Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 15
(Read 124584 times)
atrumvates
1
*
Offline

Ohm Namah Shivaya!
Posts: 33
Ljubljana
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #105 - 30.05.2005 at 00:01:17
 
vsem ki podajate razne argumente z različno vsebino razmišljanja vam priporočam da se najprej prepričajte o avtentičnosti vaših argumentov na svoji koži...šele potem jih podajajte ostalim Wink
besede so samo besede in to tudi ostanejo...dejstva so pa so nekaj v kar verjameš ker si to izkusil na svoji koži...ne mešat besed z dejstvi

Lp
Črt
Back to top
 
atrumvates  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #106 - 30.05.2005 at 11:59:34
 
nomad wrote on 04.01.2005 at 16:10:33:
skor prepričan sem, da je pol človeštva shizofrenih.
to pomeni, v sebi razdeljenih, kao "duševo bolani" piše v slovaru..


Pod shizofrenijo si laik predstvalja, da gre za multiplo osebnost, ki ima več jazov, pa to ni res. Osebo z "več jazi" jo uvrščajo v disociativno strukturo osebnosti. Pod drugo: nobena bolezen, še manj pa duševna, ni nikakršen dar. Namreč če že govorimo o disociativni osebnosti, pred kratkim ej bil en dober film v kinematografih Hide & Seek, vam ga priporočam, da si ga ogledate. Predpogoj, da se ta duševna bolezen razvije, ponavadi izvira iz spolne zlorabe z moške strani na otroku. To je v bistvu obrambni mehanizem, da zlorabljan svoj pravi jaz odcepi ali ga razdrobi, da mu je vse skup bolj znosno, da se izogne prehudim duševnim in čustvenim bolečinam in se zaščiti, ki bi lahko pomenila za njega dokončni zlom ali psihični kolaps. Zato se "to" (spolno zlorabljanje) iz njegovega gledišča dogaja neki drugi ali tretji osebi in ne dejansko njemu, torej je zgolj opazovalec ali niti to ne...
Back to top
 
 
IP Logged
 
edvin
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #107 - 11.07.2005 at 20:11:07
 
da najprej povem da sem prebral samo ene par replik o shizofreniji in ne vem kaj vse ste že omenili. povem vam pa da je moja mati shizofrenik in pobje verjemte men da to ni nobena vrsta dara. vse kar se njim dogaja v glavi je čista oblika psihične bolezni in dejansko nič od tega oziroma zelo malo tega dejansko obstaja. in nimate pojma kako težko je s tem živet in nimate pojma kako to ni noben dar, in kako je  trapasto in naivno to bolezen sploh imenovati dar
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #108 - 11.07.2005 at 20:56:13
 
Quote:
da najprej povem da sem prebral samo ene par replik o shizofreniji in ne vem kaj vse ste že omenili. povem vam pa da je moja mati shizofrenik in pobje verjemte men da to ni nobena vrsta dara. vse kar se njim dogaja v glavi je čista oblika psihične bolezni in dejansko nič od tega oziroma zelo malo tega dejansko obstaja. in nimate pojma kako težko je s tem živet in nimate pojma kako to ni noben dar, in kako je  trapasto in naivno to bolezen sploh imenovati dar


Aleluja, glas razuma. Smiley
Edvin, verjetno ni lahko imeti v družini shizofrenega bolnika. Sem pa vesela, da si se oglasil, da se moji kompanjoni tule z gape foruma malce prizemljijo, da jim duh ne odtava proč.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Petruska
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #109 - 25.07.2005 at 20:43:09
 
za shizofrenijo lahko zboli vsak clovek... in obstaja vec vrst bolezni shizofrenije! clovek ki ima to bolezen enostavno ne more ziveti z ljudmi okoli sebe oz. z ljudmi ki so mu tuji... imajo prisluhe... predstavlajte si kako je nekaj ur poslusati kako te nekdo kritizira, zanicuje in podobno in na koncu ugotovis da ni bilo nobenega...  tezko je ziveti s to boleznijo se tezje je pa za nekoga k zivi s to osebo... imet moras veliko potrpljenja, zivcov da mu lahko pomagas iti cez svet... o tem bi lahko pisala se in se... samo povdarit sem hotela da nekateri zelo malo veste o tej bolezni in da to NI DAR to je mucenje cloveka
Back to top
 
 
IP Logged
 
evil
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #110 - 30.07.2005 at 15:04:57
 
mislm kva kakšn dar hahahahaha gre za moteno delovanje možganou verjemte mi jest sm ta ki nabire rože iz vrta pekla  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #111 - 30.07.2005 at 15:19:33
 
  ... kakšna klima je kaj tam na vrtu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
evil
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #112 - 30.07.2005 at 16:46:34
 
zadnje čase uredu sam drugač pa nevzdržno
Back to top
 
 
IP Logged
 
evil
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #113 - 30.07.2005 at 17:01:55
 
aja še to shizofrenija ni vzrok slabih razmer v družini gre za MOTENO DELOVANJE MOŽGANOU zato ne pomaga nobena terapija nobena hipnoza in noben psihiatr pomaga samo kemija pa še ta do neke mere ozdravitve praviloma ni če bi šlo za probleme iz otroštva bi se jih dal zvleč na dan s hipnozo ker pa gre čist za fizični problem ne pomaga nobena terapija to je tko k da bi ti roko odrezal pol bi pa hodu na terapije da bi ti nova zrasla
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #114 - 31.07.2005 at 11:57:28
 
Quote:
aja še to shizofrenija ni vzrok slabih razmer v družini gre za MOTENO DELOVANJE MOŽGANOU zato ne pomaga nobena terapija nobena hipnoza in noben psihiatr pomaga samo kemija pa še ta do neke mere ozdravitve praviloma ni če bi šlo za probleme iz otroštva bi se jih dal zvleč na dan s hipnozo ker pa gre čist za fizični problem ne pomaga nobena terapija to je tko k da bi ti roko odrezal pol bi pa hodu na terapije da bi ti nova zrasla


Hudiča...men je to tako težko verjet... Undecided Mogoče zaradi dokončnosti nečesa...da se nekaj ne da spremenit, ne da pomagat... In zato me ful zanima (mogoče Lilith?), koliko to drži? A ima mogoče celo kdo osebne izkušnje kar se rehabilitacije tiče?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #115 - 31.07.2005 at 12:30:20
 
picola wrote on 31.07.2005 at 11:57:28:
Hudiča...men je to tako težko verjet... Undecided Mogoče zaradi dokončnosti nečesa...da se nekaj ne da spremenit, ne da pomagat...


Quote:
ker pa gre čist za fizični problem ne pomaga nobena terapija to je tko k da bi ti roko odrezal pol bi pa hodu na terapije da bi ti nova zrasla


Saj ti je že evil razložil kako je s tem, tudi manjkajoča roka ne bo več zrasla.

Pa smo pri sprejemanju     Wink  Ene stvari v življenju je očitno le potrebno sprejeti takšne kakršne so.
Back to top
 
 
IP Logged
 
evil
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #116 - 31.07.2005 at 15:20:41
 
tko k sm reku tablete mi pomagajo do neke mere zdravljenje se šteje v letih terapije pa mogoče komu mal izbolšajo počutje oziroma pomaga ti lažje prenašat simptome men osebno ni to čist nč pomagal pač sprjazneš se s tem da si drugačn no zdaj pa na kolo  Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #117 - 31.07.2005 at 17:03:08
 
lola wrote on 31.07.2005 at 12:30:20:
Saj ti je že evil razložil kako je s tem, tudi manjkajoča roka ne bo več zrasla.

Pa smo pri sprejemanju     Wink  Ene stvari v življenju je očitno le potrebno sprejeti takšne kakršne so.


Sem ga razumela ja...samo zanima me,če mogoče pa le obstaja kakšen uspešen psihoterapevtski pristop...in sicer sprašujem zato,ker so psihiatri itak mnenja,da je potrebno skor vse psihične bolezni zdravit s farmakologijo...na drugi strani pa istočasno psihoterapevti uspešno zdravijo iste bolezni le s psihoterapijo.In me zanima ali je morda z shizofrenijo tudi tako. Če evil pravi,da ne,še ne pomeni,da tako tudi v resnici je.Ali pač?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Petruska
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #118 - 01.08.2005 at 10:44:59
 
psihiatri ne pomagajo, pomagajo samo tablete...  imam teto ki ima shizofrenijo in zivimo skupaj, in verjemi da pogovor s psihiatrom ne deluje, no ja deluje 2 uri potem je spet isto razmisljanje kot v preteklosti...  cloveka ne mores ozdraviti s tem in tudi s tableti ne!  s tableti le ublazis trenutne psihicne izpade...
Back to top
 
 
IP Logged
 
KATARINKA
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #119 - 10.08.2005 at 14:23:46
 
titud wrote on 08.07.2003 at 09:25:36:
O duševnih boleznih na splošno je bil v zadnji sobotni prilogi en obširen članek. Ena dohtarca ugotavlja, da je na na 100 ljud en shizofrenik in da si vsak  deseti shizofrenik vzame življenje.

Shizofrenija je bolezen naše civilizacije in se je množičnje začela pojavljat v začetku prejšnjega stoletja. Po enih tezah se v religioznih družbah ne more razširit, ker religiozna kultura  poskrbi za centriranost psihe na eno  točko oziroma za to, da se človk upravlja iz enga centra, kamorkoli se že ta center postav. Kompetativni ego, ki poganja naprej našo civilizacijo,  te funkcije ne more v celot izpolnjevat, se dost hitr zaplete v paradokse, ki jih dostkrat  ne zmore razrešit dragač kot da se sam razcepi in človk tako začen delovat  prot seb.  Zato se new-egovska psihoterapija tud tko spravlja na odpravljanje ega, ker računa, da bo z nejgovo odravo odpravla pardokse, v katere se zapleta in zarad katerih si povzroča trpljenje.  Ampak na tak način večinoma proizvaja samo egotovove nadomestke (od skupinskega  v sektah do kreiranja notranjih/ induvidualnih vodnikov). Vzpostavlja v bistvu eno kvazi religizono situacijo, ki simptome shizme prekrije z dušenimi anomalijami, ki smo jih v prejšnjem stoletju v bistvu že odpravl: histerijimi (videnji in  prisluhi), ki lahko povzročajo resne somatske motnje psihične izvora. Prav take histerije pa so spet voda na mlin za alternativne zdravilce, saj imajo velike uspehe prav z zdravljenjem  somatskih obolenj, ki so v bistvu psihičnega izvora. New-age zdravilstvo se skratka poganja iz napačnega zdravljenja shizofrenije in samemu seb daje delo, namesto da bi se naša civilizacija poglobila v izvore shizofrenije pri njenem korenu. Tega pa tud  sodobna  medicinska stroka nima ta pravga motiva delat, ker je tud sama proizvod shizofrenikov prejšnejšjega stoletja, tko kot znanost v celot. Tko da shizma je po mojem ene vrste generator napredka zanosti in tehnike, zato v je eni zmerni količini zaželjena in spodbujana. Hudič je v tem, da jo lahko tud požre.    

MOJE MNEJE JE DA JE V NAŠEM ZDRAVSTU ZELLLO ZELO SLABO POSRBLJENO ZA  NJIHOVO ČUSTVENO BLIŽINO ČLOVEKA , [/color]TEJ LJUDJE POTREBUJEJO SAMO LJUBEZEN IN NEKOGA KI BI SE Z NJIMI ŠEL ČLOVEK NEJEZI SE!!!!![color=Green]  
IV OSEBNJI BLIŽINI POZNAM NEKOGA KI JE KOT ČLOVEK ZELO OPRTEGA SRCA IN DOJEMLJIVA OSEBNOST. NNIKOGAR NIMAJO V BOLNICI DA BI JIH SPODBUJEL IN MOTIVIRAL, JIM PEL OTROŠKE PESMI, GOVORIL POZITIVNE STAVKE . ČUDOVIT ČLOVEK SI. NEŽEN BODI DO SEBE IN DRUGIH.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 15