Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 12
(Read 59802 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Nova Vlada Republike Slovenije
10.01.2004 at 23:08:28
 
Zakon o Delnici Republike Slovenije je sprejet.
Pripravimo proračun in ostale spremljajoče dokumente.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #1 - 12.01.2004 at 11:34:09
 
Ne morem, ne znam in nočem jest tega delat, ker bom naredu jest to   zihr narobe.

Jest lahko samo povem, kaj bi z napr. apelom/peticijo/manifstom od ta nove vlade zase izterjal:

- da mi izplača dobiček, ki je bil ustvarjen na območju moje države in s katerim zdaj sama razpolaga

- da ta dobiček dejansko ugotovi, zavaruje in izterja, ker jo za to plačujem

- da me zarad tega izplačila  pri ničemer ne prikrajša, ker si stroške za upravljanje države in za vzdrževanje standrad njenih državljanov že zadosti visoko  zaračunava.

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #2 - 12.01.2004 at 13:34:45
 
Titud, točno taka mora biti pozicija gospoda državljana.
Mislil sem le, da par številk skup vržemo, kako že pravi gape - tehnikalije. Da nasprotnikom poberemo vsako upanje, da nas bi lahko na tako finto lovili, kako je to komplicirano in težko. V globalu je zelo enostavno, problem pri proračunu pa nastane, ker vedno hočejo ostali ministri več, kot jim finančni lahko odobri.
Ampak, morda imaš prav, zakaj bi namesto njih delali. Bomo videli, kaj bo gape menil. Meni je vseeno.
Številke pa tako veš, da že zdavnaj imam Wink Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #3 - 12.01.2004 at 20:39:47
 

madona ... mnj k tipkam več se moje ime omenja ...

*Bomo videli, kaj bo gape menil.*

o čem?


novi vladi?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #4 - 12.01.2004 at 21:06:02
 
O tehnikalijah, ali ni to tvoj izraz? Ali rabimo prikazat konkretizacijo, ali ne.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #5 - 13.01.2004 at 08:44:17
 
Po proračunu iz leta 2003

http://www.uradni-list.si/priloge/RS_-2002-118-05793-OB~P001-0000.pdf

je predvideno,  da bi se v proračun lani nateklo 85.689.350.000,00 SIT od davka na dobiček pravnih oseb ter 21.750.000.000,00 SIT od prihodkov udeležbe na dobičku dividend  javnih podjetij, javnih skladov in drugih finančnih institucij ter 1.3000.000.000,00 prihodkov od udeležbe na dobičku in dividend drugih podjetij in finančnih institucij, kar  znaša skupaj 108.739.360,00SIT oz. 7,8 % celotnih proračunskih prihodkov za leto 2003. Če bi se ta davek na dobiček skupaj z drugimi proračunskimi prihodki na dobiček lani realiziran in  bi se letos  raztalalo  med državljane RS, bi vsak državljan dobil 54.369,00 SIT.

Kaj  zdaj to pomen zame kot državljana? A se za ta  prihodek poveča moja osnova za dohodnino? Če se, pol se mi lahko zgodi, da bom padu v višji davčni razred in se mi ta prihodek čist izniči zarad višje dohodnine? Če  dobivam npr. socialno pomoč, a se mi bo ta prihodek upošteval kot prejemek in mi vplival npr. na pridobitev in  višino socialne pomoči?   A se za ta prihodek poveča letni prihodek npr. moje  družine in se bomo zato dvignili nad cenzus, ki je določen kot maksimalni prihodek na člana družine npr. za pridobitev republiške štipendije, za pridobitev pravice do  stanovanja z neprofino najemnino ? Ali bo višji prihodek na družinskega člana vplival na znižanje otroškega dodatka za moje otroke ? Ali bo zaradi tega prihodka moja družina padla  nižji  bonitetni razred, zaradi česar bo treba več prispevati za vrtec? Ali mi  bo  za ta dohodek kot študentu  zmanjšan dovoljen znesek za neobdavčeni zaslužek preko študentskega servisa?

Skratka, če se prihodek vsem državljanom z izpalčilom dividende poveča linerano,  se  bomo državljani zarad različnih štartnih izhodišč znašli v zelo neenakopravnem položaju glede na veljavne dohodninske  razrede in bonitetne lestvice za pridobitev subvencij in socialnih dajatev, zaradi katerih bomo zardi delitve devidende nekateri celo na slabšem, kot če je ne  bi dobili.  Od vlade in parlamenta je torej po moje treba zahtevat, da skupaj z zakonom o delnici sprejme  take zakone in ukrepe, da bi se to ne zgodilo, pri čemer je to temeljna preokupacija nove vlade in ne to, kako z dodatnimi davki in zmanjšanjem socialnih transferjev nafilat 7,8% proračunsko luknjo.

Tko da glasovanje za zakon o delnici je nujno povezan s celim kupom zagotovil, da se tistemu, ki bo za delnico glasoval, njegov socialni položaj ne bo poslabšal, prav tako pa ne  javni standard. Ne predstavljam se, da bi to zagotovilo lahko državljanu dala katerakoli politična opcija, kvečjemu obratno, politične opcije bi izkoristle strah folka pred kakršnokoli spremembo. Tak projekt pa zahteva po moje politizacijo vsakega državljana, politizacija pa je povezana z 'ekonomizacijo' njegove zavesti, ta pa je po marksitični (predvsem pa leninistični  teoriji) bolj dovzetna za spremebo, slabše so ekonmske razmere.   To me ful spominja na princip oblikovanja  politične 'razredne' zavesti človeku  po marxu glede  njegov lastninski položaj v produkciji, le pri čemer  je produkcijska enota država. Tko daprojekt državljanske  delnice ne more  skoz brez 'revolucioniranja' zavesti državljana, ker jest ne verjamem v možnost , da je zadevo možno izvest prek  'revolucionarne' vlade, ker folk bi se zihr počutu ogroženga v pridobljenih socialnih pravicah in doseženem javnem standardu in bi tako avandgardno vlado dost hitr odstavu.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #6 - 13.01.2004 at 16:38:11
 
No, evo ga. Z eno potezo si razgalil vso brezsmiselnost socialne države, ki najprej vzame, potem pa po nekih volilno političnih , ne ekonomskih, kriterijih daruje državljanom razne pomoči in olajšave. Poizkusi oceniti še, kak strošek povzroča državna birokracija z izračunavanjem po teh, od nje izmišljenih, kriterijih. Vsota nas bo verjetno presenetila.
Ali gredo dividende danes v dohodnino, pa ne vem, ker jih ne dobivam.
Če kdo ve, naj se javi in napiše.
Mesečna dividenda pa bi bila le okoli 20 in ne 100 EUR zato, ker je dobiček podjetij prenizek. Zakaj je prenizek, lahko povedo podjetniki.
Naj se kdo javi in napiše.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #7 - 14.01.2004 at 13:17:10
 
stane wrote on 13.01.2004 at 16:38:11:
Ali gredo dividende danes v dohodnino, pa ne vem, ker jih ne dobivam.
Če kdo ve, naj se javi in napiše.


Sem naredu eno simulacijo na svoji napovedi za dohodnino za leto 2002. Če bi v rubriko št. 51 (udeležba pri dobičku v RS) vnesu zensek 54.369,00 (mojo udeležbo pri dobičku v letu 2003), bi moral zato plačat za 12.070 SIT več dohodnine. Enako sem naredu tud za ženo, zato ta zanesek  po moje  velja ne glede na višno osebnih  prihodkov.

Naredu sem tud simulacijo za  1.200 € (284.832,00 SIT) letnega prihodka od dividend, zarad katerga bi po veljavni davčni zakonodaji za leto 2002 moral plačat za 63.233,00 SIT višjo dohodnino.

Zmerom bolj ugotavljam, da je zame kot državljana izpalčilo dividende lahko pravo močvirje, v katerem  bom veljavni davčni in socialni zakonodaji finančno čist potonu.  Tega  se iz stališča državljana, ki svoje državlanjstvo reducira na prejemnika dividende, moram zavedat, da ne bom pol jokal, da sem bil nategnjen in da  ni blo od obljubljnega dobička nč in da ne bi blo nč kaj dost tud, če bi namesto 20 € na mesec prejemal 100 € na mesec, ker kar bi mi država z eno roko nesebično dala, bi mi z drugo roko precej sebično nazaj pobrala.  

Državlajan bi se po moje moral zavedat, da redukcija njegovga državljanstva na delnico finačno v bistvu ne prinaša nč niti na krajši niti na daljši rok, mu pa prinaša 'čast in oblast',  z njo pa odgovornost zase in predsem zahtevo po odgovornosti do njega od tisitih, ki imajo  vzvode enomsko in politčne moči  v svojih rokah.

Demagogija je skratka obljubljat državljanu, da  mu bo z izpalčilom dividende samo po seb karkoli podrajenga. Na tak način si ne bi upala svoje poltične podpore med državljani nabirat nobena stranka, ker bi jo  kljub formalni zmagi folk po prvem letu vladanja odnesu na smetišče zgodovine. Delnica je lahko samo indikator, okrog katerga bi se začela  kristlizirat državna družbena  struktura, tko kot se iz tekočine kristalizira sol (če smo že pri soli kot kristalu). Te kristalizacije pa si ni mogoče predstavljat kot 'izboljšanje' današnje države ampak  kot oblikovanje nove, ki s sedanjo kavlitaivno  ni primerljiva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #8 - 14.01.2004 at 13:59:36
 
Res nič z delnico države državljanu ne bo podarjeno, v prvi fazi mu bo le vrnjeno, kar mu je vzela manjšina in gre na začetku za vzpostavitev nekih sprejemljivih razponov, ki so se v desetih letih brez opravičila zelo povečali.
Pomeni, začetno obdobje bo prineslo le uskladitve, za katerimi vsi sindikati tako tarnajo.
V obdobju do doseženega razmerja 10% dividenda na povprečno plačo, se masa plač ne sme povečevati.
Povečanje prihodkov vseh struktur prebivalstva lahko izhaja le iz rasti dividende.
Ko pa bo zaradi dobičkov in investicij začela rasti tudi produktivnost, se lahko prihodki začno povečevati tudi procentualno.
Toda, to je že makroregulacija bodoče vlade, ki jo bo kontroliral od državljana kontroliran parlament.
Tako, da seveda gre za novo kvaliteto demokracije, ne pa tudi za neko novo državo.
Vzpostavi se končno le normalno stanje ekonomije, ki je edino lahko podlaga resnični demokraciji.
Kajti dobiček je zakon narave, to je seme človekove reprodukcije, tako kot seme, ki ga kmet prihrani za novo setev, kajti, če bi cel pridelek takoj pojedel, bi drugo leto od lakote umrl.
Gre preprosto za najvišjo možno stopnjo zaščite skupnega semena, ki mora biti za vsakogar nedotakljivo.
Seveda pa mora biti sita tudi velika, velika večina državljanov, če ne ga bodo v hudi lakoti ne glede na posledice, takoj pospravili.
Zato nima pravice nihče vzpostavljati nepravih razmerij, ko bi manjšina pobirala preveč in povzročala s tem lakoto prevelikih razsežnosti.
To ni dobro niti zdravo za nikogar, kajti v pretepu umirajo tudi
siti.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #9 - 14.01.2004 at 16:24:21
 
Vrnjenga  državlajnu z delnico ne bo nč  drugega kakor pravica, da bo  neposredeno udeležen pri ekonomski učinkovistosti države. Glede na to, da je pravico (s samooupravljanjem, družbeno lastnino in social(istič)no državo) vsaj formalno že imel in da se je tej pravici državljan brez kašnega posebnega obžalovanja odreku, jest dvomim v to, da se praktično ta isti državljan želi vrnitve  soodgovornosti neposredne participacije  pri oblasti, če mu to sama po seb ne bo nč izboljšalo trenutnega socialnega položaja (al pa vsaj prineslo  uradnišekega stolčka). Državljan bo rajš imel tako vlado, ki bo njegovo revščino s kakšnim socialno/davčnim ukrepom  omilia takoj (in ga na ta način vzdrževala v znosni revščini) kot pa vlado, ki mu bo v roke dala orožje, s katerim bi jo  teral in s tem (posredno prek povečanja produktivnosti) tud sebe k odpravi revščine na daljši rok. Odprava tovrstne hlapčevske mentalitete zahteva ne tolk  novo državo ampak predvsem novga državljana, sorry. Takega se ne da vzgojit, tašen se mora rodit. Zato stane, počas, ni na nama, da folk  prezgajava, ampak da sva tle, ko bo prerojen folk prišel terjat svoje.      


Folk je tranzicijskih/prehodnih obdobij in podobnih eksperimentov do grla sit. Za boljšo prihodnost  ni po moje pripravljen žrtvovat noben  nč. Vsaj folk, ki ga jest poznam, ne (več). Politiki to vedo, zato kupujejo našo naklonjenost s cenemimi socilanimi ugodnostmi, ki jih na konc plačujejeo magari z dodatnim proračunskim zadolževanjem. Taka stvar zna trajat desetletja, samo južnoameriške države poglej. Evropa sicer obeta in mamljivo bi blo pozitivna pričakovanja vezat še  delnice, preden ta ne uplahnejo. Samo si ne  predstavljam, kako državljansko delnico sprejet kot evropsko idejo, če  mi zgleda bolj kot ne nostalgičen ostanek oz.  do kraja resno vzet kardeljev poltičnoekonomski projekt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #10 - 14.01.2004 at 17:06:55
 
Titud, če so tvoja razmišljanja pravilna, o čemer brez neke  raziskave ne upam soditi, potem nas čaka hiter kulturni genocid.
Kapitalistične elite z visoko kulturno zavestjo Slovenija ne premore, razprodaja podjetij, ki so dejansko preko raznih kanalov še skoraj vsa v večinski lasti države, je zaradi dolgov samo še vprašanje časa, parlament v Evropi ne bo imel več nekih pomembnih pooblastil, vlada pa bo pod lobističnim vplivom lastnikov podjetij, ki ne bodo Slovenci.
Pa, kaj misliš, da nas bo pred tako silo kapitala obranila pred jezikovnim genocidom kulturniška srenja z izdajo par pesmic in kakim romanom na leto, dokler bo to sploh imel še kdo brati.
Ni nas štirideset milionov Poljakov, ki lahko zaradi številčnosti že sedaj branijo svoje interese, le milion nas je, ki bi bil sposoben pravočasno ukrepati, ker druga polovica bo že po definiciji proti.
Sicer pa, morda je pa jezik res le ena velika oslarija z narodom vred.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #11 - 14.01.2004 at 19:37:58
 
Da ne bo zgledal, da se ne zavedam pomembnosti ekonomskega temelja nacionalne države,  naj koj še enkrat  rečem, da je narod zame samo  njen kulturno/jezikovni/etnični okvir.  Slovenci smo v ranjki avstro ogrski in obeh ranjkih jugoslavijah v svojemu narodu vidl predvsem okvir za socialno/ekonomsko osvoboditu izpod nemške in sploh  vsakršne tuje ekonomske dominacije in  izkoroščanja ter hkrat vidl  v svojmu narodu eno skupnost, temelječo na solidarnosti. Večina folka (razen morda kulturno-poltične elite) tud zdej po moje ne misl, da nas kot nacionalno državo konstituira kultura, saj nam je po moje zmerom bolj jasno, da ma lastna država za slovenca smisu le, če lahko v njej zagotavlja  ekonomsko eksitenco in  če v nej uživa socialno varnost. Jeba je le ta filig izkrastalizirat tko, da se  zarad delnice  vsaj pol fol folka ne bo počutl ogroženga al pa zapostvljenga na račun druge polovice, saj je za tak projekt potreben nacionalni konsenz,  ker drgač nobenih šans nima.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #12 - 14.01.2004 at 20:26:37
 
Vse to se da brez problemov makroekonomsko regulirat, ker v resnici nihče nič ne izgubi, le naslednje obdobje bi pridobivali v obratnem razmerju kot zadnjih deset let.
Saj je le čisto navadna osnovnošolska matematika. Če neki vrsti števil v določenem razponu vsaki prišteješ enako, se razpon manjša. Naš desetletni proces pa je bil tak, da je inflacija vsem odvzemala enako številko in se je razpon povečal.
Problem vidim le v trdnosti vlade, ki bi izvedla tak preobrat. Vlado bi morala formirati zelo trdna koalicija čim manjšega števila strank, najboljše bi pa seveda bilo, če bi tokrat imela le ena stranka večino.
Gre pa v resnici le za to, da se konkretni državljan, ne imaginarni narod, naredi za enakopravnega, nerazdelnega, neodtujljivega lastnika države še pravočasno.
Ključna pomankljivost družbene lastnine pa je res bila ravno v tem, zato sistem ni bil združljiv s parlamentarno demokracijo.
Toda, parlamentarna demokracija brez narodovega lastništva nad proizvajalnimi sredstvi je še večja farsa, kar se bo pokazalo takoj, ko lastništvo preide v neslovensko posest.
Državo bomo izgubili po neumnem, ker smo brezplačno prenesli del lastništva družbene lastnine na slučajno manjšino, glavnina kapitala je pa tako v tujih dolgovih, ki jih je naredila ta ista manjšina.
In, če logično pomisliš, mora biti novim lastnikom še bolj v interesu delnica države kot folku, ker če začnejo domine padat, jih tudi Bruselj ne reši pred gnevom lastnega naroda.
Kako pa ta interes  združit, pa tudi meni ni jasno.
Tuhtajva dalje, mogoče še kdo kako pametno pristavi, dokler je čas.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #13 - 15.01.2004 at 02:01:02
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Nova Vlada Republike Slovenije
Reply #14 - 15.01.2004 at 10:21:49
 
stane wrote on 14.01.2004 at 20:26:37:
Vse to se da brez problemov makroekonomsko regulirat, ker v resnici nihče nič ne izgubi, le naslednje obdobje bi pridobivali v obratnem razmerju kot zadnjih deset let.
Saj je le čisto navadna osnovnošolska matematika. Če neki vrsti števil v določenem razponu vsaki prišteješ enako, se razpon manjša. Naš desetletni proces pa je bil tak, da je inflacija vsem odvzemala enako številko in se je razpon povečal.


V tem je res ena zdrava logika, ker če prvemu  na dohodek100.000  prišetejš 5.000 sit  in drugemu na dohodek 1.000.000 prišteješ  enako 5.000 sit, se njuno prvotno razmerje v dohodkih  zmanjša iz 1:10 na 1:9,6- Če se v končni fazi  pa prvemu na  enak dohodek  100.000 sit prišteješ 25.000 sit,  drugemu pa na enako osnovo en milijon  enako 25.000, se bo razmerje med njunima prihodkoma zmanjšlo iz 1: 10 na razmerje 1:8,2. Seveda  tle npr. 10%  povečanje produktivnosti, ki naj bi zvišala osnovni dohodek iz 100.000 na 110.000  oz. iz 1.000.000 na 1.100.000 ni upoštevano, če pa bi blo, bi po moje vsak mirno pristal na nekloliko povečaneo razmerje med dohodki, ki bi blo pol  ob upoštevanju dividende 25.000 znašalo namesto 1:8,2  1:8,33. Še posebej, če  bi bla to povečanje  produktivnosti posledica učinka,  ki bi ga imela na produkcijo državljanska delnica in ne sindikalnih izsiljevanj ali dobrohotnosti politike, ki z odstotnim  povečevanjem plač brez ekonomske osnove predvsem sama sebi izboljšuje socialni položaj ne glede na grozeči kolaps.


Nekako sem si moral predotič delovanje te matematične logike, za  katerga pa bi po moje preceneno zganjat demagogijo, da lahko opravlja  socilano funkcijo države. Delnica je izključno ekonomska kategorija in  kot taka orodje/orožje folka  za pritisk na vlado, da sprejema makroekonomske ukrepe za čim večjo produktivnost. Folk bi se moral zavedat, da socilana politika te funkcije nima, da je naloga sociale  predvsem omogočit preživetje državljanu  na ravni, ki mu omogči osnovno eksistenco in ga ob tem  še zmerom motivira, da si skuša boljše pogoje zagotovit z lastnim kreativnim angažiranjem v proizvodnih ali storitvenih procesih in s tem povečat produktivnost države kot celote, zarad česar bo nagrajen tko skoz povečevnje latnega dohodka kot skoz udeležbo pri dobičku države. V bistvu simpl, a hkrat zajeban, ker zmotno  razumemo solidranost. Socilana politika po moje ne izhaja iz solidarnosti ampak iz strahu tistih, ki  imajo, pred socialnim revoltom tistih, ki nimajo. Socialna politika skuša ohranjat socialni mir in z načelom organske solidarnosti nobene veze nima. Solidarnost je pripravljenost, da se ustvarjeno  deli med folkom ne po logiki  druženo-ekonomske moči, ampak po spoznanju skupne pripadnosti in medsebojne soodvisnosti. Nacionalna država, vsaj slovenska, bi lahko že zarad svoje zgodovinske izkušnje služila za tak solidranostni okvir seveda od predpogoju, da se ob nadnacionalnih integracijah tak solidarnostni  okvir lahko razširi na druge nacionalne države in nenazadnje na cel svet.              


Quote:
Problem vidim le v trdnosti vlade, ki bi izvedla tak preobrat. Vlado bi morala formirati zelo trdna koalicija čim manjšega števila strank, najboljše bi pa seveda bilo, če bi tokrat imela le ena stranka večino.
Gre pa v resnici le za to, da se konkretni državljan, ne imaginarni narod, naredi za enakopravnega, nerazdelnega, neodtujljivega lastnika države še pravočasno.


Na tak poltični razplet ne moreš vplivat drgač kot skoz to, da posameznik  ozavesti svoj družbeni položaj. To pomen, da socialnih olajšav pa ukrepov vlade ne izenačuje z ekonomskimi in da zahetva udeležbo pri obeh iz pozicije državljana.  

Quote:
Ključna pomankljivost družbene lastnine pa je res bila ravno v tem, zato sistem ni bil združljiv s parlamentarno demokracijo.
Toda, parlamentarna demokracija brez narodovega lastništva nad proizvajalnimi sredstvi je še večja farsa, kar se bo pokazalo takoj, ko lastništvo preide v neslovensko posest.
Državo bomo izgubili po neumnem, ker smo brezplačno prenesli del lastništva družbene lastnine na slučajno manjšino, glavnina kapitala je pa tako v tujih dolgovih, ki jih je naredila ta ista manjšina.
In, če logično pomisliš, mora biti novim lastnikom še bolj v interesu delnica države kot folku, ker če začnejo domine padat, jih tudi Bruselj ne reši pred gnevom lastnega naroda.
Kako pa ta interes  združit, pa tudi meni ni jasno.

Razmerja se ponavad izičiščujejo  pod pritiskom. Pritisk je po moje brez veze povečevat, treba pa je le imet  vizije, okorog katerih se zavest folka kristializira, ko/če začnejo pritiski naraščat. Jest nism nagnjen k slikanju katastrofičnih scenarijev, da bi z zastraševanjem sebe in drugih  laže dosegu, kar mislim, da je prav. Jest v bistvu občutm dost močan pristik zmeraj, da sem se prisiljen  prevzemat nase odovornost za tisto, o čemer sem prepričan al pa vsaj verjamem, da je prav. Tko da pritisk je v bistvu zmeraj zadost močan, samo ozvavestit ga jebeno, če hkrat nimaš vizije, kako ga zmanjšat.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 12