Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11
(Read 35787 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #60 - 30.12.2003 at 14:03:58
 
Miska wrote on 30.12.2003 at 08:27:22:
Hja, tule se jaz žal ne strinjam s teboj. Ker bi to recimo pomenilo, da z ljubeznijo ustvarjaš – recimo strah kot njeno nasprotje? Odpor, sovraštvo, bes, gnev, gnus ali karkoli drugega  negativnega? Pa če greva še malo bolj komplicirat – vzgib mojega srca je bil pozitiven, ljubezen recimo. In kar darujem (ali naredim) iz čiste ljubezni, v meni lahko rodi samo pozitiven občutek.


Mogoče pa me samo ne razumeš. Šele ko rečeš, da je ljubezen, nekaj kar ima svoje nasprotje (karkoli bi to bilo), to nasprotje tudi sama ustvariš. Zame ljubezen ne more biti nič drugega kott ljubezen - nič pozitivnega ali negativnega. Ljubezen je nekaj kar je (kar čutim), ali pa nekaj česar ni.

Kar pa se o vzgibih in namenih tiče, ti ne morem dati prav - Nemci so iz pozitivnega vzgiba (dobro za vse nemce - arijce) in iz ljubezni do naroda začeli pobijati Žide. Pot v pogubo je tlakovana z dobrimi nameni. Pozitiven vzgib pa se lahko v dejanskosti izrodi v nekaj povsem negativnega.

Miska wrote on 30.12.2003 at 08:27:22:
V to verjameš ti. Morda je temu tudi tako, ampak v tem trenutku jaz verjamem pač malce drugače. In sicer se vedno ozrem na vzgib mojega srca. Če je bil vzgib mojega srca res samo čista ljubezen, potem verjamem, da je bilo tudi moje dejanje dejanje čiste ljubezni in to je OK in ja – verjamem, da sem s tem nekako uravnovesila neko slabo dejanje, ki sem ga storila v preteklosti, seštevek je 0, jaz sem nečesa osvobojena in korak naprej na svoji poti. Tisti feeling after namreč ni občutek, da si si s tem kao kupil mirno vest ali osvobodil nečesa. Ne, tisti feeling after je občutek ljubezni... Je pa res, da ti je lepo tudi ob misli, če jo morda pomisliš, da si tudi na ta način korak naprej na svoji poti. In nikakor ne gre tukaj za zavedanje in namen, da bom nekaj storila zato, da bom uravnovesila svojo karmo in ne gre tukaj za nek drug namen ali neko drugo misel, ki me je napeljala k nekemu dejanju. Če sem nekaj storila z nekim drugim namenom, če je bila misel, ki me je napeljala k nekemu dejanju »kupovanje mirnejše vesti« ali karkoli drugega, to namreč pomeni, da vzgib mojega srca ni bila čista ljubezen in to res ne more peljati nikamor naprej. Zame je to na nek način celo manipulacija s samim seboj in ne – to nisem in to ne želim (nameravam) biti jaz...  Smiley

m.


jaz to vem

Z ljubeznijo ne delaš nič drugega, kot ljubezen, problem pa nastane, ko ji daš neki absolutni pozitivni predznak. V celoti vsega bo lahko tvoje dejanje iz ljubezni dobilo s stališča celote pozitiven ali pa negativen predznak, zate recimo pozitiven, za nekoga drugega negative, za tretjega popolnoma nevtralen. Je pa res, da je v ljubezni in vojni vse dovoljeno. (to bi lahko bil tudi negativni predznak ljubezni)

Strinjam se z nekakšnim uravnovešanjem (edino tu lahko govorimo o ničli ali o ravnovesju - stališče celote je itaq, da vedno teži k ravnovesju vseh delov: s stališča celote je vedno vse tako kot mora biti), in delovanjem iz srca je še vedno to predvsem delovanje iz tvojega srca, za tvoje občutke. Kaj pa, če je bilo tvoje slabo dejanje v preteklosti že uravnovešanje nečesa drugega?? Še vedno ostaneš na točki, ko ti misliš in odločaš o nečem, kar naj bi na koncu koncev pomirilo tudi tebe.


In smo spet pri tej famozni ljubezni - ljubezen vedno je. Če vprašaš mene ljubezen pač ne potrebuje nekih dejanj zato, da bi bila.
(dejanja iz, zaradi, v imenu nečesa (recimo iz ljubezni) ponavadi od nas zahtevajo tisti, ki si tega sploh ne zaslužijo, recimo v pogojniku, če me ljubiš potem . . . ; - kdor resnično ljubi, ne zahteva ničesar; in za dokaz ljubezni ne potrebujemo ničesar drugega kot ljubezen)
Dejanja potrebujemo mi, da si lahko rečemo, da smo nekaj uravnovesili, da smo nekaj poravnali za nazaj, plačali nek dolg. To pa je prej kot doseganje doseganje miru (lahko bi se reklo tudi blaženosti svetih krav).



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #61 - 31.12.2003 at 08:34:01
 
t wrote on 30.12.2003 at 14:03:58:
Mogoče pa me samo ne razumeš.

Hmm… Če povem takole: strahu v resnici ni, ker je produkt ega. In kot tak je tudi nasprotje ljubezni – sva potem skupaj?

In vedno lahko najdeš opravičilo, da je vzgib tvojega srca pozitiven. Pa je res? Pomemben (»odrešujoč«) je le tisti vzgib srca, ki izhaja iz tvoje duše, tvojega višjega jaza. Je bil vzgib srca Nemcev res to? Ali je bil ego tisti, ki je vplival na to, po njihovem prepričanju pozitivno dejanje?

In, če sva že pri Nemcih in Hitlerju. Sem šla zdajle prav poiskat knjigo Pogovori z Bogom 2, kjer je bilo kar nekaj napisanega o tem. Bom zdajle pretipkala in poslala gapetu, da bo prilimal semle v tisti formi, ki jo zahteva tale forum. Tisto dilemo, ali to sploh sodi v tale topic Odpiranje notranjih vrat sem hitreje rešila, ker – pravkar boš zvedel, kar si prišel zvedet… Smiley


http://www.gape.org/svetpogovorov/pogovori_z_bogom__hitler.htm
Back to top
« Last Edit: 31.12.2003 at 13:35:50 by gape »  
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #62 - 31.12.2003 at 08:34:48
 
31. DECEMBER

Ko napraviš korak naprej v veri, se ne oziraj nazaj in naj ti ne bo žal tistega, kar si pustil za seboj. Pričakuj najlepšo možno prihodnost in glej, kako se uresničuje. Pusti staro za seboj; dopolnjeno je. Bodi hvaležen za nauke, ki si jih sprejel, in izkustva, ki si jih doživel, saj so ti pomagali rasti in te popeljali do globljega razumevanja, vendar se jih nikdar ne oklepaj. Kar te čaka, je mnogo bolj čudovito kot tisto, kar si pustil za seboj. Kako bi moglo biti kaj narobe, če si izročil svoje življenje meni v vodstvo in usmerjanje? Samo če se po koraku naprej začneš spraševati, ali si naredil prav in dopustiš dvomom in strahovom, da te prevzamejo, se stvari začnejo kopičiti nadte in upogneš se pod težo svoje odločitve. Torej se sprosti, pusti preteklost za seboj in se pomikaj naprej s polnim srcem ljubezni in hvaležnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #63 - 31.12.2003 at 13:33:54
 
sm apdejtu zgori
Miska wrote on 01.01.2000 at 00:00:00:


ta mi je pa prov posebi ušeč:
Quote:
Hitler ni mislil, da dela kaj "slabega". Nasprotno, menil je, da pomaga svojemu ljudstvu. To pa je tisto, česar očitno ne razumeš. Nihče ne počne tisto, kar je "slabo", vsaj glede na to, kako gleda na svet. Če misliš, da je Hitler ravnal brezumno, pri tem pa ves čas vedel, da je brezumen, potlej ne razumeš prav ničesar o zapletenosti človeškega izkustva. Hitler je bil prepričan, da dela v prid svojega ljudstva. Pa tudi ljudstvo je mislilo tako. V tem je bilo vse brezumje! Večina njegovega naroda se je strinjala z njim!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #64 - 31.12.2003 at 14:20:11
 


men pa tale:

Quote:
In Hitler ni storil nič "narobe". Storil je pač, kar je storil - to je vse. Znova te spominjam na dejstvo, da so bili mnoga leta milijoni prepričani, da ima "prav". Kako naj bi potlej on mislil drugače? Če izhajaš iz blodnega prepričanja in se deset milijonov ljudi strinja s tabo, pač ne pomisliš tako zlahka, da se morda motiš. Svet je nazadnje sklenil, da se je Hitler "motil". To se pravi, ljudje tega sveta so na novo presodili, kdo so in kdo bi radi bili, in sicer na podlagi tega, kar so doživeli ob Hitlerju.



ko delimo na prav in narobe, je to samo naša sodba - s stališče usode, pa nikakor ne bi moglo biti nič drugače: vse kar so možakar in njegova kompanija počeli so počeli iz čiste ljubezni (če bi jih vodil zgolj pohlep, bi zagotovo preračunali, da pri tem ne morejo zmagati)

Quote:
Zato Judje gradijo spomenike holokavstu in pozivajo svet, naj nikdar ne pozabi nanj. Kajti v vseh vas je kanček Hitlerja - samo za vprašanje meje gre.


all we need is love  Kiss


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #65 - 01.01.2004 at 08:57:16
 
gape wrote on 31.12.2003 at 13:33:54:
sm apdejtu zgori

Tnx, gape... Smiley

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #66 - 01.01.2004 at 08:57:53
 
1. JANUAR

Odpri srce in stopi v novo leto z védenjem, da je pred tabo čudovito leto. Glej, kako se iz vsake stvari poraja najboljše. Zagotavljam ti, da bo leto sijajno. Toda, če ne sprejmeš mojih besed s srcem, prepolnim hvaležnosti, in ne pričakuješ najboljšega, ker ne veruješ v moje besede in jim ne zaupaš, se ne bo zgodilo. Sam moraš pripomoči, da se zgodi. Zaupati moraš mojim obljubam in verjeti. Ne gre za vero, ki bi jo gojil z razumom. Verjeti moraš z intuicijo, s tistim notranjim védenjem, ki izhaja iz najvišjega, iz mene. Vizualiziraj me, kako stopam pred tabo in ti pripravljam pot, ti omogočam, kar je videti nemogoče. Samo najboljše, samo popolno je za tiste duše, ki me resnično ljubijo in me vedno in povsod postavljajo na prvo mesto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del ... off topic
Reply #67 - 01.01.2004 at 22:37:19
 
Quote:
Cool, Miska  Smiley 1.1.

Je tega še kaj več, online?


http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20021030081427680

http://www.gape.org/geeklog/public_html/article.php?story=20030310231408770

Pogovori z Bogom
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

http://www.gape.org/gapes/prispevki/pogovori_z_bogom.htm
Quote:
Res pa da obstaja neko zelo splošno zasnovano vodilo, glede katerega se strinjajo malone vse razvite duše.
Nobeno dejanje, ki prizadene druge, ne vodi k hitremu razvoju.
Drugo takšno vodilo pa je:
Ne odloči se za nobeno dejanje, ki zadeva drugega človeka, če ta ne privoli vanj oz se ne strinja z njim.

Predlagam torej tole:
Uživaj v vsem.
Ne potrebuj ničesar.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

če ti rečem da si lenuh mi ne boš zameru ???
Back to top
« Last Edit: 02.01.2004 at 12:54:09 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #68 - 02.01.2004 at 08:24:40
 
2. JANUAR

Naj te ne skrbi, če so tvoji začetki v duhovnem življenju skromni. Vse dobre stvari začnejo rasti iz majhnega. Mogočen hrast zraste iz drobnega želoda. Iz drobcenih semen poganjajo najčudovitejše rastline in cvetice. Drobceno seme ljubezni lahko spremeni mnoga življenja. Drobcena misel lahko sproži čudež za čudežem. Majhne stvari rastejo v velike stvari. Bodi hvaležen za vse majhne stvari v življenju; ko bodo rasle, bo rasla tvoja hvaležnost za vsako od njih. Izražal boš svojo hvaležnost za vsako od njih. Izražal boš svojo hvaležnost v besedah in dejanjih. Dopusti, da se tisto, kar je znotraj, izrazi navzven. Pomni, da je hvaležno srce odprto. Mnogo lažje stopim v odprto srce ter delujem v njem in skozenj. Zahvali se in zahvaljuj za vse, tako da bom lahko ves čas deloval v tebi in skozte ter udejanjal čudeže, ki jih bodo lahko vsi videli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #69 - 03.01.2004 at 07:18:32
 
3. JANUAR

Kadarkoli ljubiš, ljubi z vsem srcem in nikoli se ne boj pokazati svoje ljubezni. Naj bo tvoja ljubezen kot odprta knjiga, tako da jo bodo lahko brale vse duše. Najčudovitejša stvar na svetu je, naj se torej božja ljubezen prosto pretaka v tebi. Ljubezen ni slepa. V ljubljenem človeku vidi tisto najlepše, kar je v njem in ga spodbuja. Nikoli se ne odločaj ali ne izbiraj, koga boš ljubil. Naj bo tvoje srce odprto in naj se ljubezen pretaka do vseh duš enako. Če boš tako ljubil, boš ljubil z božjo ljubeznijo. Kot sonce je, ki sije na vse enako. Ljubezni nikoli ne bi smeli odpreti ali zapreti kot pipo. Ljubezen nikoli ne izključuje, nikoli si ne lasti. Bolj ko si jo pripravljen deliti, večja postaja. Oklepaj se je in izgubil jo boš. Pusti jo, naj gre in vrnila se ti bo tisočkratno ter postala radost in blagoslov vsem, ki jih zaobjema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #70 - 03.01.2004 at 10:05:22
 
hudo Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #71 - 04.01.2004 at 07:54:38
 
m wrote on 03.01.2004 at 10:05:22:
hudo Smiley

Wink

Kiss pa en lep dan!


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #72 - 04.01.2004 at 07:55:07
 
4. JANUAR

Kaj ti pomeni živeti z vero? Kje je tvoja varnost? Je v ljudeh? Je v tvojem bančnem računu? Ali je trdno zakoreninjena in temelji v meni, v božjem, ki je v tebi? Vzemi si čas, razmišljaj o njej in spoznal boš, brez senčice dvoma, kje sta tvoja vera in varnost. Zmoreš napraviti radosten, neustrašen, velik korak v svojem življenju brez navidezne zunanje varnosti? Ko veš, da je nekaj prav, lahko to storiš, ne da bi omahoval? Lahko z zaupanjem položiš svojo roko v mojo in rečeš: »Tvoja volja naj se zgodi«? In to z vsem srcem in dušo tudi misliš ter napraviš korak v neznano, pripravljen sprejeti, karkoli se zgodi? Svojo vero lahko gradiš samo s takimi majhnimi, celo opotekajočimi se koraki in nato z večjimi, dokler tvoja vera ne postane tako močna, da zmoreš velike skoke v neznano, ker veš, da sem vedno s teboj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #73 - 04.01.2004 at 15:21:21
 
Cheesy
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lance
Ex Member




Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #74 - 04.01.2004 at 16:21:30
 
Uh, ja, huuudi odstavek. To mi manjka zadnje čase: zaupanje pred koraki v neznano.
Hvala, Miška.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 11