Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10
(Read 42838 times)
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: tobačna ljubljana
Reply #90 - 03.02.2004 at 10:38:34
 
Revežev in bogatašev je več sort.
Poznam nekaj takih, ki imajo veliko materialnega premoženja, kot ljudje so pa podn od podna, stalno nejevoljni in vsi se jih  izogibajo, pa tudi nekaj takih, ki "štukajo" z meseca v mesec, a so vseeno zadovoljni in imajo veliko prijateljev.

Katere bogataše je že omenjal Jezus, ko je v priliki dejal, da bi lažje velblod zlezel skozi šivankino uho, kot bogataš v nebesa?


Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #91 - 03.02.2004 at 11:35:32
 
Bardo, se ti ne zdi, da so vsa religiozna načela v bistvu tudi ekonomska, ne laži, ne kradi .....
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #92 - 03.02.2004 at 11:55:22
 
stane wrote on 03.02.2004 at 11:35:32:
Bardo, se ti ne zdi, da so vsa religiozna načela v bistvu tudi ekonomska, ne laži, ne kradi .....

ne lazi = govori resnico
ne kradi = bodi posten pri sluzenju/delu
.
.
.

za vsak ne/prepoved/predlog obstaja tudi pozitiven ja/zapoved/predlog. dobr je ce se v praksi ukvarjamo bolj s tistim kaj "ja" in avtomatsko se bomo lahko "ne"-ju naravno odpovedal. ko okusis boljse, se naravno/spontano/neprisiljeno odreces slabsemu.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #93 - 03.02.2004 at 12:20:02
 
Quote:
ne lazi = govori resnico
ne kradi = bodi posten pri sluzenju/delu


No, vidiš, da so le različni izrazi za iste stvari, biti in imeti sta univerzalna , nerazdvojna glagola.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #94 - 03.02.2004 at 12:25:55
 
stane wrote on 03.02.2004 at 12:20:02:
No, vidiš, da so le različni izrazi za iste stvari, biti in imeti sta univerzalna , nerazdvojna glagola.

se strinjam.

in na podlagi tega, ker se imas ti za slovenca bi rad "imel" svojo drzavo, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #95 - 03.02.2004 at 12:41:21
 
Tudi delnica države je univerzalna, vse religije se najdejo v njej, tudi tvoja.
Poleg slovenske boš imel tudi evropsko delnico in morda nekoč svetovno, le preveč neučakan ne smeš biti Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #96 - 03.02.2004 at 12:46:44
 
stane wrote on 03.02.2004 at 12:41:21:
Tudi delnica države je univerzalna, vse religije se najdejo v njej, tudi tvoja.
Poleg slovenske boš imel tudi evropsko delnico in morda nekoč svetovno, le preveč neučakan ne smeš biti Wink

jaz mam vse te delnice ze zdej.

sam kot ze prej, povdarjam, da moja nesreca ni zarad tega ker delnice (formalno) mam ali jih nimam, ampak bolj v tem k jih narobe uporabljam. in ce uporabljam ze moje telo in moj um in sebe napacno, kako ne bi se vseh teh ostalih delnic. ampak to itak ni izgovor zakaj jih naj ne bi imel, ce so mi pa dane. kriv sem jaz, ne delnica.

hvala ti stane.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #97 - 03.02.2004 at 12:53:50
 
Uporabljati delnico napačno, pomeni napačno glasovati in to nima nobene povezave s tvojim siceršnjim napačnim življenjem.
Zakaj pa misliš, da napačno živiš?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #98 - 03.02.2004 at 12:56:18
 
stane wrote on 03.02.2004 at 12:53:50:
Zakaj pa misliš, da napačno živiš?

ker nisem zadovoljen tok k bi rad bil. ne enga (da nisem zadovoljen) ne druzga (da si zelim biti bolj) ne morm zanikat/odmislt. kaj zdej narest?

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #99 - 03.02.2004 at 13:01:29
 
Najbolje nič. V drugačni vlogi si lahko nesrečen še bolj.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: tobačna ljubljana
Reply #100 - 03.02.2004 at 13:04:11
 
stane wrote on 03.02.2004 at 11:35:32:
Bardo, se ti ne zdi, da so vsa religiozna načela v bistvu tudi ekonomska, ne laži, ne kradi .....

Pa ne samo ekonomska, tudi druga načela so se v primitivnih družbah pogosto odevala v priročna religiozna oblačila, pač v skladu s takratnim splošnim razumevanjem in interesi določene družbe.
Načela kot so; ne laži, ne kradi, so predvsem družabna (socialna) načela, saj apelirajo na medsebojno spoštovanje. Ekonomsko mnogo bolj "rentabilno" bi bilo načelo kradi in laži, vendar pazi, da te pri tem ne dobijo.

Ker pa izhajajo iz prakse, so mnoga religiozna načela še danes zelo uporabna in praktična in jih ne gre vedno kar tako zavračati, čeprav so povedana v pravljičnem jeziku.

Tudi zgoraj omenjena prilika o velblodu in bogatašu je  posrečena in vsebuje veliko resnice. S kopičenjem materialnega bogastva, ki ga dejansko ne potrebujemo, se dejansko zadovoljuje le naš pohlep, ki pa kmalu postane edini življenski smoter.   Zaradi sijaja bogastva postanemo zaslepljeni, da ne vidimo več ničesar drugega, niti svojih  najbližjih ne ali lepot, ki jih je svet sicer poln in v katerih je mogoče uživati tudi, če niso v naši lasti.

Vsako stvar začnemo vrednotiti le še kot vrednost izraženo v količini $$$, in se osiromašimo za vse ostalo ter hkrati pogrezamo v pekel, ki smo si ga sami pripravili.

Tako jaz razumem sporočilo omenjene prilike.


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #101 - 03.02.2004 at 13:13:50
 
stane wrote on 03.02.2004 at 13:01:29:
Najbolje nič. V drugačni vlogi si lahko nesrečen še bolj.

po tvoje je najboljs, da me niti ni in s tem tudi nicesar nimam? a to predlagas sam men al na splosno za vse, univerzalno? v tem primeru bi te vprasu zakaj se trudis uvest DD, ker s tem avtomatsko nekaj si in nekaj imas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #102 - 03.02.2004 at 13:20:28
 
Quote:
po tvoje je najboljs, da me niti ni in s tem tudi nicesar nimam? a to predlagas sam men al na splosno za vse, univerzalno? v tem primeru bi te vprasu zakaj se trudis uvest DD, ker s tem avtomatsko nekaj si in nekaj imas?


Aryan, odgovoril sem ti le na tvoje vprašanje in če ga nisi prav razumel, ti povem drugače.
Ostani kakršen si.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: tobačna ljubljana
Reply #103 - 03.02.2004 at 13:27:16
 
stane wrote on 03.02.2004 at 13:20:28:
Ostani kakršen si.

a to predlagas samo meni, al na splosno univerzalno? v tem primeru bi te vprasal zakaj tega sam ne sledis in se nehas trudit postat "slovenec z DD v roki"?

Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: tobačna ljubljana
Reply #104 - 03.02.2004 at 13:31:56
 
Bardo_Thodol wrote on 03.02.2004 at 13:04:11:
Načela kot so; ne laži, ne kradi, so predvsem družabna (socialna) načela, saj apelirajo na medsebojno spoštovanje. Ekonomsko mnogo bolj "rentabilno" bi bilo načelo kradi in laži, vendar pazi, da te pri tem ne dobijo.


Ni res, načelo ne kradi, pomeni nedotakljivost lastnine, zakaj bi jo moral čuvati s policaji, če se da to doseči na drug, cenejši način.
Hkrati pa to načelo oznanja, da kapitalizem ni kraja, kar je čista resnica, če to velja za vse enako.
Delnica države vzpostavlja samo to enakost.
In, ko bo davek na dobiček izvzet, tudi pogoja za krajo ne bo več.


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 10