Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 
(Read 21709 times)
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: nasilje nad otrokom
Reply #90 - 19.12.2003 at 09:50:14
 
ma ja lola, zdej si me spomnla
da sm mela jest tud na splošno filing, da me mamica ne mara preveč in v glavnem bolj njo krivila za vse, pa da ma rajši mojga brata kot mene itd-rt
medtem ko sm mela za atija vedno filing, da me ma rajši, kot mamica, nič tolk mu nisem nikol zamerla... , edina razlika je, da mi on ni govoril strupenih, ampak mi je razlagal svoja dejanja pa še mamina, kot sm že napisala  Undecided je nekaj na tem torej
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #91 - 19.12.2003 at 10:25:04
 
Eva wrote on 19.12.2003 at 05:23:03:
men je nasilje še vedno levo - čist nepotrebno in verjamem, da "nič ni močnejše od nas" tko da men so to izgovori, da se kao nism mogla upret.


Ljubezen je močnejša od nas, zato se lahko realizira samo skoz podrejanje/služenje. Na to se je treba kar zanest, ker se ji ne moreš upret. Ni pa nujno, da jo moraš obvladat (napr. razumno, obredno...), da se ljubezni brez škode podlečt tud  s strastjo. Če ji podležeš strastno, to pomen 'zemeljsko': z zavedanjem, da je minljiva. Da podležeš tud njeni hrbtni plati, njenji minljivosti, ki se izraža skoz upor pred izgubo, skoz  agresijo  in  nasilje, zavist, ljubosumje.... Iz te hrbtne plati se hrani strastna ljubezen in če tud  tej  hrbtni  plati nisi pripravljen priznat nadmoči, se v tem nepriznavnaju izgubi tud strastna komponenta ljubezni.  

Quote:
to zahteva sočutnega otroka, jest to zmorem šele zdej
ljudi, ki se mi zdijo na prvi pogled sitni, razumet, da majo probleme sami s sabo in z njimi rajš sočustvovat, kot pa skrbet za to, da se men dela krivica in spet prav zrad tega sm napisla tist, prej zgorej: ničesar ne morem ustvarit v sebi, kar bi blo močnejše od mene


Otroci so v pricipu strastni v svoji ljubezni: iražajo  jo na vso moč in in z vso preadnostjo. Ni čudno, da prebudijo tud v nas strasti, ki smo jih imel za pozabljene in obvladane.  Če so nam spsoboni prebudit neskončno ljubezen moramo vzet v zakup, da so nam prebudl tud njenje temne plati, iz katerih se hrani oz. črpamo svoje strasti. Ljubezen do otroka ne morebit racionalna, obvladana, hladna, ritualna in kar je še blo vzgojnih vzorov tako religioznih kot  malomeščanskih  okolij, ki so se itak v ozadju  izkazoval  skoz  duševno in fizično nasilje na dotroci najhujših možnih oblik, ker če strasti ni dano izživet skoz ljubezen do življenja,  se  izživi skoz ljubezen do smrti. Skoz to je mogoče razložit tud potencilano morbidnost straševkse ljubezni, pred katero si je brez veze svetohlinsko zatiskast oči in jo obsojat samo  zato, ker jo nismo sposobni v seb v  celoti  zatret.
Back to top
 
 
IP Logged
 
n.
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #92 - 19.12.2003 at 13:47:23
 
Jaz pa sem zadnjič brala knjigo na temo otroške duše, ranljive otroške duše, in je bil noter en stavek:

Vsaka klofuta je klofuta preveč.

Za mene je nasilje, tepež ... popolnoma drugo kot ljubezen. In, ne vem, ampak težko si predstavljam, da če bi me kdorkoli udaril, da bi si lahko rekla, saj vem, da me je tisti, tista udaril zato, ker me ima rad. Ker to ne bi bilo res. Takrat, ko se roka sproži (in udari) ni v tisti roki (osebi) niti kanček ljubezni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #93 - 19.12.2003 at 16:13:11
 
N. wrote on 19.12.2003 at 13:47:23:
Jaz pa sem zadnjič brala knjigo na temo otroške duše, ranljive otroške duše, in je bil noter en stavek:

Vsaka klofuta je klofuta preveč.

Za mene je nasilje, tepež ... popolnoma drugo kot ljubezen. In, ne vem, ampak težko si predstavljam, da če bi me kdorkoli udaril, da bi si lahko rekla, saj vem, da me je tisti, tista udaril zato, ker me ima rad. Ker to ne bi bilo res. Takrat, ko se roka sproži (in udari) ni v tisti roki (osebi) niti kanček ljubezni.


Ni preveč, če pripomore k preseganju  dvojnosti skoz enost dobrega in zla,  ljubezni in sovraštva in s tem k polnosti življenja samega.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: nasilje nad otrokom
Reply #94 - 21.12.2003 at 05:37:47
 
jest sm dobla eno idejo, da je mogoče to, da starši poskušajo razložit svojemu otroku, zakaj so ga udarl, mu na en način opravičit svoje dejanje, faktor pri tem, da tud otrok, ko odraste in ma svoje otroke, tak, ker mu je blo to n en način opravičeno???
ehh ne vem
tale topic je fejst čudn
nadomestni vzorec je, za vsako stvar, ki jo hočem otroku prepovedat, magari samo rečt ne,
si namesto tega:
vzet čas in otroku razložit in pokazat, kako je prav. ne odlašat na: ko bo tolk starejša, ji bom to pokazala, razložila.. čist čist za vsak NE, ki ga mamo v mislih, ker pač z vsakim ne-jem otroka samo omejiš lahko

brez ne-ja te pa zarad lastne omejenosti skrbi, kakšen bo ta otrok  Tongue Roll Eyes
novi generaciji nasproti
mamica Eva  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: nasilje nad otrokom
Reply #95 - 21.12.2003 at 09:40:50
 
Kaj pa če pri tem problemu niti ni tolk pomembno dojet razlog pa vzorec nasilja, mogoče gre bolj za to, da nisi imela priložnosti nikol razviti kvalitete neskončne potrpežljivosti, ker nisi imela vzora za to.

Če bi ti recimo nekdo drug ves čas govoril, uh, še prepridna je tale tvoja punčka, to me kr mal skrbi, da ni dovolj samosvoja pa samostojna pa svobodna, pa če bi recimo mela priliko opazovat nekoga, kako je sposoben tud po 100x nežno spomnit pa skorigirat njeno obnašanje, pa spet ne vtikat se v vsako njeno raziskovanje, ne da bi kdaj povzdignil glas al pa izgubil živce, bi imela na tem vzoru priložnost skreirat si nov vzorec. Mogoče bi se mogla bolj družit z kom, ki ima razvite čist druge kvalitete in bi lahko preko njega ozavestila nekej novega. Dostkrat je tako najlažje, sam če si pripravljen opazovat pa dojemat...
(jaz, recimo, sem se ful dosti naučila o potrpežljivosti pa ljubezni na Darkovem odnosu s psom, kar je sicer čist druga stvar, sam zlo podobna kvaliteta...)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: nasilje nad otrokom
Reply #96 - 22.12.2003 at 05:39:43
 
Veš, je pa res, da name, če sem v stiku z ljudmi določnih kvalitet, da sem pol še nekaj časa po tem "nalezena" teh kvalitet.
No sej to je itak z vsemi tko
drugač sm pa tisto včeraj hotla v bistvu zato razjasnit, da bi vedla, kaj nardit: razlagat Gaji, al ne?
Sem pa ob prebiranju Kali-jinih tekstov pogruntala, da sm premal poskusla nardit za to, da bi ta del sebe sprejela
tko da to je zdej nov mišn
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #97 - 22.12.2003 at 08:30:31
 
Devi wrote on 21.12.2003 at 09:40:50:
Kaj pa če pri tem problemu niti ni tolk pomembno dojet razlog pa vzorec nasilja, mogoče gre bolj za to, da nisi imela priložnosti nikol razviti kvalitete neskončne potrpežljivosti, ker nisi imela vzora za to.

Če bi ti recimo nekdo drug ves čas govoril, uh, še prepridna je tale tvoja punčka, to me kr mal skrbi, da ni dovolj samosvoja pa samostojna pa svobodna, pa če bi recimo mela priliko opazovat nekoga, kako je sposoben tud po 100x nežno spomnit pa skorigirat njeno obnašanje, pa spet ne vtikat se v vsako njeno raziskovanje, ne da bi kdaj povzdignil glas al pa izgubil živce, bi imela na tem vzoru priložnost skreirat si nov vzorec. Mogoče bi se mogla bolj družit z kom, ki ima razvite čist druge kvalitete in bi lahko preko njega ozavestila nekej novega. Dostkrat je tako najlažje, sam če si pripravljen opazovat pa dojemat...
(jaz, recimo, sem se ful dosti naučila o potrpežljivosti pa ljubezni na Darkovem odnosu s psom, kar je sicer čist druga stvar, sam zlo podobna kvaliteta...)


Če gledaš samo iz perspektive otroka, kar je v bistvu edino smiselno  (saj je nepojmljivo sebično otroka sploh imet, če se v njegovo perspektivo- ki je v bistvu perspikatva otroka v nas -  nismo sposobni vživet), pol je pomebno samo to, da generalno gledano dobi od staršev dobi eno čim bolj univerzalno izkušnjo. Zato je tko pomembno, da sta partnerja različna, da do njega vsak izražata ljubezen vsak kakor sam ve  in zna. Če eden s strastjo, drugi s premislekom, če eden s podkupovanjem, drugi z zahtevanjem, če eden disciplino in strogostjo , drugi s popuščanjem in potrpežljivostjo.... Otrok je tle najboljše merilo v iskernosti v odnosu med partnerjema, ker čut, da je dobr vse, kaj je iskreno ne glede na pojavno obliko in vrednostno sodbo, ki jo imata  starša do početja drugega. Večina razlik je itak posledica različnih teperamentov, karakterjev in vzorcev, ki s samo kavliteto na  tak izražene ljubezni  veze nimajo. Je pa lepo, tko kot ti ugotvljaš, devi, občudovat določene  lastnosti partnerja, ker so teb nedosegljive  in hkart tud mal nečimirno uživat v tem, da partner uživa v tvojih, ker so nedosegljiva njemu. Če ne bi blo otroka, ki prebudi otroka v nas, je  tako občudovanje teže vpozpostvt, ker ni tko za videt njegovga učinka na nekom tretjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: nasilje nad otrokom
Reply #98 - 22.12.2003 at 10:04:51
 
titud wrote on 22.12.2003 at 08:30:31:
Otrok je tle najboljše merilo v iskernosti v odnosu med partnerjema, ker čut, da je dobr vse, kaj je iskreno ne glede na pojavno obliko in vrednostno sodbo, ki jo imata  starša do početja drugega.

Tole si ful lepo napisal Smiley

Edin to ne mislim, da so vse lastnosti v človeku tolk determinirane, ker se ljudje spreminjamo in dograjujemo neprestano. V odnosih se te stvari prelivajo pa prepletajo in so nekako zmer vzajemne in spodbujajo k spremembi... in gre tako bolj za skupno rast v interakciji odnosov med partnerjema, otrokom, okoljem, itd... Se mi zdi, da otroku niti ni možno samo dat neke izkušnje, ker otrok ni samo prejemnik, če mu znaš prisluhnit je tudi (vse bolj) samostojno bitje v nekem okolju in na tak način tud vse bolj enakovreden partner v učenju o odnosih.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #99 - 22.12.2003 at 10:25:29
 
Devi wrote on 22.12.2003 at 10:04:51:
Edin to ne mislim, da so vse lastnosti v človeku tolk determinirane, ker se ljudje spreminjamo in dograjujemo neprestano. V odnosih se te stvari prelivajo pa prepletajo in so nekako zmer vzajemne in spodbujajo k spremembi... in gre tako bolj za skupno rast v interakciji odnosov med partnerjema, otrokom, okoljem, itd... Se mi zdi, da otroku niti ni možno samo dat neke izkušnje, ker otrok ni samo prejemnik, če mu znaš prisluhnit je tudi (vse bolj) samostojno bitje v nekem okolju in na tak način tud vse bolj enakovreden partner v učenju o odnosih.


Determiniran je temperament,  tega se ne da kaj dost spreminjat  in ga tud brez veze pred drugim opravičevat, ga utemeljevat pa kakorkoli kaj dost na silo spreminjat. Otrok se na tak način uči sprejemat različne tempreremante in ne  ocenjuje nekoga, da ga ta nima rad, če tega ni sposben  čustveno impresivno nazvzevn izkzovat oz. da ga kašen drug ne mara samo zato, ker je bil od njega poleg izliva naklonjenosti deležen tud kakšnega nekontroliranega izpada nasilja.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: nasilje nad otrokom
Reply #100 - 22.12.2003 at 10:38:01
 
Upajmo, da je to res, pa da bo res tako (čeprav tud jaz pri svoji mami tega zlo dolg nisem mogla razumet Tongue).
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7