Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9550 times)
bp
Ex Member




Re: Naša prva spogledovanja
Reply #30 - 23.01.2004 at 20:26:58
 
Eno leto preden sem postal "ljubljanska grinta" (evo ze tko majhen sem preganjal stajerke, pa me se zmeri ni srecala pamet), spet na morju sva ves cas ticala skupaj z eno punco. Saj ne da bi bil zaljubljen, pa tudi ce bi bil, bi bil verjetno jest zadnji ki bi to opazil (se mi je moralo zgodit kaj zelo nenavadnega, preden sem se jest zares zavedel svojega stanja). In je bilo zelo fajn  vse skupaj in vsaka stvar posebej. Posebej z njo in predvsem zaradi nje. Sem se kar malo bolj zivega pocutil. Zaljubljen pa nisem bil. Jest ze ne. Pa je bilo spet konec poletja in je bilo treba domov. Sem se poslovil, kot se spodobi, potem pa kot da me je nekaj zadelo. Ponavadi sem se veselil srecat sosolce in it se malo potepat okrog po domacem terenu. Tokrat pa me je v trenutku, ko sem se zavedal, da je vsega tega konec, popadla zelo mocna zalost. Taksna, kot se pojavi po vecjih spremembah v zivljenju, ko nekaj lepega in pomembnega nenadno izgine. Nekako socasno se me je pa lotila ena cudna alergija, ki je vplivala predvsem na moje oci. Nekaj casa so bile rahlo vnete in rdece, ah te trave. Ampak jokal pa nisem. Jest ze ne. Sploh pa ne zaradi ene babe (kakor smo puncam rekli rekli v tistih letih). Tako nekako je zgledalo prvic, ko nisem potocil nobene solze zaradi zenske. Tongue  8)

bp (s temnimi soncnimi ocali  8))
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #31 - 23.01.2004 at 21:45:07
 
Ja, bp, odlična podlaga za štorijo. Ti kar nadlajuj. Hvala...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #32 - 23.01.2004 at 21:50:53
 
sinjeoka wrote on 23.01.2004 at 20:01:17:
a ni tako, da se je treba ljubezni učiti? (jaz recimo nisem padla pametna na svet..in kolikor sem starejša toliko bolj mi je jasno,da sem nevednica  Grin )

Ho, lejga, sinjeoka, Cheesy
v tem se pa povsem strinjava.

Me pa spominjaš ne eno mojo študenstko ljubezen, prekooceansko namreč, ki mi je še kar ostala kot zamolčana bolezen. Pa nikomur tega ne povej, sploh pa ne moji ženi.

Sicer je pa že prebrala neka pisma. Bolj ji gre v glavo angleščina, manj so ji tista pisma všeč. Tak ti je to včasih z ljubeznijo, še zlasti, če se spremeni v bolezen...

Hoho, saj zdaj sem pa postal že kar izviren, a ne, sinjeokica? Wink
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #33 - 23.01.2004 at 21:57:25
 
Fantastično Samson.  Potem bi lahko tu vmes napisal  kako je bilo z zapeljevanjem in spogledovanjem te  prekooceanske ljubezni.  
A tak si ti tak? Ti ti.. Wink Wink
Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #34 - 25.01.2004 at 22:16:55
 
Nekateri, očitno tisti najbolj pogumni  tu, ste začeli opisovati spogledovanja še v vrtcu. Ne spomnem se, da bi imel v tistem času podobno izkušnjo, spomnim, pa se, da je Andreja hodila z menoj v vrtec, kot kasneje v razred, dva, na nižji stopnji OŠ. No, hotelo je biti tako, da sva bila tudi na višji stopnji OŠ sošolca. Danes mi je jasno da sva si simpatije vedno nekako medsebojno priznavala in tudi ni bilo naključje da sva bila soplesalca na plesnih vajah ob četrtkih zvečer.
Ravno tako ni bilo naključje, da sva imela isto  pot iz šole kjer so bile plesne vaje, zato sem jo nekega zimskega večera naslonil na rdečo Škodo. Tisti, ki se spomnite ta starih rdečih Škod veste, da so bili to kar prostorni avti,  torej je bila hauba dovolj široko za malo Andrejino rito. Ne le da sem jo na škodo naslonil, ker je bila to Škoda. Ta Škoda je bila vsak dan parkirana pod nekim balkonom in zato tudi bolj romantičen prostor.  Takrat sem se lahko prepričal,  da Andreji srce proti mojemu šiba, toda ker sem bolj ta hitre narave, sem hotel vse opraviti v enem večeru.  Roka mi ni šla najprej na joške, kot danes recimo. Direkt v hlače sem jo zavlekel.  Grin Grin No, če se poskusim dobro spomnit so mi bili sprva tisti še dozorevajoči joškeci kar všeč.
Ko sem začutil  Andrejino že malo kosmato lulo, se je ona nekako iz seksualne kome predramila, roko mi je ven potegnila in nekako razložila, "da bo ati hud".   Ja, ati bi bil res verjetno hud, zato je na Škodi ostal le en pobrisan del, ki ga je Andreja nekako s svojim naslonom označila.

Andrejo sem zadnjič videl pred kakimi sedmimi leti.  Nekako si nisva več blizu, čeravno sva se ves čas ko sva bila sošolca prijetno družila. Ni več  13 letna punca, je mati dveh otrok in tistega zadnjega je imela takrat še v vozičku.  Seveda sem spoznal tudi njenega moža, toda ni mi uspelo ga vprašati, če je kdaj že  Škodo čistil.   Cheesy Cheesy

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Naša prva spogledovanja
Reply #35 - 27.01.2004 at 06:10:32
 
No, pa gremo naprej.

Bil sem v petem razredu osnovne šole, ko sem se nepopravljivo zagledal v eno prsato princesko, ki je štela dve pomladi več kot jaz.
Moje misli so se vrtele samo okoli nje. Zjutraj, čez dan, zvečer... Ne vem ali sem bolj gledal njene lase, obraz, joške, postavo ali cel paket z vso dodatno opremo.  Grin So pa bili to tudi časi, ko so se začeli prebujati hormoni, kar je vsej stvari dalo zagon, kot bi ''laufal'' na kerozin.

Opazovanje in skrivno občudovanje sem izvajal še dobro leto kasneje, ko sem se dokopal do spoznanja, da bom nekaj moral narediti. Že zato, ker je bila bejba v osmem razredu in naslednje leto ne bi bilo več priložnosti za kako kamikaze dejanje. Uh, cel šesti razred sem zbiral pogum in ga končno zbral za dan mladosti.
Saj se še spominjate tega dneva? 25. maj, športni dan v šoli, toplo vreme, sprejem osmih razredov v mladinsko organizacijo  Jugoslavije...  Grin

No, takrat sem bil pripravljen  za ''živeti ali umreti''. Niti ne vem, kako sem prišel na idejo, da bi lahko punco impresioniral s tem, da bi ji čestital za sprejem v mladinsko organizacijo.
Vso stvar sem skrbno planiral in po kosilu odšel na bolj nevtralni teren - na pošto - in jo od tam poklical. Adrenalin in srčni utrip sta mi zletela v višave, ko sem vrtel številčnico in še bolj, ko sem zaslišal njen glas. S težavo sem izdal: ''Čestitam, da si sprejeta med mladinke...''
Jaz sem se pa počutil popolnoma glupo in mi sploh ni bilo jasno, kako sem lahko prišel na tako idejo.
No, pogovor se je obrnil v tako smer, da mi je ta bejba lepo razložila, da sem malo premlad zanjo in naj se javim čez par let. Ampak bila je vesela za moje voščilo - zdelo se ji je tako srčkano.

Jaz pa sem šel iz pošte domov lažji za kako kilo. Ker mi je kamen padel iz srca, da sem izpeljal to, kar sem planiral. Tudi njena zavrtnitev me ni preveč potrla, ker sem pač videl, da imam še premale topove, iz katerih sem streljal na njo.
In tako sem odšel novim zmagam naproti na, nove fronte...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Naša prva spogledovanja
Reply #36 - 29.01.2004 at 09:18:32
 
Danes sem sanjala svojo mladostno ljubezen... Pa sem pomislila, da bi mogoče napisala nekaj o njem.

Tam nekje pri 15 letih (drugi letnik gimnazije) sem na kostanjevem pikniku spoznala enega malce skrivnostnega fanta. Ni veliko govoril, pa luštkan je bil totalno. In nekako naju je vleklo skupaj. V naslednjih mesecih sva nekako poskrbela, da sva se kot po naključju kje srečala - napr. on je "čisto slučajno" bil na avtobusni postaji, ko sem se jaz pripeljala z avtobusom domov... ali pa sem se jaz "čisto slučajno" znašla v gostilni, v katero je on rad zahajal... In na teh naključnih srečanjih sva se veliko pogovarjala - o življenju nasploh in o najinih  načrtih, pričakovanjih, strahovih... Jaz sem bila zaljubljena do ušes in še čez, ampak tega seveda ne bi za nobeno ceno pokazala... Smiley
Potem je prišlo novo leto. Nisva praznovala v isti družbi... Spomnim se, da se je na naši čagi znašel njegov starejši brat in se nekaj trudil okrog mene. Ampak okrog polnoči je prišel ON skupaj s svojim kolegom in mi voščil... Moj srčni utrip je ziher narasel na 220.
Naslednji dan - prvega januarja popoldan je prišel k meni na obisk, le da tokrat nisva veliko govorila, bolj gledala sva se čez sobo - jaz sem sedela na postelji, on na fotelju. In čez nekaj časa (približno po dveh urah) je vprašal, ali bi hodila z njim. In jaz sem rekla ja. In potem sva se spet gledala čez sobo... Smiley In minilo je še nekaj časa... Potem sem ga pospremila do vrat in takrat je zbral pogum za poljub in jaz sem zbrala pogum, da sem to dovolila...
Potem je bilo po starem - bolj ali manj platonsko, veliko sva se pogovarjala, se "naključno"  dobivala, vse dokler ni moj oče zvedel za to najino naklonjenost in znorel (jaz odličnjakinja, on pa ni hodil v srednjo šolo) in me gnjavil in mi omejeval izhode, tako da sva počasi izgubila stik...


Čez nekaj let sva se ponovno našla in postala pravi par, tokrat oba ravnokar polnoletna, ampak je spet moj oče opravil policijsko vlogo in preprečil, da bi jaz kasneje v življenju bila mafijska vdova... Smiley

Potem sem spremljala njegovo usodo bolj od daleč, res je vmes šel v zapor, pa prišel ven... in po dolgem času sem ga lani ponovno srečala. Sva šla na en dolg sprehod in ugotovila da sva v srcu še zmeraj tista petnajstletnika... z enakimi načrti, pričakovanji, strahovi...
Čez 5 dni je bilo na poročilih... Spet zapor...
Želim mu vse najlepše...
V mojem srcu bo zmeraj imel posebno mesto... Smiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naša prva spogledovanja
Reply #37 - 29.01.2004 at 10:20:27
 
TO, JA...

ne glede na vse, v srcu ima svoje mesto... Kiss
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Naša prva spogledovanja
Reply #38 - 29.01.2004 at 13:04:00
 
Evo pa še jaz  Grin

Mene so se v oš vsi bali, ker če se je bilo treba stepst, sem se stepla. Najraje sem uporabljala zobe - hov hov, tako so me tudi fantje raje pri miru pustili. Le kdo si bo pa upal osvajati steklega psa  Grin

Bil pa je en fant, največji frajer na naši šoli, in všeč mi je bil čez celo srednjo šolo. Bila sva tudi sošolca. Enkrat mi je nj prijatelj povedal, da sem mu všeč - pa je ves preplašen pritekel k meni, naj mu ne verjamem  Grin

In enkrat, smo imeli plavanje in ne vem, kaj se je zgodilo, a ostala sva sama v bazenu. On se mi je približeval, jaz pa sem se mu odmikala, gledala sva se direkt v oči. Približala sem se steni bazena, on je bil že čisto ob meni.
Takrat, pa je od njekje prišel drugi sošolec, meni za hrbet, izkoristil priložnost in me zagrabil za prsa. GGGGGGGGGRRRRRRRRRRR, sem bila že zunaj bazena in ga lovila, da sem pol "obralčunala" z njim.
Moja simpatija je ostala v bazenu. jezno je udaril po vodi in po moje je tudi on obralunal s drugim sošolcem  Grin
Bila pa je tako lepa priložnost, ki se ni ponovila.

Enkrat me je še vprašal, če bi bila jaz njegova, če bi bil ona, ampak na odgovor ni počakal - le kdo bi kaj lepaga pričakoval od zmaja  Cry

No, sedaj ko sem ga videla - v oš je bil največji v razredu, sedaj je komaj kaj večji od mene in pleša se mu dela Grin

A včasih se še vedno sprašujem,..... Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #39 - 29.01.2004 at 21:01:19
 
Lepe izpovedi Lilith in Veronika.  Zanimivo, da se v te topicu precej ženske oglašajo.
Ana.  Od tebe sem pa itak več kot en stavek pričakoval.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: Naša prva spogledovanja
Reply #40 - 29.01.2004 at 21:35:22
 
Grin he... hee... Grin

se bom potrudla, kdaj drugič

od tistih prvih ljubezni se itak spomnim predvsem tiste, kako sem v tretjem razredu prebunkala sošolca, ker je doma govoril, da se bo poročil edino z mano pa z nobeno drugo, in njegova mama je to prinesla na nos teti moje mame in potem so se mi doma vsi smejali... pa jih je potem nekoč  fasal od mene ob navijanju celega razreda... pa nikol več se ni slišalo, da si me želi za nevesto... Grin
pa to  tudi  dobro vem, da jaz vanj nisem bila zaljubljena Grin

in zdej že zdavnaj moških ne tepem več (pa kljub temu bežijo pred mano Grin) in bolj sem stara, bolj sem romantična in mogoče (ker se prvih ljubezni res ne spomnim kaj prida al pa jih clo ni bilo Roll Eyes) bi morala odpret en topic z naslovom: Romantika po štiridesetem letu. ...  Grin

pa seveda prve ljubezni mojih otrok bi tud lahko opisala... so tko luštkane, tiste še iz vrtca... jest itak nisem v vrtec nikol hodila, pa bolj na samem smo živel... je blo zato tudi pomanjkanje objektov za zaljubljanje veliko.... Grin mogoče?
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #41 - 29.01.2004 at 21:55:31
 
ana wrote on 29.01.2004 at 21:35:22:


bi morala odpret en topic z naslovom: Romantika po štiridesetem letu. ...  Grin


Good point Ana, samo se bojim, da bi ene 10-15  let topic po večini sameval.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #42 - 29.01.2004 at 23:34:19
 
Andres wrote on 29.01.2004 at 21:55:31:
Good point Ana, samo se bojim, da bi ene 10-15  let topic po večini sameval.  

Andres


Andres glede na to da se bova tej meji kar hitro približala, mislim da bi lahko reku od 5-10 let

Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Naša prva spogledovanja
Reply #43 - 30.01.2004 at 02:02:35
 
Quote:
Andres glede na to da se bova tej meji kar hitro približala, mislim da bi lahko reku od 5-10 let

Grin Grin Grin Grin Grin Grin



Ja, Ana bomo prvi čez 5-10 let za tabo prišli. Bodi torej do našega prihoda v družbi  Mirota, Samsona in še koga tule.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Naša prva spogledovanja
Reply #44 - 30.01.2004 at 09:36:06
 
Andres wrote on 30.01.2004 at 02:02:35:
Ja, Ana bomo prvi čez 5-10 let za tabo prišli. Bodi torej do našega prihoda v družbi  Mirota, Samsona in še koga tule.

Andres



He, he, Andres, lepo slepiš sam sebe. Midva bova na vrsti že drugo leto!!!!!!


Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4