Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15
(Read 124359 times)
KATARINKA
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #120 - 10.08.2005 at 14:48:29
 
titud wrote on 08.07.2003 at 09:25:36:
O duševnih boleznih na splošno je bil v zadnji sobotni prilogi en obširen članek. Ena dohtarca ugotavlja, da je na na 100 ljud en shizofrenik in da si vsak  deseti shizofrenik vzame življenje.


VSI KI VAS KARKOLI ZANIMA Z HIZOFRENIJO VAM LAHKO MORDA SVETUJEM KAKO RAVNATI Z TAKŠNIMI LJUDMI. V BLIŽINI IMAM SESTRO KI JE ZBOLELE ZA TO BOLEZNIJO IN JAZ Z NJENO BOLEZNIJO ŽIVIM ŽE 30 LET . PRVO KAR VAM LAHO POVEM DA SE STANJE TEH BOLNIKOV ZELO SPREMINJA , RAVNO TAKO KOT PRI NAS ČUSTVENA RAZPOLOŽENJA.    
SPREMEMBA JE PRI NJIH ZELO OPAZNA V OČEH OZ ZENICAH. OSEBE Z TO BOLEZNIJO SO V VEČJI VEČINI ZELO GLOBOKO ČUSTVENI IN ČUJOČI, ZELO DOBRO SLIŠIJO.


ZELO MOČNOO SI JAZ ŽELIM DA BI NAŠA DRŽAVA VALIKO BOLJ POSKRBELA ZA VEČ ENODNEVNIH CENRTOV ZA TAKŠNE LJUDI, UPOSOBILA LJUDI KI BI BILI POZITIVNI KOT POZITIVKE BI LJUBEČE IN SKRBNO ISKRENO POMAGALE DRUGAĆNIM, KAJTI TEJ LJUDJE SO ZATO TU DA NAS NEKAJ NAUČIJO.
ZAKAJ  TAKO ZELO DVOMIMO V NIJH ? ALI PA MI SAMI NISMO DOVOLJ ČUSTVENO ZRELI IN SPREMENLJIVI DA BI LAHKO BOLJ ODLOČNO IN ODPRTO POGLEDALI ???? TUDI TEJ LJUDJE NAS RAVNO TAKO POTREBUJEMJO KOT  INVALIDI.

PROISM DARGI LJULJE STORIMO NEKAJ TUDI ZA NJIHOVA SRCA IN USTANOVIMO ORGANIZACIJO, USTANOVO, DNEVNO OSKRBO, KAKERŠNE KOLI DELAVNICE, NEKAJ DA JIH BO ZAPOSLILO VASJ 6 DO 8 UR NA DAN.!!!!!!!!!!!!
LEP POZDRAVČEK IN VELIKO SONČAKA V SRCU VAN ŽELIM.




edit


[/color]titud wrote on 08.07.2003 at 09:25:36:
O duševnih boleznih na splošno je bil v zadnji sobotni prilogi en obširen članek. Ena dohtarca ugotavlja, da je na na 100 ljud en shizofrenik in da si vsak  deseti shizofrenik vzame življenje.

[color=Red] VSI KI VAS KARKOLI ZANIMA Z HIZOFRENIJO VAM LAHKO MORDA SVETUJEM KAKO RAVNATI Z TAKŠNIMI LJUDMI. V BLIŽINI IMAM SESTRO KI JE ZBOLELE ZA TO BOLEZNIJO IN JAZ Z NJENO BOLEZNIJO ŽIVIM ŽE 30 LET . PRVO KAR VAM LAHO POVEM DA SE STANJE TEH BOLNIKOV ZELO SPREMINJA , RAVNO TAKO KOT PRI NAS ČUSTVENA RAZPOLOŽENJA.    
SPREMEMBA JE PRI NJIH ZELO OPAZNA V OČEH OZ ZENICAH. OSEBE Z TO BOLEZNIJO SO V VEČJI VEČINI ZELO GLOBOKO ČUSTVENI IN ČUJOČI, ZELO DOBRO SLIŠIJO.[color=Yellow][/color]
[b]ZELO MOČNOO SI JAZ ŽELIM DA BI NAŠA DRŽAVA VALIKO BOLJ POSKRBELA ZA VEČ ENODNEVNIH CENRTOV ZA TAKŠNE LJUDI, UPOSOBILA LJUDI KI BI BILI POZITIVNI KOT POZITIVKE BI LJUBEČE IN SKRBNO ISKRENO POMAGALE DRUGAĆNIM, KAJTI TEJ LJUDJE SO ZATO TU DA NAS NEKAJ NAUČIJO. [/b]
ZAKAJ  TAKO ZELO DVOMIMO V NIJH ? ALI PA MI SAMI NISMO DOVOLJ ČUSTVENO ZRELI IN SPREMENLJIVI DA BI LAHKO BOLJ ODLOČNO IN ODPRTO POGLEDALI ???? TUDI TEJ LJUDJE NAS RAVNO TAKO POTREBUJEMJO KOT  INVALIDI.

PROISM DARGI LJULJE STORIMO NEKAJ TUDI ZA NJIHOVA SRCA IN USTANOVIMO ORGANIZACIJO, USTANOVO, DNEVNO OSKRBO, KAKERŠNE KOLI DELAVNICE, NEKAJ DA JIH BO ZAPOSLILO VASJ 6 DO 8 UR NA DAN.!!!!!!!!!!!!
LEP POZDRAVČEK IN VELIKO SONČAKA V SRCU VAN ŽELIM.

Back to top
« Last Edit: 10.08.2005 at 20:30:53 by gape »  
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #121 - 11.08.2005 at 20:37:01
 
Petruska wrote on 01.08.2005 at 10:44:59:
psihiatri ne pomagajo, pomagajo samo tablete...  imam teto ki ima shizofrenijo in zivimo skupaj, in verjemi da pogovor s psihiatrom ne deluje, no ja deluje 2 uri potem je spet isto razmisljanje kot v preteklosti...  cloveka ne mores ozdraviti s tem in tudi s tableti ne!  s tableti le ublazis trenutne psihicne izpade...


o tem kako si je psihofarmakologija v naši družbi prisvojila vlogo psihoterapije piše W. Glasser v svoji knjigi z naslovom "Psihiatrija je lahko nevarna za vaše duševno zdravje".
Razvil je način zdravljenja "teorijo izbire", ki jo podrobno opisuje v knjigi.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #122 - 11.08.2005 at 22:04:04
 
Petruska wrote on 01.08.2005 at 10:44:59:
psihiatri ne pomagajo, pomagajo samo tablete...  imam teto ki ima shizofrenijo in zivimo skupaj, in verjemi da pogovor s psihiatrom ne deluje, no ja deluje 2 uri potem je spet isto razmisljanje kot v preteklosti...  cloveka ne mores ozdraviti s tem in tudi s tableti ne!  s tableti le ublazis trenutne psihicne izpade...


Za shizofrene bolnike bi naj bilo specifično, da so v razvoju obtičali na t.i. "paranoidni poziciji", z laičnimi besedami povedano - ni premorejo bazičnega zaupanja, da bi lahko vzpostavili pristni odnos s sočlovekom. Zato je zdravljenje prognostično najbolj ugodno ob kombinaciji medikamentov (psihiatrična obravnava) ter razvojno analitične psihoterapije. Slednja je za te bolnike zelo specifična, terapevt ima zelo težko nalogo, no, mogoče ne bi zdaj o tem... skratka ta kombinacija trenutno velja za najbolj optimalno. Čeravno je terapija izjemno izjemno  dolgotrajna, premiki so pa minimalni. Žal.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #123 - 21.02.2006 at 17:48:32
 
Imel sem dekle, ki ima po nekih znakih manično motnjo ali hipomanijo.  (tako mi je dejal nek psihiater). Hodila je nekaj časa na Ambulatne pogovore in sicer je govorila, da ima depresijo.

Naprimer zaradi navdušenja nad nekaterimi stvarmi več dni ni spala (takrat videla ogenj in hudiče) in potem so ji dali tablete, ki pa jih sedaj ne jemlje več.

Po literaturi piše, da je to bolezen, ki jo težko opaziš in večinoma se je normalno obnašala.

Moral sem odditi od nje, ker ji je uspelo, da mi je v nič pometala ogromno denarja in je na koncu postala neznosna.

Ali se kdo spozna na to bolezen, mogoče tudi iz alternativnega gledišča. Nek bioenergetik je dejal, da so takšni ljudje obsedeni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
THOR(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #124 - 22.02.2006 at 13:39:31
 
Quote:
Nek bioenergetik je dejal, da so takšni ljudje obsedeni.


Bi se kar strinjal s tem.
Pa tale film Exorcism of Emily Rose verjetno tudi ni daleč od resnice.
Tablete samo uspavajo del možganov, kar seveda ni trajna rešitev. Imam prijatelja ki je imel hudo psihotično epizodo, zdaj jemlje antipsihotike, stvar je do te mere boljša da nima več nekih čudnih blodenj ampak je ves čas zaspan in raztresenih misli.

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #125 - 23.02.2006 at 08:44:05
 
Thor, hvala za odgovor.
Glede psihoze zgoraj moram povezati točneje. Ta ženska po mojem mnenju ni psihotik. Po več nočeh brez spanja pa bi vsak videl ogenj in privide. Res pa mnogi shizofreniki zelo malo spijo in to je lahko dodaten vzrok za njihove privide.
Ta bioenergetik je za osebe z Manično depresijo izjavil, da so obsedene in da je nad njimi izvajal eksorcizem. (Po zdravljenju je naprimer priporočal izogibanje temnim ulicam. ) Hipomanija pa je pomanjšava Manične depresije. Zanimajo pa me vaše izkušnje. Ali je pri takšnih  bolnikih kdo opazil kaj takšnega kot obsedenost. To bi lahko vključevalo škodljivo moč  v določenih situacijah.
Raziskave kažejo, da se razne depresije lahko zdravijo s pogovori s prijatelji, bolj kot s terapevti. Mislim, da bi tudi zgornje pomanjkanje spanja pri shizofrenikih lahko zmanjšali s človeškim odnosom.
Pravijo, da še nikogar niso pozdravili. Vendar pri Johnu Nashu, (film Čudoviti um) je njegova žena pomagala, da se mu je stanje izboljšalo. Sem večinoma proti tabletom, ko je še toliko rezerve v raziskovanju človeškega uma in v medčloveških odnosih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #126 - 23.02.2006 at 08:51:43
 
dar je itak
enkrat sem tole  prebrala, mi je blo všeč, kako potrjuje to, kar sem mislila
http://www.ljudmila.org/altra/a_zgod.html
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #127 - 23.02.2006 at 08:53:29
 
Sam tolk: pomanjkanje oz. malo spanja spanja ni vzrok, ampak bolj posledica, če že.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Iskalec(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #128 - 23.02.2006 at 09:39:42
 
Predvsem posledica, lahko pa tudi vzrok. Ve se, da pomanjkanje povzroča halucinacije. Na tem bi bilo mogoče še kaj narediti za zmanjšanje halucinacij.

Sicer pa mislim, da shizofrenija dar podobno kot sanje. V obeh primerih si v alfa stanju in se tu in tam se pojavijo razna videnja. Vendar, kot v sanjah, večinoma je to zelo neurejeno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #129 - 23.02.2006 at 09:49:02
 
Mah, ne more bit dar. Mi lahko govorimo, ko se nam le približno svita, kaj to je: shizofrenija. Ampak, to je bolezen, in to huda. In tisti, ki resnično doživlja to, mu to ni nikakršen dar, po moje. Ker nima te vrste razuma, da bi lahko to vzel kot dar. Ker če bi bilo tako, bi itak ozaveščal, in to potem ne bi bila shizofrenija.

Back to top
« Last Edit: 23.02.2006 at 12:06:21 by Loops_of_infinity »  
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #130 - 23.02.2006 at 10:19:17
 
Nisem bil jasen. Zame je predvsem bolezen z določenimi pozitivnimi stvarmi, ki se pojavijo zraven.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #131 - 23.02.2006 at 10:35:23
 
Quote:
Raziskave kažejo, da se razne depresije lahko zdravijo s pogovori s prijatelji, bolj kot s terapevti.

zanimivo ... maš link?


Quote:
Mah, ne more bit dar. Mi lahko govorimo, ko se nam samo približno svita, kaj je to shizofrenija. Ampak, to je bolezen, in to huda. In tisti, ki resnično doživlja to, mu ni nikakršen dar, po moje. Ker nima te vrste razuma, da bi lahko to vzel kot dar. Ker če bi bilo tako, bi itak ozaveščal, in to potem ne bi bila shizofrenija.

to smo se že šli enkrat
neglede na vse jest mislm da je glavni problem vseh njih ki preveč vidijo okolica, ki pač ne vidi.
in pol zato da ma mir, take ljudi rajši prepričuje da narobe vidijo ... namesto da bi raziskala kaj to vidijo modeli in modelke ...
od kje

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #132 - 23.02.2006 at 10:56:38
 
[quote author=gape link=1057404803/120#131 date=1140687323]Quote:
to smo se že šli enkrat


 A se nismo že vse, if you put it like this  Roll Eyes?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #133 - 23.02.2006 at 11:09:30
 
Quote:
gape wrote on 23.02.2006 at 10:35:23:
to smo se že šli enkrat


 A se nismo že vse, if you put it like this  Roll Eyes?


no ja ... to maš pa tud res ... skorde ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #134 - 23.02.2006 at 11:54:37
 
no potem je pa res že skrajni čas da ustanovimo to organizacijo:

PROSIM DRAGI LJUDJE STORIMO NEKAJ TUDI ZA NJIHOVA SRCA IN USTANOVIMO ORGANIZACIJO, USTANOVO, DNEVNO OSKRBO, KAKRŠNEKOLI DELAVNICE, NEKAJ DA JIH BO ZAPOSLILO VSAJ 6 DO 8 UR NA DAN.!!!!!!!!!!!!

in da poskusimo združit razpoložljive moči za reševanje njihovih src, saj bi to ozdravljalo tud naša.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15