Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13
(Read 94633 times)
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #90 - 06.01.2004 at 11:49:55
 
t wrote on 06.01.2004 at 11:34:46:
nikogar ne moreš rešiti predsmrtjo - še sebe ne

res je. sam sebe ne mors obvarovat pred smrtjo, kaj sele druge.

sam od kje nam potem zelja, da ne bi umrli? a jo lahko zanikamo pr zavesti? po eni strani vidmo da bomo umrl po drugi strani pa ne mormo verjet (si sploh zamislt) da nas nekoc "ne bo vec". kako te dve stvari skupi zdej spravt, sharmonizirat?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Manifest civilne družbe
Reply #91 - 06.01.2004 at 12:07:04
 
Quote:
sam od kje nam potem zelja, da ne bi umrli? a jo lahko zanikamo pr zavesti? po eni strani vidmo da bomo umrl po drugi strani pa ne mormo verjet (si sploh zamislt) da nas nekoc "ne bo vec". kako te dve stvari skupi zdej spravt, sharmonizirat?

To bi lahko napisali v Manifest civilne družbe, mislim tole, da  ne bi radi umrli   Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #92 - 06.01.2004 at 12:13:26
 
kako sharmonizirat zeljo da ne bi radi umrli po drugi strani pa "ocitno dejstvo" da bomo (morali). ne ene ne druge strani ne mormo zanikat/ignorirat. kaj zdej narest? kako prakticno spravt yin (belo) in yang (crno) skp v harmonijo enosti in razlicnosti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Manifest civilne družbe
Reply #93 - 06.01.2004 at 12:17:47
 
Quote:
kako sharmonizirat zeljo da ne bi radi umrli po drugi strani pa "ocitno dejstvo" da bomo (morali). ne ene ne druge strani ne mormo zanikat/ignorirat. kaj zdej narest?

To vprašanje si postavil v pravem topicu.
Ne vidim druge, kot da to zapišemo v Manifest, pol je treba pa samo še ene najt, da bodo podpisali, pa bo ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #94 - 06.01.2004 at 12:19:49
 
Bardooo Grin Grin Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #95 - 06.01.2004 at 12:20:32
 
ok, se opravicujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #96 - 06.01.2004 at 12:55:20
 
vida wrote on 06.01.2004 at 12:43:05:
... po moje je aryan hotel tole dorečt, poskušam ...
človeku mora bit dopuščeno živet tako, da bi se njegova celovita osebnost razvijala v vsej svoji lepoti, kot duša, dana od Boga ...

...mi smo ustvarjeni od Boga, z namenom da mu vecno sluzimo. bolj ko smo v tej nasi naravni aktivnosti dovrseni boljse nam je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #97 - 06.01.2004 at 13:24:05
 
vida wrote on 06.01.2004 at 13:15:40:
ja, ampak se tega ne zavedamo ker ...
Bom citirala kar Anastazijo -
Že tisočletja se menjavajo sistemi, eden za drugim prihajajo in odhajajo, vsi pa imajo isti cilj: ubiti tebe, vladarja, in najmodrejšega ustvarjalca spremeniti v brezdušnega sužnja. Sistem vedno deluje skozi starše. In skozi tiste, ki se razglašajo za najpametnejše učitelje. S tem, ko sestavijo nov nauk, vzpostavijo nov sistem. Če le malo pobliže pogledaš, lahko jasno vidiš, da jih naprej žene staro prizadevanje: ločiti tebe in Boga. Postaviti se med vaju ter vaju ugnati, vaju pripraviti do tega, da živita in delujeta v njihovo korist ...

to, da sem jaz locen od direktnega (blazenega) sluzenja Boga je moja lastna odlocitev (svobodna volja, ki nam je dana od Boga iz ljubezni), torej moja napaka.

nikol ne smem (za svoje dobro) iskat napake (za svoje nezadovoljstvo, trpljenje) v drugih ampak vedno le v sebi. iskrenost je zlata vredna oz. je iz "zlata". ko/ce lahko neprisiljeno in naravno vidim/spoznam/priznam, da sem jaz tisti, ki je "kriv" in neveden bom lahko iskreno prosil za pomoc. takrat (v tistem trenutku) jo bom zagotovo tudi dobil. o tem ni dvoma.

od Boga nikoli nismo loceni, ker Bog je Absolut, vse obstaja v Njemu in Zanj. mi kot individualne duse smo lahko loceni od Boga le v smislu direktnega sluzenja Njemu, ampak po nasi krivdi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #98 - 06.01.2004 at 13:40:21
 
vida wrote on 06.01.2004 at 13:29:30:
Moja odločitev in odgovornost je šele takrat, ko se tega zavem.

potem pa nadaljuj z razvijanjem/povecevanjem svoje zavesti s kakrsnokoli metodo pac to pocnes.

Quote:
Sicer pa da ne bi skrenili s poti, tukaj govorimo o Manifestu civilne družbe ...

...manifest "civilne" (oz. civilizirane) druzbe je zame druzba v kateri je sluzenje Bogu v centru interesa vseh.

vse ostale, ki ne sledijo zgornjemu principu bojo po naravni poti propadle (ljudi v koncni fazi onesrecile) tko kot vse druzbe doslej s tako vsebino.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #99 - 06.01.2004 at 14:43:56
 
vida wrote on 06.01.2004 at 14:23:57:
ja, se strinjam.

si ze nasla/obcutila tako druzbo?

zase lahko recem da sem ze, ampak priznam pa, da zaradi moje neiskrenosti le na trenutke. se pa nekak trudim delat na tem, da bom sposoben vecno ziveti v taki druzbi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #100 - 06.01.2004 at 14:53:40
 
Quote:
...manifest "civilne" (oz. civilizirane) druzbe je zame druzba v kateri je sluzenje Bogu v centru interesa vseh.


... ko boga ne personificirata niti papež niti  cesar niti država,  pol je  v civilizirani družbi le služenje drug drugemu lahko centralen interes vseh...

Le skoz  medsebojno mreženje mrež je mogoče vzpostavit  globalni atraktor kot zavest vseh zavesti, ki  pokrije vsakega posameznika v celoti.  

Tko da če ma delničarstvo večji  potencial neposredne interesne mrežne povezljivosti državljanov kot ga ima sedanji hierahični  politično/birokratski, pol je treba to tko povedat in ne da zgleda, kot da se en posveten  hirahaičen sistem   nadomešča  s posvečenim, kar bo pri večini folka prebudl upravičen  odpor do posvečenih/klera.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #101 - 06.01.2004 at 14:59:38
 
titud wrote on 06.01.2004 at 14:53:40:
... ko boga ne personificirata niti papež niti  cesar niti država,  pol je  v civilizirani družbi le služenje drug drugemu lahko centralen interes vseh...

Le skoz  medsebojno mreženje mrež je mogoče vzpostavit  globalni atraktor kot zavest vseh zavesti, ki  pokrije vsakega posameznika v celoti.  

Tko da če ma delničarstvo večji  potencial neposredne interesne mrežne povezljivosti državljanov kot ga ima sedanji hierahični  politično/birokratski, pol je treba to tko povedat in ne da zgleda, kot da se en posveten  hirahaičen sistem   nadomešča  s posvečenim, kar bo pri večini folka prebudl upravičen  odpor do posvečenih/klera.

Boga lahko zastopa le On sam in tisti, ki ga Bog sam pooblasti. ce je sluzenje Bogu oz. tej pooblasceni osebi v osnovnem oz. edinem interesu udelezenih dosezejo/mo tisto po cemer vsak in vedno hrepeni.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Manifest civilne družbe
Reply #102 - 06.01.2004 at 15:07:46
 
vida wrote on 06.01.2004 at 14:55:08:
Nekaj že.

blagor teb.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Manifest civilne družbe
Reply #103 - 06.01.2004 at 15:38:52
 
pobrisala sem svoje poste, ker debata ni v skladu z naslovom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Manifest civilne družbe
Reply #104 - 06.01.2004 at 16:07:04
 
Res ne vem, zakaj bi morali v nekaj tako preprostega, kot je odgovor na vprašanje, čigava je država, vpletati tudi vprašanja vere. Ne vem pa, ker vseh ver ne poznam, ali bi bila taka rešitev tudi v nasprotju s katerokoli od njih. Težko si predstavljam, da bi katerakoli zapovedovala, da morajo imeti eni verniki vse, drugi pa nič, če malo karikiram.
Vsi se boste pa strinjali, da so se razponi v prihodkih prebivalstva raztegnili nad mejo materialne in moralne znosnosti, pri tem pa to ni dalo nikakršne večje družbene produktivnosti. Družben produkt je tak kot je bil ali pa še manjši, le deli se drugače kot prej.
Dividenda bo v tem pogledu le nekoliko ublažila to anomalijo na najbolj eleganten in ekonomsko sprejemljiv način, saj ne poseže v razmerja med plačami in ne povzroča uravnilovke. Nekoliko pa bo izenačila tudi delovno intenzivne panoge s kapitalsko bolj intenzivnimi, kar pa tudi ni nič narobe, če nočemo, da bi še več delovnih mest propadlo.
Bolje, da pozabimo vse ideologije in razprtije in se pripravimo kot majhen narod na napad evropskega in svetovnega velekapitala, ki neizbežno pride. Ne zatiskajmo si oči pred dejstvi, ki so neizbežna.
Seveda, če želimo kot narod in država ostati pokončne glave.
O vsem ostalem pa se lahko pogovarjamo pozneje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 13