Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 
(Read 23208 times)
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #60 - 17.12.2003 at 14:23:13
 
Quote:
??? [size=0,5](This is totaly mixed up)[/size] Ja, zakaj pa pol nisi iskren?

ker se najbrz ne zavedam se dovolj vecne koristi iskrenosti. kako lahko razvijam svoje zavedanje in s tem iskrenosti? z nenehnim recitiranjem svetih imen Boga za Njegovo zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #61 - 17.12.2003 at 14:23:39
 
Sej je iskren, samo ti tega ne vidiš, ne razumeš, ker ti Vsemogočni še ne da tega vpogleda  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #62 - 17.12.2003 at 14:25:36
 
Quote:
titud, nisem ciz razumel kaj si mi sploh hotu povedat, tko da se ti opravicujem ker ti ne morm drgac reply-jat kot tkole.



Povedat sem hotu, da je življenje vedno s čim pogojeno in da mu ravno ta  pogojenost daje življenje. Z odkritjem  skrivnosti, da je  pogojeno z ljubeznijo, ni zard tega čist nč manj pogojeno, le da je  tovrstna pogojenost edina, ki nam omogoča življenje  s polno strastjo brez bojazni,  da bi bi se strast  izživela skoz napačno  iluzijo, da je lajf lahko  samo lep/dober ali samo grd/slab. Sopoznanje pogojenosti življenja  z ljubeznijo pomeni, da hodijo mir in nasilje, prijateljstvo  in sovraštvo, užitek in bolečina, lepo in grdo... z roko v roki, da ni mogoče enega amputirat od drugega, ne da bi življenje prikrajšal za njegovo polnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #63 - 17.12.2003 at 14:30:02
 
titud,

...in kaj zdej predlagas?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #64 - 17.12.2003 at 14:34:19
 
Quote:
ker se najbrz ne zavedam se dovolj vecne koristi iskrenosti. kako lahko razvijam svoje zavedanje in s tem iskrenosti? z nenehnim recitiranjem svetih imen Boga za Njegovo zadovoljstvo.


Pa saj ne morem verjet. Zakaj za Njegovo zadovoljstvo? Zakaj ne za svoje? Zakaj misliš, da bi On rad videl nezadovoljne otroke? Oz. zakaj sploh recitirat sveta imena - kaj ti to pomaga?


Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #65 - 17.12.2003 at 14:42:04
 
Quote:
Pa saj ne morem verjet. Zakaj za Njegovo zadovoljstvo? Zakaj ne za svoje? Zakaj misliš, da bi On rad videl nezadovoljne otroke?

Njegovo zadovoljstvo je posredno moje zadovoljstvo. Tud ce njega zadovoljuje to, da sem jaz nezadovoljen je to zame zadovoljstvo. taka je narava ljubezni.

Quote:
Oz. zakaj sploh recitirat sveta imena - kaj ti to pomaga?

pomaga mi pr spoznavanju Boga/Absoluta, ki je izvor vse eksistence, vsega znanja in izvor vsega zadovoljstva.

po drugi strani pa je to Njemu v zadovoljstvo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #66 - 17.12.2003 at 14:43:36
 
Quote:
Pa saj ne morem verjet. Zakaj za Njegovo zadovoljstvo? Zakaj ne za svoje? Zakaj misliš, da bi On rad videl nezadovoljne otroke? Oz. zakaj sploh recitirat sveta imena - kaj ti to pomaga?


LittleStar, dobro zastavljeno vprašanje, gate trga  Grin Grin Grin Grin
Predvsem, umiri ti ta podivjani um, pardon izrazu, vendar je res  Grin Grin Grin Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #67 - 17.12.2003 at 14:45:00
 
Quote:
Njegovo zadovoljstvo je posredno moje zadovoljstvo. Tud ce njega zadovoljuje to, da sem jaz nezadovoljen je to zame zadovoljstvo. taka je narava ljubezni.

pomaga mi pr spoznavanju Boga/Absoluta, ki je izvor vse eksistence, vsega znanja in izvor vsega zadovoljstva.

po drugi strani pa je to Njemu v zadovoljstvo.



Saj ni problem aryan, ne razumem le, kako lahko govoriš o Njegovem zadovoljstvu, če pa Ga še nisi spoznal.  

Ja, nekaj pa le verjemi, da Njega ne zadovoljuje, da si ti nezadovoljen. Uf.




Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #68 - 17.12.2003 at 14:45:20
 
Quote:
Njegovo zadovoljstvo je posredno moje zadovoljstvo. Tud ce njega zadovoljuje to, da sem jaz nezadovoljen je to zame zadovoljstvo. taka je narava ljubezni.

pomaga mi pr spoznavanju Boga/Absoluta, ki je izvor vse eksistence, vsega znanja in izvor vsega zadovoljstva.

po drugi strani pa je to Njemu v zadovoljstvo.


Komu to - Njemu, kdo je ta, na koga se obračaš, Njemu, ali ima ta kakšno ime ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #69 - 17.12.2003 at 14:50:51
 
Quote:
Saj ni problem aryan, ne razumem le, kako lahko govoriš o Njegovem zadovoljstvu, če pa Ga še nisi spoznal.

tolk kokr sem pac ga spoznal, tolk lahko te stvari vem/obcutim.  

Quote:
Ja, nekaj pa le verjemi, da Njega ne zadovoljuje, da si ti nezadovoljen. Uf.

verjamem in tudi do neke mere vem.

Bog je zadovoljen takrat kadar sem "jaz" zadovoljen, "jaz" pa sem zadovoljen takrat kadar je On zadovoljen.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #70 - 17.12.2003 at 14:52:15
 
Quote:
tolk kokr sem pac ga spoznal, tolk lahko te stvari vem/obcutim.  

verjamem in tudi do neke mere vem.

Bog je zadovoljen takrat kadar sem "jaz" zadovoljen, "jaz" pa sem zadovoljen takrat kadar je On zadovoljen.  



In kako veš, kdaj je kdo zadovoljen ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: nasilje nad otrokom
Reply #71 - 17.12.2003 at 14:58:31
 
Quote:
In kako veš, kdaj je kdo zadovoljen ???


lepo vprašanje

finta je v tem, da nikoli ne veš - vedno pa lahko svojega guruja ali pa župnika vprašaš, ta pa ti bo povedal, da je treba še služiti (najprej seveda njemu, ki ve vse)

predvsem pa ne spraševati!

(vprašati se, kdaj smo mi zadovoljni)

uživajte
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #72 - 17.12.2003 at 15:03:02
 
Quote:
In kako veš, kdaj je kdo zadovoljen ???

to pa je ze bl domena notranjega obcutenja kot pa (intelektualnega) vedenja oz. razpravljanja.

Back to top
« Last Edit: 18.12.2003 at 09:08:54 by aryan »  
 
IP Logged
 
kreden.
Guest




Re: nasilje nad otrokom
Reply #73 - 17.12.2003 at 15:03:55
 
t wrote on 17.12.2003 at 14:58:31:
lepo vprašanje

finta je v tem, da nikoli ne veš - vedno pa lahko svojega guruja ali pa župnika vprašaš, ta pa ti bo povedal, da je treba še služiti (najprej seveda njemu, ki ve vse)

predvsem pa ne spraševati!


uživajte



Dober odgovor T.  Dober.


...............



In Aryan............   ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: nasilje nad otrokom
Reply #74 - 17.12.2003 at 15:10:11
 
t wrote on 17.12.2003 at 14:58:31:
lepo vprašanje

finta je v tem, da nikoli ne veš - vedno pa lahko svojega guruja ali pa župnika vprašaš, ta pa ti bo povedal, da je treba še služiti (najprej seveda njemu, ki ve vse)

predvsem pa ne spraševati!

(vprašati se, kdaj smo mi zadovoljni)

uživajte


Zakaj ne spraševati???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7