Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 15
(Read 123879 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #135 - 23.02.2006 at 12:37:18
 
vida wrote on 23.02.2006 at 11:54:37:
no potem je pa res že skrajni čas da ustanovimo to organizacijo:

PROSIM DRAGI LJUDJE STORIMO NEKAJ TUDI ZA NJIHOVA SRCA IN USTANOVIMO ORGANIZACIJO, USTANOVO, DNEVNO OSKRBO, KAKRŠNEKOLI DELAVNICE, NEKAJ DA JIH BO ZAPOSLILO VSAJ 6 DO 8 UR NA DAN.!!!!!!!!!!!!

in da poskusimo združit razpoložljive moči za reševanje njihovih src, saj bi to ozdravljalo tud naša.



naj slepi vodijo (še bolj) slepe

reši se, kdor se more...

Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #136 - 23.02.2006 at 13:54:18
 
Po vsem tem bo shizofrenik še vedno shizofrenik. Se je treba pač sprijaznit s tem da je nek % prebivalstva duševno moten. Tako kot obstajajo ljudje ki so hromi so tudi ljudje ki so duševni invalidi.
Mogoče je imel Hitler še najboljši način reševanja tega problema  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #137 - 10.03.2006 at 14:53:08
 
THOR wrote on 23.02.2006 at 13:54:18:
Po vsem tem bo shizofrenik še vedno shizofrenik. Se je treba pač sprijaznit s tem da je nek % prebivalstva duševno moten. Tako kot obstajajo ljudje ki so hromi so tudi ljudje ki so duševni invalidi.
Mogoče je imel Hitler še najboljši način reševanja tega problema  Grin


Mislim, da se danes ve še premalo o duševnosti in delovanju možganov. Zato mislim, da obstajajo pristopi, kjer se duševne bolezni lahko vsaj olajšajo. En pristop je analiza miselnih procesov in spominov. Vendar, psihiatri nimajo časa in tudi nočejo imeti časa. Po nekaj besedah že začnejo pisati recepte za tablete. Te tablete pa nekaj koristijo, nekaj pa naredijo škode. O tej škodi bolniki vedo povedati.
Za nekatere tablete psihiatri trdijo, da ne povzročajo odvisnosti, torej za njih ni problema, kot da potem ni stranskih učinkov.

Dosti krat pa stanje izboljša že stil življenja, spanje, rekreacija, bolj izbrana hrana, svež zrak, sprejetost v družbi.

Mislim, da je vseeno večja možnost nekega duševnega bolnika ozdraviti z faktorji iz zgornjega stavka, kot ozdraviti nekega hromega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #138 - 11.03.2006 at 11:19:13
 
Quote:
Dosti krat pa stanje izboljša že stil življenja, spanje, rekreacija, bolj izbrana hrana, svež zrak, sprejetost v družbi.

Mislim, da je vseeno večja možnost nekega duševnega bolnika ozdraviti z faktorji iz zgornjega stavka, kot ozdraviti nekega hromega.

dobr si reku
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #139 - 28.03.2006 at 14:40:43
 
Mogoče bi bila pomoč za te ljudi, da bi njihovim svojcem omogočili študij psihiatrije.
Kakšnih 5% pa bi končalo takšen študij. Lahko bi bili tudi kriteriji, da bi bili pozneje za to delo nekoliko plačani.

Verjetno bo svojec žrtvoval več svojega časa za pogovor in poglabljanje v duševno bolnega sorodnika. Vsaj učinek bo boljši z manj tablete in svojci bodo vedeli več, kako tudi sebi narediti življenje bolj znosno.

Če pa bi bili uspešni pri tem zdravljenju, bi lahko pomagali tudi drugim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Historian
1
*
Offline

Stay as young as possible

Posts: 9
Unknown
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #140 - 22.02.2008 at 13:00:58
 
>Ljudje, ki to sposobnost imajo, so v naši družbi ožigosani in označeni zato, ker naša družba kot taka, onostranstva ne priznava. Tudi ti posamezniki o tem ne vedo nič in vse njihove tesnobe ter stiske izvirajo iz strahu pred neznanim.

Svetov je več in sposobnost komuniciranja med svetovi se v tracionalni medicini, katera onostranstva pač ne priznava, reče shizofrenija pa še kak drug izraz se bi našel. Shizofrenija ni pravzaprav nič drugega kakor komunikaciranje z angeli, višjimi bitji. To vsekakor obstaja in tovrstne izkušnje se preganjajo, take ljudi zaprejo v bolnice ... v srednjem veku so jih zažigali na grmadah. (oblast zatira konkurenco.press)

Shizofreniki, ki znajo funkcionirat tudi v normalnem življenju pa rečemo  čarovniki, zdravilci, pogosto pa se znajdejo v ujetništvu politikov, ko ali če izgubijo zdravo komponento osebnosti pa ne ostane drugega kakor bolnišnica, smrt.

Biti shizofrenik, pomeni imeti dar in trpeti, večina se boji govoriti o dogajanju v glavi, saj je pretok misli za običajne ljudi čista znanstvena fantastika, svet ki ne obstaja. Cool

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #141 - 22.02.2008 at 22:50:42
 
Historian wrote on 22.02.2008 at 13:00:58:
>Ljudje, ki to sposobnost imajo, so v naši družbi ožigosani in označeni zato, ker naša družba kot taka, onostranstva ne priznava. Tudi ti posamezniki o tem ne vedo nič in vse njihove tesnobe ter stiske izvirajo iz strahu pred neznanim.

Svetov je več in sposobnost komuniciranja med svetovi se v tracionalni medicini, katera onostranstva pač ne priznava, reče shizofrenija pa še kak drug izraz se bi našel. Shizofrenija ni pravzaprav nič drugega kakor komunikaciranje z angeli, višjimi bitji. To vsekakor obstaja in tovrstne izkušnje se preganjajo, take ljudi zaprejo v bolnice ... v srednjem veku so jih zažigali na grmadah. (oblast zatira konkurenco.press)

Shizofreniki, ki znajo funkcionirat tudi v normalnem življenju pa rečemo  čarovniki, zdravilci, pogosto pa se znajdejo v ujetništvu politikov, ko ali če izgubijo zdravo komponento osebnosti pa ne ostane drugega kakor bolnišnica, smrt.

Biti shizofrenik, pomeni imeti dar in trpeti, večina se boji govoriti o dogajanju v glavi, saj je pretok misli za običajne ljudi čista znanstvena fantastika, svet ki ne obstaja. Cool

LP


Po moje je razlika med shizofrenikom in šamanom v nadzoru. Šaman ima nadzor nad prehodi med različnimi svetovi, shizofrenik tega ne zmore, zato se v teh različnih svetovih izgublja. Ne vem sicer, če bi te svetove imenovala onostranstvo, mislim, da gre za različne nivoje dostopa do plasti naše duševnosti. Je to onostranstvo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Johnny B. Goode
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 12

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #142 - 22.02.2008 at 23:38:31
 
jaz bi pa pripomno, da so shizofreniki zelo dobri in hudo intelegentni ljudje(mogoce so celo prevec intelegentni in so zato shizofreniki kr se jim mogoce posledicno zgodi nekaksna motnja v mozgnaih) in da ko sem bil pred leti na psihiatriji na detoxu sem imel taksne hude debate z njimi in to odprte za vse z tako mero fantazije da dokler tega ne dozivis ne mors verjet da je mozno in da mi je to kar precej olajsalo moje trplenje tam.

se to bi rad dodal, da kaksen pristop ima osebje na zaprtih oddelkih psihiatrij do shizofrenikov je totalno zgreseno - dogajajo se vlke svinjarije in to mocno obsojam, kr marsikomu nebi blo treba nekaj vsiljevat z silo ampak bi se preprosto lahko z njimi pogovorili in jim na bolj civiliziran nacin pomagali ne pa z agresijo in vezanjem na poslje ter grozenjem z inekcijami nekih konjskih pomirjeval.
zgodilo se je tud da je kdo pac imel kaksen izpad, ki so pac znacilni za te ljudi ce ne jemljejo nekih zdravil redno - da so jih polovili na hodniku jih vrgli na tla jih stisnili ob tla in jim dali take shoote nekih zdravil, da je kdo lezal po 1 teden in bil kot hipnotiziran(kot da bi mu zivljenje ven posesali iz telesa) in vse to je bilo kao kazen sploh iz strani kaksnih starejsih psihiatrov, ki so se precej primitivni.

Upam da se odnos do teh bolnikov zadnje case kaj spreminja kr sej pa te nismo vec v 19em stoletju in bi se dalo kaj vec in kaj pozitivnega nardit za te ljudi in se z njimi mogoce vec ukvarjat in jim posvecat dosti vec pozornosti kr sem na lastne izkusnje videl, da ce se z njimi pogovarjas in se iz njih ne norcujes lahko postanejo celo zlo dobri do tebe(mogoce celo prjatli) vsaj za kratek cas kolk sem jaz prebil tam v onem shitty oddelku psihiatrije.

l.p. vsem

Johnny
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #143 - 23.02.2008 at 10:16:45
 
Kaj je shizofrenija in kaj ni?
Shizofrenija je zapletena motnja v delovanju možganov, ki se kaže kot splet značilnih simptomov. Tu se resnična doživetja in izkušnje težko razlikujejo od neresničnih, zato mišljenje ostane brez zanesljivega kompasa in postane nelogično. Oboleli postopoma zaide ali je nenadoma pahnjen v psihotičen svet neznanih občutij s čudnimi običaji in zastrašujočo okolico, kjer po videzu drugačna bitja govorijo nerazumljivo govorico. Ne ve, kako je prišel tja in koliko časa bo moral ostati v neprijaznem tujem svetu. Zato je razumljivo, da so bolniki v fazi bolezni prikrajšani kot socialna bitja, ker ne morejo gojiti in kazati normalnih čustev do drugih oseb ter imajo težave s spominom in vedenjem.
Shizofrenija ne pomeni razcepljene osebnosti. Ne povzročajo je težke okoliščine v otroštvu, osebnostna šibkost in lenoba. Ni normalen odziv na nenormalen svet. Bolezen se neizbežno razvije, ne da bi bil kdo zanjo kriv, in zato tudi ne najožji svojci. To je pomembno vedeti, ker napačna razlaga bolezni naprti bolniku in njegovim svojcem dodatno trpljenje.

Tu bi dodal še svoj komentar.
Shizofrenija je označena, kot bolezen...zame to nikakor ni bolezen.
Zato, ker se nekdo drugače vede, razmišlja itd., še ne pomeni da je bolan. Najlažje je nekaj česar ne razumemo, izločiti namesto, da bi se kaj naučili recimo o duševnosti neposredno od t.i. bolnikov.
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #144 - 04.04.2008 at 09:27:01
 
Zelo zanimivo razmišljanje, jst sm pa misnla, da nas noben ne razume, jst sm namreč eden tistih shizofrenikov o katerih tako zavzeto razpravljate. In bi rekla par stvari, da shizofrenija je res samo eno trpljenje, verjetno samo zaradi tega kar je stigma, še to ne vem, da ko bom jst končala faks, a me bo sploh kdo hotel zaposliti, in bom klošar, oz. izolirana od družbe. Jst osebno še nisem srečala shizofrenika, ki bi znal svoje potenciale izkoristit, jst neprimer iz svojih halucionacij napovem kaj se bo zgodil in je res jeba, k včasih več ne vem kaj je res in kaj ni, ko ti vsi govorijo, da si nor, in ko kaj takega poveš psihiatru te nafila z novo dozo tablet, kaj bi se šele zgodilo, če bi povedala, da sm že videla duhove in oh in sploh kašne stvari se mi dogajajo. Jst o tem ne govorim, razn zdej tuki, k se mi zdite mal bol odprti, drugače pa nam shizofrenikom  noben nč ne verjame, tko da se pač o tem kaj mi doživljamo ne govori, ker za okolico si nor. Branje enih strakovnjakov k tem neki pametujejo, ni kul in to samo zaradi tega, kdo je pa reku da majo oni prav, samo zaradi tega ker so prebral na tone knjig in majo že čist oprane možgane. Oni v bistvu tavajo v temi, ker se tega ne da dokazat, beri paranormalnost, ker to ni stvar, na katreri bi lahko delal poskuse, ker je vsako bitje drugačno in samosvoje in neki posplaševat je nesmiselno, in to je največja napaka, ki jo dela tud moj psihiater, kot da bi zdej jst rekla, da zblojenih ljudi ni, samo zarad tega ker jst nism, sej upam Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #145 - 04.04.2008 at 09:57:52
 
Jaz ti verjamem ( do sedaj)  Roll Eyes .

Daj, prosim, še kaj povej , ker me zanima  Roll Eyes . Mislim, da je to samo odpiranje takoimenovanega "duhovnega vida"  Roll Eyes Cool .

+ lep + dober uviden dan, še napreeej ...

Boštjan Zupančič + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #146 - 04.04.2008 at 14:47:06
 
xyz wrote on 04.04.2008 at 09:27:01:
In bi rekla par stvari, da shizofrenija je res samo eno trpljenje, verjetno samo zaradi tega kar je stigma, še to ne vem, da ko bom jst končala faks, a me bo sploh kdo hotel zaposliti, in bom klošar, oz. izolirana od družbe. Jst osebno še nisem srečala shizofrenika, ki bi znal svoje potenciale izkoristit, jst neprimer iz svojih halucionacij napovem kaj se bo zgodil in je res jeba, k včasih več ne vem kaj je res in kaj ni, ko ti vsi govorijo, da si nor, in ko kaj takega poveš psihiatru te nafila z novo dozo tablet, kaj bi se šele zgodilo, če bi povedala, da sm že videla duhove in oh in sploh kašne stvari se mi dogajajo. Jst o tem ne govorim, razn zdej tuki, k se mi zdite mal bol odprti, drugače pa nam shizofrenikom  noben nč ne verjame, tko da se pač o tem kaj mi doživljamo ne govori, ker za okolico si nor.  


Res je, da mi samo razpravljamo, ti pa lahko poveš marsikaj iz lastnih izkušenj. Tudi to, ali sekamo mimo ali pa nam je kaj jasno.
Če te prav razumem, je edini vzrok trpljenja pri shizofreniji negativni odziv okolja. Mogoče lahko prav zaradi tega tisti, ki imate izkušnjo s shizofrenijo, lahko nekaj naredite, če o tem govorite in če na to opozarjate. Kaj pa misliš o Tanji Lamovec in gibanju, ki ga je sprožila? Kar nekaj nevladnih organizacij pri nas naj bi opozarjalo na probleme, ki jih že ti omenjaš - stigmatizacijo, slabše možnosti zaposlitve, šolanja, itd, itd in naj bi nekaj na tem delalo.  Vsaj v teoriji izgleda, da se nekaj premika, kako je pa v praksi, pa ne vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
xyz
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 24

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #147 - 04.04.2008 at 17:08:43
 
V praksi zgleda to tko da bm cel življenje skrivala to kar sem. Sej veš poveš samo to kar ljudje hočejo slišat oz. na sploh ne poveš nič, razn v hecu in na koncu sledi še haha. Sicer pa mi je psihiater reku da po zakonu bm jst mogla povedat da se zdravim, sm jst 100% ne bm, kdo bo pa hotu invalida v službi. V te nevladne organizacije pa se jst ne pridružujem, med shizofreniki je prisotne zame preveč negativne energije, oz. folku se ne zmeša samo zaradi halucionacij, ampak zaradi psihičnega in fizičnega nasilja drugih ljudi, tko da mi je še bolj glupo poslušat kako so shizofreniki nevarni, sej v medijih je skoz govora o tem, ko je pa lih obratn.
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #148 - 07.04.2008 at 00:15:52
 
Si že kdaj razmislila o tem da bi bolj zaupala vase in pustila psihiatra pri miru, ter sama zaživela? Dokler se zavedaš kar se ti dogaja in ločiš resnično od blodenj, se lahko z voljo spraviš na mesto. Seveda to vključuje opustitev jemanja vsakršnihkoli drog, ker le redkim začne (po mojem mnenju) na suho dogajat brez stimulansov.

Predvsem močna volja je potrebna.

Srečno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ayla
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: SHIZOFRENIJA, bolezen ali dar
Reply #149 - 10.04.2008 at 12:32:52
 
Shizofrenij je toliko kot je ljudi,za katere večina smatra ,da odstopajo od povprečne "normalnosti".
Pojem je preprosto preveč raztegljiv in zato zgrešen.Kaj je sploh definicija shizofrenije?Še najbolj čislani strokovnjaki se ne morejo zediniti o tem. To poimenovanje je približno tako,kot če bi poimenoval vse bolezni od raka,sladkorne pa do navadnega mozolja,z enim imenom in isto diagnozo.

Lep primer je punca,ki se je oglasila tukaj.Če lahko naredi faks,medtem ko je večina prebivalstva nižje do srednje izobražena,zakaj bi morala nositi isto diagnozo,kot nekdo,ki zaradi kao iste bolezni ni sposoben niti sam jesti in srati?

Recimo,da dopuščam možnost,da imajo določeni ljudje v družbi stik z neko realnostjo,ki je večini nedostopna oz. je mnogi ne zaznavajo.
Problem je ,kaj ti ljudje naredijo s temi podatki.Jih znajo uporabiti?Zgleda, da večini otežujejo življenje. Tako da ne preveč idealizirat kar vse povprek,češ oni pa imajo dostop do angelov in nevemkoga,oni so carji,mi jih ne zastopmo. Dejstvo je,da se večina vseeno ne zna spoprijeti s tem vse do te mere,da se ne morejo preživljati.
Pravim večina,izjeme so tisti,ki odstopajo od že tako medle definicije shizofrenije.

Večina bolnikov s to bolj ali manj zgrešeno diagnozo v svetu ne bi mogla preživeti.
Najverjetneje bi umrli od lakote ali mraza,saj si ne znajo priskrbeti živeža.

In ker se imamo za socialno družbo ,smo se odločili,da bomo takim ljudem dali zastonj streho in hrano,ter vso zdravstveno oskrbo.
Saj to je zelo lepo,ampak a ni to malo zlagana morala?
Se ne skriva za tem želja,da bi take ljudi preprosto umaknili iz družbe,ker so nepredvidljivi in zato potencialno nevarni??
Ne si metat pesek v oči,da so oni tam zaprti zato,ker se bodo pozdravili!Kvečjemu tako skrbimo za varnost lastne riti.
Je res moralno,da take ljudi počasi ubijamo s pomirjevali? Kakšna družba pa smo,da to naslavljamo s humanostjo? Ni zdravil za duševne bolezni,so zgolj zaviralci simptomov. V uporabi so zato,da jih lahko mi obvladamo,da se lahko tistih pet zdravstvenih delavcev ali v večini "socialnih oskrbovalcev"(kot se temu uradno reče,heh)spoprijema s 30-40 ljudmi na svojem oddelku.
NI ljudi,ki so se pripravljeni s takim človekom ukvarjati po cel dan,premalo jih je in ponavadi so zelo slabo izobraženi.Tile socialni oskrbovalci so ljudje z osnovno šolo in za svojo stresno in nevarno delo prejmejo 300evrov.
Kaj mislite,kdo ima po tem takem sploh motivacijo delati v taki ustanovi?
In ali imajo taki ljudje znanje za delo s čustveno nestabilnimi ljudmi? V večini so tudi sami malo čustveno nestabilni ali pa to postanejo sčasoma zaradi poklicne deformacije.

Človeku s shizofrenijo(torej s "hujšimi"oblikami te "bolezni") bi po mojih izkušnjah pomagala k napredku,mogoče celo ozdravitvi(pod ozdravitev smatram tudi sprijaznjenje s tem,da ima ta človek zmožnost videnja neke druge realnosti) individualno delo s takim človekom.Toraj en (usposobljen)na enega bolnika in ne en na deset,kot je praksa trenutno.
V praksi je to težje izvedljivo,kajti strokovnjakov tako primanjkuje in kdo jih bo plačal? Res je,da bi lahko manj investirali v zdravila in več v strokovnjaka. Se pa zaplete tudi pri "strokovnjaku",ki je lahko pač človek,ki je nekako prilezel do tiste diplome in nima pojma,kako se ravna z ljudmi.

Hja,težka vprašanja so to,vendar trenutno stanje zame tudi ni humano,socialno,fer in nevemkajše....hočem povdarit,da se ne sprenevedat,da družba takim ljudem pomaga,kopamo se v lažni morali.

Pa še nekaj dejstev:
-zdravila imajo ogromno stranskih učinkov,kot so inkontinenca,poslabšanje vida,nesposobnost zadrževanja blata,nesposobnost opravljanja tudi osnovnih življenjskih procesov,kot je hranjenje,otopelost,odvisnost,okvara cele vrste notranjih organov,predvsem ledvic,ki se ne morejo znebiti takih strupov,sladkorna........
-mesečna oskrba duševno prizadete osebe stane okrog 700-800 evrov,tukaj je ponavadi všteta postelja,hrana,ki je ogabno nezdrava in kjer kraljuje poli salama in meso za zajtrk ,kosilo in večerjo.Všteta seveda osnovna zdravstvena oskrba in nek del zdravil,ter kajpak ljubezen predanih socialnih oskrbovalcev.
-denar za to plačujem tudi jaz z davki,pa če se strinjam ali ne....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 15