Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13
(Read 94418 times)
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #120 - 07.01.2004 at 13:53:18
 
Misliš, da ne bi bilo dobro razprave vzpodbuditi tudi na Pozitivkah?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #121 - 07.01.2004 at 14:02:13
 
Quote:
stane... ker nic ni nasega, vse nam je dano v uporabo, pomeni, da si ne smemo nobene stvari lastit niti nobene stvari umetno zavrzt. najboljs lahko storimo, ce dane stvari uporabimo za sluzenje Darovalcu/Dajalcu. tko sta volk sit in koza cela.

ilustracija : ce npr. vzamemo da je vse od "moza" in nic ni od "zene". zena, ce ima rada svojega moza uporablja vse artikle dane od moza (npr. hrano), da mu skuha. le tko sta lahko zadovoljna oba.


Aryan, o čem sploh ti govoriš? Po tvoje je torej vsaka družbena ureditev v redu. Tudi sužnji te ne motijo? Ne verjamem, da te tvoja vera tega uči, je pa res, da jo bolj malo poznam. Ampak, če je to res, je tak bog najboljši za kralje.
Pa tudi to "v uporabo" mi bolj diši na človeka kot žival. Žival samo uporablja in nič ne upravlja.
Jaz ti govorim o upravljanju tega, kar nam je vsem dano v uporabo, ne o goli konzumaciji.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #122 - 07.01.2004 at 14:17:35
 
stane wrote on 07.01.2004 at 14:02:13:
Jaz ti govorim o upravljanju tega, kar nam je vsem dano v uporabo, ne o goli konzumaciji.

jaz pa ti pravim, da je pametno uporabiti tisto kar nam je dano na pravilen nacin, torej uporabiti za sluzenje Darovalcu/Dajalcu. (ilustracijo kako se to lahko izvede sem ti napisu ze prej).

ce nam je nekaj dano, pomeni da to nekdo daje, a ne? in ker v koncni fazi lahko spoznamo da nam je vse, cisto vse dano, pomeni da se mormo prvenstveno ukvarjat le s pravilno uporabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #123 - 07.01.2004 at 14:32:39
 
Quote:
jaz pa ti pravim, da je pametno uporabiti tisto kar nam je dano na pravilen nacin, torej uporabiti za sluzenje Darovalcu/Dajalcu. (ilustracijo kako se to lahko izvede sem ti napisu ze prej).

ce nam je nekaj dano, pomeni da to nekdo daje, a ne? in ker v koncni fazi lahko spoznamo da nam je vse, cisto vse dano, pomeni da se mormo prvenstveno ukvarjat le s pravilno uporabo.



Sedaj te pa končno razumem. Se pravi, ko bo Banka države izdala Delnice države in boš eno dobil tudi ti, boš vedno mislil na to, kako jo boš pravilno uporabljal. Pa saj to tudi jaz pravim.
S tem, ko jo boš pravilno uporabljal, boš tudi pravilno upravljal z državo. Če pa dividende ne boš potreboval, boš pa ta denar nekomu poklonil, ki ga bo pravilno uporabil namesto tebe.
Kaj pa kaj na sam tekst Manifesta praviš, imaš kak predlog?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #124 - 07.01.2004 at 14:34:07
 
Razprava na pozitivkah že poteka na podlagi tvoje deklaracije. Če jo preoblikuješ v maifest in jo v tej obliki obesiš na pozitivke, po moje s tem  ne boš bistveno vpodbudu razprave niti zbral množice podpisov, ker manifest je itak akt avandgarde in ni mšljeno, da bi ga oblikovale in podpisovale množice.  


Tko da  mi ni čist jasn, zkaj naj bi se podpisoval pod manifest, ker podpisuje se ponavad pod peticijo. Manifest pač izda več ali manj zaprta skupina somišljenikov kot neke vrste program/napotek za akcijo, peticija pa je konkretna zahteva naslovljena na konkretnega naslovnika, težo pa ji dajejo predvsem podpisi in ne tolk ideja.

Skratka po mojem gre tko: maš eno idejo (v tvojem primeru je to tvoja deklaracija), iz nje naredijo somišljeniki  en programski manifest (ki opredeli namen, cilje in pot za relazicijo tega cilja), peticija pa je samo eno od orodij za realizacijo ciljev  tega manifesta. Tko da ti za manifest na rabiš podpisov, dobr pa je,  da javnost ve, da  stoji za mafestom ena kredibilna skupina istomišljenikov (a poznaš irwin in NSK, ki so imel svoj manifest, svojo 'državo' in svojo umetniško vizijo). Po moje  na  'društvo za ozaveščanje in osebnostno rast' (znotraj katerga so pozitivke pa forum spet  čist ena samostojna projekta), težko računaš, čeprav bi se morda dal tud to (a., pa gape sta tle taglavna),  pol bi se šlo pa še v zbiranje podpore za manifest pri drugih civilnih gibanjih  in društvih . Začel si tle in fer bi blo je, da se tel tud izjasnemo, če lahko na nas računaš. Pol ko boš imel podpro kakšnih društev in gibanj maš več šans za  zbiranje podpisov posameznikov pod  peticijo,   ker ti bodo ta nudla svojo infrastrukturo tko kot ti jo nudimo tle. Da se opedenat fino stran za podpisovanje  peticije, sem jo vidu zadnjič eno podobno, ki  je apelirala na unnesco, da uvrsti en tibetanski  samostan na svoj seznam, da ne bi kitajci tam mim zgradil ene ceste.  

Te napotke  pišem zato, ker bi se počutu krivga, če bi stvar v katero očitno neomajno verjameš, zastala, ker jest ne stojim tko 100% za njo kot ti.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #125 - 07.01.2004 at 14:44:29
 
stane wrote on 07.01.2004 at 14:32:39:
Sedaj te pa končno razumem. Se pravi, ko bo Banka države izdala Delnice države in boš eno dobil tudi ti, boš vedno mislil na to, kako jo boš pravilno uporabljal. Pa saj to tudi jaz pravim.
S tem, ko jo boš pravilno uporabljal, boš tudi pravilno upravljal z državo. Če pa dividende ne boš potreboval, boš pa ta denar nekomu poklonil, ki ga bo pravilno uporabil namesto tebe.

pravilno uporabljanje vsega danega lahko izvajas ze zdaj, ni ti treba tok energije porabljat za to, da bos imel nekaj v roki (delnico drzave), kar ti kao pravi in dovoljuje, da lahko s tem upravljas. ze zdaj imas veliko stvari s katerimi lahko upravljas, in ce bi jih pravilno uporabil (bil zadovoljen) se ne bi tok ukvarjal s certifikatom o tej in oni lastnini. ampak pac vsak ma svojo voljo, in vsak lahko svojo energijo uporablja po svoji vesti in volji. ce tebe zadovoljujejo te stvari pol te itak nbena stvar pr tem ne more ovirat.


Quote:
Kaj pa kaj na sam tekst Manifesta praviš, imaš kak predlog?

pravim, da je se kr.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #126 - 07.01.2004 at 15:39:59
 
Titud, hitro zbriši to od ta zadnje vejice do pike, da se ti % preveč ne pomnožijo.
Vidim, da si v teh stvareh zelo doma in bi bil prav vesel, če te bosta A in gape prebrala. Jaz se vsekakor strinjam, da se za čisto internetske akcije uporabi ta spletna stran in forum, kar tudi ustanoviteljem ne more škoditi, ne glede na to, če se z samo delnico strinjajo ali ne.
Sedaj pa k bistvu. Poskusiva narediti simulacijo v obratni smeri in dokaži ti meni, kaj bi lahko bilo z delnico države narobe, kot pa da jaz dokazujem tebi, zakaj bi jo bilo dobro uvesti. Kajti zdi se mi, da bi lahko bilo to najboljše orožje za obrambo pred manjšinskimi interesnimi skupinami, ki jim to ne bi bilo po godu zaradi lastnih interesov. Proti interesu mezdnih delavcev, študentov, kmetov, penzionistov itd, 95% prebivalstva to gotovo ni že na prvo oko. Če bodo pa lastniki podjetij, menedžerji in politiki dobro premislili, bodo ugotovili, da je tudi njim delnica države lahko le v korist.
Na koncu pa ni potrebno velike znanosti in filozofije, saj gre le za politično odločitev na referendumu, ki lahko pove, tako bo in pika.
V skrajnem primeru se lahko za tak manever uporabi tudi kaka stranka, če bi hotela biti civilna družba preveč akademska.
Kaj praviš?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Manifest civilne družbe
Reply #127 - 07.01.2004 at 15:52:07
 
jest bom prebral ... zihr ...

bi pa res seku kakšen čistopis ... da človk prime, prebere in šteka ... za zdej tega jest še nism prebral ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #128 - 07.01.2004 at 16:27:52
 
stane wrote on 07.01.2004 at 15:39:59:
Titud, hitro zbriši to od ta zadnje vejice do pike, da se ti % preveč ne pomnožijo.


???

Quote:
Vidim, da si v teh stvareh zelo doma in bi bil prav vesel, če te bosta A in gape prebrala. Jaz se vsekakor strinjam, da se za čisto internetske akcije uporabi ta spletna stran in forum, kar tudi ustanoviteljem ne more škoditi, ne glede na to, če se z samo delnico strinjajo ali ne.


Fante pa punce sem opozoru na zaprtem delu topika, kjer se razpravlja o klubskih  projektih, naj kašno rečjo na to temo.

Quote:
Sedaj pa k bistvu. Poskusiva narediti simulacijo v obratni smeri in dokaži ti meni, kaj bi lahko bilo z delnico države narobe, kot pa da jaz dokazujem tebi, zakaj bi jo bilo dobro uvesti. Kajti zdi se mi, da bi lahko bilo to najboljše orožje za obrambo pred manjšinskimi interesnimi skupinami, ki jim to ne bi bilo po godu zaradi lastnih interesov. Proti interesu mezdnih delavcev, študentov, kmetov, penzionistov itd, 95% prebivalstva to gotovo ni že na prvo oko. Če bodo pa lastniki podjetij, menedžerji in politiki dobro premislili, bodo ugotovili, da je tudi njim delnica države lahko le v korist.
Na koncu pa ni potrebno velike znanosti in filozofije, saj gre le za politično odločitev na referendumu, ki lahko pove, tako bo in pika.


Jest mam glavno bojazen, da se bodo prihodki od dividend takoj hotl pretopit   v porabo, da bo se bo ta del državnega proračuna transformiran  dodaten  prihodek državljanov odrazu  v povečanem  povpraševanju po  potrošnih dobrinah. Povpraševanje bo preseglo ponudbo, cene bodo šle gor in prihodek od dividend bo poniknu v inflatornem vrtincu, ne da bi imel vsaj nekdo nekaj od tega dobička  (npr.  če bi ostal davek in poniknu magari v kakšnem novem asfaltu al pa falkonu).  

Zdej če bo ponudba uspela sledit povečanem povpraševnaju in do inflatornih pritiskov ne bo prišlo,  pol bo 'javni standard ' tud nekak prikrajšan ( če ga seveda ne razumemo kot vsoto posamičnih standradov državljanov). Dražava namreč s vsojo javno infrastrukturo vsaj po moje že itak caplja za  standardom njenih državljanov.

To, kar sem napisal, je po moje glaven protiargument tistih kao 5% procentov folka, ki ima v rokah moč pa oblast in bo večino ostalga folka svarila pred njihovo sebićnostjo, potranostjo in neodgovornostjo za 'širše družbene inerese'. Na to struno je ta folk igral tud pred referendumom za nato pa eu, ko so se politiki  pa 'gospodarstveniki' izmotaval , da bi si  kot navadni državljani sicer lahko privoščili luksuz in glasovalio proti natu, ampak kot odgovorni nosilci funkcij  ne morejo privoščit take usodne zgodovinske napake (res častna izjema je menciger).  


Quote:
V skrajnem primeru se lahko za tak manever uporabi tudi kaka stranka, če bi hotela biti civilna družba preveč akademska.
Kaj praviš?


Problem strank, ki bodo za,  je ta, da si bodo idejo želele prilastit,  zato konkurenčne stranke iz inata ne bodo šle zraven. Stranko zanima predvsem,  če  bo z izrazom podpore delnicam  prilastila kakšen glas, v bistvu pa ji dol dol  visi, če bo ideja sama uspešna ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #129 - 07.01.2004 at 17:31:27
 
Hvala bogu, seveda bodo šle dividende v večini primerov v takojšnjo potrošnjo, saj bi to bil pri veliki večini današnjih nizkih plač bolj socialen dodatek. Važno je, da se za to vsoto zmanjša tekoča potrošnja na drugih nivojih, nikakor pa se zato ne smejo zmanjšati javne investicije. Racionalizirajo se pa lahko, se boš strinjal.
Najvažnejše je v bistvu bilanciranje med odloženo in tekočo potrošnjo, med pridelkom in semenom.
Ali drugače, če bi naša elita z Akademijo znanosti vred ne bila tak osel in zavrgla Kardelja iz ideoloških razlogov, ki je bil največji politični ekonomist 20 stoletja, bi se lahko ravno o tem esencialnem vprašanju od njega mnogo naučili. Tekoče in minulo delo je to, razmerje med akumulacijo in potrošnjo, ki velja univerzalno, kakor koli se že oprativni sistem imenuje, kapitalizem, socializem, ali pa navadno podjetništvo. Vedno gre za lovljenje ravnotežja med dobičkom in stroški, v končnem pa je vse to le plača nekoga.
Toda pustiva Kardeljevo teorijo, da se še zaradi tega ne bo komu nos dvignil, mislim pa, da je Mencinger ne le edini, ki pošteno in s trezno glavo misli, kot praviš, tudi ga nisem slišal, da bi kdaj sral po Kardelju, čeravno se morda ideološko z njim ni strinjal.
Zelo ga cenim in če bi se ga dalo prepričat, da je prvi podpisnik manifesta, bi bilo idealno.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #130 - 07.01.2004 at 17:41:04
 
stane wrote on 07.01.2004 at 17:39:52:
Tekst se oblikuje za objavo na Pozitivkah. Prosimo za pripombe. Organizacijski odbor



MANIFEST CIVILNE DRUŽBE  
 

Imamo skupno državo,  
ozemlje,  
ki nam je bilo dano na uporabo,  
za čas, ko na njem živimo,  
da ga skrbno ohranjamo  
in z njim lepo ravnamo.  
 
Imamo skupno kulturo in jezik,  
da se v njem izobražujemo  
in z njim žlahtnimo svojo dušo  
 
končno smo mi vsi,  
ki danes tu živimo,  
civilna družba, dani eni drugim,  
ne da drug drugega siromašimo,  
ampak, da si med seboj pomagamo  
in se življenja še bolj veselimo  
 
zato podpiramo državno delnico,  
ki nam omogoča, da se zavedamo,  
da je naša država, res naša lastnina,  
ki nam je dana, da jo plemenitimo,  
in s tem še bolj ljubimo kot domovino.  
 
 
DRŽAVLJANSKA DEKLARACIJA


Na osnovni temeljne demokratične  
pravice človeka imeti državo  
in gospodariti z njo in moje  
neodtuljive pravice do državljanstva  
zahtevam  
 
 
DELNICO DRŽAVE SLOVENIJE  
 
 
Delnica države je vrednostni papir,
ki zagotavlja lastniku stalno upravljalsko                            
pravico in stalno mesečno dividendo.    

Lastnik delnice države je vsak njen državljan.    

Delnica države nima nominalne vrednosti.    

Delnica države ni prenosljiva.    

Vir in mera dividende je davek od dobička  
vseh podjetij  v državi v celoti.    

Minimalna ciljna vrednost za vse državljane                      
enake mesečne dividende je deset odstotkov  
povprečne mesečne neto plače v državi.    

Delnico države izda Banka države.    

Zakon o Delnici države sprejmejo državljani  
na referendumu z dvotretjinsko večino.    

Minimalna ciljna vrednost mesečne dividende                          
v državi Sloveniji je 100 EUR.    
 
 
Slovenija - Sončeve pozitivke , 1. januarja 2004  
 

Državljan Republike Slovenije  

1..........................................
2..........................................
3..........................................


Gape, to je trenutna varianta.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #131 - 07.01.2004 at 19:20:54
 
stane wrote on 07.01.2004 at 17:31:27:
Hvala bogu, seveda bodo šle dividende v večini primerov v takojšnjo potrošnjo, saj bi to bil pri veliki večini današnjih nizkih plač bolj socialen dodatek. Važno je, da se za to vsoto zmanjša tekoča potrošnja na drugih nivojih, nikakor pa se zato ne smejo zmanjšati javne investicije. Racionalizirajo se pa lahko, se boš strinjal.


Zmanjšajo/racionalizirajo se  investicije na področja, ki jih je mogoče pokrit na profiten način : z investitorji, dajanjem  koncesij.... Fajn bi blo zbrat tiste investicije, ki jih  iz budžeta (torej tud iz davka na dobiček),  pokriva država, ker te investicije najbolj  ustrezajo prav  korporacijam in bi jih morda pripravljene pokrit tud same iz svojega dobička, če ne bi usple zlobirat/zlorabit  države, da jih plača iz davkov...


Quote:
Najvažnejše je v bistvu bilanciranje med odloženo in tekočo potrošnjo, med pridelkom in semenom.


Ni mi čist jasno, kako bi državljanske delnice to zbalansirale.

Quote:
Ali drugače, če bi naša elita z Akademijo znanosti vred ne bila tak osel in zavrgla Kardelja iz ideoloških razlogov, ki je bil največji politični ekonomist 20 stoletja, bi se lahko ravno o tem esencialnem vprašanju od njega mnogo naučili. Tekoče in minulo delo je to, razmerje med akumulacijo in potrošnjo, ki velja univerzalno, kakor koli se že oprativni sistem imenuje, kapitalizem, socializem, ali pa navadno podjetništvo. Vedno gre za lovljenje ravnotežja med dobičkom in stroški, v končnem pa je vse to le plača nekoga.
Toda pustiva Kardeljevo teorijo, da se še zaradi tega ne bo komu nos dvignil, mislim pa, da je Mencinger ne le edini, ki pošteno in s trezno glavo misli, kot praviš, tudi ga nisem slišal, da bi kdaj sral po Kardelju, čeravno se morda ideološko z njim ni strinjal.
Zelo ga cenim in če bi se ga dalo prepričat, da je prvi podpisnik manifesta, bi bilo idealno.


Kolikor jest poslušam delodajalce, je ravno kardeljev izum 'minulo delo' ene vrste hendikep, ki dodatno zmanjšuje konkurenčno prednost starejših kadidatov za delo nasprot mlanjšim, saj pomeni minulo delo določen strošek brez jamstva, da je strejši delavec tud boljši ( v večini primerov je  s stališča delodajalca tko ali tako  slabši zardi iztrošenosti...). Kaj praviš na to, da se  'minulo delo' ukine in se na tak način zmanjša strošek dela in  poveča konkurečnost, skoz večji profit pa se preko dividende na delnico to delo v svoji aktualni vrednosti  vrne vsem državljanom?

Z mencigerjem je pa po moje tko: zlo kredibilen teoretik, ki zna lucidno razložit, za kaj se gre. Vendar je slab praktik, ker ni pripravljen sklepat kompromisov, da bi vsaj del svoje teorije splejal v praksi. Mam zlo slab občutek, da če bi se avtorstvo manifesta povezal z njegovim imenom, v praksi manifest  ne bi imel  šans. Mencinger se mi je mal zameru, ker ni hotu kandidirat za predsedniškega kandidata, ker on je  zame edin  človk, ki bi ga lahko imel za kredibilnega politika. Amak on se itak pozna, tko da se nastavlja več tam, kjer ne more delat po svoje.    Smiley


 
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #132 - 07.01.2004 at 20:13:33
 
Morda si le približava poglede, saj problem je po navadi vedno v izrazih.
Seveda nima država kaj iskati kot neposreden investitor v čisto podjetniških investicijah. To naj delajo podjetja s svojim kapitalom in že imaš zmanjšan proračun. V resnici na koncu nima nasploh država v kaj investirati. Država je tako posredno partner v vsakem podjetju preko davka na dobiček in to ji mora zadoščati. Seveda bo potrebovala tudi manj aparata in že imaš dodatno znižanje stroškov. Itd, itd, itd.
Tudi pri Kardelju je šlo za napačno interpretacijo. Minulo delo je bil zanj dobiček, kapital, akumuliran dobiček, ker se takrat pač o dobičku in kapitalu še ni spodobilo govoriti. Če pa bereš njegova dela, je to jasno kot beli dan.
To s starostjo ni imelo nič.
Seveda starost ne more biti strošek podjetja, zato se pa podjetja starejših delavcev tako branijo.
O Mencingerju in zadnjih volitvah pa mi ni treba razlagati, sem jih stestiral od znotraj.
Back to top
« Last Edit: 08.01.2004 at 00:23:34 by stane »  
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #133 - 08.01.2004 at 10:36:23
 
Povej mi več o svojih poltičnih iszkušnjah oz. o tem, kako je bila dekarcija sprejeta v političnih krogih.

Po moje projekciji  bo  vladajoča koalicija sprva  do nje razervirana zato, ker jo bo jemala kot poceni popupulizem opozicijskih strank, ki nikakor ne  morejo prit do oblasti  in s tem do razpolaganja z presežki, da bi z njimi podkupovale svojo (bodočo) volilno  bazo - klerikalce in depriviligarnce vseh vrst. Na zadevo  z delnico bodo gledali tako: ker  opozicija svoje volilne baze ne more nagradit neposredno iz proračuna, ščuva folk k temu, da se nagradijo kar sami s tem, da nam vladajočim  vzamejo   del pogače, ki jo talamo med svojimi.  

Skratka, jest ocenjujem, da vladajoče stranke dekalracije sprva ne bodo podprle,  opozicijske stranke bi deklaracijo  takoj  podprle le iz obupa, to je, če bi ocenile, da nimajo nobenih šans na volitvah prit na oblast. Na tak način bi se delničarstvo res  izkoristlo za nekašen prevrat, ki jih sicer ne bi pripeljal na oblast, ob ugodnih rezulatih delničarstva pa bi se jim na naslednjih volitvah politično obrestovalo, da so so folk podpirali v revoltu. Vladajoče stranke bi delničasrtvo podprle le v primerru, če bi do volitev porerastlo v slošno ljudsko gibanje  in bi bilo zanje poltično  modro, da so vsaj pasivno zraven (tko kot so ble psivno zraven pri osamosvajanju) in s tem poberejo opoziciji njihovga aduta iz rok. To  bi pomenil tud, da bi ideja delničarstva v praksi zihr zvodenela tko kot je zvodenelo lastninjenje s certifikati in na tak način zgubilo ves kreativen potencial, ki bi ga lahko lastninjenje ustvarlo med folkom.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #134 - 08.01.2004 at 11:27:37
 
Tvoja ocena reakcije strank bi bila pravilna, če bi se delnice lahko polastila ekskluzivno za svoj program ena sama stranka. Potem bi jo lahko popularizirala ali shranila v predal. Toda za kaj takega potrebujejo tudi moj pristanek, če ne bi jih dal takoj na naše, pa še evropsko sodišče za zaščito avtorskih pravic. Tako, da to se ne splača nobenemu.
Ocena, da pa so certifikati imeli možnost kako drugače končati kot so, brezplačno v rokah manjšine novih lastnikov, pa je iluzorna.
Če si kdo izmed avtorjev upa reči, da ni vedel oziroma pričakoval tak razplet, je lažnjivec na kvadrat ali pa slepec, ki na tistem mestu takrat ni imel kaj iskati, ko se je o tem odločalo.
Toda teh stvari res nima smisla pogrevati ali celo zahtevati kakšno revizijo procesa.
Kot sem dejal, tudi za razrešitev tega problema je delnica države najbolj elegantna.
Ves narod in politika morata priznati, da sta se nehote in v dobri veri zmotila in na eleganten način popraviti napako, pa je.
Saj je vsak posameznik tudi naivno mislil, da bo zadel bingo. Je bil pač navaden monopoli in piramida, kaj se hočemo usajati sedaj. Pri takih igrah na srečo pač ne morejo vsi zadeti.
Seveda bi pa bilo pošteno, če se nihče, ki je bil takrat zraven, na letošnjih volitvah sploh ne bi pojavil.
Samo bi bil zopet hudič, ko bi moral kar cel parlament v out, razen mladincev, ki so takrat bili še v plenicah, pa bi spet imeli enopartijski sistem do prvega resnejšega padca dividende.
Ga ni za lomit, politika je resna stvar, saj vidiš, kakšno predvolilno temo so si vsi izbrali.
Brisanje.
Samo, da ne bi bilo kaj resnega na sporedu. Estrada, pač.
Izgleda, da so si te siromake prav prišparali za volilni golaš.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13