Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7
(Read 20740 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #15 - 09.02.2004 at 13:57:43
 
Quote:
Veš Sinjeoka, najprej moraš razčistiti v sebi nekaj.
Res je, da se vedno izvaja nasilje nad nekom zaradi prehrane, samo poglej morijo živali zaradi človeka, da se prehranjuje in poglej koliko rastlinja je potrebno za kilogram mesa in koliko, da se človek naje.
In kako trpijo živali v klavnicah ali kako trpi rastlinje, ko ga žanjejo zame.

In dokler se bo takšen nehuman odnos do živali nadeljeval, ne vem, res ne vem kam bo vse to šlo.

Mislim, da nobeden od nas nebi želel viseti obešen na klin za vrat in še živ iz njega bi pa še rezali kožo in ga fino, elegantno vozili po visečem tekočem traku.

Treba je razčistit pojme kaj je rastlinje in kaj so živali in kaj je človek.  Wink


sorry srce moje zlato ti si se tukaj postavil za razsodnika, katera bolečina je bolj ali manj upravičena...moj pogled je pač tak 1 življenje je eno življenje, ne glede na to čigavo je in samo moje trpljenje lahko občutim samo jaz...ne tvojega, ne pasjega, ne pšeničjega pa ne morem...vsak zase zatorej najbolj trpi.

kapiš?

In zato so mi vegetarjanci, ki drugim vsiljujejo svoj prav precej mem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #16 - 09.02.2004 at 14:03:49
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 13:57:43:
sorry srce moje zlato ti si se tukaj postavil za razsodnika, katera bolečina je bolj ali manj upravičena...moj pogled je pač tak 1 življenje je eno življenje, ne glede na to čigavo je in samo moje trpljenje lahko občutim samo jaz...ne tvojega, ne pasjega, ne pšeničjega pa ne morem...vsak zase zatorej najbolj trpi.

kapiš?

In zato so mi vegetarjanci, ki drugim vsiljujejo svoj prav precej mem.




Mislim, da jaz tebi popolnoma nič ne vsiljujem, to je tvoje, tvoj um je to izmislil.
Predvsem pa, vsakdo gleda na stvari drugače, tudi na nasilje in potem, se sprašujemo, zakaj toliko nasilja ???

In poglej, kakšno nasilje se izvaja tudi med enima zaradi tebe nad živalmi, da se nahraniš ???

in

potem se sprašuješ o nasilju v šolah. ???

Halo ???

Nasilje rojeva samo in samo nasilje, v bilokakršni obliki.

Kapiš ?

...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #17 - 09.02.2004 at 14:09:41
 
Bardo_Thodol wrote on 09.02.2004 at 13:57:04:
Ljudje smo zveri in se zato prehranjujemo tudi z ubijanjem živali. Vsak mora sam pri sebi razčistiti ali sprejema tako vlogo ali ne. Glede tega ne bi nikogar obsojal, to naj vsak razčisti sam s sabo - biti zver ali ne?

Prehranjevati pa se je mogoče tudi s sadeži, torej brez ubijanja vitalnih delov rastlin in svoje sadeže nam rastline dobesedno ponujajo - poskusite, kako so sočni in okusni, pojejte jih - vsebujejo semena in mogoče jih boste odvrgli ter zasejali nove rastline.



Dobro napisano Bardo, dobro.  Wink Wink Wink

Aja, pa še en preizkus za mesojedce, odvršte kost na zemljo, pa čakajte, če bo slučajno zrasla kakšna kura, prašiček, kravica...........

Koščica ali kost, kaj bo rodilo in kaj manj trpi, ko mi zaradi svoje požrešnosti ubijemo jabolko ali prašiča ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #18 - 09.02.2004 at 14:12:04
 
Quote:
Mislim, da jaz tebi popolnoma nič ne vsiljujem, to je tvoje, tvoj um je to izmislil.
Predvsem pa, vsakdo gleda na stvari drugače, tudi na nasilje in potem, se sprašujemo, zakaj toliko nasilja ???

In poglej, kakšno nasilje se izvaja tudi med enima zaradi tebe nad živalmi, da se nahraniš ???

in

potem se sprašuješ o nasilju v šolah. ???

Halo ???

Nasilje rojeva samo in samo nasilje, v bilokakršni obliki.

Kapiš ?

mustangbijeli.naspletu.com/Smiles_smiley_62_prv.gif


in potemtakem je treba pobit vse volkove?
Grin moj um si je izmislil...madona, nisem vedla, da sem odgovorna za vso klavno industrijo od pamtiveka...

moj point ostaja da je intenzivno (beri v potrošništvo) usmerjena proizvodnja hrane  zločin..pa naj si gre za rastline ali živali...trpljenja iz prehranjevalne verige ne moreš odeliminirat...lahko ga pa zmanjšaš...ti ga zmanjšuješ tako, da praviš "rastline manj trpijo"..kakorkoli že tudi toje upravičevanje in opravičevanje nasilja in posipanje s pepelom


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #19 - 09.02.2004 at 14:12:55
 
Quote:
Dobro napisano Bardo, dobro.  Wink Wink Wink

Aja, pa še en preizkus za mesojedce, odvršte kost na zemljo, pa čakajte, če bo slučajno zrasla kakšna kura, prašiček, kravica...........

Koščica ali kost, kaj bo rodilo in kaj manj trpi, ko mi zaradi svoje požrešnosti ubijemo jabolko ali prašiča ???


in tudi zveri so naravna bitja...ali pa pobijmo vse volkove
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #20 - 09.02.2004 at 14:13:31
 
Mislim, da nisi razumela tam o tvojem umu, še enkrat preberi na kaj sem ti odgovoril.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #21 - 09.02.2004 at 14:13:41
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 13:57:43:
sorry srce moje zlato ti si se tukaj postavil za razsodnika, katera bolečina je bolj ali manj upravičena...moj pogled je pač tak 1 življenje je eno življenje, ne glede na to čigavo je in samo moje trpljenje lahko občutim samo jaz...ne tvojega, ne pasjega, ne pšeničjega pa ne morem...vsak zase zatorej najbolj trpi.

kapiš?

In zato so mi vegetarjanci, ki drugim vsiljujejo svoj prav precej mem.

Vkolikor premoreš vsaj malo empatije, ti ni težko soditi o tem koga bolj boli in koga ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #22 - 09.02.2004 at 14:14:32
 
In še enkrat, razčisti pri sebi, kaj je človek in kaj je zver.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #23 - 09.02.2004 at 14:15:54
 
Quote:
In še enkrat, razčisti pri sebi, kaj je človek in kaj je zver.



in zato pobijmo vse volkove!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #24 - 09.02.2004 at 14:16:30
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 14:15:54:
in zato pobijmo vse volkove!



To govoriš ti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #25 - 09.02.2004 at 14:22:12
 
Quote:
To govoriš ti.


Grin  Grin  Grin

šah mat
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #26 - 09.02.2004 at 14:29:00
 
natural wrote on 09.02.2004 at 14:13:41:
Vkolikor premoreš vsaj malo empatije, ti ni težko soditi o tem koga bolj boli in koga ne.

tako je. in tudi reakcija je kasneje taksna ali drugacna. sam seveda so takrat vsi drugi krivi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
;DRe: Šokantno!!
Reply #27 - 09.02.2004 at 14:48:25
 
Quote:
tako je. in tudi reakcija je kasneje taksna ali drugacna. sam seveda so takrat vsi drugi krivi.


Grin  Grin  Grin

ali se pa vi tako težko soočite s svojim nasiljem nad rastlinami

a veste, da morajo najprej pšenico porezat, pretepst in nato še zmlet, da lahko kruh spečejo

Grin  Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #28 - 09.02.2004 at 15:05:41
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 14:22:12:
Grin  Grin  Grin

šah mat



To je spet tvoje.

daleč od tega tvojega šah mata, enostavno se rejši nasmejim  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re:  ;DRe: Šokantno!!
Reply #29 - 09.02.2004 at 15:06:27
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 14:48:25:
Grin  Grin  Grin

ali se pa vi tako težko soočite s svojim nasiljem nad rastlinami

a veste, da morajo najprej pšenico porezat, pretepst in nato še zmlet, da lahko kruh spečejo

Grin  Grin  Grin  Grin




Tale je pa dobra  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Samo, jaz kruha ne jem  Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 7