Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19 
(Read 79089 times)
Nahate.d
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #240 - 09.12.2007 at 22:23:14
 
Dayaran wrote on 09.12.2007 at 02:12:23:
Quote:
Zanimiva tema, jaz sem včasih  jemala  um kot nekaj  slabega, zavajajočega, delala, strogosti, poste,  meditacije, a bolj ko sem se borila proti njemu, bolj se je upiral, potem pa sem nekoč spoznala.

Dokler jemlješ um, kot nekaj slabega, sovražnega in pred njim bežiš, ne boš imel miru pred njim, kamorkoli greš je s tabo, ker je del tebe. Um se upira in špekulira ker noče spustiti vzorcev, ki jih je navajen od prej.  To je kot nekkakšen obramben mehanizem.  Kot prvo je potrebno sprejeti da um ni tvoj sovražnik ampak zaveznik, le na pravi način je potrebno sodelovati z njim.

Nahate, lep pozdrav!
Mogoče bi blo koristno še za druge tuki, da nam razkriješ kakšne povsem konkretne načine "sodelovanja" z umom, da postane naš zaveznik.
Tnx!
D.


Lep pozdrav Dayaran  Smiley

V življenju se moraš biti pripravljen učiti, nihče ne ve vsega, nekdo ve več o eni stvari, drug o drugi, vedno je pomembno sodelovanje in ne nadvlada oziroma povzdigovanje.

Kdor stalno poudarja samo Boga o umu pa nima pojma je v veliki nevarnosti, da ga um zavede v nižje uživanje.  

UM ni sovražnik, če ga tako jemlješ bo napadal nazaj in ker je zelo močen, se z njim ni za igrati.  Um je sedež čutil in ima tri lastnosti ; hotenje, čutenje in želenje.  Nad umom je INTELIGENCA nad INTELIGENCO je DUŠA nad DUŠO pa NADDUŠA BOG.  

Nad UM moraš iti z INTELIGENCO se pravi z Inteligentno s pravilnim razumevanjem s prijateljskim odnosom.
Tako kot starši učijo otroka, kaj je ( po njihovo ) dobro in kaj ni z razlago, tako moraš z inteligenco pristopiti do UMA.

UM je kot sedež čutil v tem svetu navajen uživati materialno, uživaško, ponudiš mu uživanje in takoj zagrabi zanj.
Lahko mu z vojaško disciplino prepoveš uživanje in se držiš raznih strogosti na silo a tako ga  zatreš, še vedno bo v njem želja, upanje, hotenje.

Zato pristopiš modro, inteligentno, nižje uživanje zamenjaš za višje.  Smiley

Umu z inteligenco razložiš zakaj na primer, ne boš užival v določeni stvari, na primer čokoladi (ker je nezdrava, preveč sladkorja, maščob..... ), ampak boš raje užival, primer, v suhem sadju , ker je boljše za telo, se bolje počutiš in tudi UM se bolje počuti v zdravem telesu.

Lahko da ti je čokolada po okusu boljša, a kasneje razviješ okus, tudi za sadje.  Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #241 - 09.12.2007 at 23:04:30
 
Ja tole je pa čista resnica, Nahate.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #242 - 09.12.2007 at 23:38:42
 
Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
Hitler je bil samo en človek. in kar je počel, je lahko naredil zato, ker so mu dali ljudje svojo moč...


On je že bil samo človek, ampak človeka lahko kot svoj instrument uporabljajo raznorazne sile. Treba je razumet, kako sploh deluje človeška narava. V bistvu misli, ideje, čustva ipd. sploh ne nastajajo v nas, ampak prihajajo iz okoljnje narave. To je lepo napisano v Integralni jogi: ".... misli prihajajo od zunaj, se pravi iz vesoljnega uma ali vesoljne narave, včasih že izoblikovane in jasne, včasih pa neoblikovane, in potlej šele nekje v nas dobijo obliko. Glavno opravilo našega uma je to, da s svojim odzivanjem sprejema ali zavrača te miselne valove (kakor tudi vitalne valove ali valove subtilne fizične energije) ali da daje osebno-umsko obliko miselni snovi (ali vitalnim gibanjem) iz okolnih sil narave."
Za popoln in celostni uvid v to je po mojem potrebno kr eno tako konkretno "razsvetljenje", kot ga majo kakšni duhovni mojstri.  Vsi pa mamo sigurno precej izkušenj v čist vsakdanjem življenju, kako miselni ali čustveni valovi iz okolice vplivajo na nas. Srečamo npr. koga v depresiji in se depresija začne popat na nas; srečamo koga ful dobre volje in dobra volja pride tud v nas; smo z nekom, ki je poln jeze, in tud mi začutmo nek notranji nemir;... Skratka to se ves čas dogaja. Vsi ti vplivi pa prihajajo tud z drugih (okultnih) ravni, npr. astralnih, mentalnih, duhovnih itd. V bistvu smo mi kot radio, ki se naštela na neko vibracijo in iz tega deluje, čustvuje, misli. In ja, tuki pride zraven naša odgovornost in naša zavestnost - na kakšno vibro se bomo naštelal. Nek svetnik ali jogi se zavestno naštela in povezuje z duhovnimi ravnmi in iz tega deluje, nek hitlerček pa postane lutka v roka temnih sil astrala (res da pri takih primerih je to bolj nezavedno, čeprav pr hitlerju je blo to čist zavestno - zavestno je komuniciral z "Gospodom narodov", ki mu je dajal usmeritve za njegovo delovanje; ta gospod narodov pa je bil tist ta črn gospod  Smiley). Tud sicer so nacisti precej eksperimentiral z raznimi okultnimi postopki in črno magijo, celo par tibetancev (mislm da iz sekte "bon") so si dobil, da so jih v to vpeljal...



Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
neznansko dosti moči je zbral na kupu, in bil je res dober organizator in usmerjevalec te moči, to mu je treba priznat... ampak brez nje bi bil nemočen... in zares je ni dobil na silo, vsaj na začetku ne...


Značilnost ljudi, izza katerih deluje kakšno bitje višjega ranga je ravno ta moč, da znajo skoraj hipnotično prepričat in zmanipulirat množico v svojo idejo (oz. bolje rečeno - v idejo tistega bitja). In pri hitlerju je blo to čist očitno. Folk je skor v trans padal med njegovimi govori; še intelektualcem je razum odpovedal in so hipnotično sprejel njegove ideje, kot pravilne in pozitivne!



Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
je bil res 'inkarnacija najtemnejših sil tega vesolja' al zgolj sprožilec vsega slabega, kar nosimo ljudje v sebi...


mogoče ne glih inkarnacija, pač pa instrument, lutka



Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
mogoče mu je blo pa namenjeno, mgoče se je pa žrtvoval da je s pomočjo drugih spravil na svet tolko svinjarije...


ja, s tem se v bistvu strinjam. Iz nekega širšega/kozmičnega pogleda to najbrž drži.



Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
če je ne bi on bi jo pa kdo drug...


ja verjetn res. Bi si pač ta črn "gospod narodov" najdu drug instrument...



Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
kolk vojn je še vedno na svetu, ker nosimo ljudje v sebi tolko nasilja.


maš prav; ampak to nasilje je neka vibracija energije, ki vstopa v aure ljudi... ljudje pa ji žal še vedno masovno sledimo... se ne naštelamo na kej bolj žlahtnega



Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
kaj pa osebna odgovornost in a sploh lahko kdo reče, bil sem zmanipuliran, nekdo me je prepričal, da sem to delal, sam nikol ne bi...


ja, sej glih v tem fora, kar sem že v enem od zg. postov pisal o vzrokih. Lahko si zmanipuliran in dejansko tud so sile, ki te te skušajo manipulirat, ampak tvoja odgovornost je, da temu rečeš "ne!". V tem je odgovornost.

Je pa seveda lažje manipulirat ljudi s slabše razvito zavestjo in tam mogoče pol tud ni tolk za zamerit, da so popustil manipulaciji  Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #243 - 09.12.2007 at 23:44:44
 
Hoj Nahate,

hvala za nekaj pametnih in uporabnih iztočnic

LP! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #244 - 10.12.2007 at 06:24:05
 
Jaa, Nahate, tale tvoja zadnja , je res dobra  Cool, zelooo dobra Shocked  Roll Eyes Cool ... nimam besed  Lips Sealed Embarrassed

Pa lep duhovni pozdrav vsem prebujajočim, ostalim pa dobro jutro  Wink

Boštyx +
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #245 - 10.12.2007 at 06:30:43
 
Dayaran wrote on 09.12.2007 at 02:05:06:
Boštyxz wrote on 07.12.2007 at 19:37:40:
Moram pa vam ponovno priznati, da tako malo vem, da lahko rečem, da skorajda nič ne vem ; torej res nič ne vem  Tongue Cool

samo včasih (večinoma) deluješ, kot da veš vse ali vsaj mnogo oz. predvsem več od ostalih. Mal dobronamerne kritike v razmislek.


Jooouuuuup, bratee Cheesy. Se s3njam, ... tudi sam sebi se velikokrat zdim "prebrihten", zato Nujno moram vsake toliko + toliko časa resno javno priznati, da zelooo premalo vem , torej, ostajam pri tem, da ( še vedno ) - Nič ne vem ( le tako bom lahko nekoč kaj vedel )  Wink Cool .

Vendar, pa to še ne pomeni, da drugi tega ne vejo  Wink,
( morda tega samo še niso "ozavestili"  Wink )
( btw, tudi jaz tega še nisem ,....toliko , da bi ...  Lips Sealed)
( no, če pa ostali niti toliko ne vejo, ... pa to tudi ni toliko njihov problem Roll Eyes , ker , ... je za to delno kriv tudi oni - "doli"  Wink Tongue Cool Huh Roll Eyes Lips Sealed )

Pa lep pozdrav, iz duhovnih nižav, nekoč višav, čaw , ...

Bošt
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #246 - 10.12.2007 at 12:26:43
 
Devi wrote on 09.12.2007 at 20:27:37:
Dayaran wrote on 09.12.2007 at 02:02:59:
In Hitler je bil neka inkarnacija najtemnejših sil tega vesolja; pač ni mel zadost razvite duše, "višje" zavesti, da bi se lahko temu uprl.

a misliš?
Hitler je bil samo en človek. in kar je počel, je lahko naredil zato, ker so mu dali ljudje svojo moč... neznansko dosti moči je zbral na kupu, in bil je res dober organizator in usmerjevalec te moči, to mu je treba priznat... ampak brez nje bi bil nemočen... in zares je ni dobil na silo, vsaj na začetku ne... je bil res 'inkarnacija najtemnejših sil tega vesolja' al zgolj sprožilec vsega slabega, kar nosimo ljudje v sebi... mogoče je bil sam prava/napačna oseba na pravem/napačnem mestu ob pravem/napačnem času... mogoče mu je blo pa namenjeno, mgoče se je pa žrtvoval da je s pomočjo drugih spravil na svet tolko svinjarije... če je ne bi on bi jo pa kdo drug... kolk vojn je še vedno na svetu, ker nosimo ljudje v sebi tolko nasilja. kaj pa osebna odgovornost in a sploh lahko kdo reče, bil sem zmanipuliran, nekdo me je prepričal, da sem to delal, sam nikol ne bi...


To je vprašanje kolektivne krivde, ki jo je nemški narod pravzaprav moral sprejeti z vsemi ukrepi mednarodne skupnosti. In bil morda pri tem celo nekoliko žrtvovan, ker so izgube in trpljenje nemškega naroda pri napadih zaveznikov in prodiranju Rdeče Armade postale nekakšen povojni tabu.

Odgovornost naroda, ki se ni uprl nacizmu (vsaj večji del ne), nikoli ni bila zanikana. Problem je morda le v tem, da je Hitler sčasoma postal nekakšna poenostavljena metafora za utelešenje vsega zla na tem svetu. Kar je po svoje razumljivo, glede na to, da je njegova politika postala grožnja večjemu delu človeštva.

Ostaja pa dejstvo, da šele množice dajo moč manipulatorju - značilnost dobrega manipulatorja je v tem, da zna to moč na pravi način izvleči iz ljudi. To je preizkus ljudi, kako daleč sega njihov občutek za prav in narobe. Enkrat je to Ixtlan dobro pokazal na primeru Miligramov eksperiment.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #247 - 10.12.2007 at 13:37:07
 
Jaaaooouuuupp, Plesoča, dobro si to napisala, povedala  Cool .

In, da pogledamo to z še malo zvišjega vidika ;

Bog vsak narod - posebej vzgaja in ga obravnava, tretira kot vsakega posameznika izmed nas  Cool

In, nekdo ne potrebuje veliko tresenja, da se ga "zbudi iz spanca  Roll Eyes, nekdo pa potrebuje že močnejši "sunek pod rebra"  Shocked.

Ravno to, pa se je zgodilo pri Nemškem narodu, ; - in, poglejte, kako dobro je sedaj prebujen, kako dobro mu gre sedaj  Cheesy Cool.

Torej, je pač nadvse dobri Bog moral dopustiti negativni učinek , "nagajanje" Hudiča vseh hudičev ( pomagačev + prek Hitlerja ), ter to zlo transformiral v Končno Dobro , dobrobit vsega naroda , in z tem vseh narodov   Kiss Cool Kiss.

Iiinn, konec dober, vse dobrooo Cool, ...( prek bojev  Roll Eyes )

Hvala edinole Mojstru Bogu  Kiss Kiss Kiss

Boštyx
Back to top
« Last Edit: 11.12.2007 at 00:11:48 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #248 - 10.12.2007 at 20:47:27
 
Ej, dobro si tole povedal.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #249 - 11.12.2007 at 16:04:08
 
Verjamem  Wink.
Ampak, to niti niso moje besede  Roll Eyes.
Če bi si moraj jaz kdaj izmisliti kaj podobnega, sem za to pač prebutast, in nebi nikoli uspelo kaj podobno dobrega  Tongue.
Toliko za1X, pa lep pozdrav , iz duhovnih nižav, nekoč višav, čaw  Cool

Boštjanko
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #250 - 12.12.2007 at 20:40:33
 
hmmm, moram se opravičiti vsemskupaj  Embarrassed Tongue Undecided Huh Sad Cry
Danes mi je Bog pokazal še eno napako ;  izgleda, da sem tukaj, na teh straneh nastopal preveč "z sodbo" ( preveč z hudičem vseh hudičev - Satanom )   Angry Tongue Embarrassed Cry.
Sedaj se opravičujem , ; bom drugič poizkušal delovati bolj popustljivo + z ljubeznijo  Roll Eyes.
... till thaaan, it wil burn inside of meee ... ( Madonna , Live 2 tell )  Cry Kiss Cry

pa lep večer , še naprej , vsemskupaj, ...  Embarrassed  Lips Sealed
od bednega neznatnika z bednim nevrednim imenom Boštjanko-zdjanko  Cry Angry Cry

Hvala Bogu  Cry Kiss Cry, na višavah + nižavah Lips Sealed Lips Sealed


Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #251 - 14.12.2007 at 17:49:08
 
Boštyxz wrote on 12.12.2007 at 20:40:33:
hmmm, moram se opravičiti vsemskupaj  Embarrassed Tongue Undecided Huh Sad Cry
Danes mi je Bog pokazal še eno napako ;  izgleda, da sem tukaj, na teh straneh nastopal preveč "z sodbo" ( preveč z hudičem vseh hudičev - Satanom )   Angry Tongue Embarrassed Cry.  


Kopron, mislim da bi bilo pošteno in nadvse koristno, če poveš malo več o tem kako si do tega prišel - za vse nas in vse tiste, ki bi se morda lahko preveč zapletli v to in bi pri tem zapletanju se oddaljili od pravega bistva.

Zanimivo, ker jaz sem pa ravno danes (potem ko sem nekako sklenil, da je dovolj mojih postov zaenkrat) videl zgodbo o Jezusu Kristusu povsem v drugi luči - da ta zgodba kaže še na veliko več, kot ji ljudje pripisujejo in kot sem ji sam pripisoval in da je sama po sebi popolnoma gola vsakršnega verskega fanatizma, ki se bohoti med kristjani in vsemi tistimi, ki tako ležerno in vase zaverovano uporabljajo to zgodbo za lastno psihološko varnost.  

lp




Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #252 - 14.12.2007 at 18:26:17
 
Ja, verjamem, in tudi še vedno preveč , se ljudje izgovarjamo na Prvega padlega "angela" , Luciferja-Satana  Embarrassed, za naše bedne napake  Angry. ( to bi jaz moral dodati že zgoraj, vendar je bilo že prepozno, ker so prehitro zablokirali "modify"  Cry Tongue)
Ker, za kar nekaj od naših življenjskih napak, smo pač krivi sami, in ne smemo kar takoj krivdo zvaliti na razne "hudičke"  Roll Eyes.

Glede pogledov na Jezusa , pa lahko rečem, da jih je več, kot je več tudi tako imenovanih "lažnih prerokov", ki nas zavajajo pod vplivom onega  "PP"( hudiča hudičev = HH ), zato, da bi nam prikazali napačne poglede + pojme + .... zakrili resnico  Cry.

In, lahko rečem, da ni prav veliko pravih pogledov na to  Roll Eyes. V bistvu jih je le nekaj , enih par ...  Undecided

Ja, preden nadaljujem, ;

- kaj si pa bral / kje si pa izvedel  , to kar veš ???

Lp, Boštz

P.S. fanatism comes/came later , "later on the show"  Wink Tongue Grin Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #253 - 14.12.2007 at 21:24:46
 
Boštyxz wrote on 14.12.2007 at 18:26:17:
Glede pogledov na Jezusa , pa lahko rečem, da jih je več, kot je več tudi tako imenovanih "lažnih prerokov", ki nas zavajajo pod vplivom onega  "PP"( hudiča hudičev = HH ), zato, da bi nam prikazali napačne poglede + pojme + .... zakrili resnico  Cry.

In, lahko rečem, da ni prav veliko pravih pogledov na to  Roll Eyes. V bistvu jih je le nekaj , enih par ...  Undecided

Ja, preden nadaljujem, ;

- kaj si pa bral / kje si pa izvedel  , to kar veš ???


Reciva le, da obstaja Eno Sonce in 7 milijard sončnih žarkov (naprimer). 7 milijard sončnih žarkov je celo Sonce. Ko je Sonce Sonce, je Sonce Sonce, in nič drugega. Ko pa sončni žarek samega sebe vidi kot ločenega od Sonca - potem lahko potuje (iluzorno) stran od Sonca in tem bolj stran od Sonca navidez gre manj je Sončne Svetlobe in več je sence in več je senc.

Sončni žarek sam ne more odgnati sence, ker ravno zato, ker sebe jemlje za ločenega od celega Sonca, sam ustvarja svojo lastno senco. Sončni žarek se spomni, da ne more biti ločen od Sonca - Sonce sije in sence ni nikjer več. Zakaj? Ker Sonce in senca ne moreta obstajati drug ob drugem. Nastop Sonca je konec sence, nastop sončnega žarka je premalo svetlobe in senca pride.

No, in kako se Jezus vklaplja v tole prispodobo? Zelo lepo, če smem reči. Zgodba o Jezusu Kristusu je v bistvu načrt popolne duhovnosti - še posebej križanje, in še posebej sprejemanje tistih zadnjih dogodkov, in še posebej Vstajenje. Načrt oz. uvid v prehajanje od žarka nazaj v Sonce, če smem dodati.

Sicer pa, kopron, tudi če ti poznaš 'pravo' resnico o tem jaz pa morda ne, se ne bom zategadelj nič kaj preveč vznemirjal. Pa ostani zvest samemu sebi - kaj imaš v tem svetu res še kaj drugega?  

In nazadnje, če smem, v čem je pravzaprav razlika med Soncem in sončnim žarkom? Sonce je sončni žarek in v enem samem sončnem žarku je vsebovano celotno Sonce.

Občutek, ki sem ga dobil pri tebi, kopron, (in to lahko vprašaš tudi svojega Boga) je ta, da ti zelo močno insistiraš na tem, da bi samega sebe videl kot sončni žarek, ki naj se razlikuje od dejanskega Sonca. In v takem stanju je zelo lahko videti senco, le obrneš se in že je tam. Potlej pa vznikne na tisoče tegob, ki jim ni videti ne konca ne kraja.

Kopron, morda pa vendarle ni tako velike razlike med Soncem in sončnim žarkom.
Back to top
« Last Edit: 15.12.2007 at 00:16:20 by poet »  
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #254 - 15.12.2007 at 23:12:35
 
Jooouuuupp, vse si dobro + lepo + prav + resnično povedal  Cool
No, lahko bi dodal še marsikaj, vendar se v zadnjem času malo izogibam imeti zadnje besede ...  Lips Sealed Tongue Embarrassed Lips Sealed
Morda pa bi ti odgovoril na tisto tvoje vprašanje ( kaj imam poleg sebe še v tem svetu );

In, čiiisto enostavno, se mi v tem svetu pojavi Sonce, Pravo Večno Duhovno Sonce, ki je v bistvu pra-Konstruktor, Stvaritelj, Mojster , RESNICA, Pravica, + Oče , ki je po Bistvu le Ljubezen  Kiss Kiss Kiss
In, ta Večna Svetloba Ljubezni, pač takoj prežene vso temo  Roll Eyes

No, pa kaj bi to, ko pa že vse to itak veš, Tongue ... pa povej še ti kaj  Roll Eyes

Till than, it will burn inside of me, ...  Smiley

Boštjanko + Kopronko Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17 18 19