Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19 
(Read 78350 times)
BaT
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #255 - 16.12.2007 at 12:07:44
 
Poet, všeč mi je tale razlaga.
V bistvu je fora vsega, kar se nam zgodi skozi življenje prav v tem!
Dodajam pa to, da čeprav žarek svetlobe lahko ve, da je del sonca, tega na tak način ne izkusi. Zato je treba vsak posamezen žarek ločiti od sonca, ga poslati med sence, in šele tam lahko spozna, kaj lahko stori - osvetli sence in jih prežene. Kot sveča v temi. V sami svetlobi namreč delec svetlobe ne more izkustveno spoznati, kaj je in kaj lahko stori.
Upam, da je to razumljivo...

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Zaggy
3
***
Offline

Riba, ki se je izgubila
v morju, je še vedno
doma.
Posts: 109

Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #256 - 17.12.2007 at 17:32:52
 
Boštyxz wrote on 10.12.2007 at 13:37:07:
Torej, je pač nadvse dobri Bog moral dopustiti negativni učinek , "nagajanje" Hudiča vseh hudičev ( pomagačev + prek Hitlerja ), ter to zlo transformiral v Končno Dobro , dobrobit vsega naroda , in z tem vseh narodov   Kiss Cool Kiss.

Iiinn, konec dober, vse dobrooo Cool, ...( prek bojev  Roll Eyes )

Hvala edinole Mojstru Bogu  Kiss Kiss Kiss

Boštyx


Zdravo, dodajam pesem Franceta Prešerna; zadnji kitici Zdravljice;

Žive naj vsi narodi,
ki hrepene dočakat dan,
da, koder sonce hodi,
prepir iz sveta bo pregnan,
da rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!

Nazadnje še prijatlji,
kozarce zase vzdignimo,
ki smo zato se zbrat-li,
ker dobro v srcu mislimo.
Dokaj dni
naj živi
Bog, kar nas dobrih je ljudi!

Naša himna mi je nekako prišla na uho ob tej tematiki, ker kaže na "Končno Dobro" (Boštjan) .
V tem razmišljanju mi hodi po glavi tudi rek, da je za čistega vse čisto, zato je pristop k ljudem s slabimi razvadami... Se pravi tudi vsem zlu, ki nas obletava odgovarjati s čisto ljubeznijo. Nekako tako.
Se opravičujem ker sem kar šel iz aktivnih pogovorov, pa se, kot vidim, debata razvija tudi, če kakšen govornik ni prisoten ves čas.
LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #257 - 17.12.2007 at 18:00:29
 
Zaggy, super si tole napisal, in še posebej mi je v oči stopil stavek, ki ga imaš zapisanega pod svojim imenom:

"Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma."

Mislim, da ta stavek izredno lepo zaokrožuje celotno debato in hvala, da v njem vidiš tako veliko duhovnosti. Ker namreč riba samo 'misli', da se je izgubila v morju, saj se v resnici ne more izgubiti. Ta izguba v morju je le 'iluzija', recimo božja energija iluzije, in nič drugega. V tem primeru mora riba samo spoznati, da ni bila nikoli izgubljena in si je vse le po nepotrebnem domišljala - saj je bila ves čas v morju, svojem domu!

Seveda je 'Končno Dobro' zagotovljeno, ker Zlo sploh ne obstaja samo po sebi, ampak samo kot 'ideja o biti izgubljen v morju Božanskosti', zaradi česar sedaj ta riba bezlja naokrog vsa panična kot kakšen vihar in 'ustvarja zlo' zaradi strahu, da se je res izgubila.

No, pa še enkrat hvala za ta stavek, ker je res eden najboljših kar jih je kdo kdajkoli izrekel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #258 - 17.12.2007 at 20:51:08
 
Zaggy wrote on 17.12.2007 at 17:32:52:
V tem razmišljanju mi hodi po glavi tudi rek, da je za čistega vse čisto, zato je pristop k ljudem s slabimi razvadami... Se pravi tudi vsem zlu, ki nas obletava odgovarjati s čisto ljubeznijo. Nekako tako.
Se opravičujem ker sem kar šel iz aktivnih pogovorov, pa se, kot vidim, debata razvija tudi, če kakšen govornik ni prisoten ves čas.
LP


Zdravo Zaggy, me veseli, da si  spet nekaj lepega napisal, po dolgem času.    Smiley

Tudi meni je všeč stavek ki te spremlja in zelo paše v to temo.

"Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma."  

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #259 - 18.12.2007 at 21:44:32
 
Heh, Zaggy, sem te že čakal, da boš uletel z kako-tako, ...  Cheesy Wink
Ja, coool, keep on, brother , ... Roll Eyes
+ lep večer, še naprej , ...  Cool
Boštjanko
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #260 - 19.12.2007 at 14:44:36
 


Poljaki ga bojo kr izgnal - verjetn u Nemčijo  Grin



http://www.mladina.si/dnevnik/107275/



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #261 - 19.12.2007 at 22:13:49
 
"Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma."  

                                            =

"Človek, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma".

                                            =

"Bog, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma."

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #262 - 19.12.2007 at 22:32:50
 
Poet wrote on 19.12.2007 at 22:13:49:
"Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma."  

                                            =

"Človek, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma".

                                            =

"Bog, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma."




Cool

Nikad ne vjeruj ženi, koja laže.

Bolje tič v roki kot pička na strehi.
Wink




Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #263 - 19.12.2007 at 22:35:59
 
Mislim, da bo kar držalo.   Smiley

Ker riba na strehi je vredna dve v grmovju.

Sicer pa, kdor visoko leta sam vanjo pade, in vse kar se sveti ni rana ura zlata ura.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #264 - 19.12.2007 at 22:47:27
 


Ja že stara, kitajska modrost veli:


Pes, ki laja, je premalo kuhan.





Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #265 - 20.12.2007 at 00:04:29
 
t wrote on 19.12.2007 at 14:44:36:
Poljaki ga bojo kr izgnal - verjetn u Nemčijo  Grin



http://www.mladina.si/dnevnik/107275/



uživajte!

Tale je pa tud' korajžen, ... Tongue

Lp, Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #266 - 20.12.2007 at 00:09:21
 
Poet wrote on 19.12.2007 at 22:13:49:
"Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma."  

                                            =

"Človek, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma".

                                            =

"Bog, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma."


Prva dva sta smiselna Roll Eyes, za tretjega se mi pa zdi, da je precej "neresen"  Tongue.

Ker vem, da se Bog ne more nikdar izgubiti, ker se sam v sebi težko izgubi , bi te prosil, če se ti da , da bi to še malo bolj pojasnil  Roll Eyes.
Če pa ne, pa tudi v redu , bom že vedu  Wink .

Pa lep dan, z čim manj hudičkota , vam vsem želi Boštjani + #  Cool



Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #267 - 20.12.2007 at 09:53:47
 
Boštyxz wrote on 20.12.2007 at 00:09:21:
Poet wrote on 19.12.2007 at 22:13:49:
"Riba, ki se je izgubila v morju, je še vedno doma."  

                                            =

"Človek, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma".

                                            =

"Bog, ki se je izgubil v vesolju, je še vedno Doma."


Prva dva sta smiselna Roll Eyes, za tretjega se mi pa zdi, da je precej "neresen"  Tongue.

Ker vem, da se Bog ne more nikdar izgubiti, ker se sam v sebi težko izgubi , bi te prosil, če se ti da , da bi to še malo bolj pojasnil  Roll Eyes.


Kar vidiš povsod okrog sebe so atomi. To so atomi atomskega vesolja, ki vznikne iz praznine/absoluta.

Vsi atomi se gibljejo v eni smeri, smeri realnosti. To kar so trenutno tvoje misli so le atomi, ki se gibljejo v nasprotni smeri od narave resničnosti oz. vseh drugih atomov v kreaciji, in ker gredo proti toku se ustvarja trenje in to trenje ustvarja našo iluzorno individualno zavest, ki v resnici sploh ne more obstajati sama po sebi.

Ko pa bi se atomi tvojega uma, ki sedaj tečejo proti naravi resničnosti, poravnali s celotno eksistenco, tedaj bi spoznal, da si sam vsi atomi kar jih obstaja in si v sebi nedeljen. Ko um odpade, potem ni več razlike med tistim kar gledaš in med tistim, ki gleda.

Vse meditacijske tehnike in podobno so uperjene le k poravnavanju tvojih atomov, ki se sedaj gibljejo proti toku in ustvarjajo iluzijo lastne individualne zavesti, s celotno eksistenco. Kozmična zavest je, ko so vsi atomi atomskega vesolja poravnani z tokom realnosti.

Ne vem, če si že kdaj občutil tisto stanje, ko se um za nekaj trenutkov umakne - ni več tistega, ki misli in ni več ideje, da si ločen od tistega, kar gledaš.

Kopron, atomi v tvojem umu ti sedaj govorijo, da si individualna zavest natovorjena v 5-litrskem prostoru, ki mu pravimo telo. Zaradi trenja, ki ga ustvarjajo ti iluzorni atomi, misliš, da si 5-litrsko človeško bitje. A bolj kot se ti atomi poravnavajo s tokom realnosti, več prostora čutiš v sebi, in ko ni več tvojega uma, tudi ni več točke, od katere bi opazoval svet okoli sebe.

Torej kako je možno, da se Bog izgubi v svojem vesolju? Ne vem, zakaj sprašuješ mene, saj ti sam nisi tvoja lastna iluzorna individualna zavest. To vprašanje bi v resnici moral nasloviti nase.  



Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #268 - 21.12.2007 at 00:01:16
 
Poglej ; Bog se NIKOLI NE more izgubiti NIKJER, ker vse kar obstaja, je ON Sam  Cheesy Cool.
In, sedaj ti bi lahko še namignil, zakaj mi nisi mogel odgovoriti na moje enostavno vprašanje ; zato, ker dlje kot od Atoma še nisi prišel  Cheesy.

Ja, lahko bi te še vprašal ; ali si govoril o "duhovnem", ali " materialnem " atomu ? Vendar te raje ne bom  Tongue. Lahko pa vseeno poveš kaj o teh razlikah , če veš . Wink

Prvo vprašanje pa sem ti postavil samo zato, da sem videl, "kako stojiš z svojim duhom"  Roll Eyes .

Glede izvora/ izvorov , pa ti lahko povem en star rek ; NIČESAR NI + NIKOLI NE BO NASTALO IZ NIČA  Exclaim.
Torej, tudi iz praznine NIKOLI ne bo nastalo NIČESAR  Cheesy Cool.
( = vse ima svoj vzrok )

Pa lahko noč ... Cool

Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #269 - 21.12.2007 at 09:57:39
 
Boštyxz wrote on 21.12.2007 at 00:01:16:
Poglej ; Bog se NIKOLI NE more izgubiti NIKJER, ker vse kar obstaja, je ON Sam  Cheesy Cool.  


Ja, ampak zakaj pa potem piše po tem forumu in pravi, da je izgubljen in da se bo nekoč našel preko osebe, za katero pravi, da je kopron? Poleg tega, kopron, če res misliš oz. si spoznal, da vse kar obstaja je Bog, od kje pa se je potlej vzel tvoj Satan? Satan je Božja energija iluzije skozi katero se Bog lahko vidi kot kopron!  Exclaim  Cheesy Wink  Smiley Smiley Wink Cheesy Grin ShockedExclaim      

Boštyxz wrote on 21.12.2007 at 00:01:16:
In, sedaj ti bi lahko še namignil, zakaj mi nisi mogel odgovoriti na moje enostavno vprašanje ; zato, ker dlje kot od Atoma še nisi prišel  Cheesy.  


Kaj pa je narobe z atomom? Saj atom je v sebi prazen, torej je vse praznina ampak ta praznina ni 'prazna' tako kot jo um dojema ampak je vseobstajanje. Hm, kako pa veš, kam sem jaz prišel? To sklepaš po sebi?

Boštyxz wrote on 21.12.2007 at 00:01:16:
 Ja, lahko bi te še vprašal ; ali si govoril o "duhovnem", ali " materialnem " atomu ? Vendar te raje ne bom  Tongue. Lahko pa vseeno poveš kaj o teh razlikah , če veš . Wink


V čem pa ti vidiš razliko med duhovnim in materialnim atomom? Kopron, morda pa je Bog vse in je tudi ta materialni atom Bog, za katerega ti smatraš, da je manjvreden. Sam ne vem, če je to res potrebno oz. če bi Bog res želel zate, da bi nekaj njegovega videl kot manjvredno. To ločevanje je popolnoma enako kot ločevanje ljudi na bogate in revne, uspešne in neuspešne, duhovne in neduhovne. Mislim, da sem te že dovolj 'pokritiziral' zato tega ne bom več počel, toda še vseeno se mi zdi, da znova uganjaš svojo staro igro ločevanja, in spet ločuješ celotno eksistenco na 'duhovno' in 'neduhovno'. Po mojem mnenju je to iluzorno in nespametno, pa še zelo škodljivo.  

Boštyxz wrote on 21.12.2007 at 00:01:16:
Prvo vprašanje pa sem ti postavil samo zato, da sem videl, "kako stojiš z svojim duhom"  Roll Eyes .  


Kopron, z mojim 'duhom' ni nič narobe, prav tako ne s tvojim. Kako pa misliš, da stoji tvoj duh, ko pa vidi same nevarnosti v eksistenci in ločevanje na to in ono? Po mojem mnenju se čuti kar precej razcepljen. Pa tudi če se, se ta nespametna igra odvija le v Božjem Oceanu in nikjer drugje.

Boštyxz wrote on 21.12.2007 at 00:01:16:
Glede izvora/ izvorov , pa ti lahko povem en star rek ; NIČESAR NI + NIKOLI NE BO NASTALO IZ NIČA  Exclaim.
Torej, tudi iz praznine NIKOLI ne bo nastalo NIČESAR  Cheesy Cool.
( = vse ima svoj vzrok )


NIČ se samo tako reče /praznina/, ampak to je neskončnost, večnost. Z nivoja uma bi se umu lahko zdelo, da je tisto 'nič', ampak je neskončnost/absolut. Spet si se preveč zapel za besede, ker možno je reči nič/praznina, pa tistemu prav nič ne odvzamemo.

Back to top
« Last Edit: 21.12.2007 at 11:38:05 by poet »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 16 17 18 19