Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 20732 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #30 - 09.02.2004 at 15:14:23
 
Torej Kr_eden ker se ne razumeva najbolje...

zveri za moje pojmovanje niso slabe, ker ubijejo točno toliko kot rabijo... če bi bil človek "samo" zver ne bi povzročal trpljenja po nepotrebnem, tako pa je postal podivjan potrošnik brez vesti
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #31 - 09.02.2004 at 15:55:20
 
sinjeoka wrote on 09.02.2004 at 15:14:23:
Torej Kr_eden ker se ne razumeva najbolje...

zveri za moje pojmovanje niso slabe, ker ubijejo točno toliko kot rabijo... če bi bil človek "samo" zver ne bi povzročal trpljenja po nepotrebnem, tako pa je postal podivjan potrošnik brez vesti




Zveri ubijejo iz potrebe za preživetje.

Človek pa ubija iz užitka.  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Šokantno!!
Reply #32 - 09.02.2004 at 15:57:46
 
Quote:
Zveri ubijejo iz potrebe za preživetje.

Človek pa ubija iz užitka.  Grin Grin

Ne bo držalo. Pojdi kdaj pogledat v klavnico, kako zdolgočaseni so mesarji. Nobenega užitka in komaj čakajo, da bo konec šihta.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #33 - 09.02.2004 at 16:14:58
 
Bardo_Thodol wrote on 09.02.2004 at 15:57:46:
Ne bo držalo. Pojdi kdaj pogledat v klavnico, kako zdolgočaseni so mesarji. Nobenega užitka in komaj čakajo, da bo konec šihta.



Jap, tako kot rečeš.  Cheesy Cheesy Cheesy

Rože pozdravi, pa mamo zalij !
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Šokantno!!
Reply #34 - 09.02.2004 at 16:29:32
 
Smiley
sicer se mi ne da ponavljat, niti iskat tisto, kar sem že stokrat napisal, ampak naj vam bo, ker ste moji dragi ljubice in ljubčki:

Živali v nasprotju z rastlinami,
ko v nemogočih razmerah
po cele dneve čakajo pred klavnicami
na tekočetrakni zakol
in pri tem poslušajo cviljenje, mukanje in kruljene sotrpinov,
pri tem pa še vohajo kri,
njihovi hormoni izpuščajo ure in ure v svoje tkivo
mnoge strupe, ki jih vi pojeste v svoji goveji župci,
ali pa dunajskem zrezku.

Ti strupi delujejo na vašo psiho tako,
da vam najprej lahko povzročijo evforijo,
potem pa otožnost, ali depresijo brez kakega razloga, seveda pa so še tu mnoge druge stvari
o kateih tu ne bi govorili.
Predvsem sadna drevesa,
pa so nam celo hvaležna,
ko jim razbremenimo,
njihova sadežev polna in težka telesa.  Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #35 - 09.02.2004 at 17:20:12
 
stoychi wrote on 09.02.2004 at 16:29:32:
Smiley
sicer se mi ne da ponavljat, niti iskat tisto, kar sem že stokrat napisal, ampak naj vam bo, ker ste moji dragi ljubice in ljubčki:

Živali v nasprotju z rastlinami,
ko v nemogočih razmerah
po cele dneve čakajo pred klavnicami
na tekočetrakni zakol
in pri tem poslušajo cviljenje, mukanje in kruljene sotrpinov,
pri tem pa še vohajo kri,
njihovi hormoni izpuščajo ure in ure v svoje tkivo
mnoge strupe, ki jih vi pojeste v svoji goveji župci,
ali pa dunajskem zrezku.

Ti strupi delujejo na vašo psiho tako,
da vam najprej lahko povzročijo evforijo,
potem pa otožnost, ali depresijo brez kakega razloga, seveda pa so še tu mnoge druge stvari
o kateih tu ne bi govorili.
Predvsem sadna drevesa,
pa so nam celo hvaležna,
ko jim razbremenimo,
njihova sadežev polna in težka telesa.  Kiss Kiss Kiss




...  ...  ...  ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #36 - 09.02.2004 at 17:26:54
 
stoychi wrote on 09.02.2004 at 16:29:32:
Smiley
sicer se mi ne da ponavljat, niti iskat tisto, kar sem že stokrat napisal, ampak naj vam bo, ker ste moji dragi ljubice in ljubčki:

Živali v nasprotju z rastlinami,
ko v nemogočih razmerah
po cele dneve čakajo pred klavnicami
na tekočetrakni zakol
in pri tem poslušajo cviljenje, mukanje in kruljene sotrpinov,
pri tem pa še vohajo kri,
njihovi hormoni izpuščajo ure in ure v svoje tkivo
mnoge strupe, ki jih vi pojeste v svoji goveji župci,
ali pa dunajskem zrezku.

Ti strupi delujejo na vašo psiho tako,
da vam najprej lahko povzročijo evforijo,
potem pa otožnost, ali depresijo brez kakega razloga, seveda pa so še tu mnoge druge stvari
o kateih tu ne bi govorili.
Predvsem sadna drevesa,
pa so nam celo hvaležna,
ko jim razbremenimo,
njihova sadežev polna in težka telesa.  Kiss Kiss Kiss


hm...torej kaj zdaj...če se ne motim si napisal še 1x isto kot jaz...da to kar se danes dogaja ni humano...to pa še ne pomeni, da je prehranjevanje z mesom na dokaj prijazen način ubitih živali grozljivo dejanje...

sem nekoč brala, da imajo na Japonskem redijo srečne krave...jih kopajo, češejo, poslušajo glasbo in na koncu iz njih baje rata božanski mehak zrezek...

...mogoče bi pa to lahko bila tržna niša...meso srečnih krav iz Slovenije

Grin  Grin   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: Šokantno!!
Reply #37 - 09.02.2004 at 18:13:29
 
Smiley
ja najprej bomo ukinili industrijsko klanje živali,
sčasoma bo pa (in je že) mesno prehranjevanje
postalo tako drago, da se sploh ne bo več splačalo rediti živali za zakol, Tongue
hkrati pa se bodo pojavile še dodatne bolezni v zvezi z mesnim prehranjevanjem, kar bo samo še dodatno pospešilo ta proces:
nore krave, ptičja kuga, sars so že dobri znaki in dobra napoved za naprej

draga sinjeokica, ta tvoj dokaj prijazen način ubijanja živali me pa res zanima, daj razloži malo, kako si ti to mislila?
Kiss Kiss Kiss  
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #38 - 09.02.2004 at 18:40:08
 
stoychi wrote on 09.02.2004 at 18:13:29:
Smiley
ja najprej bomo ukinili industrijsko klanje živali,
sčasoma bo pa (in je že) mesno prehranjevanje
postalo tako drago, da se sploh ne bo več splačalo rediti živali za zakol, Tongue
hkrati pa se bodo pojavile še dodatne bolezni v zvezi z mesnim prehranjevanjem, kar bo samo še dodatno pospešilo ta proces:
nore krave, ptičja kuga, sars so že dobri znaki in dobra napoved za naprej

draga sinjeokica, ta tvoj dokaj prijazen način ubijanja živali me pa res zanima, daj razloži malo, kako si ti to mislila?
Kiss Kiss Kiss  



no, no
recimo, da bi lahko za začetek skenslal celodnevno čakanje pred vrati klavnice

in res škoda da tisti članek ni pisal nič o humanem narewzkanju srečnih krav  Tongue...mogoče imajo oni idejo

sicer pa mislim, da industrijsko klanje živine ne prispeva baš veliko h končni ceni mesa...v bistvu je to še bolje...bo treba manj davkoplačevalskega denarja zmetat v kmetijske subvencije  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #39 - 09.02.2004 at 19:37:25
 
...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Šokantno!!
Reply #40 - 09.02.2004 at 20:22:53
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Šokantno!!
Reply #41 - 09.02.2004 at 22:43:40
 
Sej problem sploh ni tolk v smrti, smrt ne boli, preplašenim in nemočnim živalim po dolgih agonijah in nepotrebnem trpljenju le vzamejo življenje in potem jim je boljše.
Problem je način, kako se to počne, s kako lahkoto se vzame živemu bitju dostojanstvo in vsako pravico do živeti to, kar je. Te živali niso več živali, so samo zrezki, ki živijo zato, da zrastejo. Včasih so bile to živali, ki so živele z ljudmi v sožitju in čeprav so večinoma služile za hrano, so imele neko dušo.
Če lahko neko živo bitje tako globoko raztelesiš v njenem bitju, če lahko to narediš na enem področju, lahko narediš to povsod. Lahko imaš klanje v Bosni, odpuščanje delavcev zarad selitve proizvodnje v cenejše kraje, plačuješ Ikeo za delo otrok, preneseš ameriške zapore v Guatanamu... nobena stvar ni več sveta. Kako naj pa bo?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Fish
Guest




Re: Šokantno!!
Reply #42 - 09.02.2004 at 22:49:29
 
..ena z dušo.  Smiley

Kulj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Šokantno!!
Reply #43 - 10.02.2004 at 12:31:26
 
Devi wrote on 09.02.2004 at 22:43:40:
Sej problem sploh ni tolk v smrti, smrt ne boli, preplašenim in nemočnim živalim po dolgih agonijah in nepotrebnem trpljenju le vzamejo življenje in potem jim je boljše.
Problem je način, kako se to počne, s kako lahkoto se vzame živemu bitju dostojanstvo in vsako pravico do živeti to, kar je. Te živali niso več živali, so samo zrezki, ki živijo zato, da zrastejo. Včasih so bile to živali, ki so živele z ljudmi v sožitju in čeprav so večinoma služile za hrano, so imele neko dušo.
Če lahko neko živo bitje tako globoko raztelesiš v njenem bitju, če lahko to narediš na enem področju, lahko narediš to povsod. Lahko imaš klanje v Bosni, odpuščanje delavcev zarad selitve proizvodnje v cenejše kraje, plačuješ Ikeo za delo otrok, preneseš ameriške zapore v Guatanamu... nobena stvar ni več sveta. Kako naj pa bo?


Zelo lepo napisano.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Šokantno!!
Reply #44 - 10.02.2004 at 13:16:45
 
Jaz sem samo en bk in ne vem ...to vem...ampak razpredat o tem, kako žival občuti, rastlina pa skoraj da ne, kamen pa sploh ne, je mal bosa. In ne jest mesa, ker ga boli, rastline pa ja, ker jih ne al pa jih malo (ker, jebenti, rastline so tudi žive, pol jih najbrže pa vseeno mal boli, ampak nimajo glasu, pa obraza, pa tko, pol nas vest ne bo pekla, sadje je pa tko mrtvo), kamenje pa je primerno za jelo fest, ker če že koga boli, pol so to samo naši zobje, pa želodec, pa rinček tud najbrž. Ocenjevat živost in njen ne, občutenja, namen in še kar kaj s stališča našega dojemanja je lahko dober približek dejanskosti, lahko pa je čisto mimo. In se mi spet pokaže slika prepira dveh slepih in gluhih o jagodi in violini. Saj je lepo, če je človek prepričan, a za kanček dvoma mora biti širši.
Pred časom sem bral eno knjigo o neki belki, ki je doživela uvid v dojemanje življenja, ki ga živijo aborigini /ne tisti iz mest/, med romanjem z njimi skozi avstralsko puščavo. Tudi če je to le leposlovno delo, je zanimiva ...kaj...ideja?, možnost?, razsežnost? dojemanje?...življenja. In opis hrane, njenega namena in pomena tudi. In živali so uporabljene za prehrano, brez sle po ubijanju ali mučenju. In..vredno je prebrati knjigo, naslova pa ne vem /ali je lahko Varuhi časa?/.
Prezirat vsejedce kot zadnje govno in krivit uživanje mesa za vse naše in vaše tegobe je najbrž mal pretirano. Tud tle velja tisto o strpnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7