobodo ( izbiro ) , bolj v tem, koliko teh vzorcev bomo ozavestili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #112 - 09.05.2004 at 21:20:21
 
Quote:
Večino vzorcev smo dobili že, kot otroci.

Zdaj pa imamo svobodo ( izbiro ) , bolj v tem, koliko teh vzorcev bomo ozavestili.


Smiley Če definiram vzorec kot obliko, strukturo, zgradbo, sistem, potem z ozaveščanjem mislim spremembo oz. reprogram oblike, strukture, zgradbe, sistema, nikakor pa ne njihovo odsotnost. Ko reprogramiram v otroštvu pridobljeni vzorec, to naredim tako, da ga svobodno ozavestim in sicer tako, da izgubim predznak +/- oziroma dobro/slabo, temveč vidim stvari take kot so, brez vrednotenja/sodbe/kazni. To je pa sedaj moj novi svobodni/ozaveščeni vzorec, ker po moje zarad magnetizma in ravnotežja na zemlji, globalno ne moremo biti izven oblike, strukture, zgradbe, sistema. Non-stop smo vpeti v najmanj enega od vzorčkov, vendar to nujno ne pomeni, da smo nesvobodni. Po moje.  Smiley Svoboda po eni definiciji ravno je izbira med dvemi danimi možnostmi, torej svobodna izbira med dvemi določenimi zadevami, torej omejitvami. Sicer nimaš kej izbirat in niti za kej bit svoboden.  Cheesy
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: (ne)dejaven Bog in trpljenje
Reply #113 - 13.05.2004 at 11:10:35
 
Smiley

Bog je točno toliko dejaven ali nedejaven,
kolikor je prisoten, ali neprisoten v tvoji zavesti.


Kiss Kiss Kiss Kiss
Back to top
« Last Edit: 13.05.2004 at 17:45:17 by stoychi »  

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8