Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 18 19
(Read 79125 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #225 - 07.12.2007 at 19:21:54
 
en_bk wrote on 07.12.2007 at 10:58:39:
Boštyxz wrote on 07.12.2007 at 00:10:39:
Quote:
Kaj ni Bog ali pa Hudič nekaj kar je ustvarila zavest? Torej moramo , da bi spoznali boga najprej spoznati svojo lastno zavest. Da jo spoznamo moramo svojo zavest popolnoma umiriti, ne prisiliti v tišino, kot to učijo razni guruji. Umiriti zavest, pa je umetnost in ne poznam tehnike ali metode,  ki bi ustvarila to tihoto. Zatorej se popolna umirjenost zavesti rojeva samo s preučevanjem delovanja metod in tehnik.



Sorry, but wrooong in the " first place " , ... Tongue

Drugače si dobro nadaljeval, vendar si zgrešil že " v osnovi "  Cry . Uhh, kako dobro bi ti šlo, če bi še  "štartal"  dobro  Shocked Cheesy Roll Eyes Wink Cool

Torej, poglejva ;   Roll Eyes

Bog je ustvaril našo zavest ( z nami vred ) , in tudi prvega Angela, Luciferja ( Nosilca Luči = Satano ), ki pa se je pozneje pokvaril ( degradiral ) v hudiča vseh hudičev , in iz imena Satana dobil ime  Satan  Exclaim

+ that' s how it was there  Cool, at that times  Roll Eyes, llloooooooooong ago  Shocked

To je "malo drugače", kot pa si si to lahkomiselno domišljal ti  Roll Eyes .

Poetu , ( ki ne ve svojega "dolga" ) , pa za1x tukaj ne bom odgovarjal, pa ne zaradi njegovih "sočnih opazk", ( meja moje užaljenosti je precej visoka  Kiss), ampak, preprosto zato, ker noče ( ni dovolj sposoben )  razumeti teh mojih enostavnejših razlag, katere podajam in me je enostavno " škoda", da bi zgubljal energijo + čas , za take + njemu podobne  Roll Eyes.

Precej "mladih" duš je tukaj, ( na tem forumu ) , in, nekatere pač še potrebujejo čas " predhodnega zorenja " , preden postanejo doumljive za višje resnice  Roll Eyes.

Torej, ga bom pustil v Božji Ljubezni, ki je usmiljena z ubogimi brati, dokler ne pride čas za vsakega  Cool Kiss Roll Eyes Wink Lips Sealed

So long, ...  Cool

Boštyx + Good Spirits from God  Kiss




O Kopron

Ti, kako je tam zgoraj? A je kej dolgcajt mrbit?

Smiley


heeejga, brat v Bogu, lepo pozdravljen  Roll Eyes.  Ti, a veš, da ti moram odkrito priznati, da, se mi zadnje čase TOOOlk "dogaja", da se mi ni še nikol' tolk, v življenju  Shocked Cool Shocked Exclaim

Ampak, ugani kaj ? Questioning? - še na bolje se mi kaže, na precej bolje, ...  Cheesy Cheesy Cheesy  Cool Cheesy Cheesy Cheesy

Tolk' za1X, ...  Wink

pa lep duhoven pozdrav , iz Slovenskih dobrav, ajd', ...  Lips Sealed

Bošt
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #226 - 07.12.2007 at 19:37:40
 
Ja, Dayaran, dobro si pisal tamkaj, + bi ti potrdil, da je "oni Bk', ki sploh ni tolk' Bk', kot se kaže, precej dobro - po domače napisal  Cool
Moram pa vam ponovno priznati, da tako malo vem, da lahko rečem, da skorajda nič ne vem ; torej res nič ne vem  Tongue Cool
Samo po tej poti, ki me iz moje nevednosti žene k vednosti, pa lahko počasi napredujem k vednosti  Roll Eyes. (ob pomoči Boga)
We're really talkin' 2 much  Tongue ...
+ lep večer, še naprej  Cool
Bošt
Back to top
« Last Edit: 08.12.2007 at 10:48:18 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #227 - 08.12.2007 at 00:25:20
 
Poet wrote on 07.12.2007 at 15:03:53:
Zato bi bilo potrebno odvreči cel um, če bi želeli videti Enega Boga.  Seveda je pa to edini in osnovni problem. A še nekaj - Dayaran, saj v bistvu tudi vsi mojstri uporabljajo um kot vsak drugi za mišljenje in tudi, recimo, pisanje na kakšnem forumu, če to želijo, razlika je samo v tem, da je UM pri njih 'inerten' da vidijo Resničnost tako kot je, in potem da sporočijo nekaj drugim ljudem pa seveda uporabljajo um.

Ampak do tistega nerazcepljenega stanja je potrebno še priti oz. nevtralizirati um, potem pa, jasno, um normalno uporabljati naprej v družbi (toda takrat tistemu sploh ne vem če se lahko reče um).
lp


Zanimiva tema, jaz sem včasih  jemala  um kot nekaj  slabega, zavajajočega, delala, strogosti, poste,  meditacije, a bolj ko sem se borila proti njemu, bolj se je upiral, potem pa sem nekoč spoznala.

Dokler jemlješ um, kot nekaj slabega, sovražnega in pred njim bežiš, ne boš imel miru pred njim, kamorkoli greš je s tabo, ker je del tebe. Um se upira in špekulira ker noče spustiti vzorcev, ki jih je navajen od prej.  To je kot nekkakšen obramben mehanizem.  Kot prvo je potrebno sprejeti da um ni tvoj sovražnik ampak zaveznik, le na pravi način je potrebno sodelovati z njim.

No zdaj mi gre precej bolje   Wink

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #228 - 08.12.2007 at 10:49:38
 
Podpis, Nahatika,  Cool ( um bomo menda tako ali tako izgubili ob prehodu v onostranstvo  Roll Eyes)
Bošt'
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #229 - 08.12.2007 at 19:45:23
 
Boštyxz wrote on 08.12.2007 at 10:49:38:
Podpis, Nahatika,  Cool ( um bomo menda tako ali tako izgubili ob prehodu v onostranstvo  Roll Eyes)
Bošt'



Kopron, ne vem če se popolnoma zavedaš kakšno globoko, fundamentalno resnico si tukaj izrekel.  Tisti 'menda' je mogoče malo odveč, ampak vseeno zelo dobro.

No, in ko boš v onstranstvu odvrgel um, boš spoznal ............................  da ti si Bog in nič drugega. Pika.

Moje zdajšnje prizadevanje je le v tem, da bi sam že sedaj videl celo iluzornost uma in ne šele v onstranstvu, ker saj veš, kopron, če je um ob smrti še zelo močan (kot pri veliki večini ljudi tudi je) te potegne nazaj v 'materialno' življenje in ne kam drugam, npr. v 'višje sfere'.

Drugače si pa zadel žebljico na glavico.

Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #230 - 08.12.2007 at 20:02:20
 
Boštyxz wrote on 07.12.2007 at 19:37:40:
Moram pa vam ponovno priznati, da tako malo vem, da lahko rečem, da skorajda nič ne vem ; torej res nič ne vem  Tongue Cool  


Ah, daj no daj, kopron, pa ne da si kar naenkrat obrnil ploščo? Kaj te je pa tako hudo prizadelo, da si sestopil iz neslutenih duhovnih višav in se takole salamensko 'ponižal' pred ubogimi neznalčki? Ah ja, zdaj sem pa res v dilemi: ne morem se odločiti, če sem te imel nemara raje prej, ko si gomazil po neslutenih 'duhovnih dobravah' ali pa sedaj, ko si si kolenca podrgnil na trdi zemljici drugih navadnih umrčkotov z lepotičnim svetohlinjenjem. Ah, dileme, dileme, dileme.

Kako hitro človek obrne ploščo, če mu stopiš na repek. Potem pa tako lepo pohlevno zamijavka.

Sicer pa, Sokrat je prostovoljno umrl za besede 'vem, da nič ne vem'. In vaš kaj te besede pomenijo - pomenijo samo to, da se z umom oz. razmišljanjem ne da nič vedeti. In potem tudi smrt ni več problem. Ne vem, če te besede res veljajo zate, ampak dobro, tvoj post se mi je vseeno zdel zelo dober.


Boštyxz wrote on 07.12.2007 at 19:37:40:
Samo po tej poti, ki me iz moje nevednosti žene k vednosti, pa lahko počasi napredujem k vednosti  Roll Eyes. (ob pomoči Boga)


Mene pa vedno bolj zanima, česa je človek pravzaprav neveden?


Boštyxz wrote on 07.12.2007 at 19:37:40:
  We're really talkin' 2 much   Tongue  ...
+ lep večer, še naprej   Cool
Bošt


Jejhata, zdaj me pa res že počasi presenečaš. Pe ne, da si na vsem lepem spoznal, da je kakršnokoli govorjenje  oz. razmišljanje o čemerkoli že samo po sebi ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #231 - 08.12.2007 at 22:57:42
 
Poet wrote on 08.12.2007 at 19:45:23:
Boštyxz wrote on 08.12.2007 at 10:49:38:
Podpis, Nahatika,  Cool ( um bomo menda tako ali tako izgubili ob prehodu v onostranstvo  Roll Eyes)
Bošt'



Kopron, ne vem če se popolnoma zavedaš kakšno globoko, fundamentalno resnico si tukaj izrekel.  Tisti 'menda' je mogoče malo odveč, ampak vseeno zelo dobro.

No, in ko boš v onstranstvu odvrgel um, boš spoznal ............................  da ti si Bog in nič drugega. Pika.

Moje zdajšnje prizadevanje je le v tem, da bi sam že sedaj videl celo iluzornost uma in ne šele v onstranstvu, ker saj veš, kopron, če je um ob smrti še zelo močan (kot pri veliki večini ljudi tudi je) te potegne nazaj v 'materialno' življenje in ne kam drugam, npr. v 'višje sfere'.

Drugače si pa zadel žebljico na glavico.


Spet si dobro začel, in dobro nehal, le vmes ti je prišlo nekaj narobe, zato si tako govoril - po človeško  Embarrassed.

No, da nadaljujem ;

" ... in, ko boš v onostranstvu odvrgel um, boš spoznal, da si samo gola duša, ki naj bi predvideno bila odslikava podobe samega Boga, vendar pa je nastala golota, kakršna se je razkrila že pri Adamu + Evi  Tongue.", torej precej nasprotno  Cry.

In, .... tako gremo onstran ponovno " od začetka", znova skozi prvotne učne lekcije, da čimprej postanemo oblečeni ( v haljo P... ) , in tako spodobni za - stopiti pred BOGA samega  Roll Eyes Cool Kiss.

Till than, we keep our look up, and stand on real ground  Cool

pa lep večer ,  vsemskupaj  Wink , še naprej ,  Cool...

Boštyx + God's good Spirits
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #232 - 08.12.2007 at 23:29:11
 
Plesnamesecu:
Ne vem, ali me nisi prav razumela, ali se napisala nejasno...
Nisem govorila o tem, da dokumentarci in filmi prikazujejo Hitlerjeve dejavnosti z nekim odobravanjem - ravno nasprotno, ljudje se sprašujejo o vzrokih za ta dejanja, ki se jim samoumevno zdijo nečloveška. Ciljala sem na dokumentarce o Hitlerjevi mladosti (na to temo sta posneta tudi vsaj dva filma, če se prav spomnim), iz tega pa dobimo dosti materiala, da njegovo "zlo" izviralo že od njegovih zgodnjih let. Ni logičnega "opravičila" (vsaj ne na tem svetu) za poboje miljonov nedolžnih ljudi, verjamem pa, da ima vse svoje razloge. Stvarstvo temelji na, če hočete, fizikalnem zakonu vzroka in posledice. Torej ima vsak zakaj svoj zato.
Hmm... Negativka. Jao. Mah ne vem, samo pač povem svoje mnenje tako kot vsi drugi tu.  Tongue Prej ko bodo nekateri to skopčal, bolš bo.

Lp^^
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #233 - 09.12.2007 at 02:02:59
 
Quote:
Bat, če je nekdo kritičen do tvojega posta, ni nujno, da te ima za negativca.

Tud sam bi se pridružu tej izjavi!
Ampak bobu (beri: Hitlerju) je pač treba rečt bob. Zato sem se tud oglasu s tistim postom. Tuki nema zatiskanja oči, vsaj pr men ne. Seveda so za vsako stvar neki vzroki. Samo če sem jst slabe volje, ker me je nekdo v biznisu nategnu, to še ne pomen, da lahko zarad tega ustrelim njegovo ženo. Velik otrok ma lahko težko in zajebano otroštvo, pa to še ne pomen, da morjo tud sami postat težki in zajebani ljudje. Vsak nosi svojo usodo in delovanje v sebi ne glede na zunanje "vzroke". In Hitler je bil neka inkarnacija najtemnejših sil tega vesolja; pač ni mel zadost razvite duše, "višje" zavesti, da bi se lahko temu uprl. Zunanji vzroki njegovega otroštva itd. so po moje precej nepomembni. Še vedno so bla to njegova premišljena dejanja, ki bi jim lahko reku "ne", ne glede na svojo bojda travmatično psiho, ki je bla bojda posledica njegovega bogega otroštva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #234 - 09.12.2007 at 02:05:06
 
Boštyxz wrote on 07.12.2007 at 19:37:40:
Moram pa vam ponovno priznati, da tako malo vem, da lahko rečem, da skorajda nič ne vem ; torej res nič ne vem  Tongue Cool

samo včasih (večinoma) deluješ, kot da veš vse ali vsaj mnogo oz. predvsem več od ostalih. Mal dobronamerne kritike v razmislek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #235 - 09.12.2007 at 02:08:50
 
Poet wrote on 08.12.2007 at 19:45:23:
No, in ko boš v onstranstvu odvrgel um, boš spoznal ............................  da ti si Bog in nič drugega. Pika.

No, tegale pa po moje noben ne more tko kategorično trdit, noben, ki še ni na drugi strani. Do dejanske izkušnje je vse le vera v neki. Ti verjameš to, jst da bom šel mal na počitek v dušni svet do nove inkarnacije tuki, kopron spet kej druzga. Bomo videl, kdo ma prou, ko bomo tam  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #236 - 09.12.2007 at 02:12:23
 
Quote:
Zanimiva tema, jaz sem včasih  jemala  um kot nekaj  slabega, zavajajočega, delala, strogosti, poste,  meditacije, a bolj ko sem se borila proti njemu, bolj se je upiral, potem pa sem nekoč spoznala.

Dokler jemlješ um, kot nekaj slabega, sovražnega in pred njim bežiš, ne boš imel miru pred njim, kamorkoli greš je s tabo, ker je del tebe. Um se upira in špekulira ker noče spustiti vzorcev, ki jih je navajen od prej.  To je kot nekkakšen obramben mehanizem.  Kot prvo je potrebno sprejeti da um ni tvoj sovražnik ampak zaveznik, le na pravi način je potrebno sodelovati z njim.

Nahate, lep pozdrav!
Mogoče bi blo koristno še za druge tuki, da nam razkriješ kakšne povsem konkretne načine "sodelovanja" z umom, da postane naš zaveznik.
Tnx!
D.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #237 - 09.12.2007 at 19:43:14
 
Quote:
Hmm... Negativka. Jao. Mah ne vem, samo pač povem svoje mnenje tako kot vsi drugi tu.  Tongue Prej ko bodo nekateri to skopčal, bolš bo.



Hi, Bat. Nihče te ni tu označil za negativko, smo že nekajkrat jasno povedali. Kritičnost do nečesa ne pomeni zavračanja tebe kot osebe. Sicer je pa že vse tako dobro napisal Dayaran, da se ne bi ponavljala. Če pa je kakšna zamera ali nejasnost, mi lahko pošlješ tudi zasebno sporočilo.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #238 - 09.12.2007 at 20:01:17
 
Dayaran wrote on 09.12.2007 at 02:08:50:
 Bomo videl, kdo ma prou, ko bomo tam  Grin


Grin Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #239 - 09.12.2007 at 20:27:37
 
Dayaran wrote on 09.12.2007 at 02:02:59:
In Hitler je bil neka inkarnacija najtemnejših sil tega vesolja; pač ni mel zadost razvite duše, "višje" zavesti, da bi se lahko temu uprl.

a misliš?
Hitler je bil samo en človek. in kar je počel, je lahko naredil zato, ker so mu dali ljudje svojo moč... neznansko dosti moči je zbral na kupu, in bil je res dober organizator in usmerjevalec te moči, to mu je treba priznat... ampak brez nje bi bil nemočen... in zares je ni dobil na silo, vsaj na začetku ne... je bil res 'inkarnacija najtemnejših sil tega vesolja' al zgolj sprožilec vsega slabega, kar nosimo ljudje v sebi... mogoče je bil sam prava/napačna oseba na pravem/napačnem mestu ob pravem/napačnem času... mogoče mu je blo pa namenjeno, mgoče se je pa žrtvoval da je s pomočjo drugih spravil na svet tolko svinjarije... če je ne bi on bi jo pa kdo drug... kolk vojn je še vedno na svetu, ker nosimo ljudje v sebi tolko nasilja. kaj pa osebna odgovornost in a sploh lahko kdo reče, bil sem zmanipuliran, nekdo me je prepričal, da sem to delal, sam nikol ne bi...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 18 19