Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11
(Read 35693 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #30 - 10.12.2003 at 07:43:14
 
10. DECEMBER

Ne zapravljaj časa in energije in ne premetavaj se kot riba, ki jo vzameš iz vode. Ne obtožuj drugih za situacijo, v kateri si se znašel. Vedi, da je vse v tvojih rokah. Torej jo lahko izboljšaš sam, ne da bi ti pomagal kdo drug, če si vzameš čas in najdeš notranji mir in tišino ter me počakaš. Ko boš iskal in mi vse izročil ter se trudil izpolnjevati mojo voljo, ti ne bo nič več prikrito. Vendar boš mojo voljo spoznal šele takrat, ko se boš znal umiriti. Ne trudi se prehudo; sprosti se in najdi mir uma in srca, ki odpira vsa vrata in razodeva svetlobo resnice. Spoznal boš, da lahko dosežeš mnogo več, če se umiriš in izročiš vse v moje roke. Nato zelo mirno čakaj name in dopusti, da se stvari svobodno in naravno pretekajo, brez vsakršnega napora s tvoje strani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #31 - 11.12.2003 at 07:12:48
 
11. DECEMBER

Ljubezen in obilje najlažje vneseš v svoje življenje tako, da blagoslavljaš vse, kar ti pride na pot, kot za moje darilo. Ko se boš naučil zahvaljevati, boš dejansko udejanjal zakone obilja in bogastva, kajti porast pride z ljubeznijo in blagoslavljanjem. Gotovo si že videl, kako hitro in srečno se razvija otrok, ko je obdan z ljubeznijo. Veš, kako se rastline in predvsem cvetice odzivajo na ljubezen. Veš, kako se odzivaš na ljubezen. Naj se iz tebe pretaka vse, s katerimi si povezan. Odkril boš, da več ko je daješ, lažje postaja in lažje odpiraš srce, dokler se ljubezen ne izliva iz tebe ves čas in kipi v tebi radost življenja, ki se izliva v svet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #32 - 12.12.2003 at 12:56:09
 
12. DECEMBER

Ko boš spoznal, koliko ur mora dober pianist vsak dan vaditi, preden izvede odličen koncert, boš šele začel razumevati, zakaj moraš biti nenehno buden, da bi lahko živel to duhovno življenje. To nikakor ne pomeni, da se moraš naprezati, pomeni le, da moraš biti nenehno buden in se zavedati dogajanja, posebno na začetku. Tako kot mora pianist, ki želi postati popoln, velikokrat preigrati težavnejša dela, preden ga navda občutek zadovoljstva, moraš ti naprej in naprej predelovati isto snov, se učiti istih lekcij, dokler ne postanejo del tebe in se ne moreš več ločiti od njih, kajti vsajene so vate. Zapomni si, nihče ne more živeti tega življenja namesto tebe; nihče ne more vaditi namesto tebe. Samo ti lahko to storiš. Zakaj torej ne bi začel takoj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #33 - 13.12.2003 at 08:22:02
 
13. DECEMBER

Šele ko delujem skozi odprte in pripravljene kanale, lahko poskrbim za čudovite dogodke. Vse duše, ki jih vidijo, kako se dogajajo, lahko uzrejo mojo roko v njih in se zavedo, da jih same ne bi mogle sprožiti. Vedo, da delam v njih in skoznje in tako me spoznajo in vzljubijo. Torej se vedno zahvaljuj za vse, kar se dogaja v tvojem življenju. Naj bo tvoje srce odprto in tvoj um brez negativnih misli, tako da ne bo treba zapravljati časa s čiščenjem starih miselnih vzorcev, ki lahko zadržujejo rojevanje novih. Vedno se zavedaj, da je moje znamenje preprostost. Ko se ti življenje zazdi prezapleteno, si lahko prepričan, da si zašel, zato se moraš hitro vrniti na staro pot. Bodi kot majhen otrok, preprost in nezapleten, poln življenjskih radosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #34 - 14.12.2003 at 07:58:03
 
14. DECEMBER

Naj v tvoji zavesti zavlada spoznanje, da vsaka stvar prinaša samo dobro; vsako izkustvo ti je dano zato, da bi rasel in se razvijal. Vedi, da brez neposrednega izkustva ne boš mogel razumeti ali odpreti srca soljudem, ampak boš ostal nevtralen ali celo sodil in obsojal. Izkustva, pa naj so videti še tako čudna ali huda, so ti bila dana z namenom, zato si vzemi čas in spoznaj ta namen. Skušaj videti mojo roko v vsem, videti, da ni nič naključnega in da »dobra sreča« ne obstaja. Spoznaj, da privlačiš k sebi vse najboljše ali vse najslabše v življenju. Lahko so to mir, vedrina ali tišina, lahko kaos in zmeda. Vse izvira znotraj, iz tvojega stanja zavesti; torej ne krivi okoliščin. Polž nosi vse svoje s seboj, celo hišico. Ti nosiš vse v sebi in vse odseva navzven.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #35 - 15.12.2003 at 07:08:23
 
15. DECEMBER

Božja iskra je v vsakem človeku, vendar jo je v mnogih dušah potrebno povleči ven in razžariti. Zbudi se iz spanja, prepoznaj božje v sebi, skrbi zanj ter dopusti, da raste in se širi. Seme je treba posaditi v zemljo, da zraste. V sebi nosiš ogromen potencial, toda ta potencial spi, dokler mu ne ponudiš pravih okoliščin, v katerih lahko raste in se razvija. V sebi nosiš božje kraljestvo, toda če se ne prebudiš in ga ne začneš iskati, ga ne boš našel in spalo bo naprej. Veliko duš je, ki se ne predramijo in so podobne semenom, spravljenim v zavojčkih. Moraš si želeti, da bi pretrgal vezi in se osvobodil. Kakor hitro se bo pojavila želja, boš dobil vso možno pomoč. Toda najprej se mora želja poroditi v tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #36 - 16.12.2003 at 07:22:21
 
16. DECEMBER

Spremeni se, tako da prenoviš svoj um! Kako pomembne so te besede! Velikokrat si jih slišal, a kako so te spodbudile? Kaj ti pomenijo? Vzemi si čas in razmišljaj o njih, dokler ne bodo zaživele in zavibrirale v tvojem življenju in boš zares čutil, kako se spreminjaš s prenovo svojega uma. Govoriš o miru in harmoniji, o novem nebu in novi zemlji, o izpolnjevanju moje volje, o ljubezni in svetlobi, ki izžarevata v svet in o pomikanju v novo. Toda kaj v resnici delaš v zvezi s tem? Živiš na tak način, da pomagaš vse to udejanjati? Ne dopusti si, da bi bil podoben papigi in bi ponavljal stvari, ki ti nič ne pomenijo. Nenehno moli za globlje in bolj jasno razumevanje, zahvaljuj se in pomikaj naprej in navzgor. Predvsem pa živi in dopusti, da se dogajajo stvari, ki ti spreminjajo življenje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #37 - 16.12.2003 at 10:45:45
 
Miška, hvala
Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #38 - 17.12.2003 at 06:59:59
 
en_bk wrote on 16.12.2003 at 10:45:45:
Miška, hvala
Kiss

Z veseljem to počnem, en_bk, veselje pa je še toliko večje, ko vidim (preberem), da se te misli dotaknejo še koga...  Smiley

Lep dan ti želim!
m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #39 - 17.12.2003 at 07:00:22
 
17. DECEMBER

Ko boš v stiku z mano in bo tvoja največja želja izpolnjevati mojo voljo, boš spoznal, da mora biti vsako tvoje dejanje namenjeno celoti. To življenje je le za popolnoma predane duše, ki so pripravljene odreči se svojemu jazu in postati del celote. Večini človeštva to ne gre zlahka od rok, kajti veliko duš ni pripravljenih odreči se svoji individualnosti. Želijo se oklepati nečesa, kar imajo za svoje »pravice« in delati prav tisto, kar hočejo delati, ne da bi pomislile na karkoli drugega. Če torej kdaj začutiš, da ti življenje ne teče prav in nisi v harmoniji s celoto, si vzemi čas in odkrij, kaj v tebi povzroča neskladnost. Nikoli ne išči grešnega kozla zunaj sebe. Ko boš spoznal, da jo povzroča nekaj v tebi, lahko to nemudoma popraviš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #40 - 18.12.2003 at 07:07:00
 
18. DECEMBER

Prenehaj se naprezati in dopusti, da se stvari odvijajo same od sebe. Ne dopusti, da bi te omejevale in slepile skrbi, prepusti mi svoja bremena, tako da boš lahko svobodno izpolnjeval mojo voljo in stopal po mojih poteh. Ne morem te uporabiti, ko si ves zadrgnjen v sebi, ko zaradi dreves ne vidiš gozda. Torej se sprosti. Umiri se in premišljuj o čudežih življenja. Misli name. Odpri oči in me opazi povsod in se zahvaljuj. Ko me lahko prepoznaš v vsem, se tvoje srce tako napolni, da se moraš zahvaliti; hvaležnost kar prekipeva in se izliva ven. Ne moreš skriti srca, polnega ljubezni in hvaležnosti, saj odseva navzven, tako da ga vsi lahko vidijo. Ko si v stanju radosti in hvaležnosti, privlačiš druge. Vsi se radi družijo z dušo, ki prekipeva od ljubezni, kajti ljubezen privlači ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #41 - 19.12.2003 at 07:53:21
 
19. DECEMBER

To je življenje dejanj, življenje sprememb. Naj v njem ne bo prostora za samozadovoljstvo, kajti ko si zadovoljen s seboj, zlahka zaideš v utirjenost, ki povzroča zastoj. Opraviti moraš svoje duhovno delo. Na svoj način moraš iskati. Uvidi, kje se moraš spremeniti, in nato stori kaj, da se boš spremenil. Če je sprememba neprijetna, je lažje, če jo hitreje izpelješ. Mnogo manj boleče je, če obvezo hitro strgaš z rane, namesto da bi jo počasi vlekel. Stori torej, kar veš, da moraš storiti, ne da bi še naprej zapravljal čas in razmišljal o tem. Brez omahovanja se poženi v novo in se zavedaj, da bo mnogo lepše od tistega, kar si pustil v starem. S spremembo pride polno in veličastno življenje. Ponujeno ti je. Vzemi ga in se zahvali zanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #42 - 20.12.2003 at 15:01:25
 
20. DECEMBER

Poišči kraljestvo, postavi me na prvo mesto in vse drugo ti bo navrženo. Poznaš te besede, toda kaj počneš z njimi? Jih živiš? So pota duha na prvem mestu v tvojem življenju? Ti čas, ki ga preživiš z menoj sam, pomeni več kot vse drugo? Uživaš v tišini ali ti je v njej neprijetno in neugodno? Si vedno želiš biti zaposlen in s težavo umiriš svoje telo in svojega duha? Na svetu so milijoni duš, ki ne prenašajo tišine. Nenehno se obdajajo s hrupom in venomer morajo kaj delati. Te duše ne vedo, kako pomembno je, da najprej poiščejo kraljestvo in me postavijo na prvo mesto v svojem življenju. Nemirne so navzven in navznoter. Ponavljam ti, najina skupna obdobja miru in tišine so zelo dragocena v nemirnem svetu. Išči jih, najdi in ostani v njih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #43 - 21.12.2003 at 08:18:24
 
21. DECEMBER

Nauči se živeti nad svojimi sposobnostmi in močmi, tako da bodo ljudje okoli tebe lahko z lastnimi očmi videli, da delujem v tebi in skozte. Tako me bodo brez mnogih besed, z neposrednim in dokazanim življenjem prepoznale tudi duše, ki ne verujejo vame in mi ne zaupajo. Če ne živiš tako, me ne pripoznavaš kot vodnika in spremljevalca, nisi mi popolnoma predal svojega življenja in nisi v moji službi. Odgnati se moraš z dna in v popolni veri in zaupanju izplavati iz globokega in  neznanega, vedoč, da se ti ne bo zgodilo nič hudega, ker sem s teboj. Nikoli ne boš vedel, ali sem res, če ne boš pripravljen storiti kaj v zvezi s tem. Prenehaj se oklepati svoje varnosti in dovoli mi, da ti pokažem, kaj vse se lahko zgodi, ko se sprostiš in mi dopustiš, da vzamem vse v svoje roke in te uporabljam v svoj namen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #44 - 22.12.2003 at 07:35:29
 
22. DECEMBER

Kot daješ, tako boš dobival. To niso le besede, to je zakon. Ko ga boš živel in udejanjal, boš videl, kako čudežno deluje. Potem, ko boš začel dajati, kar imaš, boš dobival vse več. Ne boj se ničesar, ne zadržuj ničesar; samo dajaj in dajaj. Odprto, darežljivo srce privlači k sebi samo najboljše. Naj bo tvoje srce široko in radodarno, tako da ne boš ničesar zadrževal zase. Naj bo v tebi vedno živ duh dajanja. Oceni, kaj lahko daš in nato daj, ne glede na to, kaj je, kajti vsak dar pomaga izpopolniti celoto. Ne pričakuj, da bodo ljudje vlekli tvoje darove iz tebe, daj voljno, kar imaš. Ko boš dajal, boš videl, kako se ujema s celoto, tako kot košček sestavljanke, ki, postavljen na pravo mesto, dopolni sliko.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 11