Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1809 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
živeti po knjigah
09.01.2004 at 18:32:59
 
se mi zdi,da smo že večkrat v različnih topicih omenjal tole zadevo oziroma smo/ste dajal pripombe na ta račun,zdi se mi pa da topica na to temo še ni blo odprtga.Zato ga bom jst,ker me tale stvarca precej muči.Namreč v parih dneh sta mi dva bližnja rekla,da preveč živim po knjigah.Najprej frendica,s katero smo zapadle v debato o denarju,pri kateri sm jst trdila,da je bogastvo al pa revščina sam v naših glavah(vzorci pa to),in ker je seveda nisem mogla prepričat(sploh valda glupo od mene,da sem jo šla nekej prepričevat,sam očitno mam že kej za poštimat s tem),sem ji pomolila pod nos knjigo Osvobajanje od sebe.In mi je zabrusla,da vedno ji vedno nekej ene kjige molim pod nos in da živim po knjigah in da nimam svojga lajfa.... Embarrassed
In čez dva dni se jst odpravlam v službo in dam iz ruzaka knjigo Najina ljubezen in me Marjan vpraša,kaj mam to,mu povem in obenem rečem,da ma tip ful v redu metode,kako reševat konfliktne situacije med partnerjema in mi(najbrž čist dobronamerno) reče,ej,mislm,da boš res mogla mal manj živet po knjigah.In sem se ful zasekirala.Bla sem užaljena in sem ves dan razmišljala o tem(od debate s frendico mi je ostala v glavi tut samo njena pripomba o knjigah,čeprav smo mele kar dolgo debato).Ampak jst mislim,da itak vsi to delamo(tisti,ki beremo...),al pa če nekoga vprašam za nasvet,ki ga je dal bodisi iz lastne izkušnje(kar lahko preberem tut v knjigi) al pa mi bo svetoval tisto,kar je on prebral... al pa se naučil iz knjige.Zakaj potem študiramo(iz knjig)?Od kje naj pa potem dobim znanje?A moram glih vse najprej doživet,da lahko rešim al se lahko valda kej iz knjige naučim in rešim kakšen vzorec še preden mi kaka izkušnja pride na pot? ??? ???
Any idea? ???Kako vi gledate na to?In zakaj sem se tako zasekirala na ti dve izjavi?
Imejte se lepo pa velik berte... Grin
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: živeti po knjigah
Reply #1 - 09.01.2004 at 20:42:02
 
dokler ne veš točno so knjige kr kulj ... pol pa mogoče res mal zgubijo smisel ... ko pa spet kej ne veš točno ... če nimaš koga prašat, pač prebereš ... in če knjig ne vzemaš zdravo za gotovo (kar ti ne pomoje) ampak jih imaš za to da se spomniš kar si pozabu ... pomoje so kulj ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: živeti po knjigah
Reply #2 - 10.01.2004 at 04:30:19
 
in, ker skoz poslušamo, gledamo pa beremo druge, to še ne pomeni, da ne živimo svojega življenja.

mogoče si se zasekirala, ker en del tebe skrbi, da bi blo to lahko res, kar so ti rekl  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: živeti po knjigah
Reply #3 - 10.01.2004 at 13:35:17
 


A ni zanimivo, kako malokdaj kdo komu reče, da živi preveč po televiziji ali pa časopisih??




(je pa tudi res, da večino teh novodobnih priročnikov ni vrednih pol pizde mrzle vode - mislim, da si vsaj enega navedla tudi ti)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: živeti po knjigah
Reply #4 - 10.01.2004 at 13:38:01
 
Ja,Eva,najbrž bo to to.Res sem se zasekirala glih zarad tega.Mogoče včasih res preveč vzamem iz knjige,tako da se bom potrudla pa bom bolj kritična do tistega,kar preberem.Sicer pa je forum tut ene vrste 'knjiga'... Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
miha-
Guest




Re: živeti po knjigah
Reply #5 - 10.01.2004 at 13:44:10
 
sej nevem zakaj bi to blo kej slabga.. vsak sam ve kaj rabi ane, za enga to neb blo dobr po knigah, za druzga je pa to prava pot da spozna /

sam dejstvo je da so knige teorija.. dobro pa vemo da je teorija pa praksa vcasih cis "neki druzga".. ampk teorija ti itak zna pomagat.. v zmernih kolicinah

primer v mati> dobis nalogo(praksa) in ce se sam spravis to delat seveda lah resis ,lah pa ful zabluzis in se lovis in nevem kaj in na koncu obupas in vrzes v smeti.... ce si pa podkovan s teorijo(knige) o te nalogi se pa naloge lazje lotis, dobis nek filing za stvar, in se pol izide,lepo elegantno .. recimo no

mogoce so ti oni sam zato rekl k pac si dojela neki k pise v knigah in hoces naprej povedat , ostali pa za tak preskok se niso pripravleni..

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: živeti po knjigah
Reply #6 - 10.01.2004 at 15:22:17
 
Ti sama najbolje veš, kaj ti da vsebina ene knjige.
Če imaš dober občutek, če začutiš z vsem srcem in dušo, da je to tisto tapravo, potem kar živi v skladu z napisanim.
Če začutiš neko pisarijo kot nasilje nad sabo, jo pa zapri.

Nad reakcijo frendice se ne razburjat, ti si jo z nekim prepričanjem posiljevala, pa ti je pač vrnila po svojih najboljših močeh. On drug fant pa življenje zgleda jemlje bolj zlahka kot ti... Je pač tak - drugačen od tebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: živeti po knjigah
Reply #7 - 02.02.2004 at 12:30:03
 
picola wrote on 09.01.2004 at 18:32:59:
...Namreč v parih dneh sta mi dva bližnja rekla,da preveč živim po knjigah...

...In sem se ful zasekirala.Bla sem užaljena in sem ves dan razmišljala o tem...

...Ampak jst mislim,da itak vsi to delamo(tisti,ki beremo...),al pa če nekoga vprašam za nasvet,ki ga je dal bodisi iz lastne izkušnje(kar lahko preberem tut v knjigi) al pa mi bo svetoval tisto,kar je on prebral... al pa se naučil iz knjige.Zakaj potem študiramo(iz knjig)?Od kje naj pa potem dobim znanje?...

...A moram glih vse najprej doživet,da lahko rešim al se lahko valda kej iz knjige naučim in rešim kakšen vzorec še preden mi kaka izkušnja pride na pot? ??? ???

...In zakaj sem se tako zasekirala na ti dve izjavi?...



Tudi sam rad berem in nekatere knjige me nagovorijo. Tudi sam sem že dobil pod nos od prijateljev (na blag način ali v štosu Wink, da včasih preveč "floskuliram" z besedami iz kakih bukev. In imeli so prav. Oziroma imajo Smiley

Ne se sekirat in ne bit užaljena, če se vsi ne strinjajo s teboj.

Prav je, da beremo, da se učimo "teorije" in da govorimo o tem. Ampak govorimo o tem s tistimi, ki so ravno tako prebrali te iste bukve. Z ostalimi pa se pogovarjajmo s SVOJIMI besedami, brez "V tej in tej knjigi sem prebral/-a..." Če sogovornika zanima od kod ti to, mu lahko kasneje poveš. Sicer pa to zanj ni pomembno.

Mislim, da o vsem o čemer beremo IN NAS TO NAGOVORI že imamo izkušnje. Hočem reči, da se nas bolj "primejo" tiste stvari, ki so za nas osebno tisti trenutek bolj pomembne, ker se v našem življenju pojavljajo. Pa tudi če ni tako, menim, da je izkušnja potrebna. V tem primeru je fajn, da imaš že eno "teorijo" v glavi, ki ti lahko pomaga, če pravi trenutek prepoznaš vzorec (kar tudi ni vedno najlažje). V izkušnji pa pokažeš, kako dober učenec si. Narediš ali padeš izpit.

Zakaj se sekiraš, pa samo ti veš. Mogoče bi rada videla, da so tvoji bližnji na isti poti kot si ti, da berejo iste bukve, hodijo po isti poti in se s tabo o tem menijo. Meni bi bilo to super. Ampak najbrž ne za dolgo. Zavestno že precej časa vem, zadnje čase pa globoko dojemam, da smo vsak zase na tem svetu in da imamo vsak svojo pot. In da je to najbolje za vse.

Ampak ne se sekirat. Še posebej ne zaradi mojih besed. Kaj pa jaz vem?

Lepo se imejte vsi!
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1