Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 20743 times)
Simblank
Guest




Šokantno!!
08.02.2004 at 10:21:12
 
Poglejte si tole, na kaj sem danes slučajno naletela:

http://www.veggieinfo.net/si-lang/dejstva/veterinarka.php
http://www.prijatelji-zivotinja.hr/kolinje/kolinje.wmv

Brr, me je kar minilo, da bi še jedla meso!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #1 - 09.02.2004 at 11:09:27
 
no ja no...zgodba je šokantna, toda jaz ne vidim problema toliko v pobijanju...to ljudje že tisočletja počnemo, kot v načinu ravnanja s klavnimi živalmi.

Še v času moje babice (no ponekod še danes) so bile koline obred. Z živalmi so ravnali lepo, celo radi so jih imeli, toda bile so namenjene predvsem hrani...in za njih je veljalo...lepo življenje in smrt z namenom...

Danes v Z Evropi zmečemo po nepotrebnem full ene hrane stran...in zato cel kup živali trpi po nepotrebnem...smrt je danes postala industrija..in to je tisto scary, ne pa smrt sama, le ta je zgolj dejstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #2 - 09.02.2004 at 11:40:11
 
Se strinjam.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Šokantno!!
Reply #3 - 09.02.2004 at 13:07:36
 
Kako pa potem komentirate dejanje pred kratkim obsojenega nemškega kanibala, nekega inženirja računalništva, ki je pojedel kolega, ki se je sam javil preko interneta, da bi želel biti pojeden?
Vse sta skupaj z video kamero tudi posnela.


Ali je dejanje kaj bolj obsojanja vredno, kot klanje živali, ki nikoli ne gredo prostovoljno pod nož?


Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #4 - 09.02.2004 at 13:19:48
 
Mislim, da s tako miselnostjo še DOLGO ne bo miru na Zemlji.

Cry Cry Cry Cry
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #5 - 09.02.2004 at 13:21:56
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 11:09:27:
no ja no...zgodba je šokantna, toda jaz ne vidim problema toliko v pobijanju...to ljudje že tisočletja počnemo, kot v načinu ravnanja s klavnimi živalmi.

Še v času moje babice (no ponekod še danes) so bile koline obred. Z živalmi so ravnali lepo, celo radi so jih imeli, toda bile so namenjene predvsem hrani...in za njih je veljalo...lepo življenje in smrt z namenom...

Danes v Z Evropi zmečemo po nepotrebnem full ene hrane stran...in zato cel kup živali trpi po nepotrebnem...smrt je danes postala industrija..in to je tisto scary, ne pa smrt sama, le ta je zgolj dejstvo.

Draga sinjeoka!Vidim, da ti še marsikaj ne vidiš in upam, da boš kdaj spregledala.Svet si ustvarjamo sami in ljudje večinoma vsi težimo k podobnim ciljem, med katere tudi spada tudi nenasilje.Nihče nima rad, če doživlja fizično trpljenje.In vem, da tega ni imel rad tudi zrezek, ki si ga nazadnje pojedla.Seveda mi boš iz rokava naštela kopico razlogov zakaj je mesojedstvo upravičeno, vendar verjemi nobeden ne bo zame nov in vse sem nekoč sam stresal vegeterjancem.Očitno nekateri ljudje enostavno ne premorejo kančka empatije in s tem povezanega sočutja ne do ljudi in ne do živali.S tem jasno ne premorejo čutiti samega sebe, kar je pravzaprav največje breme za človeka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #6 - 09.02.2004 at 13:26:49
 
natural wrote on 09.02.2004 at 13:21:56:
Draga sinjeoka!Vidim, da ti še marsikaj ne vidiš in upam, da boš kdaj spregledala.Svet si ustvarjamo sami in ljudje večinoma vsi težimo k podobnim ciljem, med katere tudi spada tudi nenasilje.Nihče nima rad, če doživlja fizično trpljenje.In vem, da tega ni imel rad tudi zrezek, ki si ga nazadnje pojedla.Seveda mi boš iz rokava naštela kopico razlogov zakaj je mesojedstvo upravičeno, vendar verjemi nobeden ne bo zame nov in vse sem nekoč sam stresal vegeterjancem.Očitno nekateri ljudje enostavno ne premorejo kančka empatije in s tem povezanega sočutja ne do ljudi in ne do živali.S tem jasno ne premorejo čutiti samega sebe, kar je pravzaprav največje breme za človeka.


tako malo za informacijo...tudi rastline so čuteča bitja...lahko mojo mamo vprašaš, da rožice lepše rastejo, če se pogovarja z njimi!

Torej zakaj živali ne bi smeli jesti rastline pa lahko?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #7 - 09.02.2004 at 13:30:34
 
In to je ta Sinjeoka, ki se sprašuje o http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...


Zdej zastopiš ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #8 - 09.02.2004 at 13:36:27
 
Quote:
In to je ta Sinjeoka, ki se sprašuje o http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...


Zdej zastopiš ???


razen stojčija ne poznam nikogar, ki bi bil sposoben preživet brez hrane..ti baje tudi ješ in če ješ po tvoji filozofiji povzročaš bolečino...rastlinam ali živalim...efekt je isti
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #9 - 09.02.2004 at 13:44:00
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 13:26:49:
tako malo za informacijo...tudi rastline so čuteča bitja...lahko mojo mamo vprašaš, da rožice lepše rastejo, če se pogovarja z njimi!

Torej zakaj živali ne bi smeli jesti rastline pa lahko?

No pa smo tam.Pri naštevanju razlogov zakaj je mesojedstvo upravičeno... brez veze...Seveda ima sinjeoka tigrove kandže,rastline pa bežijo pred nami,ker se tako strahotno bojijo bolečine...Dojela informacijo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #10 - 09.02.2004 at 13:46:52
 
Quote:
Mislim, da s tako miselnostjo še DOLGO ne bo miru na Zemlji.

Cry Cry Cry Cry

O ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #11 - 09.02.2004 at 13:47:26
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 13:36:27:
razen stojčija ne poznam nikogar, ki bi bil sposoben preživet brez hrane..ti baje tudi ješ in če ješ po tvoji filozofiji povzročaš bolečino...rastlinam ali živalim...efekt je isti




Veš Sinjeoka, najprej moraš razčistiti v sebi nekaj.
Res je, da se vedno izvaja nasilje nad nekom zaradi prehrane, samo poglej morijo živali zaradi človeka, da se prehranjuje in poglej koliko rastlinja je potrebno za kilogram mesa in koliko, da se človek naje.
In kako trpijo živali v klavnicah ali kako trpi rastlinje, ko ga žanjejo zame.

In dokler se bo takšen nehuman odnos do živali nadeljeval, ne vem, res ne vem kam bo vse to šlo.

Mislim, da nobeden od nas nebi želel viseti obešen na klin za vrat in še živ iz njega bi pa še rezali kožo in ga fino, elegantno vozili po visečem tekočem traku.

Treba je razčistit pojme kaj je rastlinje in kaj so živali in kaj je človek.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #12 - 09.02.2004 at 13:50:35
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 13:36:27:
razen stojčija ne poznam nikogar, ki bi bil sposoben preživet brez hrane..ti baje tudi ješ in če ješ po tvoji filozofiji povzročaš bolečino...rastlinam ali živalim...efekt je isti

ja, bolecina je nedvomno v vsakem primeru ampak vseen razlicno mocno obcutena. nasilje, ki ga storis rastlini je manj reakcijsko skodljivo kot ce ga zivali ali pa celo cloveku.

prosim, ce si preberes se tole, za boljse razumevanje pointa : http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=107506956...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #13 - 09.02.2004 at 13:56:15
 
Ko sem nekoč nekje postavil trditev, da je vegetarianstvo, še bolj presnojedstvo, v prvi vrsti instinktiven pobeg pred jodom v jedilni soli, so me skoraj virtualno pribili na križ.
Praksa pa mi vsak dan potrjuje pravilnost moje trditve, posebej pri vegetarijancih, kajti presnojedcev je še zelo malo. Vsekakor pa je njihova teorija in praksa uživanja surove hrane pravilnejša od kuhanega vegetarianstva, kajti v surovi hrani vsaj biokoda ni spremenjena.
Osnovna napaka vegetariancev je v tem, da jedilne soli, ki so jo prej z mesom uživali, vsaj kar se natrija tiče, v zadostni količini, ne nadomestijo takoj vsaj z dobro soljo. Tako se sčasoma toliko podsolijo, da obupajo in se vrnejo na star način prehranjevanja, ali pa zbolijo.
V tem primeru pa je biodieta z zdravo soljo najboljši način, da ostanejo vegetarijanci in čimprej obnovijo iztrošeno zalogo mineralov, ki je tudi edino jamstvo za resorbcijo vitaminov, tudi železa in drugih elementov, iz hrane, kajti le pravilni pH-ji to omogočajo.
V nadaljevanju pa seveda, da po končani biodieti uživajo vsaj dobro najboljšo naravno sol, ki se dobi na tržišču.
Na količini in ceni soli pa se ne da prihraniti nič, pa četudi bi stala en gram en gram zlata, tako kot nekoč v zgodovini.
Sol je vrednejša od zlata, pravi kruto resnična, lepa, češka pravljica.
Tako, da cena morale je res mala.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Šokantno!!
Reply #14 - 09.02.2004 at 13:57:04
 
Ljudje smo zveri in se zato prehranjujemo tudi z ubijanjem živali. Vsak mora sam pri sebi razčistiti ali sprejema tako vlogo ali ne. Glede tega ne bi nikogar obsojal, to naj vsak razčisti sam s sabo - biti zver ali ne?

Prehranjevati pa se je mogoče tudi s sadeži, torej brez ubijanja vitalnih delov rastlin in svoje sadeže nam rastline dobesedno ponujajo - poskusite, kako so sočni in okusni, pojejte jih - vsebujejo semena in mogoče jih boste odvrgli ter zasejali nove rastline.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7