Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 19612 times)
sweety
1
*
Offline


Posts: 27

Gender: female
Re: STRAH
Reply #45 - 28.01.2004 at 11:51:57
 
"To je eden mojih strahov, ki me v podobnih situacijah še paralizira, do nedavnega je še imel svojo moč, kaj bo pa zdaj, bomo pa še videli. "

skuzemva, ko vsak človek prebere s svojimi očmi in včasih pisanje dobi drug smisel, kot je bil prvotno dan... morebiti sem res butasta socialka, ki je zgrešila point tvojga posta, ko sem prebrala celo tvojo zgodbico z zgornjim stavkom vred...motiti pa se je človeško... lep dan ..
Back to top
 

Kadar srce joče, za tistim, kar je izgubilo, se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: STRAH
Reply #46 - 28.01.2004 at 13:39:34
 
sori, sweety, sploh nisem hotla rečt kej o tebi grdega...

tud tiste socialne delavke nimam za butasto.....

res oprosti, če sem te prizadela, se bom drugič še bolj potrudila biti prijazna  Smiley Smiley

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: STRAH
Reply #47 - 01.02.2004 at 23:07:42
 
hvala David   Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: STRAH
Reply #48 - 02.02.2004 at 09:59:20
 
Se mi zazdi večkrat, da je največji človekov strah si priznat, da mu je vseeno. Shocked Ker pol bi to pomenilo, da nismo dobri, da ne ljubimo... Pomenilo, da bi se mogli znebit vseh iluzij o sebi. Pomenilo bi, da nas nihče nima v resnici rad. Shocked. Malokdo pa ve, da za pogumom, ki te pelje v neznano, čaka ena skrivnost, lučka, biserček, melodija, ljubezen... Kako bi pa drugače izvedeli, da ljubimo in imamo radi, če ne bi bili pripravljeni tudi tega izpustit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: STRAH
Reply #49 - 02.02.2004 at 10:25:46
 
sweety wrote on 24.01.2004 at 14:47:19:
strah je največji sovražnik človeštva, ki včasih neutemeljeno piska tam, kjer mu ni mesto.. definitivno pa sem za to, da se o strahovih odkrito spregovori..saj tako tudi bolje razumemo sogovornika in njegove reakcije, katere si včasih razlagamo zaradi nevednosti ali nepoznavanja človeka, po svoje... je pa tako, da določeni ljudje vzamejo priznanje strahov za slabo in človeka označijo z raznimi titulami... sama govorim o strahovih, pa vendar pazim, komu jih zaupam, saj tisto 'ranljivost' lahko prav z veseljem nekdo izrabi proti nam...
ko se pojavi strah, se vprašam, kaj je najhujše, kar se mi lahko pripeti? kaj pa se lahko zgodi v najboljšem primeru? kaj lahko izgubim, če se stvari lotim? z iskrenim odgovorom sam sebi dobiš vse odgovore, ki povzročajo dvome..in vprašanje, kaj pa lahko pridobim? če ne drugega, novo izkušnjo...potrebna je tudi samozavest za premagovanje strahu in še eno prehojeno stopnico proti cilju..
poskušam se izogibati strahu, kolikor se da, saj sem zaradi njega bila že ob stvari, zaradi katerih mi je še dans žal... v bistvu povzroča več gorja kot pa koristi... Wink



Samo norca ni strah.

Normalen strah, ki se pojavi ob raznoraznih nevšečnih prilikah je zdrav in predvsem potreben.
Pretiran strah in strahovi za vsako malo figo so pa škodljivi.

Torej, naj mi nekdo pokaže enega, ki je brez strahu ali pa da govori, da ga ni popolnoma ničesar strah, ta je potem ali norec ali pa ga je že tako strah, da več ne razlikuje kaj sploh je strah  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: STRAH
Reply #50 - 13.02.2004 at 22:05:10
 
Ni treba straha enaciti s predmetom ali cem. Strah je v bistvu samo enakost za neznanje-nevednost. Strah pred izpiti, strah pred razgovorom za sluzbo, strah o elektriki,... Ali mislite, da bi vas bilo strah ce bi vse vedeli, kaj in kako oz. posledice? NE. Strah je cloveski obcutek ali se bolje odziv cloveskega telesa na nevednost. Da malce razlocim. Ko vas je strah se vam povisa krvni pritisk, postanete bolj "odzivni" slisite bolje,... Ce bi clovek znal popolnoma obvladovati strah, mi verjamiteme, da bi bili ze na MArsu ljudje. (vecji pretok krvi v glavi poveca moc mozganov oz. hitrost mozganov). Panika pa je prekomerni strah oz. nezmoznost soocanja s strahom. Primer vam bom dal z avtom. Clovek je avto. In ce avtu das turbo=strah se mu povecajo sposobnosti,... Panika pa je nepravilno "odzivanje" na strah. Kot bi recimo z avtom, ki ima turbino pri polnem gasu saltali navzdol!!!

BOOM raznese masino ;(



Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Fish
Guest




Re: STRAH
Reply #51 - 13.02.2004 at 22:10:07
 
Strah nam potegne vso pozornost v eno točko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: STRAH
Reply #52 - 13.02.2004 at 22:12:43
 
Tudi mogoce (TenisP;) ). Vendar se nekaj. Ko te je strah teces hitreje. Se manj otrudis,... Si tukaj pozoren na tek? Ne, gledas, preucujes, kam, kako, kako hitreje, kaj,...?
Js bi rekel da imas pravi MULTITASKING Wink
ko te je strah.
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Fish
Guest




Re: STRAH
Reply #53 - 13.02.2004 at 22:21:48
 
Zanemarljive podrobnosti tebi to takrat, tek, energija ipd., na njih ne misliš. Vsa tvoja pozornost je zbrana na objektu strahu. V eni točki.
Večji kot je strah, manjša, ožja je točka, in večji del pozornosti je na njej.



Quote:
Strah nam potegne vso pozornost v eno točko.

Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: STRAH
Reply #54 - 13.02.2004 at 23:28:07
 
Vendar strah ni stvar. Je NEVEDNOST. Od cesa mislis, da bezis. Od nevarnosti? Ze mogoce. In takrat mislis na tisto kar se ti bi lahko zgodilo. In zopet je tukaj "veliko" stvari. Ali pa ko si sam doma bil (kot otrok). Pa je veter pihal in si mislil da strasi. Ker nisi vedel, da je to samo veter. Tvoja domislija je zagnala vik in krik, pospesila mozgane in ob vetru so "nastali" razni WUUUUU in BOOOO, ki jih ni bilo. Ti pa so nastali v mozganih, kjer je bil alarm, ki pa je povzrocil mocan pretok krvi in vzpudboditev mozganskih oddelkov (tudi tistih), ki skrbijo za "domislijo". Multitasking torej. Veter ni ena tocka mogoce je to samo eno "podrocje". Lahko bi nekako rekla, da je strah stvar-predmet-dejanje-dogajanje (ki nam je nepoznano), ter povzroci, da se nasi mozgani "aktivirajo" in ukljucijo dosti nasih sposobnosti. Kajne?


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Fish
Guest




Re: STRAH
Reply #55 - 13.02.2004 at 23:59:21
 
Ko te je strah.
Kje si z mislimi?  Na nogometni tekmi, na ljubici, v kinu?  Ne, z mislimi si pri strahu, pri "objektu" ki je zate ta strah, torej, je tvoja pozornost na/v točki ki je zate ta strah. To pomeni da ti strah potegne pozornost v eno točko, v strah sam.  ..in zdaj je čisto vseno kaj je zate ta strah, ali je to nek zavijajoč veter, visok previs ki se ga bojiš ali pa norc z krvavim nožem ki te lovi, nima veze. Ne bom se ukvarjal z definicijo strahu samega.
Pravim samo:
Strah ti potegne vso pozornost v eno točko.  


Lahko noč.  Smiley
Peace.

Fish



p.s.
Lahko pa da se motim
Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: STRAH
Reply #56 - 14.02.2004 at 00:08:03
 
Ja verjetno res nam potegne vso pozornost v eno tocko (koncetracija). Vendar sem jaz "razlozil" strah. In ce dava 1+1 nam bi torej strah, ki bi ga lahko nadzorovali (na nic ne apeliram!!!!) pomagal pri dosezkih.
Koncetracija + povecana sposobnost mozganov= veliki dosezki.
Vendar kot sem rekel je strah dosti krat povezan tudi s paniko, ki je nesposobnost obvladovanja strahu. Zal

Vendar oba imava prav  Grin
Js trdim da je voda mokra ti pa da je tekoca Wink


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Fish
Guest




Re: STRAH
Reply #57 - 14.02.2004 at 00:14:44
 
Kaj si razložil? Kje?

En norec z kvavim nožem ki te lovi - ni nevednost niti ni domišljija.
Ampak ostaja norec ki te lovi in ki se ga bojiš.
Grin


Gremo spat, lahko noč

Fish
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: STRAH
Reply #58 - 15.02.2004 at 15:09:57
 
No pa to ni strah - norec (tu mislim unga z nožem Wink ). To je mehanizem samozaščite (tvoj beg). To ni strah. Strah je obcutek, kaj ti bo naredil če te dobi!!!

LP
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: STRAH
Reply #59 - 16.02.2004 at 03:56:31
 
STRAH IMA VELIKE OČI IN DOLGE NOGE.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5