Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11
(Read 35775 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #45 - 23.12.2003 at 07:22:51
 
23. DECEMBER

Daj mi priložnost, da delujem v tebi in skozte ter tako udejanjam svoje čudeže. Vedno imej pred očmi vizijo moje neomejene ljubezni, mojega neomejenega obilja in čudežev, ki se udejanjajo. Zadrži vizijo novega neba in nove zemlje, moje volje, ki se izpolnjuje, miru in harmonije in vsega dobrega. Zadrži vizijo velikega prostranstva svetlobe, ki se poraja širom po svetu; v njem vladata mir in ljubezen. Niti za hip ne izgubi te vizije izpred oči, saj jo s tem, da jo vedno jasno vidiš, pomagaš prinašati iz etra. Vidiš, kako se čudeži manifestirajo na zemeljski ravni in vsi jih lahko vidijo. Bolj jasna kot je vizija, hitreje se bo udejanjala. Zahvaljuj se, ker so se ti odprle oči in ker veš, kaj ti je storiti. Stori torej in prenehaj le razmišljati o tem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #46 - 24.12.2003 at 07:30:26
 
24. DECEMBER

Hitrost, s katero se bodo odvijale spremembe, te bo osupnila. Že dolgo se pripravljaš nanje. Dolga obdobja, dan za dnem, mesec za mesecem, leto za letom sem potrpežljivo pripravljal prizorišče, na katerem se bodo spremembe dogajale. Dane so ti bile mnoge priložnosti, da se prilagodiš in pripraviš nanje, torej bi se zdaj moral brez vsakršne težave pomikati z njimi naprej. Gre za zavest. Si sposoben dvigniti svojo zavest in se prilagoditi vsemu, kar se dogaja? Duše, ki se zavedajo Kristusove zavesti, se v današnjih časih zbližujejo, kot bi jih privlačil magnet. Morebiti se tega še ne zavedajo, toda v dneh, ki prihajajo, jim bo to postalo zelo jasno. Kristusova zavest zbližuje in združuje vse več duš, tako da se bodo vse zavedele Kristusa v sebi in se za to zahvaljevale.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #47 - 25.12.2003 at 07:51:36
 
25. DECEMBER

Dan za dnem se polniš s Kristusovo zavestjo. Sposoben si stopati v svetlobo in postati eno z njo. Ko tema v tebi bledi, prinašaš več svetlobe na svet. Spoznati moraš, da se vse začne v tebi. Najprej moraš pospraviti svojo hišo; imeti moraš vero in zaupanje, da to lahko storiš. Napravi to. Kar je v tebi, odseva navzven. Ni se ti treba naprezati; gre za nekaj, kar se zgodi samo od sebe, če dopustiš. Srce in um ti napolni z ljubeznijo in razumevanjem. To dvignjeno stanje zavesti je v zraku, ki ga dihaš. Globoko ga vdihavaj in dopusti, da te vsega prepoji. Tako mogočna je ta zavest, da je ne moreš zadržati; zato jo izdihni, naj se pretaka in raste.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #48 - 26.12.2003 at 08:15:24
 
26. DECEMBER

Kaj pričakuješ od življenja? Pričakuješ vse najboljše ali si ena tistih duš, ki se vedno bojijo, da se bo zgodilo najhujše, da bo šlo vse narobe? Če si, zaslužiš, kar se ti dogaja, saj privlačiš tisto, kar sovražiš ali česar se bojiš. Ko je tvoja zavest negativna, privlačiš negativnost in se družiš s sebi podobnimi dušami, kajti enako privlači enako. Ko je tvoja zavest polna ljubezni, ko prekipevaš od življenjske radosti in ti je srce polno hvaležnosti za vse in vsakogar, ugotavljaš, da se družiš  s srečnimi, radostnimi dušami, ki izžarevajo ljubezen in radost, kamorkoli gredo. Življenje je polno vsega najboljšega. Zakaj ne bi opazil najboljšega v vsaki situaciji? Poskrbi, da boš privlačil samo najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #49 - 27.12.2003 at 08:30:34
 
Quote:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/bravo.gif

Pozitiva - Pozitivo  =  Negativa - Negativo

Ups, David... Tistile tvoj enačaj med pozitivo in negativo je narisal vprašaj v moji glavi...

Meni bi bilo malce  bližje vsaj takole:

Pozitiva -> Pozitivo in Negativa -> Negativo

ampak tistega enačaja mi pa nikakor ne uspe narisat vmes...  ???

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #50 - 27.12.2003 at 08:31:46
 
27. DECEMBER

Mogoče boš moral velikokrat stopati naprej v veri, ne da bi razumel, zakaj delaš to ali ono, vendar ne omahuj, ko v sebi veš, da je prav. Moraš verjeti, da si sposoben stopiti v neznano, kajti utegne se zgoditi, da bodo nate vplivali mnogi zunanji dejavniki in te vlekli v različne smeri, dokler se ne boš počutil čisto raztrganega. Tedaj se moraš zazreti vase in se opreti na absolutno védenje, da te pri tistem, kar delaš, vodim in usmerjam, pa se bo vse odlično izteklo. Potrebna sta močna vera in pogum, da lahko slediš globokim notranjim spodbudam, posebno ko je tisto, kar delaš, v očeh drugih videti skrajno noro. Zato ne moreš delovati brez popolne vere in notranjega védenja. Izbira je vedno v tvojih rokah. Podaj mi roko in se nemudoma odloči. Nikoli te ne bom zapustil ali pozabil, vodil bom vsak tvoj korak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #51 - 28.12.2003 at 08:06:38
 
28. DECEMBER

Naj bosta enotnost in različnost. Glej, koliko poti je, ki vodijo k meni, različne so, a kljub temu vse peljejo v isto smer. Bolj, ko se bližaš središču, večja je enotnost, dokler vse ne postanejo ena v meni in ni več različnosti, ampak popolna enotnost. Videl boš, kako se to bolj in bolj dogaja v mnogih središčih svetlobe širom po svetu. Ko se bo situacija na svetu slabšala, bodo postajale vse svetlejša, dokler svetloba ne bo pregnala teme. Dobro je videti širšo sliko vsega, kar se dogaja, vendar je zelo pomembno tudi spoznanje, da se vse začne v tebi. Spoznaj, da se vse, kar se dogaja znotraj posameznika, širi navzven in odseva v situaciji v svetu. Zato sta tako zelo pomembna mir srca in uma v tebi. Naj se harmonija, razumevanje in globoka ljubezen pretakajo med tabo in drugimi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #52 - 28.12.2003 at 15:44:59
 
Miska wrote on 27.12.2003 at 08:30:34:
Ups, David... Tistile tvoj enačaj med pozitivo in negativo je narisal vprašaj v moji glavi...

Meni bi bilo malce  bližje vsaj takole:

Pozitiva -> Pozitivo in Negativa -> Negativo

ampak tistega enačaja mi pa nikakor ne uspe narisat vmes...  ???

m.




logično

(vsaj kar se "holistične" matematike in logike tiče)

(+) - (+) = 0 = (-) - (-)


če od pozitive odštejemo pozitivo pridemo do 0

če od negative odštejemo negativo pa prav tako dobimo 0


šele pozitiva in negativa tvorita celoto = 1

celota - negativno = pozitivno

celota - pozitivno = negativa



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #53 - 28.12.2003 at 22:43:33
 
Quote:
Aaaaaa!!, 300zelenih!  Pustite matematiko na miru! Grin
Pozitiva pozitivo..
Negativa negativo..

LP



nima tle "matematika" veze, tle gre za CELOTO




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #54 - 29.12.2003 at 07:15:32
 
Quote:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/no.gif
 
Ni bilo mišljeno kot enačaj,
ampak kot "razmak", lahko bi dal tudi vse druge črtice ki obstajajo.

David, hvala. Zdaj vprašajev ni več in spet mirno je nebo...  Wink

Drugače pa, kot že tolikokrat povedano - različni ljudje različno vidimo/slišimo/razumemo/doživljamo različne stvari. In ker si misli ne znamo brati, vprašamo, če nam kaj ni jasno ali preverimo, kaj je kdo z nečim želel sporočiti. In meni res niti na kraj pameti ni padlo, da tisti enačaj ni bil mišljen kot enačaj, meni so moja barvna stekla pač sporočila to.

Lep dan želim tudi tebi!  Smiley

m.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #55 - 29.12.2003 at 07:18:18
 
t, ti prijazna duša, hvala tudi tebi za lekcijo iz matematike.  Cheesy

t wrote on 28.12.2003 at 15:44:59:
šele pozitiva in negativa tvorita celoto = 1

Hmm… a veš, da če z vidika karme pogledam, to pomeni, če naredim nekaj slabega, moram potem narediti nekaj dobrega, da zadevo izničim, da pridem torej na »nulo«. Torej bi v tem primeru dala pozitiva in negativa nulo. Ampak temu bi se potem verjetno reklo spiritualistična matematika in logika, ali kako?  Grin

Pa tudi tule lahko pogledam z drugega zornega kota in rečem, če s pozitivnim izničim negativno, to res lahko pomeni 1 – saj to pomeni tudi mojo zmago, da sem torej (spet) nečesa osvobojena, bolj čista, da sem korak naprej na svoji potki, ali kakorkoli že ti temu rečeš…

In itak da je nekaj logično samo zato, ker so nas naučili, da je tisto logično, tako da … ti samo uživaj!  Smiley

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #56 - 29.12.2003 at 07:18:49
 
29. DECEMBER

Odpri srce in sprejmi vse moje darove. Tu so in čakajo nate, vendar je še toliko duš, ki ne odprejo svojega srca in ne iztegnejo rok, da bi sprejele svojo upravičeno dediščino. Nekatere se bojijo ali mislijo, da so nevredne, ali pa enostavno ne verjamejo, da jim je vse na dosegu, zato zavračajo, kar čaka na njihovo zahtevo. Ko imaš denar v banki, pa nočeš sprejeti dejstva, da je tam in ga nočeš dvigniti, ker ne verjameš, da je, trpiš pomanjkanje in moraš preživeti brez njega. Moja skladišča so prepolna in vse, kar imam, je tvoje, vendar moraš kaj storiti, zahtevati moraš, kar je tvoje. Ne moreš živeti tega duhovnega življenja, če ne verjameš, da je tvoje in ne zahtevaš. Novo nebo in nova zemlja sta že tu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #57 - 29.12.2003 at 17:00:50
 
Miska wrote on 29.12.2003 at 07:18:18:
t, ti prijazna duša, hvala tudi tebi za lekcijo iz matematike.  Cheesy

Hmm… a veš, da če z vidika karme pogledam, to pomeni, če naredim nekaj slabega, moram potem narediti nekaj dobrega, da zadevo izničim, da pridem torej na »nulo«. Torej bi v tem primeru dala pozitiva in negativa nulo. Ampak temu bi se potem verjetno reklo spiritualistična matematika in logika, ali kako?  Grin

Pa tudi tule lahko pogledam z drugega zornega kota in rečem, če s pozitivnim izničim negativno, to res lahko pomeni 1 – saj to pomeni tudi mojo zmago, da sem torej (spet) nečesa osvobojena, bolj čista, da sem korak naprej na svoji potki, ali kakorkoli že ti temu rečeš…

In itak da je nekaj logično samo zato, ker so nas naučili, da je tisto logično, tako da … ti samo uživaj!  Smiley

m.



s pozitivnim šele ustvarimo negativno

z vidika celote sta negativno in pozitivno samo dve plati istega

ko s celote pobiramo samo med nam tako ostaja vedno več grenkobe, potem pa pride do jebe

tako je pozitivno vedno opredeljeno z negativnim in obratno (kitajci so lepo popekli zadevo z jin-jangom), in kot tako ne more niti pozitivno, niti negativno obstajati samo na sebi

kar pa se teh raznih karmatičnih zadev tiče, je jeba v tem, da ne moremo nilčesar zares izničiti vse dokler nam niso poznani pravi vzroki vsega (če je "slabo" že storjeno tega nikakor ne moremo izničiti z "dobrim" - ko puščica zleti s tetive se ustavi na koncu); vse dotlej si z delovanje "dobrega" le kupujemo mirnejšo vest - nikakor pa z dobrim ničesar slabega (kar je bilo, če je bilo) ne izničimo



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #58 - 30.12.2003 at 08:27:22
 
t wrote on 29.12.2003 at 17:00:50:
s pozitivnim šele ustvarimo negativno

Hja, tule se jaz žal ne strinjam s teboj. Ker bi to recimo pomenilo, da z ljubeznijo ustvarjaš – recimo strah kot njeno nasprotje? Odpor, sovraštvo, bes, gnev, gnus ali karkoli drugega  negativnega? Pa če greva še malo bolj komplicirat – vzgib mojega srca je bil pozitiven, ljubezen recimo. In kar darujem (ali naredim) iz čiste ljubezni, v meni lahko rodi samo pozitiven občutek. Mi je žal, ampak nimam lastnega izkustva, kako bi dejanje moje čiste ljubezni lahko v meni vzbudilo nekaj negativnega, zato v to pač ne morem verjeti… Kaj naredi s tem tisti na drugi strani, je pa itak njegova zgodba. Njegova izbira, njegova odločitev in - njegova karma… Jaz sebi in njemu lahko le želim (nameravam), da bi izbral dobro. Da bi izbral ljubezen…


t wrote on 29.12.2003 at 17:00:50:
kar pa se teh raznih karmatičnih zadev tiče, je jeba v tem, da ne moremo nilčesar zares izničiti vse dokler nam niso poznani pravi vzroki vsega (če je "slabo" že storjeno tega nikakor ne moremo izničiti z "dobrim" - ko puščica zleti s tetive se ustavi na koncu); vse dotlej si z delovanje "dobrega" le kupujemo mirnejšo vest - nikakor pa z dobrim ničesar slabega (kar je bilo, če je bilo) ne izničimo

V to verjameš ti. Morda je temu tudi tako, ampak v tem trenutku jaz verjamem pač malce drugače. In sicer se vedno ozrem na vzgib mojega srca. Če je bil vzgib mojega srca res samo čista ljubezen, potem verjamem, da je bilo tudi moje dejanje dejanje čiste ljubezni in to je OK in ja – verjamem, da sem s tem nekako uravnovesila neko slabo dejanje, ki sem ga storila v preteklosti, seštevek je 0, jaz sem nečesa osvobojena in korak naprej na svoji poti. Tisti feeling after namreč ni občutek, da si si s tem kao kupil mirno vest ali osvobodil nečesa. Ne, tisti feeling after je občutek ljubezni... Je pa res, da ti je lepo tudi ob misli, če jo morda pomisliš, da si tudi na ta način korak naprej na svoji poti. In nikakor ne gre tukaj za zavedanje in namen, da bom nekaj storila zato, da bom uravnovesila svojo karmo in ne gre tukaj za nek drug namen ali neko drugo misel, ki me je napeljala k nekemu dejanju. Če sem nekaj storila z nekim drugim namenom, če je bila misel, ki me je napeljala k nekemu dejanju »kupovanje mirnejše vesti« ali karkoli drugega, to namreč pomeni, da vzgib mojega srca ni bila čista ljubezen in to res ne more peljati nikamor naprej. Zame je to na nek način celo manipulacija s samim seboj in ne – to nisem in to ne želim (nameravam) biti jaz...  Smiley

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #59 - 30.12.2003 at 08:28:00
 
30. DECEMBER

Moje roke in noge si. Delovati moram v tebi in skozte, da bi razodel svoje čudeže. Moram te uporabiti, da prinesem svoje kraljestvo, da udejanim novo nebo in novo zemljo. Dokler se ne boš zavedel, da te potrebujem, boš še naprej poslušal o tem novem nebu in novi zemlji, vendar ju ne boš ugledal, živel in videl, kako se uresničujeta okoli tebe. Kakšen smisel ima sanjati o utopiji? Treba jo je uresničiti in to lahko storiš samo tako, da jo začneš živeti in prenehaš govoriti o njej. Če vidiš človeka, ki se utaplja, mu ne pomagaš, če z obale vpiješ navodila. Skočiti moraš v vodo. Torej nič kaj dosti ne pomaga, če prebiraš ali se učiš o ustvarjanju novega neba in nove zemlje. Takoj ju moraš zaživeti, da ju lahko uresničiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 11