Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13
(Read 94546 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #105 - 06.01.2004 at 16:07:21
 
Aryan, tvoja skupnost je lahko zrad mene komot ene vrste referenčna skupnost, po kateri bi se lahko v marsićem zgledovala nacionalna država. S svojim zgledom  bi lahhko  dejansko vlekli oz. bi s v svojo filozofijo in prakso lahko pomagal razreševat pardokse, v katere so se zapletle moderne skupnosti. Stane skuša en tak pardoks razrešit z 'razlastninjem' države oz. njene lastnisnke udeležbe pri presežnem delu njenih državlajnov. To, da se lastnina nad presežnim delom vrača k tistemu, ki jo dejansko omogoču, bi se dalo razumet kot odbliko odprave lastnine nad presežnim delom in na tak način kot obliko osvoboditve od  materialne pogojenosti  sploh.  Ko boste krišnarji kot ene vrste alternativna/referdnčna  skupnost ocenili, da določeni premiki v konkretnem socilno-zgodovinskem okolju vodijo k  materilano nepogojenim medsebojnim odnosom, to tud povejte.  Včasih bi si človek res želu kaj konkretnega od vas slišat, saj  eno historično  kredibilnost    vsaj zame ziher imate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #106 - 06.01.2004 at 16:22:18
 
stane wrote on 06.01.2004 at 16:07:04:
Res ne vem, zakaj bi morali v nekaj tako preprostega, kot je odgovor na vprašanje, čigava je država, vpletati tudi vprašanja vere.


Ko začneš folk nagovarjat z ljubeznijo do domovine, začneš uvajat  idelogijo, idelogija pa je bližna žlahta od religije, saj je  uspešnost obeh pogojena z vero. Ko bo politika ocenjevala tvoj manisfest,  ga bo spustila najprej skoz svoje ideološko sito, zato je dobr opravt tud predhodno ideološko simulacijo. Cerku bo mogoče vidla v delničarstvu svojih vernikov šanso, da na tak način od državljanov dobi, kar misli, da ji pripada, a ji država ne da. Prav tako morajo v delnićarstvu videt svojo priložnost manjša religiozna in interesna združenja, do katerih se sedaj država po njihovem mnenju obnaša po mačehovsko. Vsota teh dejanikov bo mogoča vpostvlla tisto ideloško podlago, ki se ji bodo morale uklonit ali vsaj prilagodit strankarske idelogije. Tko da po moje ni naključje, da si s svojim menifestom usidral v tako pisani skorda ezoterični druščini morda dost boljš, kot bi se v kakšnem  fohovslem ekonomskem ali ozkem  političnem  okolju...
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #107 - 06.01.2004 at 17:19:14
 
Titud, točno to si povedal o čemer sem se jaz malo bolj nerodno izrazil. Hotel sem reči, da nobeni veri delnica države ne more škoditi. Vsem lahko prinese le korist, morda bo škodila le tistim, ki komaj čakajo novo socialno revolucijo, da bi se lahko zavihteli na oblast in vladali do nove revolucije. V zgodovini je bilo vedno tako, od ene revolucije do druge.
Za ilustracijo za tiste, ki je še ne poznajo, pa ena  pravljica iz knjige o bogastvu in zdravju.


STARA PRAVDA

Tudi tej lepi pravljici o enakosti, pravičnosti, bogastvu in svobodi, ki jo je pripovedoval Dobri človek iz Negove, manjka le ščepec zdrave soli, da bi postala resničnost, ki si jo človek od vekomaj tako silno želi.
Pa kaj, ko je oblast tako sladka in se nikakor noče mešati s soljo.
Raje z revolucijo enkrat vzame gospodi in da sebi, drugič z revolucijo vzame ljudstvu in da sebi.
Da pa bi ne vzela nikomur nič in dala vsakemu državljanu delnico države kot odgovor na vprašanje, čigava je država, no, toliko zdrave soli in pameti pa tudi nobena oblast na svojo škodo ne zmore.
Morala zgodbe pa je ta, da takih pravljic ni zdravo pripovedovati.
Ravno ko bi se komu zahotelo.


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #108 - 06.01.2004 at 19:54:57
 
stane wrote on 06.01.2004 at 17:19:14:
Titud, točno to si povedal o čemer sem se jaz malo bolj nerodno izrazil. Hotel sem reči, da nobeni veri delnica države ne more škoditi.



V manifestu je uporabljen preroški, biblični jezik, ki je blizu tistim, ki so imeli versko vzgojo in daje tekstu religiozno dimenzijo. Preseneča me, da se nisi poslužu strokovnega  izrazoslovja, ki je primernejši za ekonomsko tematiko. To sem si jest npr. razlagal kot da pomanjknje strokovnih utemeljitiev prikrivaš z ideološkim plaščem in da delaš iz delničarstva eno religijo, v katero bi blo treba najprej  verovat, da bi lahko delovala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #109 - 06.01.2004 at 20:27:52
 
stane wrote on 06.01.2004 at 20:16:58:
Tekst se oblikuje za objavo na Pozitivkah. Prosimo za pripombe. Organizacijski odbor


Titud, a na ta tekst misliš?          


MANIFEST CIVILNE DRUŽBE
 

Imamo skupno državo,  
ozemlje,  
ki nam je bilo dano na uporabo,  
za čas, ko na njem živimo,  
da ga skrbno ohranjamo  
in z njim lepo ravnamo.

Imamo skupno kulturo in jezik,
da se v njem izobražujemo  
in z njim žlahtnimo svojo dušo

končno smo mi vsi,  
ki danes tu živimo,
civilna družba, dani eni drugim,
ne da drug drugega siromašimo,  
ampak, da si med seboj pomagamo
in se življenja še bolj veselimo

zato podpiramo državno delnico,
ki nam omogoča, da se zavedamo,
da je naša država, res naša lastnina,
ki nam je dana, da jo plemenitimo,
in s tem še bolj ljubimo kot domovino.  


DRŽAVLJANSKA DEKLARACIJA


Na osnovni temeljne demokratične
pravice človeka imeti državo
in gospodariti z njo in moje
neodtuljive pravice do državljanstva
zahtevam  


DELNICO DRŽAVE SLOVENIJE  
 
 
Delnica države je vrednostni papir,
ki zagotavlja lastniku stalno upravljalsko                            
pravico in stalno mesečno dividendo.  

Lastnik delnice države je vsak njen državljan.  

Delnica države nima nominalne vrednosti.  

Delnica države ni prenosljiva.  

Vir in mera dividende je davek od dobička
vseh podjetij  v državi v celoti.  

Minimalna ciljna vrednost za vse državljane                    
enake mesečne dividende je deset odstotkov
povprečne mesečne neto plače v državi.  

Delnico države izda Banka države.  

Zakon o Delnici države sprejmejo državljani
na referendumu z dvotretjinsko večino.  

Minimalna ciljna vrednost mesečne dividende                        
v državi Sloveniji je 100 EUR.  
 
 
Slovenija - Sončeve pozitivke , 1. januarja 2004  
 

Državljan Republike Slovenije  

000 000 1............................
000 000 2............................
000 000 3............................
............................................
............................................
............................................
2 000 000............................





Back to top
« Last Edit: 07.01.2004 at 00:51:13 by stane »  
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #110 - 06.01.2004 at 21:12:16
 
Mislim na celoten kontekst, ki si ga objavu v pozitikah. Zgodbe, prispodobe pa to. Stojči je to duh začutu in   samo himnično povzdignu  tko kot on to zna nardit z vsako zadevo, ki jo začut v globino. Taka slovospevnost zna delovat na marsikoga patetično in  od manifesta odvrnt take, ki bi jih morda priteglna njegova 'prevratniška' dimenzija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #111 - 06.01.2004 at 22:24:50
 
No, sedaj te razumem. Seveda nisem mogel obiti filozofskih, morda res kje tudi religioznih in drugačnih pogledov na celotno tematiko, to pa iz razloga, da popolnoma ekonomski tekst samega zakona o delnici ni doživel velikega odziva. Saj, če bi ekonomistom in politikom bilo kaj do tega, bi tako delnico lahko že zdavnaj imeli. Šlo mi je pa seveda tudi za to, da bi lahko vsak, četudi nima pojma o ekonomiji, iz drugih zornih kotov dojel vsebino delnice. Začel sem pa pred davnimi leti res le z delnico, osnovano na goli ekonomski logiki družbene lastnine, ki moraš priznati, da pa je bila formalno opredeljena kot lastnina vseh državljanov. Hudič je bil le v delavskem razredu in njegovi avantgardi, komunistični partiji, kot edini izvoljeni skupini za upravljanje s to lastnino.
Ampak, če danes dobro pogledaš, so vse stranke skupaj ena nova komunistična partija v razmerju do državljanov, ker državljan še vedno nima v rokah instrumenta za kontrolo njihovega upravljanja. To, kako eni drugim pod prste lahko gledajo, pa tako sam vidiš. Meže.
Tega, kar sem objavil, seveda ne morem, niti ne želim spremeniti, tekst Manifesta pa še ni zaprt.
Popolnoma se pa strinjam s tabo, da mora bit tak, da bo pritegnil tako strokovnjake, kot najširše množice. Pravzaprav bi moral biti kristalno jasen cilj vsakomur.
Čimveč diskusij, pa bomo naredili ta pravo.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #112 - 07.01.2004 at 11:48:18
 
titud,

lej, to da nic ni nasega ampak da nam je vse le v uporabo nam tko al tko pokaze cas slej k prej. v tem pogledu se strinjam s stanetom. ampak zakaj polagat tolk ene pozornosti na tisto kar je ze vsem malo bolj zavestnim ocitno in naravno. ce pogledas zgodovimo bos opazu da se zgodovina ponavlja in da se bo tud v prihodnosti dogajal vse po istem principu kot se tudi tu in sedaj. principi so skos isti. isto sranje samo drugo pakovanje, oz. isti film z drugimi igralci. tisti ki so zavestni oz. pozorni lahko to opazjo, drugi pa se bojo.

iz osebnega lastnistva do naravnega ne-lastnistva je napredek. priznam. tko kot je resnicno spoznat kdo nisi napredek glede na zmotno misljenje kdo si. ali pa da iz minusa na bancnem racunu prides na nulo. je napredek, priznam in strinjam.

ampak "krisnarji" (izkuseni) so prakticno ugotovil/spoznal se eno drugo stvar. res da nic ni nasega, ampak da je vse od Boga/Krishne. vse nam je dano v uporabo, nic ni nasega. razlika pa je kako mi tisto stvar ali tisto osebo uporabmo.

ce sem jaz zaposlen v firmi dobim tam sluzben avto. ce ga uporabim za sebicne interese bo problem ali pa ce ga nocem uporabljati bo spet problem. edino ce ga uporabim za sluzenje interesa firme in s tem posledicno tud jz profitiram je to zame inteligentna uporaba. na podobn nacin smo mi vecno zaposleni v Absolutu.  ce hocmo vse stvari izkoristit ali pa vse stvari zavrzt (se odpovedat lastnini) je iz enga pogleda to isti smorn oz.  pitje vode iz zelenga ali pa rdecga kozarca, v resnic pa si mi zelimo mleko.

ce hocmo mi dobit mlek mormo bit bl pozorni na to kje oz. kdo nam daje mlek, ne v kaksnem kozarcu je.

ce mi hocmo dejansko bit zadovoljni oz. pomirjeni bomo najprej mogl postat iskreni. iskreni vedno privlacijo mlekarje. in mlekarja vedno privlacijo iskreni.

Goura Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #113 - 07.01.2004 at 12:18:11
 
Quote:
ampak "krisnarji" (izkuseni) so prakticno ugotovil/spoznal se eno drugo stvar. res da nic ni nasega, ampak da je vse od Boga/Krishne. vse nam je dano v uporabo, nic ni nasega. razlika pa je kako mi tisto stvar ali tisto osebo uporabmo.




Seveda v filozofskem smislu ni nič našega, o tem govorijo vse vere in vse tudi učijo, kako se obnašati in prehranjevati, da bomo čim lepše in čim dalj živeli.
Tudi vse govorijo, kakšen mora biti odnos med ljudmi, ne samo kakšen mora biti odnos človeka do boga.
In če tako vzamemo, je delnica države res operacionalizacija tudi  načela o enakosti v božjem pomenu, kajti človeka ne opredeljuje le pojem biti ampak tudi pojem imeti.
Eden izraža človekovo duhovno bitje, drugi pa njegovo materialno bitje.
Oba pa morata biti v ravnotežju s samim seboj v človeku in v ravnotežju med ljudmi, šele potem lahko govorimo tudi o ravnotežju do boga.
Ni božje, ne brigati se za tisto, kar ti je dano, tudi ne.

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #114 - 07.01.2004 at 12:32:51
 
stane wrote on 07.01.2004 at 12:18:11:
Seveda v filozofskem smislu ni nič našega, o tem govorijo vse vere in vse tudi učijo, kako se obnašati in prehranjevati, da bomo čim lepše in čim dalj živeli.
Tudi vse govorijo, kakšen mora biti odnos med ljudmi, ne samo kakšen mora biti odnos človeka do boga.
In če tako vzamemo, je delnica države res operacionalizacija tudi  načela o enakosti v božjem pomenu, kajti človeka ne opredeljuje le pojem biti ampak tudi pojem imeti.
Eden izraža človekovo duhovno bitje, drugi pa njegovo materialno bitje.
Oba pa morata biti v ravnotežju s samim seboj v človeku in v ravnotežju med ljudmi, šele potem lahko govorimo tudi o ravnotežju do boga.
Ni božje, ne brigati se za tisto, kar ti je dano, tudi ne.

torej stremimo k absolutnem ravnotezju.

proces je en, ki ima dve plati. eno je indirektnen pristop, drugo je direktnen pristop. vsi vznemirjeni, pogojeni, nerazsvetljeni..., ki si zelimo biti pomirjeni, osvobojeni, razsvetljeni... izvajamo oba hkrati, le da je razmerje povdarka od posameznika do posameznika razlicno.

spostovat pa moram vse.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #115 - 07.01.2004 at 12:49:44
 
Me veseli, da sva se nekako uskladila.
Torej, od besed k dejanjem.
Imaš kak predlog k tekstu Manifesta in Deklaracije pet postov nazaj?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #116 - 07.01.2004 at 13:08:44
 
Stane, tle maš kar nekaj goriva za molotovko imenovano manifest, nekaj stafa pa bi se dalo nabrat že iz drugih citatov na forumu, ki so copy free  Shocked Smiley Wink

Najboljš bi blo pa spremno k tvoji deklaraciji za delnice itak  kar  dodat mal skrajšane citate iz mnenj posameznikov, ki jih je manifest spodbudu, da so ta mnenja izrazli. Bi se lepo dal razbrat, kaj kdo od tega manifesta pričakuje oz, kakšne upe vanjga vlaga.    

...izvržimo otrdele izvorne misli in odsekajmo tiste korenine, ki ne dajejo deblu hrane, vode in krošnje. Narod je drevo, ki mora cveteti v vsem svojem bogastvu in lepoti. Ne pozabimo na izvir, ki ga nosimo v sebi, iz katerega smo zrasli in pomeni našo ljubezen do domovine. Domovina smo ljudje. Ne pustimo se ujeti med ovijalke zgrešenih mnenj, navad in miselnosti, ki niso v našo korist. Le če bomo kot narod imeli brezpogojno moč v sebi, brez opoja velikih besed in nerazumljivih dogm s tem, da bomo verjali vase, bomo kaj koristnega postorili. Šele tako se bo iz nas razvil pristni temelj naše ljubezni med ljudmi in razodeval vrednote iz globine slehernega izmed nas. Sveti vrelec naše moči je ljubezen do domovine in do sočloveka, le tak človek lahko preživi v nasprotju z zgodovinskim izkustvom.

..  nekaj je res treba storiti s tem našim gospodarstvom in vodenjem države, kajti politiki so izgubili stik s svojim narodom in začeli izvajati oblast v pretežni meri prek svojih organizacij, kar pozvroča precej zmede pri razumevanju in dojemanju vprašanja kam gremo.

.. odmrle celice srca premočnih in prevplivnih postajajo strup. V hvali pozitivnosti so si vsi populističnega žargona vešči politki navzdol edini, v duši pa vse manj humani in egoisti. Kot lastno samohvalo razglašajo svoje delovanje kot hvalnico naroda in prodajajo množicam svoj ceneni optimizem. V višjih rangih hierarhije pravšnjih seveda se dogajajo čudne stvari na valovni dolžini skomercializirane pravšnjosti in laži, kjer se podpira verodostjnost njihovih trditev z leporečjem, ki je pesek v oči. Narod pa jim slepo verjame.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #117 - 07.01.2004 at 13:20:12
 
Tudi sam sem tako mislil, če pogledaš celoten tekst, kjer je stojčijev manifest in moja deklaracija z zakonom. Ko bo stvar dokončana, bi jo objavili na Pozitivkah in mnenja bodo sigurno začela padati. Seveda bi pa lahko v končno redakcijo lahko vklučili tudi dosedanja mnenja. Prosim, vrži oko šest sedem postov nazaj, kjer je vse v okvirju in daj svoje pripombe, če misliš,  da je potrebno še kaj spremeniti. Tudi stojči še ni rekel nobene. Pa nek odbor bi bilo morda dobro imeti, ti, stojči in jaz smo morda premalo, ali pa tudi ne, ne vem. Povejta.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #118 - 07.01.2004 at 13:27:28
 
stane... ker nic ni nasega, vse nam je dano v uporabo, pomeni, da si ne smemo nobene stvari lastit niti nobene stvari umetno zavrzt. najboljs lahko storimo, ce dane stvari uporabimo za sluzenje Darovalcu/Dajalcu. tko sta volk sit in koza cela.

ilustracija : ce npr. vzamemo da je vse od "moza" in nic ni od "zene". zena, ce ima rada svojega moza uporablja vse artikle dane od moza (npr. hrano), da mu skuha. le tko sta lahko zadovoljna oba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #119 - 07.01.2004 at 13:30:20
 
Kar se mene tiče: jest bom s svojimi predlogi lahko prepričeval druge, če bom prej sam prepričan. Stojči že je, mene pa stvar sicer  vleče, ampak jest pa bi si še želu razprave. Na tem topiku se zdaj mešata oblikovanje menifesta in razprava o deklaraciji, zato tud ne morem drugeg predlagat, kot da se menja iz razprave doda kot spremni tekst k deklaraciji in se na tak način magari oblikuje mansifest iz mnenj, ki izražajo prepričanost v potrebnost in verjetje v uspešnost deklaracije.  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 13