Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13
(Read 94281 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #135 - 08.01.2004 at 12:12:38
 
stane wrote on 08.01.2004 at 11:27:37:
Tvoja ocena reakcije strank bi bila pravilna, če bi se delnice lahko polastila ekskluzivno za svoj program ena sama stranka. Potem bi jo lahko popularizirala ali shranila v predal. Toda za kaj takega potrebujejo tudi moj pristanek, če ne bi jih dal takoj na naše, pa še evropsko sodišče za zaščito avtorskih pravic. Tako, da to se ne splača nobenemu.


'Prilasti' si jo predvsem na način, da ji  javno izrazi svojo podporo   in jo kot idejo  uvrsti v svoj predvolilni program, s katerim nagovarja volilce. Tvoja ideja delnice je itak javna, saj jo posamični stranam  ne ponujaš tajno, da bi pri kateri lahko  iztržu eksluzivo.

Quote:
Ocena, da pa so certifikati imeli možnost kako drugače končati kot so, brezplačno v rokah manjšine novih lastnikov, pa je iluzorna.
Če si kdo izmed avtorjev upa reči, da ni vedel oziroma pričakoval tak razplet, je lažnjivec na kvadrat ali pa slepec, ki na tistem mestu takrat ni imel kaj iskati, ko se je o tem odločalo.
Toda teh stvari res nima smisla pogrevati ali celo zahtevati kakšno revizijo procesa.
Kot sem dejal, tudi za razrešitev tega problema je delnica države najbolj elegantna.
.

Jest sem prepričan,  da ideje delujejo samo, če vanje obstaja vera/zaupanje. Če bo folk mislu, da so delnice le še ena nova finta, kako ga namerava ena politična opcija al pa kar celotna politika okrog prinest, ne bodo delovale pozitivno,  pa če so kot ideja še tko dobr mišljene. Same po seb takšne zadeve ne morejo delovat, če ne ustvarjajo hkrat  okrog sebe okolja,  v katerem se samouresničujejo.  Politka tako okolje po moje ni, ker politka  za uresničevnaje svojih idej na voljo predvsem  zakone in  prisilo. Delničarstvo  ima kot ideja  po moje  edina šanso, če ma s politko zveze samo tolk, da mu ta da eno formalno zakonsko formo, ne da bi se v idejo samo sploh vtikala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #136 - 08.01.2004 at 12:50:38
 
Saj ravno zato, ker je delnica javna, si je ne more prilastiti samo ena stranka, ker lahko in bi že zaradi ravnotežja to storile vse. Kar sploh ne bi bilo slabo, bi bili opozicija in pozicija vsaj enkrat zopet enotni, tako kot ob osamosvojitvi, ko si nihče ni upal javno ne biti zraven.
Končni rezultat pa tako mora biti tak, s prisilo civilne družbe ali pa po zdravi pameti strankarskih veljakov. Tako bo zakon tudi takoj sprejet.
Če ne bodo stare stranke za to, bomo pa za pospešek procesa našli kakšno novo, kaj praviš.
Saj pametnih politikov izven obstoječih strank je tudi nekaj.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #137 - 08.01.2004 at 12:52:57
 
najprej si hocmo lastit sebe, pol si hocmo lastit um, pol si hocmo lastit telo, pol si hocmo lastit druzino, pol si hocmo lastit mesto, pol si hocmo lastit drzavo, pol si hocmo lastit evropo, pol si hocmo lastit svet, pol si hocmo lastit luno, pol si hocmo lastit mars...

dragi moji... to je vse ze nase, ampak hkrati ni nase. kaj narest v zvezi s tem? http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #138 - 08.01.2004 at 13:23:01
 
No, vidiš Aryan, kako si tam lepo povedal, jing in jang sta usklajena. Vidiš, da imajo tudi vse religije in vsi jeziki glagola biti in glagola imeti. In ne morejo v družbi eni osebki operirati pretežno na imeti, drugi pa večinoma na biti.
Najdi torej tudi v svoji veri izraz za enakopravnost med ljudmi, pa bova enako govorila.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #139 - 08.01.2004 at 13:30:29
 
stane wrote on 08.01.2004 at 13:23:01:
No, vidiš Aryan, kako si tam lepo povedal, jing in jang sta usklajena. Vidiš, da imajo tudi vse religije in vsi jeziki glagola biti in glagola imeti. In ne morejo v družbi eni osebki operirati pretežno na imeti, drugi pa večinoma na biti.
Najdi torej tudi v svoji veri izraz za enakopravnost med ljudmi, pa bova enako govorila.

ta "izraz" je Shri Krishna

shri = neomejena lepota, neomejeno razkosje
krish = tisti, ki vse privlaci, pritegne
na= tisti, ki vsem daje zadovoljstvo

ce vsi skupno izgovarjamo ta "izraz" smo lahko vecno enakopravni, usklajeni, pomirjeni in srecni.

zdej je treba ljudi (svoj um) samo se iskreno prosit naj to tudi izvaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #140 - 08.01.2004 at 13:31:51
 
stane wrote on 08.01.2004 at 12:50:38:
Če ne bodo stare stranke za to, bomo pa za pospešek procesa našli kakšno novo, kaj praviš.
Saj pametnih politikov izven obstoječih strank je tudi nekaj.


Sem te že enkrat vprašal, kašne so tvoje  politične izkušnje pa ambicije, pa mi še nis odgovoru.  Undecided Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #141 - 08.01.2004 at 13:41:59
 
Zakaj pa moje? To bi šele bil hec, ko bi se nekdo takoj spomnil, da delam to jaz iz želje po oblasti.
Mene lahko imaš le za mentorja, mislil sem na pametne politike, ki imajo tudi željo in smisel za vsakodnevno politiko. Jaz teh lastnosti nimam.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #142 - 08.01.2004 at 13:53:43
 
Quote:
ta "izraz" je Shri Krishna

shri = neomejena lepota, neomejeno razkosje
krish = tisti, ki vse privlaci, pritegne
na= tisti, ki vsem daje zadovoljstvo

ce vsi skupno izgovarjamo ta "izraz" smo lahko vecno enakopravni, usklajeni, pomirjeni in srecni.

zdej je treba ljudi (svoj um) samo se iskreno prosit naj to tudi izvaja.


Veš, da ima sanskrt dvojino, ali jo ima jezik tvoje vere tudi?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #143 - 08.01.2004 at 13:56:09
 
stane wrote on 08.01.2004 at 13:53:43:
Veš, da ima sanskrt dvojino, ali jo ima jezik tvoje vere tudi?

ja. dvojina je najvecje prekletstvo ali pa najvecji blagoslov. odvisn kako se obnasam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #144 - 08.01.2004 at 14:04:31
 
Ne mislim sedaj na odnos med dvema osebama, ampak čisto lingvistično. Ima poleg grščine, slovenščine in sanskrta tudi ta jezik dvojino?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #145 - 08.01.2004 at 14:12:18
 
stane wrote on 08.01.2004 at 14:04:31:
Ne mislim sedaj na odnos med dvema osebama, ampak čisto lingvistično. Ima poleg grščine, slovenščine in sanskrta tudi ta jezik dvojino?

ja. ta jezik ne le da pozna ednino in tudi dvojino (mnozina je vsteta, ker mnozina je le nadgradnja dvojine) ampak poleg tega pozna tudi nepojmljivo/neizrekljivo "ednino v dvojini" in "dvojino v ednini" kar niti grscina niti slovenscina niti sanskrit nimajo. in ceprav je ta jezik neizrekljiv se ga da govort in tudi slisat v kakrsnemkoli jeziku/zvoku (slovenskem, sankritu...) se ze "pojavi".
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #146 - 08.01.2004 at 14:21:01
 
Tega si pa ne morem predstavljati. Kako se pa reče "midva"?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #147 - 08.01.2004 at 14:32:43
 
stane wrote on 08.01.2004 at 14:21:01:
Tega si pa ne morem predstavljati. Kako se pa reče "midva"?

je nepredstavljivo ker si mi tega z nasim omejenim umom ne mormo predstavljat. ampak ce tak "jezik" obstaja potem se ga tud na nek nacin mora dat predstavljati.

ce lahko iskreno verjamemo (mamo nek filing, ki ga ne mormo nikol zanikat ali odmislt) da obstaja in istocasno iskreno priznamo, da ga trenutno ne razumemo, takrat lahko ta jezik slisimo in tudi govorimo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #148 - 08.01.2004 at 14:47:13
 
Kako to, da govoriš v pogojnikih. Če bi jaz vedel, kako se reče midva, te ne bi vprašal, če pa ti tega ne veš, potem ne moreš verovati, morda se ti le zdi. Vsaka vera zahteva od vernikov, da jo širijo, toda brez jezika se to ne da. Pomisli, mogoče se spomniš. Ali je kje na internetu to?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #149 - 08.01.2004 at 15:19:26
 
stane wrote on 08.01.2004 at 14:47:13:
Vsaka vera zahteva od vernikov, da jo širijo, toda brez jezika se to ne da.

res je. jezik nekaterih ver nam je manj drugih pa bolj razumljiv.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13