Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 19579 times)
Lilith
Ex Member




Re: STRAH
Reply #30 - 15.01.2004 at 15:06:58
 
Quote:
Ti Lilith taksistka, ne zapiraj oči, ko voziš taksi, se lahko zaletiš  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy


Kr_eden ima Lilith zelo rad. Mu miška kar sama na njeno pisanje skače. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: STRAH
Reply #31 - 15.01.2004 at 15:08:28
 
Lilith wrote on 15.01.2004 at 15:06:58:
Kr_eden ima Lilith zelo rad. Mu miška kar sama na njeno pisanje skače. Wink



Normalno, da te imam rad, zakaj pa ne  Wink Wink Wink

In to zelo rad  Wink Wink Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: STRAH
Reply #32 - 15.01.2004 at 15:22:32
 
Lilith wrote on 15.01.2004 at 14:36:34:
Me je preveč strah krdela morskih psov - ljudožercev. Grin



strah te je ljudi?  Undecided
pa sej s(m)o tudi drugi samo bitja, polna strahov - bolj kot grizejo, bolj jih je strah  Roll Eyes
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: STRAH
Reply #33 - 15.01.2004 at 17:59:17
 
m wrote on 15.01.2004 at 15:22:32:
strah te je ljudi?  Undecided
pa sej s(m)o tudi drugi samo bitja, polna strahov - bolj kot grizejo, bolj jih je strah  Roll Eyes


Ljudi me nikoli ni strah. Smiley

Sharki pa - prestrašeni ali ne - ugriznejo enako.
In ko ostali navohajo kri...
Še nisi opazila? Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: STRAH
Reply #34 - 16.01.2004 at 03:38:06
 






strah je okrog votel, od znotraj ga pa nič ni
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: STRAH
Reply #35 - 16.01.2004 at 07:31:31
 
Kako odpraviti strah pred porazom?

Če te strah zadržuje in zato ne narediš niti prvega koraka, ali pa ne daš vsega od sebe zaradi strahu, si s tem poraz že priznal.
Z drugimi besedami...
Kaj je bolje... poskusiti in izgubiti ali  sploh ne poizkusiti...rezultat je isti  Cheesy

a res?
Grin iz izkušenj se učimo in vsaka izkušnja je pomemben kamenček na poti do uspeha...samo poti so različno dolge in zavite

Wink

en lep dan vsem forumovcem
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: STRAH
Reply #36 - 16.01.2004 at 09:27:39
 
Lilith wrote on 15.01.2004 at 17:59:17:
Ljudi me nikoli ni strah. Smiley

Sharki pa - prestrašeni ali ne - ugriznejo enako.
In ko ostali navohajo kri...
Še nisi opazila? Shocked



???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: STRAH
Reply #37 - 16.01.2004 at 10:15:24
 
Quote:
Ni ist/o.


David ne bit furjast !!!
do konca preberi moj post...

Grin  Grin

seveda ni isto
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: STRAH
Reply #38 - 16.01.2004 at 11:38:51
 
čeprav jaz ne vem kako naj opravim s svojim strahom do zdravnikov z inekcijskimi iglami

Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: STRAH
Reply #39 - 16.01.2004 at 12:06:10
 
sinjeoka wrote on 16.01.2004 at 11:38:51:
čeprav jaz ne vem kako naj opravim s svojim strahom do zdravnikov z inekcijskimi iglami

Sem nekje bral, da obstajajo injekcije, ki vsaj zacasno pomagajo v primerih, da te zagrabi panika Wink

Sicer pa strah ni bolezen, ki bi jo bilo treba zdravit, lotit se je po mojem mnenju treba prej njegovih nezazelenih simptomov oz. posledic.

Kaj pa se ti zgodi, ko zagledas zdravnika z iglo?

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: STRAH
Reply #40 - 16.01.2004 at 12:50:48
 
Jez imam kolega, ko vidi, da mu bodo vzeli kri z inekcijo, adijo, pade kar v nezavest.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
sweety
1
*
Offline


Posts: 27

Gender: female
Re: STRAH
Reply #41 - 24.01.2004 at 14:47:19
 
strah je največji sovražnik človeštva, ki včasih neutemeljeno piska tam, kjer mu ni mesto.. definitivno pa sem za to, da se o strahovih odkrito spregovori..saj tako tudi bolje razumemo sogovornika in njegove reakcije, katere si včasih razlagamo zaradi nevednosti ali nepoznavanja človeka, po svoje... je pa tako, da določeni ljudje vzamejo priznanje strahov za slabo in človeka označijo z raznimi titulami... sama govorim o strahovih, pa vendar pazim, komu jih zaupam, saj tisto 'ranljivost' lahko prav z veseljem nekdo izrabi proti nam...
ko se pojavi strah, se vprašam, kaj je najhujše, kar se mi lahko pripeti? kaj pa se lahko zgodi v najboljšem primeru? kaj lahko izgubim, če se stvari lotim? z iskrenim odgovorom sam sebi dobiš vse odgovore, ki povzročajo dvome..in vprašanje, kaj pa lahko pridobim? če ne drugega, novo izkušnjo...potrebna je tudi samozavest za premagovanje strahu in še eno prehojeno stopnico proti cilju..
poskušam se izogibati strahu, kolikor se da, saj sem zaradi njega bila že ob stvari, zaradi katerih mi je še dans žal... v bistvu povzroča več gorja kot pa koristi... Wink
Back to top
 

Kadar srce joče, za tistim, kar je izgubilo, se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: STRAH
Reply #42 - 27.01.2004 at 09:17:03
 
Odločila sem se, da bom iskreno spregovorila o strahu.
Malo me je "sprovociral" tudi Stojči na palačinkanju, ko je predlagal, da naj pove vsak, kdaj ga je bilo v življenju najbolj strah.
Po tistem sem se nekajkrat zalotila kako razmišljam, kdaj me je bilo pravzaprav najbolj strah. Ker strah je bilo mene v oroštvu FULL. Priznat, da is strahopetec v naši družbi ni ravno častno, strah se ponavadi res zelo skriva. Zato sem se odločila, da ga bom objavila in ga razgalila in ga dala kot del sebe ven, naj zleti, ker pol je mogoče manj šans, da se ga ego še oprime.

Tale dolg uvod je verjetno zadrega, ker sploh ne vem, kje bi začela. Najbolje, da opišem situacijo, v kateri me je bilo še približno najbolj strah. OK, imam očeta, ki je sicer zdaj bolan in želim mu vse dobro. Ne bi prav veliko o svojem očetu..je pa bil vzrok za prenekateri strah, ki sem ga doživela in vam rečem, ta strah se zaleze. Bil je alkoholik (glede na to, da se kao nikoli ne ozravijo, je še) in čeprav ni več živel z nami, se je ponoči vračal, ko je bil pijan in butal po naših vratih. Ni bil ravno prijazen alkoholik, ko je bil pijan, je bil zelo agresiven (enkrat nas je hotel zaklati). Itak je bila živa mora živet z njim, ko pa se je vračal, je ta moj strah dobil še nove razsežnosti. Ko je butal in obsedeno zvonil, včasih pa tudi vpil, sem otrpnila od strahu, bila sem čisto paralizirana. Pretvarjala sem se, kot da nas ni. Komaj in težko sem dihala, v prsih me je peklo, katerokoli dejanje takrat bi bilo preveč, samo v temi sem čakala, da mine. Potiho je katera od nas vprašala: a je zaklenjen? Včasih je šla mama do vrat preverit, če so zaklenjena. Njeno gibanje se mi je zdelo počasno, tiho, previdno in uaaaa, bilo me je še bolj strah. Enkrat pa sem tudi jaz dobila "nalogo". Mama me je sredi tistega butanja in strahu nagovorila, da sem šla do vrat - in tisto približevanje je bilo tesnobno (če je to možno opisati) - očetu sem približno po navodilu mame rekla, da naj nas vendarle pusti pri miru in da ga imamo rade in naj nas pride pogledat, ko bo trezen. Na koncu besed in stavkov se mi je glas lomil v jok. Mislim (še danes), da oče takrat sploh ni dojel, kaj sem mu govorila, sama pa sem se počutila nemočno, ponižano in strto (če je možno približno opisati).

To je eden mojih strahov, ki me v podobnih situacijah še paralizira, do nedavnega je še imel svojo moč, kaj bo pa zdaj, bomo pa še videli.
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
sweety
1
*
Offline


Posts: 27

Gender: female
Re: STRAH
Reply #43 - 27.01.2004 at 17:29:16
 

sijaj, strahu je potrebno pogledati v oči in mu požugati, da nima kaj delati pred tvojim pragom..ok, potrebna je volja, pogum, mogoče kako brco v ritko, da se človek postavi na obe svoji nogi in mu reče NE... in situacijam, katere nam ne ugajajo, vendar so včasih vzorci tako premočni, da klonemo za njimi, namesto, da bi bili nad njimi in bi pridobivali nove, lepše, vzpodbudnejše vzorce...verjetno boš morala odpustiti človeku (torej očetu), ki vam je, tudi tebi, prizadejal bolečine, ki še danes ni pojenjala, saj bi se v nasprotnem reakcije odražale drugače...ko odpustiš, tudi bolečina izgine, ko se zgodba konča, se ti, niti dogodki, niti ljudje v podobnih situacijah ne pojavljajo več...

be strong  Kiss
Back to top
 

Kadar srce joče, za tistim, kar je izgubilo, se duh smeji zaradi tistega, kar je našel...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: STRAH
Reply #44 - 28.01.2004 at 09:14:56
 
sweety, me s tem vprašanjem čist spominjaš na eno "social worker", ki sem jo nedavno tega uspela strečati, ko sem urejala ne socilani ene zadeve za očeta. ....namreč podpisat je bilo treba izjavo, da fotr pač nikoli ni plačeval preživnine zame, sou, tudi jaz sedaj nisem dolžna plačevat za njega del stroškov za dom za ostarele  k je on notr. ....ta socilana delavka itak ni bila pismena, sem ji kar jaz pomagala pisat izjavo,...poleg tega sem še mogla neki tam kao zagovarjat.....
........no, in pol me ta socialna delavka vpraša, če sem odpustila svojemu očetu,...

...... sem ji rekla, seveda, medva sva se pogovorila, pa spravila, ..... Smiley

..... je blo  treba še razlagat, pa še razlagat ko je v sobo prišla še šefica....ker itak niso mogle dojet, da sem jaz s svojim očetom živela le dve leti (mal več) in pol pa da ne več in da nas je pa še kr hodu maltretirat,.......
..... in ko smo vendarle uspele s skupnimi močmi in napori napisat to izjavo, me je ta socialna delavka še vprašala.....

......a z mamo se pa dobro razumete?......

......sej, najbrž je hotla dobr, me je hotla mal potolažt. ...pol pa jz čist presenečena, da me to vpraša, se spomnm....

......jahh,..mama mi je pa umrla...............

...... Shockedona pa: hjah..........ja, sej je v nebesih....

......in me premilostno pogledala. Cry.....ne, nisem mogla kej, da se nebi mal zasmejala nad absurdnostjo situacije, in pol ko sem šla dol po stopnicah kar nisem mogla več zadržat smeha..... Cheesy ???

pri tem mojem pisanju o mojem strahu, gre za izražanje občutkov, skratka, vrgla sem ven ene svoje občutke, thats all
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5