Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 19
(Read 79388 times)
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #210 - 07.12.2007 at 11:38:50
 
Quote:
Ugotovila sem, da najdem zelene mušnice pogosteje kot jurčke  Wink  Roll Eyes.


Smiley
In kako so lepe, a ne da ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #211 - 07.12.2007 at 11:45:28
 
en_bk wrote on 07.12.2007 at 10:56:51:
Quote:
en_bk wrote on 06.12.2007 at 11:53:43:

In, Zemljo gledam ves čas; drevesa, dež, krompir, ženo, otroke, mačka, jekleno siv odtenek živčne modre barve, samo malo bolj v levo, zeleno mušnico, zaupanje...mislm...pa tko. Ves čas.


To si pa tako lepo napisal, da se mi ja kar milo storilo  Wink. Sam pri meni brez zelenih mušnic ne gre  Roll Eyes.



A jih ješ?

Smiley

Smiley


To pa tud mene zanima!  Huh Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #212 - 07.12.2007 at 11:48:29
 
Quote:
Ugotovila sem, da najdem zelene mušnice pogosteje kot jurčke  Wink  Roll Eyes.

Aja. To sem pa tud jst, k sem bil mulc, he he.
Poznam pa enga, k jih tud občasno mal popapca. Baje ga vrže v dober trans.  Smiley   Pa please don't try that at home!!!!!! Exclaim Exclaim
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #213 - 07.12.2007 at 12:12:01
 
Ali se nismo en malček preveč oddaljili od osnovne teme? Ki je bila ali verjamete v obstoj hudiča?

Če čisto na kratko odgovorim na osnovno vprašanje:

Hudič oz. Satan je ravno način na katerega človek danes vidi svet - nekaj je slabo, drugo je dobro. Satan je potem zame iluzorna ideja, da je svet razdeljen na dva pola, in človek potem dejansko vidi svet razdeljen na dve polarnosti in med obema ekstremoma trpi strašanske muke.

Ker kdo vidi svet razdeljen na dva pola - Satan ali Bog?

Bog je vse kar obstaja. Satan pa je božja energija iluzije, skozi katero Bog samega sebe vidi kot ne-Boga.

Zato Satan sicer obstaja, ker vsak človek razdeli eksistenco na dva pola, v resnici pa ne oz. niti Bog sam svoje lastne iluzorne energije ne more videti kot ne-sebe.

Zato bo človek toliko časa videl svet kot razdeljen na dva pola, tj. na Boga in ne-Boga, dokler bo božja energija iluzije oz. Satan, v njem bila aktivna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #214 - 07.12.2007 at 12:16:20
 
Poet wrote on 07.12.2007 at 12:12:01:
Ali se nismo en malček preveč oddaljili od osnovne teme? Ki je bila ali verjamete v obstoj hudiča?

Če čisto na kratko odgovorim na osnovno vprašanje:

Hudič oz. Satan je ravno način na katerega človek danes vidi svet - nekaj je slabo, drugo je dobro. Satan je potem zame iluzorna ideja, da je svet razdeljen na dva pola, in človek potem dejansko vidi svet razdeljen na dve polarnosti in med obema ekstremoma trpi strašanske muke.

Ker kdo vidi svet razdeljen na dva pola - Satan ali Bog?

Bog je vse kar obstaja. Satan pa je božja energija iluzije, skozi katero Bog samega sebe vidi kot ne-Boga.

Zato Satan sicer obstaja, ker vsak človek razdeli eksistenco na dva pola, v resnici pa ne oz. niti Bog sam svoje lastne iluzorne energije ne more videti kot ne-sebe.

Zato bo človek toliko časa videl svet kot razdeljen na dva pola, tj. na Boga in ne-Boga, dokler bo božja energija iluzije oz. Satan, v njem bila aktivna.


A tko pol. A mušnica je iluzija. Tud prou
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #215 - 07.12.2007 at 12:25:40
 
Sicer se nisem mel namena vključevat v debato v tem topicu, ker je na mal hecni ravni. Moram pa odreagirat na "zagovarjanja" Hitlerja s strani Bat! Hitler je bil namreč ena najbolj temnih person v znani zgodovini človeštva. Po uvidu nekaterih duhovnih mojstrov, je bil direktno voden od najvišjih asuričnih sil (to kar bi kopron imenoval hudič najvišjega ranga). Z drugo besedo - bil je obseden. Glavni okultni namen njegovega delovanja je bil boj proti silam Luči, ki so v zadnjih sto letih precej dejavne za dobrobit sveta in razvoj višje zavesti na zemlji. Cel svet namreč počasi napreduje proti božanskosti, proti Svetlobi, kar se kaže tud npr. v vedno večjem splošnem zanimanju ljudi celga sveta za duhovnost, ekologijo itd. Prevlada Luči pa seveda pomeni, da bodo temne sile (ki niso samo proizvod našega uma, kot nekateri tuki mislite) sčasoma izgubile svojo moč. Zato se z vso močjo borijo proti. V času pred Hitlerjem je bila zelo močna dejavnost duhovnih mojstrov svet pripeljati v neko novo zavest. In potem se je zgodila 2. svet. vojna. Če bi Hitler zmagal, bi verjetno to pomenil pogreznitev v totalno temo za zelo dolgo časa. Ni res, kot piše Bat, da je hotu pomagat svojemu narodu. Hotu je zavzet cel svet in mu vsilit svoj red, ki je bil red tirana in asure. Praktično je hotu uničit vso Luč, vse dobro na svetu. Ne tko slučajno, to je blo njegovo direktno poslanstvo. Oz. bitja, ki ga je vodilo. Baje obstajajo celo zgod. zapisi, da se je pred vsako pomembno odločitvijo umaknil v samoto in čakal na razodetje tega bitja, ki mu je dal napotke. Seveda se mu je prikazal kot bitje svetlobe in je mislil celo, da ga vodi sam Bog. In ravno to je tud problem velik današnjih duhovnih iskalcev - velik je namreč sil, ki jim je hobi to, da zavajajo duhovne iskalce in se jim predstavljajo kot bog ali angeli ali mojstri ipd. Zato je potrebno zelo dobro ločit svetlobo od teme. To pa lahko ločiš le z dobro razvito intuicijo, "šestim čutom"; ali dobro razvitim "diskriminativnim" umom, torej umom, ki zna ločit eno stvar od druge, tudi če je zamaskirana ali zakrinkana. Neki mora bit v teb, kar te opozori, da tuki neki ne štima, čeprav zgleda še tko super in fajn.
Večina tradicionalnih duhovnih praks (za razliko od new age-evskih!) priporoča, da se držimo nekih osnovnih principov delovanja, da se tako mal očistimo svojga ega in ne bomo padal v prevelike luknje na Poti. Kristjani majo zapovedi, raja-joga ma yame in niyame, hare-krišnovci majo regulativne principe itd. To bi priporočal vsem, ker s tem se že mal zavarujemo pred lažnivo duhovnostjo.

Sicer se pa zelo strinjam s temile besedami od plesoče na mesecu:
Quote:
Sicer se mi niti ne zdi pomembno razpravljanje o tem, kaj in koga je Hitler ljubil ali ne, je pa prav med ljudmi, ki se ukvarjajo s t.i. duhovnostjo, pogosto iskanje ljubezni, tam, kjer je ni. Kar včasih privede tako daleč, da iščejo najbolj neverjetna ideološka opravičila za najhujše zločine.

Exclaim Exclaim Exclaim
To je tipično zaradi pomanjkanja diskriminativnega uma oz. z drugimi besedami - zdrave pameti. V duhovnih naukih se pogosto namreč bere, da je potrebno znebit se svojega ega, večinoma se pa žal dogaja, da ljudje namesto ega odvržejo zdravo pamet.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #216 - 07.12.2007 at 12:49:27
 
Poet wrote on 07.12.2007 at 12:12:01:
Ali se nismo en malček preveč oddaljili od osnovne teme? Ki je bila ali verjamete v obstoj hudiča?

Če čisto na kratko odgovorim na osnovno vprašanje:

Hudič oz. Satan je ravno način na katerega človek danes vidi svet - nekaj je slabo, drugo je dobro. Satan je potem zame iluzorna ideja, da je svet razdeljen na dva pola, in človek potem dejansko vidi svet razdeljen na dve polarnosti in med obema ekstremoma trpi strašanske muke.

Ker kdo vidi svet razdeljen na dva pola - Satan ali Bog?

Bog je vse kar obstaja. Satan pa je božja energija iluzije, skozi katero Bog samega sebe vidi kot ne-Boga.

Zato Satan sicer obstaja, ker vsak človek razdeli eksistenco na dva pola, v resnici pa ne oz. niti Bog sam svoje lastne iluzorne energije ne more videti kot ne-sebe.

Zato bo človek toliko časa videl svet kot razdeljen na dva pola, tj. na Boga in ne-Boga, dokler bo božja energija iluzije oz. Satan, v njem bila aktivna.


Poet, sicer štekam tvoj način razmišljanja, pač furaš koncept Krišnamurtija, Ramakrišne ipd. Ampak tud to je žal samo koncept tvoja uma, prot katermu maš pa tolk za povedat. Ti te koncepte predstavljaš kot neke dokončne resnice, ampak dejstvo je, da so ti koncepti še vedno proizvod tvojga uma (oz. bolje bi blo rečeno Krišnamurtijevega uma, kar se je potem napopalo še na tvoj um Smiley). V končni fazi če res iskreno verjameš, to kar klele na forumu pišeš, bi blo najbolj smotrno, da sploh nič ne pišeš... ker kadar pišeš, pr tem pač tud mal razmišljaš zraven verjetn, se prav si še zmeri v umu in s tem samo podaljšuješ svojo ujetost v um (ki pa je po tvoje glavni problem).
Kukr je enkrat reku mojster Šri Aurobindo za Šankaro - najbolj se je Bog smeju Šankari takrat, ko je kot vihar drvel po Indiji, pridigujoč nedejavnost.   Verjetn boš razumel.

Sicer pa lepo, da si jih mal napel kopronu, ki tud za moj okus mal preveč fanatično pridiga svoj nauk drugim...
Bog (če obstaja) je absolut in neskončen, zato je po moje tud Resnica (z velikim R!) absolutna in neskončna. Posledično je vse, kar je v naših umih, v najboljšem primeru le en majhen odsev resnice. Z mojga vidika imata prav tako ti, kot tud kopron. Oboje je le odraz, nek odsev resnice. Problem je v tem, da oba mislita, da poznata absolutno resnico. In to je zelo velik problem. Ta problem je bil namreč vzrok za veliko vojn in nasilja.
Za boljšo predstavo še ena zgodbica: so štirje slepci otipavali slona, en za rilec, drug za nogo, tretji za trebuh, četrti za uhlje. In pol so se začel kregat, ker je prvi, ki ga je tipal za rilec reku, da je slon podoben kači, drugi, ki ga je tipal za nogo, da je podoben deblu drevesa ... itd.
Tko se duhovni iskalci že od pamtiveka prerekajo o naravi Resnice.
Pa čist OK je, da mamo vsak svoj pogled in svoje mnenje. Ampak bolj pametno bi blo, da bi to delil na mal manj goreč in fanatičen način. Ker v trenutku, ko mislimo, da je samo v našem mnenju vsa resnica, v mnenju nekoga drugega je pa ni... no, smo se po moje pač sami za milijon svetlobnih let oddaljil od nje.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #217 - 07.12.2007 at 12:56:15
 
Dejte si še enkrat prebrat spodnjo zgodbico od enga bk-a, ker mislm, da je res zelo dobra...

en_bk wrote on 06.12.2007 at 11:53:43:
Enkrat, že dolgo časa nazaj, še preden je zgodovina sploh obstajala se mi zdi da je bilo to, ko sem bil samo en mlad bikec, me je silno zaposlovala dilema okrog Boga. No, to a ne, da je Bog vse, ampak, mislm, res čisto vse in da je Bog brezpogojna ljubezen in da je petje Njegovega imena res prava pot do njega in da obstaja zlo. In kdo sem pol jst. Mislm, štala a ne. Če je Bog vse in če je ljubezen, kaj je potem zlo in a sploh je in kam potem spadam še jst?

Tko, ves razdvojen, sem se obrnil po pomoč h Konfuziju, mojemu prijatelju, ki me je pozorno in pazljivo poslušal, čeprav sem ga imel na sumu, da je zaspal vmes. On je sicer zanikal in dejal, da le tako na glas diha, ni mi pa hotel razložiti, od kod potem žaganje v mojih očeh. Aja, sem mal zašel iz teme.

No, ko se je prav po mačje pretegnil, mi je dal tak odgovor:

"Moj bk, predstavljaj si, da je Bog-vse kt, eee, kt, mislm, kt Zemlja, kt mati Narava a ne /sem bil še tolk mlad, da se mu ni vredno zdel dodajat še lune, pa sonca pa vsega vesolja/. Predstavljaj si, da je Bog-ljubezen to, da ti Zemlja ponuja krompir, repo, korenje, fižol in če boš to jedel, boš neskončno srečen, ker boš lep pa debu, mislm, ker boš rdeč nasmejan debelinko z mastnimi lički, kar si si vedno želel. Predstavljaj si, da je Bog-zlo zelena mušnica. Lepa in vsekakor del Narave, ampak zate pogubna, če bi jo jedel".

"Aha, a tko pol", ga nisem razumel povsem. "Kaj pa je s petjem?"

"Ja ti kr prepevaj, samo, ne pozabi jest krompir, repo, korenje in fižol".

In zdej sem neskončno srečen, ker sem lep pa debu, mislm, en bk, kar sem si vedno želel.

Aja, ni mi razložil, kam pol spadam jst, ker tolk sem pa že vedel, da sem tle, na Zemlji, ne nekje izven, mislm, če je Zemlja Bog-vse.

butl  Roll Eyes  

In, Zemljo gledam ves čas; drevesa, dež, krompir, ženo, otroke, mačka, jekleno siv odtenek živčne modre barve, samo malo bolj v levo, zeleno mušnico, zaupanje...mislm...pa tko. Ves čas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #218 - 07.12.2007 at 14:14:01
 
Dayaran wrote on 07.12.2007 at 12:49:27:
Poet, sicer štekam tvoj način razmišljanja, pač furaš koncept Krišnamurtija, Ramakrišne ipd. Ampak tud to je žal samo koncept tvoja uma, prot katermu maš pa tolk za povedat. Ti te koncepte predstavljaš kot neke dokončne resnice, ampak dejstvo je, da so ti koncepti še vedno proizvod tvojga uma (oz. bolje bi blo rečeno Krišnamurtijevega uma, kar se je potem napopalo še na tvoj um Smiley). V končni fazi če res iskreno verjameš, to kar klele na forumu pišeš, bi blo najbolj smotrno, da sploh nič ne pišeš... ker kadar pišeš, pr tem pač tud mal razmišljaš zraven verjetn, se prav si še zmeri v umu in s tem samo podaljšuješ svojo ujetost v um (ki pa je po tvoje glavni problem).
Kukr je enkrat reku mojster Šri Aurobindo za Šankaro - najbolj se je Bog smeju Šankari takrat, ko je kot vihar drvel po Indiji, pridigujoč nedejavnost.   Verjetn boš razumel.

Sicer pa lepo, da si jih mal napel kopronu, ki tud za moj okus mal preveč fanatično pridiga svoj nauk drugim...
Bog (če obstaja) je absolut in neskončen, zato je po moje tud Resnica (z velikim R!) absolutna in neskončna. Posledično je vse, kar je v naših umih, v najboljšem primeru le en majhen odsev resnice. Z mojga vidika imata prav tako ti, kot tud kopron. Oboje je le odraz, nek odsev resnice. Problem je v tem, da oba mislita, da poznata absolutno resnico. In to je zelo velik problem. Ta problem je bil namreč vzrok za veliko vojn in nasilja.
Za boljšo predstavo še ena zgodbica: so štirje slepci otipavali slona, en za rilec, drug za nogo, tretji za trebuh, četrti za uhlje. In pol so se začel kregat, ker je prvi, ki ga je tipal za rilec reku, da je slon podoben kači, drugi, ki ga je tipal za nogo, da je podoben deblu drevesa ... itd.
Tko se duhovni iskalci že od pamtiveka prerekajo o naravi Resnice.
Pa čist OK je, da mamo vsak svoj pogled in svoje mnenje. Ampak bolj pametno bi blo, da bi to delil na mal manj goreč in fanatičen način. Ker v trenutku, ko mislimo, da je samo v našem mnenju vsa resnica, v mnenju nekoga drugega je pa ni... no, smo se po moje pač sami za milijon svetlobnih let oddaljil od nje.

LP!


Dayaran, super si tole napisal, se čisto strinjam.  Sam sem še vedno v umu, a sem se začel vedno bolj zavedati dejanskega problema celega uma (ki ga pa sam še nisem presegel). Zato je tvoj komentar več kot ustrezen in te prosim, da se še kdaj vključiš v debato.
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #219 - 07.12.2007 at 14:25:11
 
Dayaran wrote on 07.12.2007 at 12:25:40:
Sicer se nisem mel namena vključevat v debato v tem topicu, ker je na mal hecni ravni. Moram pa odreagirat na "zagovarjanja" Hitlerja s strani Bat! Hitler je bil namreč ena najbolj temnih person v znani zgodovini človeštva. Po uvidu nekaterih duhovnih mojstrov, je bil direktno voden od najvišjih asuričnih sil (to kar bi kopron imenoval hudič najvišjega ranga). Z drugo besedo - bil je obseden.  


Ja točno, in veš kaj sem jaz tudi nekje še slišal (o Hitlerjevi mladosti): da je on v mladosti povsod videl demone, v vsakem človeku je videl demone in se ni mogel na nikogar obrniti. Ti demoni naj bi vsak večer hodili okrog njegove postelje a se ga niso mogli dotakniti, sam pa naj bi v sebi videl 'svojo bit' kot neko modrikasto luč, za katero je menil, da je 'njegovo bistvo'.

No in potem, ko je povsod videl same demone, je tudi videl kako se je njegova mati enkrat razburila in bolj kot se je razburjala bolj je 'demon v njej' rasel in se smejal, sam pa je bil popolnoma zaprepaden., in tega demona je videl tudi ko je molila - one je molila 'demon v njej' pa se je smejal.

No in zakaj to govorim - zato ker je on bil ustvarjen s takim umom, ki je bil 'prilepljen' na vibracijo 'demonov' oz. Satana, in je on potem mislil, da vidi Satana v vsem svetu in GA ŽELEL UNIČITI, pa sam ni videl, da se je Satan sam kot projekcija njegovega uma naselil v njegove oči!

Zato je resnično bil obseden od Satana, in je tega Satana potem projiciral na cel svet! Saj ravno to je bistvo problema! Hvala ti, Dayaran, za tole informacijo, ker ravno v tem tiči celoten problem.

No ja, zdaj ko sem ta post še enkrat prebral, me je spreletelo, da bo nekdo spet morda pomislil, kako da poet zagovarja Satana s tem, da mu jemlje veljavo in ga 'potiska' v umsko sfero. V resnici temu sploh ni tako, ker morda bomo nekoč ugotovili, da je misel že sama po sebi Božja energija iluzije - oz. Satan, in bolj kot je misel močna, več ne-Boga vidimo in več Satanske projekcije. Popolnoma tako kot Hitler in verski fanatizem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #220 - 07.12.2007 at 14:33:51
 
Poet wrote on 07.12.2007 at 14:14:01:
Dayaran wrote on 07.12.2007 at 12:49:27:
Poet, sicer štekam tvoj način razmišljanja, pač furaš koncept Krišnamurtija, Ramakrišne ipd. Ampak tud to je žal samo koncept tvoja uma, prot katermu maš pa tolk za povedat. Ti te koncepte predstavljaš kot neke dokončne resnice, ampak dejstvo je, da so ti koncepti še vedno proizvod tvojga uma (oz. bolje bi blo rečeno Krišnamurtijevega uma, kar se je potem napopalo še na tvoj um Smiley). V končni fazi če res iskreno verjameš, to kar klele na forumu pišeš, bi blo najbolj smotrno, da sploh nič ne pišeš... ker kadar pišeš, pr tem pač tud mal razmišljaš zraven verjetn, se prav si še zmeri v umu in s tem samo podaljšuješ svojo ujetost v um (ki pa je po tvoje glavni problem).
Kukr je enkrat reku mojster Šri Aurobindo za Šankaro - najbolj se je Bog smeju Šankari takrat, ko je kot vihar drvel po Indiji, pridigujoč nedejavnost.   Verjetn boš razumel.

Sicer pa lepo, da si jih mal napel kopronu, ki tud za moj okus mal preveč fanatično pridiga svoj nauk drugim...
Bog (če obstaja) je absolut in neskončen, zato je po moje tud Resnica (z velikim R!) absolutna in neskončna. Posledično je vse, kar je v naših umih, v najboljšem primeru le en majhen odsev resnice. Z mojga vidika imata prav tako ti, kot tud kopron. Oboje je le odraz, nek odsev resnice. Problem je v tem, da oba mislita, da poznata absolutno resnico. In to je zelo velik problem. Ta problem je bil namreč vzrok za veliko vojn in nasilja.
Za boljšo predstavo še ena zgodbica: so štirje slepci otipavali slona, en za rilec, drug za nogo, tretji za trebuh, četrti za uhlje. In pol so se začel kregat, ker je prvi, ki ga je tipal za rilec reku, da je slon podoben kači, drugi, ki ga je tipal za nogo, da je podoben deblu drevesa ... itd.
Tko se duhovni iskalci že od pamtiveka prerekajo o naravi Resnice.
Pa čist OK je, da mamo vsak svoj pogled in svoje mnenje. Ampak bolj pametno bi blo, da bi to delil na mal manj goreč in fanatičen način. Ker v trenutku, ko mislimo, da je samo v našem mnenju vsa resnica, v mnenju nekoga drugega je pa ni... no, smo se po moje pač sami za milijon svetlobnih let oddaljil od nje.

LP!


Dayaran, super si tole napisal, se čisto strinjam.  Sam sem še vedno v umu, a sem se začel vedno bolj zavedati dejanskega problema celega uma (ki ga pa sam še nisem presegel). Zato je tvoj komentar več kot ustrezen in te prosim, da se še kdaj vključiš v debato.

Bi se, pa tud sam zmeri bolj ugotavljam, da to ni kej preveč plodno in da je boljš it mogoče mal več v naravo, mal bolj ven iz uma...
Mi vsi preveč govorimo, čeprav še ne vemo prou velik (čeprav kopron misli, da vse ve  Grin). Sej veš - kdor ne ve, ta govori; kdor ve, ta ne govori (razen mogoče, če ga kdo kej vpraša)...

Zato mi je tolk všeč tista zgodbica od enga bk-a. Ker je simple. In zdi se mi, da je Resnica v resnic preprosta. Samo mi jo kompliciramo.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #221 - 07.12.2007 at 15:03:53
 
Dayaran wrote on 07.12.2007 at 14:33:51:
Bi se, pa tud sam zmeri bolj ugotavljam, da to ni kej preveč plodno in da je boljš it mogoče mal več v naravo, mal bolj ven iz uma...
Mi vsi preveč govorimo, čeprav še ne vemo prou velik (čeprav kopron misli, da vse ve  Grin). Sej veš - kdor ne ve, ta govori; kdor ve, ta ne govori (razen mogoče, če ga kdo kej vpraša)...

Zato mi je tolk všeč tista zgodbica od enga bk-a. Ker je simple. In zdi se mi, da je Resnica v resnic preprosta. Samo mi jo kompliciramo.

LP!


Seveda, Dayaran, to je čisto res, samo potem pa EN-BK na postu 214# vpraša: "A tko pol. A mušnica je pol iluzija. Tud prou." pa sploh ne vidi, da se njegova zgodbica ne sklada s tem kar je vprašal. Saj to ne pomeni, da je mušnica iluzija, iluzija je le predstava, da je mušnica slaba, ne-mušnica pa dobra.

Zato nekdo ne more hoditi v naravo in si misliti kako je vse dobro/božansko/brez problema, če pa takoj ko naleti na kačo to interpretira kot slabo, svojo potencialno smrt kot nekaj slabega, in tako naprej.

Zato bi bilo potrebno odvreči cel um, če bi želeli videti Enega Boga.  Seveda je pa to edini in osnovni problem. A še nekaj - Dayaran, saj v bistvu tudi vsi mojstri uporabljajo um kot vsak drugi za mišljenje in tudi, recimo, pisanje na kakšnem forumu, če to želijo, razlika je samo v tem, da je UM pri njih 'inerten' da vidijo Resničnost tako kot je, in potem da sporočijo nekaj drugim ljudem pa seveda uporabljajo um.

Ampak do tistega nerazcepljenega stanja je potrebno še priti oz. nevtralizirati um, potem pa, jasno, um normalno uporabljati naprej v družbi (toda takrat tistemu sploh ne vem če se lahko reče um).

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
BaT
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #222 - 07.12.2007 at 15:27:26
 
Mah... Itak đabe razlagat karkoli, če te imajo vsi za negativca.  Huh
Ko nekaj poveš, pa vsi takoj mislijo najslabše.
plesnamesecu: Če tebi ta razlaga o nacizmu ne paše, ti pač ne. Ogromno ljudi pa bi se prav gotovo strinjalo tudi z mano. Mnenja so vedno deljena, vedi pa, da o Hitlerju in njegovih kasnejših dejanjih veliko izvemo iz njegove mladosti. Tudi o tem obstajajo dokumentarci, ki njegovo ravnanje na podlagi težav iz njegovih zgodnjih let razlagajo posledice. Nekaj teh dokumentarcev sem si že ogledala in sklep vseh je podoben mojemu. Ničesar ne vsiljujem ne tebi, ne kopronu, koprona niti ne žalim, menim pa, da pač nima prav. Če so tebi njegovi posti blizu, okay, fine.  Huh
Nimam nič proti. Samo mislim, da se tako, kot dela kopron, le počasi prileze tja, kamor smo vsi po vrsti namenjeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #223 - 07.12.2007 at 16:34:56
 
Quote:
Mah... Itak đabe razlagat karkoli, če te imajo vsi za negativca.  Huh
Ko nekaj poveš, pa vsi takoj mislijo najslabše.
plesnamesecu: Če tebi ta razlaga o nacizmu ne paše, ti pač ne. Ogromno ljudi pa bi se prav gotovo strinjalo tudi z mano. Mnenja so vedno deljena, vedi pa, da o Hitlerju in njegovih kasnejših dejanjih veliko izvemo iz njegove mladosti. Tudi o tem obstajajo dokumentarci, ki njegovo ravnanje na podlagi težav iz njegovih zgodnjih let razlagajo posledice. Nekaj teh dokumentarcev sem si že ogledala in sklep vseh je podoben mojemu. Ničesar ne vsiljujem ne tebi, ne kopronu, koprona niti ne žalim, menim pa, da pač nima prav. Če so tebi njegovi posti blizu, okay, fine.  Huh
Nimam nič proti. Samo mislim, da se tako, kot dela kopron, le počasi prileze tja, kamor smo vsi po vrsti namenjeni.


Bat, če je nekdo kritičen do tvojega posta, ni nujno, da te ima za negativca. Moj odgovor tebi ni toliko povezan s kopronom in tem, kaj si jaz mislim o njegovih postih. Oziroma le  toliko, da mislim, da sta se oba na nek način zatekla v ekstremizem in da se mi oba zdita zavedena. Ti pač na ta način, da svoje mnenje o nacizmu predstavljaš drugim kot zgodovinsko resnico -  ne kot eno izmed mnenj, ampak kot zgodovinsko resnico. V tem vidim problem. Zato sem se oglasila. Ne zato, ker bi mislila, da si slaba oz. negativna oseba.

Mene različna mnenja o Bogu ne skrbijo (vsak ima pač o tem svoje stališče), dokler se ne začnejo ljudje sovražiti med sabo. Razlage zgodovinskega dogajanja pa imajo neposredne posledice na politične razmere in na občutek ljudi za realnost. Oziroma politične razmere težijo k ustvarjanju lastne zgodovinske resnice. Danes imajo nekatere skupine pač tudi motiv, da skušajo zmanjšati problematičnost nacističnega režima. Mogoče si premlada, da bi se tega zavedala.

Pri vseh ravnanjih diktatorjev nam lahko veliko pojasni njihovo otroštvo, mladost, vzgoja. Ampak med razumevanjem diktatorja kot človeka ali pa zamegljevanjem prave narave njihovih dejanj, je velika razlika. Vsakega zločinca lahko razumeš z njegove pozicije, lahko celo sočustvuješ z njim, ampak to še ne pomeni, da je njegovo obnašanje blagodejno za ljudi.

Ne vem, katere dokumentarce si gledala, o Hitlerju je bilo posnetega ogromno gradiva, ne vem pa za noben primer, ki bi njegov nacistični režim razlagal kot boj za enakopravnost državljanov. No, razen Hitlerjevega propagandnega materiala.











Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Verjamete v obstoj hudiča?
Reply #224 - 07.12.2007 at 19:14:06
 
Quote:
Govoril sem o takšnem bogu in hudiču, katerega opisujejo določeni učitelji, duhovniki in odrešeniki. In takšno podobo si je potem ustvarila naša zavest. Bog pa je nekaj, kar zavest ne more najti. Zato sem napisal, da so vsi opisi boga le plod naše zavesti,, katera si ga lahko predstavlja kakršnegakoli. Bog je onkraj naše zavesti, da bi ga spoznali, moramo spoznati našo zavest.


Ajaaa, ja, to pa jaaaaaaaa  Cool ,
coooool,  Wink
Keep on  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 ... 19