Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7
(Read 20741 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #45 - 10.02.2004 at 14:37:05
 
Verjetno misliš na knjigo Imenovali so jo dvoje src.

Strpnost do koga?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Šokantno!!
Reply #46 - 10.02.2004 at 15:00:31
 
Devi wrote on 10.02.2004 at 14:37:05:
Verjetno misliš na knjigo Imenovali so jo dvoje src.

Strpnost do koga?


Jap. To je ta knjiga.

A strpnost do koga? V tem primeru vsejedca do vegetarijanca in obratno. V drugem primeru mogoče do drugega, odvisno od situacije.
Če bi v tem drugem primeru nekdo grozil moji ženi ali otrokom, bi bila moja strpnost globoka in dolga ene tolk, kolikor potrebujem, da bi dojel grožnjo, nakar bi ga sesul /ker imam tooolk širok pogled...včasih bi ga sesul takoj  Grin Wink/
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #47 - 10.02.2004 at 15:14:35
 
Tole o strpnosti maš prav, lahko bi je blo več, tako med vsejedci in vegetarijanci, kot tud v odnosu vsejedcev do živali.
Sem mela dost opravka s sabo glede svoje nestrpnosti do nestrpnosti drugih ljudi okol odnosa do živali...
pa se mi zdi, da miru tak nikol ne bo. Lahko je sam več al manj potrpežljivosti. Včasih je pa tudi ni.
Vsaj zaenkrat o sebi ne morem rečt, da lahko vse to sprejemam. Ne morem. Oz. nočem Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Šokantno!!
Reply #48 - 11.02.2004 at 11:14:31
 
Strpnost ali pa potrpežljivost, razumevanje, širina..je ...vsaj pri meni...premo in obratno sorazmerna s čustveno razdaljo, osebno vpletenostjo, prepričanjem...Večja razdalja večja strpnost, bolj vpleten bolj nestrpen, močnejše prepričanje večja nestrpnost.
Najbrž je to kar normalno, da si do osebe, ki ti pomeni več, tudi ožji...ali ne?  Če mi en x model reče "bk, ti si bebo", me ne gane spljoh, če bi mi to rekla žena, bi bolelo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #49 - 11.02.2004 at 11:50:40
 
en_bk wrote on 11.02.2004 at 11:14:31:
Strpnost ali pa potrpežljivost, razumevanje, širina..je ...vsaj pri meni...premo in obratno sorazmerna s čustveno razdaljo, osebno vpletenostjo, prepričanjem...Večja razdalja večja strpnost, bolj vpleten bolj nestrpen, močnejše prepričanje večja nestrpnost.
Najbrž je to kar normalno, da si do osebe, ki ti pomeni več, tudi ožji...ali ne?  Če mi en x model reče "bk, ti si bebo", me ne gane spljoh, če bi mi to rekla žena, bi bolelo.



te je prav fino brat, imaš zdravo pamet in obilo čustvene inteligence...danes je to skoraj tako težko srečat kot tasmanskega tigra
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Šokantno!!
Reply #50 - 11.02.2004 at 12:28:38
 
hehe.....mi bo nerodno Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #51 - 11.02.2004 at 12:32:01
 
en_bk wrote on 11.02.2004 at 12:28:38:
hehe.....mi bo nerodno Wink


Hehe, se ti zdi, da bi blo lepo, ce že od drugih ne sprejmeš, če ti pove, da si bebo, da tud hvalo na tak način tretiraš.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #52 - 11.02.2004 at 12:32:43
 
en_bk wrote on 11.02.2004 at 11:14:31:
Najbrž je to kar normalno, da si do osebe, ki ti pomeni več, tudi ožji...ali ne?  

ja, maš prav
oprosti če sem te užalila s čim
Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Šokantno!!
Reply #53 - 11.02.2004 at 12:32:58
 
Vljudnost je lepa čednost...pravijo Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Šokantno!!
Reply #54 - 11.02.2004 at 12:33:38
 
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #55 - 11.02.2004 at 12:37:56
 
usklajeni pa smo Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Metka_
Guest




Re: Šokantno!!
Reply #56 - 11.02.2004 at 19:59:35
 
Kaj naj rečem...

Ja dobro jutro Wink


Šokantno, no ja, kakor za koga... Žalostno da o tem začneš premišljevati šele ko vidiš kaj takega  Undecided


Drugače pa... Jaz mesa ne... Preprosto zato, ker mi ga ni treba  Cheesy

Kar se pa tiče mučenja paradižnikov - bolje en greh, kot dva  Tongue

in:
] vsak ima svojo resnico [
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Šokantno!!
Reply #57 - 11.02.2004 at 23:06:48
 
Tle tole še kar laufa. Jaojjjjjjj.

Vegetkoti in Krvavi mesojedci, v boj in krvavo klanje, ihaaaaaaaa..

Jasno je, da meso treba jest. Kdaj kako ti pokaže življenjska situacija. O tem sem že par let nazaj pisal. Pa bom ponovu, kar se bom spomnu, ker se mi zaradi vaše lenobe ne da iti v arhiv. Koga zanima bo že search vklopu.

Dejstvo je, da je Jezus po bibliji naroču učencem, da gredo in mu pripravijo jagnje za zadnjo večerjo (po nekih iha ha virih, naj bi bil on vegetarijanec).

Dejstvo je da "manje" razvita plemena (ameriški indijanci, afrika, avstralija, kitajska,...) jedo meso, pa majo precej večje sposobnosti, si upam rečt, da tle na forumu ni nobenga, ki bi enga njihovga šamana prekašu.

Dejstvo je, da bi mnogi ljudje, cela plemena pomrla, če bi čakala da kej iz zemlje, puščave, večnega ledu zraste.

Dejstvo je, da Eskimov nebi bilo več, če bi jedli ledene kocke.

Dejstvo je, da fanatično zagovarjanje ene ali druge poti, privede do takih brezplodnih debat.

Natolcevanja, da meso vzbuja agresijo, so čist bolana in izkrivljeni umi zapriseženi umi vegetkotov, so bolj agresivni kot en umirjen zavaljen mesojedek pred TV-jem s piksno piva. Vsaj mir da, in s tem strpnost kaže. Kaj bo z njim je pa čist njegova briga.

Moja izkušnja potrjuje samo to, da moraš to čist sam začutit. Tudi o tem sem že pisal, zato mam dost. In zdele sem zelo nasilen, najbrž ker letos nisem še poštenega dunajca pojedu.

Sam ga tud ne bom.... ihaaaaaa

In privošljivost na bolezni sars in ptičje tuberkuloze in opičje kolere (stojci), ima podobne smernice z našim Slovenskim vzhodnim usranim delom (desno od Ptuja, vir Komat). Kjer rastejo lepe bilke, z velikimi vsebnostmi fungicidov, pesticidov, drekocidov, šitocidov. Tko da prosim fanatiki ene ali druge strani, peace.

Ne vem, a se blaznost dogaja, al ne "znamo" preprosto pogledat okrog sebe, kjer ležijo vsi odgovori.

Je pa res, sem se zdele spomnu, in to me je spravlo v smeh, ko sem jedu za malco pizzo (vege, da naum koga spet iztiru), je kelner kake 50 cm od mojih oči nesu klobasico. In je res zgledala, kot bi nekomu iz tazadnje padla....
In to je živa resnica, mam verodostojno pričo. Grin

ihaaaaa

P.S. Človek ima najvišjo vibracijo v sebi. Vsa ostala bitja, nam znana, imajo nižjo. Človek sam lahko sam sebi vibracijo viša ali niža. Vse ostalo mu le pomaga, vendar lahko vse z lastno voljo in močjo stori sam. Čisto sam.

In prosim ne spet teorij o vesoljcih, ali teorij iz knjig ali nekih blah blah. Praksa o sebi naj govori. Ne pa kaj piše tam in tu.

Povej kaj sam občutiš, kako ti gre ko ješ meso, zeljenjavo ali sadje.

No jest zadnje cajte jem precej zelenjave in rezultati se že kažejo .... ihaaaaaaaaaaa ihaaaa ha
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #58 - 12.02.2004 at 03:50:46
 
Mislim, kaj človek vse ne doživi in prebere.

BOLANO   Undecided Undecided Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Šokantno!!
Reply #59 - 12.02.2004 at 14:52:05
 
Quote:
Mislim, kaj človek vse ne doživi in prebere.

BOLANO   Undecided Undecided Undecided


Bolani so meni predvsem neutemeljeni odgovori, ki bazirajo na neosebnih izkušnjah.

Bolano je tudi govort drugemu bolano, brez utemeljitve.

Kr_eden beseda je tvoja  Wink

Kiss


http://www.mojuspeh.com/koraki18.shtml

----------------------
Počasi se bom začel zavzemat, da take poste brez utemeljitve, kjer imam še moč izbrišem, brez predsodka, dokler me admini ne pohrustajo....

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 7