Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 20731 times)
Me&MySelf
Guest




Re: Šokantno!!
Reply #60 - 12.02.2004 at 15:30:14
 
Pozdravljeni!

Mene predvsem zanima, kaj ljudje sploh jeste, če ne jeste mesa (ker ubogo žival pač boli), ne jeste rastlin ker pač tudi njih boli, vendar nimajo ust da bi to povedale (lep primer je smreka, ko jo raniš si sama zaceli rano).Potemtakem vam ostane samo voda in kamenje. Nobenih sokov, ker sladkor dobimo iz rastline in to na zelo grd način.
Pomislite na krompir, najprej ga odrežeš, potem mu olupiš kožo, potem ga daš brez kože kuhat, mislim če pa to ni krutost.
Pa tudi če jeste solatke ali pa paradajzke vedite da je to danes vse gensko spremenjeno in da je tudi zaradi solatk in paradajzkov dalo veliko podgan in drugih živali svoja življenja.
Mene do sedaj še nikoli ni pekla vest ko sem jedel meso in upam da me tudi nikoli ne bo.
Nisem kmet vendar sem pa pri prijatelju nekajkrat sodeloval pri kolinah in to tako, da sem držal prašiča ali sem pa potem rezal meso v zrezke.
Edino kar mi je grozno pri tem je vonj po čisto sveži krvi, to mi gre pa res na bruhanje.Če te peče vest po tem kar delaš, potem tega pač ne delaj in mene vest ne peče če jem meso.

Tako da jaz tukaj Sinjeoko totalno podpiram...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #61 - 12.02.2004 at 17:34:28
 
Gru Gru wrote on 12.02.2004 at 14:52:05:
Bolani so meni predvsem neutemeljeni odgovori, ki bazirajo na neosebnih izkušnjah.

Bolano je tudi govort drugemu bolano, brez utemeljitve.

Kr_eden beseda je tvoja  Wink

Kiss


http://www.mojuspeh.com/koraki18.shtml

----------------------
Počasi se bom začel zavzemat, da take poste brez utemeljitve, kjer imam še moč izbrišem, brez predsodka, dokler me admini ne pohrustajo....

Grin Grin Grin




Edi, me pa res zanima, zakaj si se ti oglasil ???
Misliš, da je bilo tisto namenjeno tebi ali je pač moje reagiranje na vse skupaj ???
Premisli Smiley

Lahko pa pa se zavzameš, da se vse briše, lahko tudi greš po poti Andresovi in ustanoviš novo črno listo, lahko.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Šokantno!!
Reply #62 - 12.02.2004 at 19:12:17
 
Kr_eden, po logiki, ki sem jo navajen, sem razumel, da je replay namenjen meni.

Si se pa le oglasu.... Wink

No, vseeno, bi blo fajn, da si konkreten pri izjavah, ker tak način res povzroča zmedo.

ajd mej se fajn.

Edi

P.S. Po poti drugih sem hodu kar dolga leta, zdej delam na tem, da čim več poti ubiram sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Metka_
Guest




Re: Šokantno!!
Reply #63 - 13.02.2004 at 13:26:14
 
Edi, ravno tako nekako sem mislila... Da je pač odvisno od situacije. Sredi puščave mi najbrž nebi bujno uspevala solata, tukaj pa mi!
In mi zdaj, tu, ni treba jesti še mesa.

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #64 - 17.02.2004 at 08:15:24
 
Zame so šokantne razmere, v katerih se pobija živali.
Ravno včeraj je bil v Večeru en krasen članek na to temo- naj ga malce povzamem:

Človek bi moral priznavati enakopravnost ne le pripadnikom lastne vrste, temveč tudi pripadnikom druge življenjske vrste. Trpljenje živali naj se obravnava enako uvidevno kakor trpljenje, ki ga občuti človek. Bolečina in trpljenje sta slaba sama po sebi in ju je treba preprečiti ali vsaj zmanjšati, ne glede na to, pri pripadnikih katere rase, spola ali živalske vrste se pojavljata.
Ni vprašanje, ali živali mislijo, niti, ali govorijo, temveč ali trpijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #65 - 17.02.2004 at 11:20:50
 
Odvisno, kje so bile živali zrejene. Moti me transport po tovornjakih, ko so strpane vse na en prostor, pa v poletnih mesecih prepeljane na stotine km, pa tale hiperprodukcija, kurje farme, kjer piščanci ne vidijo svetlega...... Mučenje živali pa ni, tudi "koline" so zame nekaj samoumevnega, ker je žival hipoma mrtva, ko dobi strel v glavo, se nič ne muči. Moj stric je kmet, pa je žal kmetijstvo še zaenkrat tako strukturirano, da od tega živi. Zato se mi zdi včasih nesmisleni protesti nekaterih vegetarijancev, ki za moje pojme tudi mal pretiravajo, ko recimo psa nahranijo s konzervami.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #66 - 17.02.2004 at 12:48:53
 
Exo, pol pa mora tisti pes imeti kar dobre zobe, da lahko konzervo zgricka in poje, kakšno kaj ima šele prebavo  ??? ??? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Šokantno!!
Reply #67 - 17.02.2004 at 21:47:38
 
Če se že govori o enakopravnosti vseh živih bitij, potem Lilith prepričaj leve naj pasejo travo, svojemu psu daj solato za papat in ga prepričaj naj ne je briketov ker so notri zmleti bogsigavedi kakšni posušeni odpadki iz klavnic. Kaj pa recimo gepard kako kruto obdela antilopo, ko jo ujame. Človek ima svobodno voljo in lahko je kar hoče, lahko je vsejedec lahko pa samo zelenjavar. Meni se koline ne zdijo mučenje živali, seveda je odvisno kako se opravijo, če se nekomu gravža meso nevem zakaj drugega prepričuje da je napačno hrano.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #68 - 18.02.2004 at 05:11:40
 
Ti Meeee&Myself ti reši sebe.

Pa prvo pošlihti na dilah pol se pa slini in repenč naokol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #69 - 18.02.2004 at 07:45:19
 
Quote:
Če se že govori o enakopravnosti vseh živih bitij, potem Lilith prepričaj leve naj pasejo travo, svojemu psu daj solato za papat in ga prepričaj naj ne je briketov ker so notri zmleti bogsigavedi kakšni posušeni odpadki iz klavnic. Kaj pa recimo gepard kako kruto obdela antilopo, ko jo ujame. Človek ima svobodno voljo in lahko je kar hoče, lahko je vsejedec lahko pa samo zelenjavar. Meni se koline ne zdijo mučenje živali, seveda je odvisno kako se opravijo, če se nekomu gravža meso nevem zakaj drugega prepričuje da je napačno hrano.


Nisi razumel moje poante.
Ne govorim o tem, kaj naj bi katerakoli živalska vrsta vključno s človekom uporabljala za prehranjevanje.
Govorim o tem, da naj bo preprečevanje trpljenja univerzalna vrednota našega sobivanja na zemlji.
Gotovo gepard lovi antilope in gotovo bodo ljudje še dolgo jedli meso. Ampak način, kako pokončati prehrani namenjeno žival, pa je lahko bolj ali manj boleč.
In če že zganjamo toliko cirkusa okrog trpljenja žensk, pa otrok, potem sem za to, da se začne tudi razmišljati o in boriti proti trpljenju živali!!
Hmm... mi je šele zdaj kapnilo... tudi o trpljenju moških bi lahko pričeli razmišljati. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #70 - 18.02.2004 at 07:49:13
 
Lilith wrote on 18.02.2004 at 07:45:19:
Nisi razumel moje poante.
Ne govorim o tem, kaj naj bi katerakoli živalska vrsta vključno s človekom uporabljala za prehranjevanje.
Govorim o tem, da naj bo preprečevanje trpljenja univerzalna vrednota našega sobivanja na zemlji.
Gotovo gepard lovi antilope in gotovo bodo ljudje še dolgo jedli meso. Ampak način, kako pokončati prehrani namenjeno žival, pa je lahko bolj ali manj boleč.
In če že zganjamo toliko cirkusa okrog trpljenja žensk, pa otrok, potem sem za to, da se začne tudi razmišljati o in boriti proti trpljenju živali!!
Hmm... mi je šele zdaj kapnilo... tudi o trpljenju moških bi lahko pričeli razmišljati. Grin


se podpišem tudi jaz pod post od Lilith...trpljenje živali je treba zmanjšat
...o trpljenju moških pa bi bilo tudi fajn kdaj kakšno reč, se mi zdi to ena taka tema o kateri še ne znamo govorit
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #71 - 18.02.2004 at 07:52:19
 
Smiley

sem šele zdaj zgruntala Lilith, kaj imaš v avtarju...samoroga...simbol nedolžnosti in neukročenosti... Smiley a poznaš celotno simboliko samoroga?

Meni je samorog kot simbol full blizu, je nekaj tako neskončno nežnega in občutljivega...

full lep avtar imaš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #72 - 18.02.2004 at 09:12:48
 
Hvala. 8)

Največ, kar sem do sedaj zvedela o samorogu, sem izvedela skozi Harryja Potterja. Pa saj si že sama lepo povzela to simboliko.
Se mi v življenju tudi velikokrat zgodi, da me nekaj privlači, česar pravzaprav ne poznam, pa kasneje, ko se mi vsebina razkrije, ugotovim, da je pa to točno meni na kožo pisano. Najbrž moje nezavedno komunicira s kolektivnim nezavednim.  Smiley
A ni to šokantno? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Šokantno!!
Reply #73 - 18.02.2004 at 15:15:12
 
Kr_eten dej ti men povej pred kom naj rešim sebe, (mogoče pred tabo) se žal ne počutim ogroženega mogoče se ti ker si tako reagiral...

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #74 - 18.02.2004 at 16:55:41
 
Quote:
Kr_eten dej ti men povej pred kom naj rešim sebe, (mogoče pred tabo) se žal ne počutim ogroženega mogoče se ti ker si tako reagiral...

Kiss


Vidim, da se tudi po tebi ni pametno zgledovati.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7