Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11
(Read 36070 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #75 - 05.01.2004 at 07:16:53
 
Quote:
Uh, ja, huuudi odstavek. To mi manjka zadnje čase: zaupanje pred koraki v neznano.

Ko boš (spet) pozabil, me kar pocukaj za rokav. Wink

m.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #76 - 05.01.2004 at 07:17:11
 
5. JANUAR

Si se pripravljen spremeniti? Vzemi si čas, v tišini se umiri in bodi zelo pošten do sebe. Se ti zdi, da je tvoje življenje v redu, drugi pa bi se morali spremeniti? Če si tako naravnan, je prišel čas, da opraviš temeljito spomladansko čiščenje in spremeniš svoje mišljenje, da pravzaprav pretreseš in si natančno ogledaš vse svoje življenje. Ko boš to opravil, ne začni vsega enostavno zlagati nazaj, če nisi popolnoma prepričan, da ima velik pomen in je nujno. Bolj, ko si prazen, bolje je, saj ti tako ostane prazen prostor za nove stvari, s katerimi ga boš zapolnil. Samo takrat, ko nimaš ničesar in se počutiš popolnoma praznega, lahko stopim vate. Ne bodi potrt, če se počutiš oropanega vsega. Pokliči me in dal ti bom kraljestvo. Ničesar ne odrekam tistim dušam, ki z resnično ponižnostjo in ljubeznijo iščejo mojo pomoč in vodstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #77 - 05.01.2004 at 07:23:06
 
kar mene na rit meče, je to, kako se tema tukaj dostikrat na isti dan ujame s temo na osvobajanju ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #78 - 06.01.2004 at 07:08:28
 
6. JANUAR

Nikoli ne zavidaj drugim njihovega duhovnega razvoja ali dosežkov. Spoznaj, da lahko storiš enako. Vendar moraš storiti kaj v zvezi s tem, ne le posedati in objokovati svoje usode v življenju. Vsaka duša se lahko visoko povzpne. Vsaka duša lahko vzpostavi neposreden stik z mano. Vsaka duša lahko govori in stopa z mano, če želi in sprejme to resnico. Verjeti moraš, da je mogoče in želeti si moraš to storiti; tedaj boš prav gotovo storil. Ni nujno, da bi se moral dolgo truditi. Lahko se zgodi v trenutku. Lahko se spremeniš, kot bi trenil, če se za to odločiš. V tem trenutku še lahko stopaš v starem, v naslednjem si v veličastnem novem. Lahko se zgodi hitro in ne da bi se moral truditi, potrebni so le globoko hrepenenje, odločenost, absolutna vera in prepričanje. Zakaj ne bi poskusil in dovolil moji ljubezni, da te objame in izpolni!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #79 - 07.01.2004 at 07:13:36
 
7. JANUAR

Nikoli, niti za hip ne zapri svojega srca in uma. Nikoli se ne boj novega, tujega, nenavadnega. Bodi pripravljen in voljan prisluhniti intuiciji, navdihu, ki ti utegne odkriti kaj tako novega, da mogoče še nima niti oblike, niti vsebine in boš moral sam poskrbeti za ubeseditev. Intelektualni ponos je lahko ovira na duhovni poti in pomeni hudo zapreko pred resnico. Ne potrebuješ intelekta; potrebuješ intuicijo in navdih. Intelekt prihaja od zunaj, navdih in intuicija pa izvirata od znotraj in nanju ne deluje nikakršen zunanji vpliv. Naj tvoje učenje poteka znotraj, izkoristi vse, kar izvira v tebi. Presenečen boš ob bogastvu, ki je v tebi. Neomejeno je, ker prihaja od mene, tudi jaz sem neomejen in vse, kar je moje, je neomejeno in večno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #80 - 08.01.2004 at 07:31:20
 
8. JANUAR

Kaj zadržuješ v svoji zavesti? Od tebe želim le najboljše, tisto najvišje. Če po svoji svobodni volji izbiraš in privlačiš k sebi kaj manjšega, a si zadovoljen, čeprav ni najboljše, glede tega ne morem nič storiti. Nikoli se ne boj pričakovati najboljše. Nikoli se ne čuti nevrednega ali neupravičenega do najboljšega. Pravim ti, da je najboljša tvoja dedna pravica, vendar jo moraš zahtevati; moraš jo pričakovati in sprejeti. Tvoje je, moj dar tebi. Boš to najboljše sprejel z vsem srcem in vso hvaležnostjo ali zavrnil? Naj ti lažna ponižnost ne ovira sprejemanja tistega, kar je tvoja pravica; vendar ni dovolj, da samo sprejemaš, tudi uživati moraš in se večno zahvaljevati. Ceni to najboljše in opazuj, kako se njegova čudežnost razgrinja v tvojem življenju, zavedajoč se, da je vse, kar imam, tvoje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #81 - 08.01.2004 at 10:05:25
 
Shocked
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #82 - 08.01.2004 at 10:12:25
 
m wrote on 08.01.2004 at 10:05:25:
Shocked


Nisi vedela, m? Grin
Ful dobro, ne?

Lažna ponižnost - not gut.  8)

Zahvaljevanje rula. Sprašujem pa se, zakaj ne bi bilo to takšno kot mi čutimo - karkoli... veselje, da živimo. Sonce - dvojnik. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #83 - 08.01.2004 at 10:17:48
 
eh, vedla že... sam zavedam se ne skoz Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #84 - 09.01.2004 at 07:07:14
 
9. JANUAR

Tiste duše, ki bivajo, živijo in se gibljejo v meni, ki so delo moje svetlobe in ljubezni, so povsem zavarovane pred vsemi uničujočimi silami. Torej se ne upogni pred skrbmi sveta ali drugimi zunanjimi okoliščinami. Če se boš upognil, mi ne boš mogel pomagati, saj boš postal del zmede in kaosa, v katerem je svet. Ko postaja tema vse gostejša, mora tvoja notranja svetloba postajati močnejša in silovitejša, tako da boš lahko premagal svet ter razodeval večno življenje in svetlobo. Ne dopusti, da bi karkoli negativnega v tebi zameglilo svetlobo, naj plamti v tebi. Notranje luči ne more ugasiti nobena zunanja sila, svetlo žari za večno, ne glede na to, kakšne so zunanje okoliščine. Ker si živ zgled, lahko pomagaš spreminjati temo v svetlobo. Vedno bodi v stiku z mano, dopusti mi, da te vsestransko navdihujem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #85 - 10.01.2004 at 07:58:06
 
10. JANUAR

Nauči se poiskati odgovore v sebi. Vzemi si čas in se umiri ter najdi odgovor v tišini. Nikoli ne obupaj, če se ne pojavi takoj. Čakaj name in vedi, da sem časovno popolnoma usklajen in utripam s celotnim stvarstvom. Kako lahko je obupano zakriliti z rokami in pobegniti od vsega, ko življenje ne poteka gladko, namesto da bi se soočil s svojimi odgovornostmi ter poiskal moč v tišini in zaupanju. Najprej prepoznaj mojo voljo. Ko me boš resnično ljubil, boš želel ravnati po moji volji, saj ljubezen hrepeni po tem, da storimo za ljubljenega vse, kar zmoremo. Ko torej slišiš še vedno tih glasek globoko v sebi, naredi vse, kar ti velim, iz svoje ljubezni do mene. Vedi, da te ne bom nikoli razočaral ali pozabil. Vedi, da bo iz tvojega delovanja zame izšlo samo najboljše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #86 - 11.01.2004 at 08:18:56
 
11. JANUAR

Gotovo je dosti poti, toda cilj vseh je enak. Vedno ga je mogoče doseči po najlažji ali najtežji poti. Obstaja pot, ki pelje navzgor in navzdol in večkrat skrene iz smeri. Izbira je vedno individualna. Popolnoma svobodno lahko izbiraš svojo pot. Torej jo poišči in hodi po njej, četudi boš na koncu ugotovil, koliko časa si zapravil, ker si stopal po ovinkasti poti, čeprav bi se zlahka odločil za ravno. Veš, kam greš in kaj počneš? Veš, da si na pravem kraju in pomirjen sam s seboj? Pomembno je, da povprašaš svoje srce in odkriješ. Saj ne moreš dati od sebe najboljšega, če ne čutiš, da si na pravem kraju in se posvečaš tistemu, kar delaš z radostjo in ljubeznijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #87 - 12.01.2004 at 07:17:54
 
12. JANUAR

Otroček, ki se uči hoditi, pada, a ne izgubi poguma, ampak se pobere in poskusi vnovič in vnovič, vse dokler ne obvlada umetnosti hoje. Tako je z duhovnim življenjem. Nikoli v nobenem trenutku ne dopusti, da bi ti navidezni porazi odvzeli pogum za napredovanje po duhovni poti. Če padeš, se poberi in poskusi vnovič. Ne zadovolji se z valjanjem v samopomilovanju, ne govori si, da ne moreš več in da je življenje pretežko. Tvoja naravnanost mora izhajati iz absolutne notranje gotovosti, da boš, potem, ko si stopil na duhovno pot, na koncu zanesljivo dosegel cilj, ne glede na ovire, na katere boš mogoče naletel. Spoznal boš, da te čas, ki ga preživiš sam v tišini, napolni z duhovno energijo in ti pomaga, da se brez pomisleka in omahovanja spopadeš z vsem, kar se ti znajde na poti. Zato te čas, ki ga vsako jutro preživiš sam z mano, utrjuje za vse, kar ti utegne prinesti dan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #88 - 13.01.2004 at 07:13:56
 
13. JANUAR

Če nimaš vere, ne moreš hoditi po tej duhovni poti. Brez zaupanja ni ljubezni in brez ljubezni je življenje prazno. Odpri srce. Naj se ljubezen pretaka skozenj ne glede na to, kako težko je življenje videti na površini. Dvigni se nad zunanje okoliščine in pogojenosti tja, kjer je vse svetloba, kjer je vse mir, kjer je vse popolnost in ni nobene ločenosti. Odločiti se moraš, da boš to storil in nato moraš storiti. Ne dopusti, da bi te potrlo kaj zunanjega. Opazi veličastno srebrno luč za vsakim temnim oblakom in osredotoči se nanjo, dokler oblak ne izgine. Nauči se poleteti visoko kot škrjanec, visoko v višave, prepevajoč pesmi zahvale in hvaležnosti. Naj te pota sveta in materialnost življenja ne zadržujejo v ujetništvu. Pomemben je duh. Takoj zdaj začni živeti po duhu in delovati po njem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 3.del
Reply #89 - 14.01.2004 at 07:04:15
 
14. JANUAR

Toliko čudovitih stvari je mogoče delati v življenju, toda kaj lahko delaš najbolje? Spoznaj to, nato se loti, delaj in ob tem uživaj. Ne zapravljaj časa in energije v hrepenenju, da bi počel kaj drugega ali si želel, da bi bil kje drugje in imel drugačne priložnosti. Uvidi, da si na pravem kraju ob pravem času. In tu si iz posebnega razloga, da bi opravljal prav to delo. Torej se mu ves posveti, opravljaj ga z ljubeznijo in radostjo. Spoznaj, kako zabavno je lahko življenje, ne le zate, ampak tudi za vse duše, ki te obdajajo. Če ne prispevaš celote najboljšega v sebi, ne moreš upati, da boš postal njen del. Oddaljuješ se od nje in v tebi ni celosti. Kako globoko zadovoljstvo boš odkril, ko boš delal, kar moraš storiti, popolno in za blagor vseh!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 11