Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15
(Read 123875 times)
aryan
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #60 - 18.08.2003 at 14:37:28
 
Quote:
meditiranje na pravo stvar, služenje bogu ???

ena izmed oblik sluzenja Bogu je tudi meditiranje Nanj, ja. torej biti pozoren Nanj, oz. se Ga stalno spominjati.

Quote:
kako ti služiš bogu? mu spečeš vsak dan par klobas?

mas veliko oblik sluzenja Bogu. za njih pa lahko izves le od Njega samega, njegovih avtenticnih pooblascencev/svetnikov in avtenticnih svetih spisov.

Quote:
in kakšno je meditiranje na pravo stvar? tako da ko se um nalepi na eno stvar, ga ti poskušaš zalepiti na eno drugo (nasprotno) stvar?

ne, to je meditiranje podprto z logiko izkljucevanja in dvojnosti. recimo, ce en misli na crno in je pri tem nesrecen, bo potem po logiki zakljucu, da ce bo mislil na belo da bo potem srecen. no, in ko fali v obeh primerih (torej ostane nesrecen) postane ponizen in iskren in takrat poiskusa zvedt na kaj mora meditirat, da bo zares srecen.

Quote:
A ni meditiranje to, da sprazniš um, da se rešiš vseh stvari ki so se prilepile na um?

velik ljudi razlicno uporablja besedo meditiranje, za razlicne stvari. to kar si ti opisal, da poskusas "izpraznit" um vseh misli, je ena izmed oblik meditacij, ki pa je zal v koncni fazi vedno neuspesna. um lahko praznis, ne mors ga pa nikol dokoncno izpraznit. to je razlika. no in ko prides do tega spoznanja, da se uma ne da izpraznit, hkrati pa te "nekatere" misli motijo in bi se jih rad znebil, spet postanes ponizen, in ce imas sreco izves na kaj moras meditirati/misliti, da bos srecen.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #61 - 18.08.2003 at 14:41:10
 
Quote:
mogoce pa ne meditira na pravo stvar. ce se ti se tako trudis (po par ur) stepat vodo, ne bos nikoli dobil ven masla.


Ma, meni se zdi, da Dalajlama sploh ni hotel povedati tega, ali meditira narobe ali prav!

Po moje je hotel reči, da je za povprečnega človeka zelo malo verjetno, da bi se lahko pravilno odrekel seksu v ustvarjalne ali duhovne namene. Pravilno pomeni brez negativnih posledic.

Namreč, a ste prepričani, da recimo najbolj svetniška nuna, ki v resnici že 40 let ni niti pomislila ne samo na seks, ampak tudi na telesni dotik ne, v resnici ni nič drugega kot utelešenje nekdanje indijske tempeljske prostitutke, ki je v svojem življenju sprejela vase cca 4 kilometra penisov (če statistično ocenimo, da je seksala 10 dnevno v razdobju 40 let)?

Srednja pot je prava! Po mojih ocenah je za povprečno žensko realna absorbcija približno 1,5 kilometra penisov v aktivnem življenjskem obdobju. Predpogoj seveda je, da je način absorbiranja kvaliteten in z orgazmičnim finalom! Brez tega ji niti 10 km ne bo nič pomagalo...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #62 - 18.08.2003 at 14:44:54
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 14:41:10:
Po moje je hotel reči, da je za povprečnega človeka zelo malo verjetno, da bi se lahko pravilno odrekel seksu v ustvarjalne ali duhovne namene. Pravilno pomeni brez negativnih posledic.

a pa se da to sploh dosezt po tvoje. ce ja, kako?

Quote:
Predpogoj seveda je, da je način absorbiranja kvaliteten in z orgazmičnim finalom!

problem orgazma je ta, da ne traja. torej je za "nas" v vsakem primeru neizpolnjujoc, tko kot bi si "mi" to zeleli. s kapljicami vode na vsake tolk, se ni se nben zejen odzejal, ceprav ima hkrati zelo mocno zeljo po tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #63 - 18.08.2003 at 14:49:21
 
joj, o ponižnosti in služenju bogu ponavadi govorijo narkomani ki so bili na zdravljenju v komuni "Mislis sem da mi bo droga dala ljubezen ki sem jo iskal, ampak spoznal sem da mi pravo ljubezen nudi le Bog"

Bog vam pomagaj Roll Eyes

pred kom naj bom ponizen? kdo so njegovi avtenticni pooblascenci? Rode & co? Zakaj naj meditiram nanj?
Če ga ne priznavam, nimam na kaj meditirat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #64 - 18.08.2003 at 14:55:36
 
Quote:
joj, o ponižnosti in služenju bogu ponavadi govorijo narkomani ki so bili na zdravljenju v komuni "Mislis sem da mi bo droga dala ljubezen ki sem jo iskal, ampak spoznal sem da mi pravo ljubezen nudi le Bog"

mogoce se pa lahko tudi ti kej naucis iz tega.

Quote:
pred kom naj bom ponizen?

pred Tistim, ki je vedno nad tabo.

Quote:
kdo so njegovi avtenticni pooblascenci?

tisti, ki so mu 100% predani.

Quote:
Rode & co?

ne bi vedu.

Quote:
Zakaj naj meditiram nanj?

ker je popoln in najvisji objekt meditacije. ce meditiras Nanj, se po Njegovi milosti odstrani vse trpljenje in dobi neomejeno zadovoljstvo.

Quote:
Če ga ne priznavam, nimam na kaj meditirat.

ce ti ponoc "Sonca" ne vidis, to ne pomen, da ne obstaja. to pomen, da imas ti onemogoceno vizijo. rezultati nezaznavanja ali nepriznavanja Sonca (Boga), pa se kazejo v nasi tesnobi, strahu in neizpolnjenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #65 - 18.08.2003 at 15:03:20
 
Quote:
a pa se da to sploh dosezt po tvoje. ce ja, kako?


Mislim, da se seksualno energijo zagotova da preusmeriti!

Kako? E, kad bi to znao, bio bih milijarder...

Po mojem je to uspelo velikim učiteljem človeštva (Jezus, Buda in ostala kompanija), ter velikim duhovnim mojstrom. Žal se nobenega nisem srečal... Ko bom, ga vprašam in javim!

Quote:
problem orgazma je ta, da ne traja. torej je za "nas" v vsakem primeru neizpolnjujoc, tko kot bi si "mi" to zeleli. s kapljicami vode na vsake tolk, se ni se nben zejen odzejal, ceprav ima hkrati zelo mocno zeljo po tem.


Dokler boš tako mislil, boš vedno žejen!

Ko boš pa videl, da je smisel žeje v tem, da se odžejamo in ne v tem, da ostanemo žejni, boš pa na trenutke tudi nežejen. In ko boš videl, da se vse v naravi menja, ti bo tudi jasno, da je prav, da si nekaj časa žejen, nato pa nežejen.

S kapljicami se lahko odžejaš! Seveda pa ob tem ne smeš pozabiti na hrano in spanje ter ostale potrebe. Žal pa nas je kar nekaj toliko norih, da mislimo, da če se bomo odžejali o oceanom (fukali kot nori in bili od zaporednih orgazmov zadeti kot bivoli), potem pa ne bomo več lačni, zaspani, potrebni varnosti in moči itd.

E, ne gre tako. Vsega po malem je treba! Sam', kuko se pa že to nar'di?
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #66 - 18.08.2003 at 15:09:11
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 15:03:20:
Mislim, da se seksualno energijo zagotova da preusmeriti!

Kako? E, kad bi to znao, bio bih milijarder...

eh, dnar te v tistem trenutku, ko bi to vedu ne bi zanimu vec.

Quote:
Po mojem je to uspelo velikim učiteljem človeštva (Jezus, Buda in ostala kompanija), ter velikim duhovnim mojstrom. Žal se nobenega nisem srečal... Ko bom, ga vprašam in javim!

potem pa lahko pogledas v zapiske, ali se posvetujes z njihovimi verodostojnimi ucenci in sledilci, ki so jih za sabo pustili ti veliki ucitelji.

ce pa bos hotel srecati kakega "velikega" ucitelja, danes v zivo, pa je tvoja iskrenost edino vodilo/kompas v tej smeri. in to ni nekaj nemogocega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #67 - 18.08.2003 at 15:42:23
 
Quote:
potem pa lahko pogledas v zapiske, ali se posvetujes z njihovimi verodostojnimi ucenci in sledilci, ki so jih za sabo pustili ti veliki ucitelji.


A se ti ne zdi čudno, da Jezus s svojimi rokami ni napisal niti črke, ki bi ostala za njim?

Zato to, kar danes piše v bibliji, ni njegova beseda, pač pa beseda njegovih učencev, ki so se pa že par let po Jezusovi smrti totalno skregali. Po mojem je zato najbolje, da vsak tisti, ki hoče spoznati Resnico, biblijo vrže stran! Z vso resnostjo trdim, da je Sv. Pismo danes Satanova beseda!

Buda in ostali vzhodnjaki pa ne more biti učitelj Evropejcev, ker smo druga rasa in drugače narejeni. Neke splošne zadeve so že v redu, popolne Resnice ti pa ne more dati vzhodnjaška modrost. Enostavno zato ne, ker smo zahodnjaki.

Tako, da smo Evropejci najbolj revni, kar se duhovne tradicije tiče. Našo avtentično so temeljito skurili, tuje so nam pa na kožo pisane samo delno.
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #68 - 18.08.2003 at 15:53:50
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 15:42:23:
Buda in ostali vzhodnjaki pa ne more biti učitelj Evropejcev, ker smo druga rasa in drugače narejeni. Neke splošne zadeve so že v redu, popolne Resnice ti pa ne more dati vzhodnjaška modrost. Enostavno zato ne, ker smo zahodnjaki.


Zakaj, ker smo dfrugačne barve  ???

Resnico si pač mora iskati vsaka sam - nihče ti je ne more dati.


Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 15:42:23:
Tako, da smo Evropejci najbolj revni, kar se duhovne tradicije tiče. Našo avtentično so temeljito skurili, tuje so nam pa na kožo pisane samo delno.


Od kje ti pa tole  ???


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #69 - 18.08.2003 at 16:04:01
 
t wrote on 18.08.2003 at 15:53:50:
Zakaj, ker smo dfrugačne barve  ???

Od kje ti pa tole  ???


Ne samo barve, tudi naše mišice so drugačne strukture (več vode in maščobe je v njih), ker so naša prebavila, oziroma mikro flora v njih drugačni. Najbolj drugačna je pa naša psiha!

Kako, od kod mi to? A poznaš kakšno avtentično evropsko duhovno tradicijo, ki bi imela še žive učitelje in ne bi bila pod vplivom Poljskega papeža?

Je ni!

Če bereš zgodovino Cerkve, to bo jasno, da so v vseh stoletjih uspešno skurili vse, kar je samo malo dišalo po pravih duhovnih vrednostah!

Drugače se pa tega, da vzhodnjaški načini življenja niso za Evropejce, nisem izmislil jaz, pač pa so to besede enega od pravih indijskih bramanov. Z njim je govoril znanec, ki živi v Indiji in mi je o tem pripovedoval.

Pa še nekaj je rekel: v Evropi sploh ne vemo, kaj je to pravi duhovni učitelj, pravi braman. Osho, Sai Baba in vsi ostali spadajo v kasto trgovcev, ne pa bramanov, to je duhovnih učiteljev.

Pravega indijskega modreca v Evropi sploh videli še nismo!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #70 - 18.08.2003 at 17:09:58
 
Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 16:04:01:
Ne samo barve, tudi naše mišice so drugačne strukture (več vode in maščobe je v njih), ker so naša prebavila, oziroma mikro flora v njih drugačni. Najbolj drugačna je pa naša psiha!


psiha je psiha, čeprav gre bolj za kulturne vzorce (po moje se razlike tu manjšajo osnovne zakonitosti pa ostajajo iste) in vsi smo krvavi pod kožo

Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 16:04:01:
Kako, od kod mi to? A poznaš kakšno avtentično evropsko duhovno tradicijo, ki bi imela še žive učitelje in ne bi bila pod vplivom Poljskega papeža?


če ti duhovna tradicija pomeni samo religijo, potem si duhovno precej na dnu - duhovnost ni samo religija ali sektaštvo in nadnaravne sile

(zame je humanizem in vse njegove tradicije precej bolj duhoven od katolicizma ali pa hinduizma in podobnih anahronizmov: pač je presegel spone ujetosti v neke "nadnaravne" sile in se oprl na znanost - zame je znanost ravno tako duhovna tradicija, pač ne prodajajo megle, ampak duha znanosti, da ne govorimo o ometniških fenomenih: zame je literatura precej bolj duhovno usmerjena zadeva, kot pa marsikatera religija; a za filozofijo si že slišal?)

poleg tega pa imaš tudi ostale vereske skupnosti, ki niso pod vplivom poljskega papeža in tudi vzhodna cerkev je del naše evropske tradicije. (res pa je, da bi se o avtentičnosti dalo razpravljati - tako kot bi lahko razpravljali o avtentičnosti ostalih)

Poleg tega pa lahko vedno ustanoviš tudi svojo religijo ali gibanje in ga razglasiš za najbolj pristnega in najbolj duhovnega, konec koncev je samo vera tisto kar šteje Wink

Jakob_Ostrjan wrote on 18.08.2003 at 16:04:01:
Drugače se pa tega, da vzhodnjaški načini življenja niso za Evropejce, nisem izmislil jaz, pač pa so to besede enega od pravih indijskih bramanov. Z njim je govoril znanec, ki živi v Indiji in mi je o tem pripovedoval.

Pa še nekaj je rekel: v Evropi sploh ne vemo, kaj je to pravi duhovni učitelj, pravi braman. Osho, Sai Baba in vsi ostali spadajo v kasto trgovcev, ne pa bramanov, to je duhovnih učiteljev.

Pravega indijskega modreca v Evropi sploh videli še nismo!


Zaradi higijene  Wink


Brahmani so samo kasta - in tudi za indijsko duhovnost so največ naredili tisti, ki so bili izven te kaste (če samo pogledaš princa Sidharto - brahmani so mrtva veja duhovnosti, oziromna so nekje na isti stopnji kot pri nas kler)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #71 - 18.08.2003 at 17:27:24
 
aryan, namesto da se oziraš proti svojemu bogu, poglej raje mal vase, v tebi je več boga kot tam zgoraj
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #72 - 19.08.2003 at 08:21:50
 
Quote:
aryan, namesto da se oziraš proti svojemu bogu, poglej raje mal vase, v tebi je več boga kot tam zgoraj

kot sem ze velikrat napisu je Bog vseprisoten. je zgoraj, je spodaj, je znotraj, je v meni, je izven mene, je povsod, je vseprisoten. ampak ceprav je on vseprisoten ga se zmeri ne mormo opazit. zakaj? ker ce ga hocmo zaznat, ali spoznat mora On v to privolit, in le iskreni in predani dusi se On razodene. brez procesa "predaje" se Boga spoznati ne da.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #73 - 19.08.2003 at 09:06:11
 
Quote:
ČUDNO, da s še potem tebi ni prikazal. Izgleda, da je to tvojo prakticiranje, brezvezno.

mogoce je, ali pa tudi ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #74 - 19.08.2003 at 16:24:05
 
če se boš tako lepil na boga se ti sigurno ne bo prikazal, kvečjemu te bo brcnil u rit Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 15