Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15
(Read 124573 times)
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #90 - 21.08.2003 at 19:02:54
 
Med norcem in genijem ni razlike....

...med genijem in norcem ni razlika.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
Jst
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #91 - 21.08.2003 at 22:48:22
 
Edina razlika med norcem in genijem je v tem, da je norc obseden z nekoristnimi stvarmi, genij pa je obseden s koristnimi stvarmi.
OK, vsaj cez leta tako izpade, ce prej ne.

Rezultat pa je v tem, da eden spi zunaj resetk, drug pa znotraj resetk, kar zaradi kratkovidnosti nas povprecnih zopet ni pravilo.

Sam bi moralo biti.

Back to top
 
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #92 - 26.08.2003 at 17:46:26
 
..he he he, hja ne, odvisno.....

Tud kak genije je ze izplunil, pac, izumil kaksno stvar ki je ne potrebujemo, ki bi bilo boljse da je sploh ne bi poznali..

...pa tudi,  ...veliko genijev je za resetkami in veliko norcev na ulici, ..z nami na kavici,  ..za tabo na avtobusu..

Sicer pa, kdo smo mi, kak je ta sistem,  ..da doloca kdo je kaj, predalcka, da koga zaradi drugacnih pogledov/sistema dela/razmisljanja/obnasanja/itd.,  ...zapre(mo) za zidove taksne al drugacne...     ...ze to da jim prilepimo etiketo je sux!

..se vedno mislim da ni (velike) razlike.
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
kamara
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #93 - 28.08.2003 at 21:43:49
 
Mislim, da ima davor (avtor) prav in sem ze sama velikokrat razmisljala o tem kaj so shizofreniki in drugi ljudje, ki jih sodobna psihologija (psihiatrija) smatra za psihično bolne.
Mislim, da o tem danes razmisljamo tako kot tisti butlji, ki so v daljni zgodovini mislili, da je zemlja ravna plošča in da se vse vrti okoli nje, tko tudi mi dons kvasimo neumnosti in o marsičem nimamo pojma.
Torej, bi bilo vsaj pametno, dopustiti možnost, da shizofreniki le niso "psihoti", a ne....
Po moje je takole....imas 3 vrste ljudi na svetu
1. shizofrenike, ki imajo nehote stik z drugim svetom in ne razumejo tega in ne vedo kaj se dogaja z njimi in zato ne znajo tega niti uporabiti
2. ljudi, ki vedo, da ta svet obstaja in poskušajo z veliko truda priti do njega
3. ljudje, ki ne verjamejo (in niti ne dopuščajo možnosti), da obstaja še kaj drugega kot to kar vidijo...

Lepo se mejte!

PS: kreden..... please, daj malo razmisli o tem kar pišeš, ne vem a si siten po naravi ali te vsaka stvar tako znervira, ker, dragi moj, čisto po nepotrebnem tratiš svojo energijo... a veš koliko več energije ostane možganom, če ne izrečeš, kaj šele napišeš čisto vsake oslarije, ki ti pade na pamet.... pa sorry ampak dvomim, da si v zadnjem desetletju res kako nategnu.... Shocked, no ja, mogoče v svojem imaginarnem svetu....no pa še oslarije tam klat....
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #94 - 29.08.2003 at 19:31:09
 
Quote:
pa sorry ampak dvomim, da si v zadnjem desetletju res kako nategnu.... Shocked, no ja, mogoče v svojem imaginarnem svetu....no pa še oslarije tam klat....


Saj mu ni treba nič nategovat, ženo mu itak sosed, ko ga ni doma oziroma se zaposli z zeliščarjem.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
boštjanž
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #95 - 13.12.2003 at 20:30:19
 
Mikron wrote on 05.07.2003 at 13:33:23:
Zanima me vase mnenje o tej bolezni.
Ker sem imel sam izventelesne izkusnje in ker se z nikomer nisem mogel pogovoriti o tem, sem si izbral za pogovor shizofrenika.
Izkazalo se je, da je bila pravilna odlocitev, ker mi je veliko pomagal z razumevanjem mojih dozivetij. Za namecek pa mi je se razjasnil nekaj stvari ki mi do takrat niso bile popolnoma jasne.
Ubistvu jest sploh nisem vedel kaj sem dozivel, po pogovoru pa vem vec, kot bi lahko zvedel v tisocih letih svojih zivljenj.

LP
piši mi men dogaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #96 - 13.12.2003 at 22:39:09
 
kaj dogaja? shizofrenija?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #97 - 18.12.2003 at 19:52:13
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #98 - 27.05.2004 at 16:24:15
 
Žal je SHIZOFRENIJA duševna bolezen, kolikor vem jo zdravijo z navadno litijevo soljo, v krvi pa kontrolirajo njeno raven. Ne vem, eni pišejo, da je dedna, eni pa, da je lahko tudi pridobljena, izbruhne zarad zunanjih stresnih okoliščin. V resnici pa ni dokazano, zakaj do nje pride. Kemija v glavi se po domače zmeša-PA JE.
Kar sem brala o tej bolezi me pa moti samo to, da mislim, da se uni pametni dr. tud zmotjo, ker če ima neka oseba svoj svet, ki je nerazumljiv za večino NORML PEOPLE resne vem po kakih merih so pol  KR ABNORMAL-REVEŽI.

Pa še neki. Imam sodelavko, ki je nadpovprečno ineteligentna, diagnozo ima pa shizofrenično manijo. Ko njo kokr zagrab, ker ne je dalj časa unga litija, je ful evforična, mal ti govori čisto resnično napol vesolske stvari, kaj se njej dogaja, bujno domišljijo ima in jaz ji vedno rečem, da bi mogla knjige pisat, ker bi definitivno bila to znanstvenafantastika 1a, pa za nadgradnjo vsem tem buklam- ona se celo pogovarja z vesolci, včaish jo zanese tko daleč, do jo celo ugrabjo, takrat je žal v Polju. Tam pa kakor je povedala delajo z bolniki tako grdo, da bi se sfižilo vsakemu normalnemu, prsežem, enostavno je edina terapija litij, včasih pa je bila podvržena zdravljenju z elektrošoki oziroma inzulinskimi inekcijami. Nazaj pride totalno zafiksana, pojna nima, kaj se je pred tem dogajal, saj je bila z nezemljani na žuru. Bi si resnično želela une dr. vprašat, kako si sploh drznejo zdravt bolnike na ta način, da ti totalno zamorijo ego, uničjo vso lepo domišljijo in te na koncu vržejo čez prag nafiksanega kot eno bilko. Pol si pa res IDIOT.
Bad, folk, resnično zelo slabo.
je pa tko - smisel takega zdravljenja,  ko bi si vsakemu normalnemu tam notr definitivno poslabšal zame ni nobena terapija-ampak MORIJA. Bi zaprla take inštitucije, ker niso niti primerno opremljene, niti finančno ne zmorejo nobene druge terapije, kot je recimo vsaj pogovor z dr.ji baje ga vidiš enkar na teden, vmes pa lahko bluziš od tablet na tablet...spotjo te kdo še pretepe, al pa posil (pa da naute misl, da to ne deljo pacienti-tud osebje, kdo pa ve za unimi zaprtimi vrati, kaj dogaja)?!
Pa če pogledamo vso zgodovino sveta, bi se nenormalnih shizofrenikov najdl tud med slikarji, pa glasbeniki, pa profesorji in dohtarji, pa še kje...
Dokler oseba ne škoduje sama sebi al pa drugim, bi jo v une inštitucije ne smsl niti slučajno zapret. Poznam folk, ki so res odbit, pa se ne zdravjo, tko da tam notr v Polju niso sam norci, norci so vzunej. So ravno to besede moje sodelavke, bo že vedla sej je doskrat notr. Ji verjamem, ma dva faksa narjena, pa pet jezikov govori, v IQ-ju pa je daleč nad povprečjem. Kaj pol-a je prepametna za na tale svet?
Je baje ta grafit pisal na zidu Celjske umobolnice, al pa bolnice za dušo, sej se men že ime norišnica gravža, pa osebe, ki jih imenujejo norci tud ni, ker si NOBEN ČLOVEK NE ZASLUŽ TEGA IMENA. Ok izjeme so res samo totalni psihopati, pa uni krimosi, ki razsekajo in razrežejo vse kar leze in gre-hodi.

In  še nekaj kar je najbolj boleče. Z defektologi smo kot študentje hodil na redne praktične vaje po mladinskih pobolševalnih zavodi in unem Celjskem Piskru, ki je davno nazaj bil mladinski zapor. Hvala lepa za tako humano družbo! Tud tam z mladoletniki delajo z nekimi čudnimi prevzgojnimi prijemi, kaznujejo jih na bedno ponižujoč nečloveški način, pa nam pisla, da se mi je za kozlat zagravžu tud študij, pa une bedne vaje. Od defektnih otrok in kako z njimi delajo, pa raje ne bi pisala, ker je resnično kruto. Sem vidla vodenoglavca, revčka starga komej nekej mesecev, na katerem so delali eksperimente. Je moja frendica pisala diplomo na to temo, od takrat dalje je bil ogled kleti celjskega piskra zaprt za javnost, je ženska zdrmala tam vse dr-je in defektologe u nulo. Diplome ni nardila, se ve, sva obe obesle uni faks na klin. V javnost sva pa vseeno poslale en članek in dvignile ogromno prhu, pa mi niti slučajno ni bilo žal. Bi dons nardila isto, še lažje bi blo, ker obstojijo une slov NOVICE, ki so spužva za take zgodbe. So satari grki to bolj humano rešl. Če nisi bil Normal so to kr brclnil čez prepad, pa je blo. Mi da smo humana družba? Dokler bodo mladoletne osebe v tako bednih zavodih, ki si tega imena niti ne zaslužjo, ne, dokler bodo take in podobne inštitucije v starih gradov, bivših taboriščih, se ni spremel nič. EVO to je pa druga plat naše humanosti. Ne samo, da bi človek bruhal, ko vidi na lastne oči, vam lahko čisto odkrito povem, da bi pobruhala tud une kokr profesorje, ki so kljub resnici, ki smo jo vidl, to sploh dopuščal. Resnični idioti so bili pa lih oni. Žal, pa če to bere kdo iz foha al pa ne, sej sam dobro ve. A ne?
Samo to.
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #99 - 27.05.2004 at 17:12:42
 
sam če se ta tvoja prijateljica vsega zaveda, zakaj se ne mal kontrolira in bi reči o vesoljcih obdržala zase?

sej ni treba da kaže vse navzven, če človeku dogaja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #100 - 31.05.2004 at 11:09:29
 
Ja Zakaj? Ker se ne zna, oziroma ne želi. Pokaže pa na vzven, ker je odprta, odkrita in taka, kot je. Njo zabremzajo samo zdravila. Žalostno a ni?
A*
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #101 - 31.05.2004 at 11:27:27
 
DylanDog wrote on 21.08.2003 at 19:02:54:
Med norcem in genijem ni razlike....

...med genijem in norcem ni razlika.


Med norcem in genijem ni prav nobene razlike.

Norec iz sebe bruha neke čudne stvari, prav tako genij, le da pri slednjemu njegove kreativnosti naletijo na občudovanje preostalega sveta. Če ne bi Dali risal takšnih slik, kot jih je, bi bil le še en norec, tako pa je bil ekscentrični umetnik. Van Gogh je pa itak risal v norišnici. Itd ...

Skratka, genij je le drug način dojemanja norca s strani 'normalnih ljudi'. Isto velja za norca. Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #102 - 31.05.2004 at 11:27:33
 
a ni tako da pristaneš na psihiatriji samo pod pogojem da te spravijo oblasti ker si nevaren za okolico? druga možnost je samo da se sam odpraviš tja

Pol verjetno ji je fajn da dobiva zdravila. Če je tolk inteligentna in se zaveda kako in kaj je,bi se lako prilagodila okolici. Če ji pa tolk dogaja in je ne briga kako na to gleda okolica, nej prevzame vso odgovornost za to
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #103 - 31.05.2004 at 14:31:31
 
Teoretično pravilno, praktično pa je to za njo neizvedljivo.
Zato pa ima shizofrenijo.

Drugače pa je velika razlika med genijem in norcem, pa naj dr.-ji trdjo čist drugač. Bo kr držalo:<poenostavljati zapletene stvari je sposobnost genijev, preproste stvari zakomplicirati pa sposobnost norcev...< je rekel J. Kennedy.
Una Monro M. pa mu je odgovorila:<jem zdravila, da lahko preživim, ljubim in čutim...ti pa poenostavi preprostost in zakompliciraj ljubezen...mogoče bova pa kdaj prišla skupaj>.
Se ve, da nista. Ona se je sama ubila, ko je razsodnost zgubila, njega so pa norci...

Baje je tudi ona trpela za maničnodepresivno bolezen, njena mati pa za shizofrenijo in je bila cel lajf v psihobolnici.

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #104 - 04.01.2005 at 16:10:33
 
skor prepričan sem, da je pol človeštva shizofrenih.
to pomeni, v sebi razdeljenih, kao "duševo bolani" piše v slovaru..
bom prepiso nekaj od osha:
gurudžijev je dejal, da je takšen človek kakor hiša, kjer je gospodar odsoten in kjer vsak služabnik zase trdi, da je gospodar..
shizofrenik je brez središča. in vsi smo takšni. prilagodili smo se družbi, to je vse. razlikaje le v stopnji. gospodar je odsoten ali spi in vsak del si prisvaja lstništvo. kadar je prisotna spolna sla, postane gospodar spolonost. splonost postane popoln gospodar hiše. in potem, ko spolnost odide, sledi razočaranje. tedaj prevzame vajeti razum in pravi: "jaz sem gospodar" zdaj razum terja celo hišo zase in splonosti odreka dom. vsakdo terja celo hišo zase. kadar je jeza, postane gospodar jeza. tedaj ni mobenega razuma, nobene zavesti. nič se ne more postaviti jezi po robu. zaradi tega ne moremo razumeti drugih ljudi. človek, ki je bil ljubeč, se razjezi in nenadoma ni več ljubezni. tedaj nam ne gre v glavo, ali je ljubeč ali ne. ljubezen je bila samo služabnica in jeza je prav tako služabnica. gospodar pa je odstoten.
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 15