Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 20084 times)
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #60 - 25.08.2003 at 10:23:55
 
titud wrote on 25.08.2003 at 10:03:20:
Tak odnos, kot ga opisuje virginijina pesem,  ničemur ne služi, nima nobenga namena in zato si je težko postavljat tak odnos za cilj, ker ne nikol ne veš, kdaj pa ko  bo dosežen. Mu je težko sploh rečt odnos, je bolj stanje duha, ki razmerjem do konkretnega drugega nima skor nobene zveze, ker pred njega ne postavlja nobenih pričakovanj razen vzajemnosti, ki predpostavlja  od partenrja enako stanje duha. To torej ne more bit cilj, ki bi ga blo mogoče dosčt skoz odnos, ampak je to bolj izhodišče odnosa samga. Če tega avtoniomnega stanja dveh duhov ni v izhodišču, si ga je brez veze postavljat kot nek ideal in mu sledit pa bit nesrečen, da še ni realiziran in al pa živet za prihodnost, ko naj bi se uresniču.    Undecided Smiley


Zelo globoko ...
Se pravi, da ti to neveže na nek ideal (izhodišče odnosa), ki ti/njej ni ravno dosegljiv? Če je temu tako in si očitno prepričan, da ga ni mogoče dobiti preko odnosa, me zanima kakšno izhodišče potrebuješ/želiš?
Oziroma kje vidiš SVOJ ideal?

Se tebi zdi, da je cilj pomembnejši od poti?

Lep dan in čimkrajši teden  Grin
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #61 - 25.08.2003 at 10:42:38
 
Massimo wrote on 25.08.2003 at 10:23:55:
Zelo globoko ...
Se pravi, da ti to neveže na nek ideal (izhodišče odnosa), ki ti/njej ni ravno dosegljiv? Če je temu tako in si očitno prepričan, da ga ni mogoče dobiti preko odnosa, me zanima kakšno izhodišče potrebuješ/želiš?
Oziroma kje vidiš SVOJ ideal?

Se tebi zdi, da je cilj pomembnejši od poti?

Lep dan in čimkrajši teden  Grin


Finta ideala je v tem, da že je, da že obstaja v vsej svojo popolnosti. Finta je v zavedanju, da iz  njega  štartaš, ne pa da k njemu šle greš ali pa ga ustvrajaš  kot neke vrste cilj, h kateremu bi blo treba šele prit. Odnos v tem smislu ni nobena pot, z njim nč ne gradiš, nima nobenag cilja. Ni nobena pot, pot kateri bi moral po takimi pa takimi pogoji šele nekam prit. Odnos je mir, je vzajmeno utrjevanje  v prepričanju, da ni nobenmu treba nikamor it.  Da sta si dva drug v dugemu doma.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #62 - 25.08.2003 at 10:48:39
 
titud wrote on 25.08.2003 at 10:42:38:
Finta je v zavedanju, da iz  njega  štartaš,  


Eh, v teoriji je možno vse.

Meni je bil všeč Virinjin izrek, opis "stanja" iz katerega se splača izhajati.
Verjamem, da kdor je spososebn to v realnost živeti, se fajn počuti in oni ob njem tudi.

titud wrote on 25.08.2003 at 10:03:20:
 je bolj stanje duha, ki razmerjem do konkretnega drugega nima skor nobene zveze,


Je stanje duha, iz katerega nekdo izhaja, nekdo pa ne. In verjamem, da ima veeeliko opraviti z razmerjem - odnosom do konkretnega drugega...
Saj izhajamo iz sebe. Kar damo ven, smo mi.
Kar damo ven, drugi dobi.
Ni nujno, da sprejme, ampak dobi pa.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #63 - 25.08.2003 at 10:58:13
 
titud wrote on 25.08.2003 at 10:42:38:
Finta ideala je v tem, da že je, da že obstaja v vsej svojo popolnosti. Finta je v zavedanju, da iz  njega  štartaš, ne pa da k njemu šle greš ali pa ga ustvrajaš  kot neke vrste cilj, h kateremu bi blo treba šele prit. Odnos v tem smislu ni nobena pot, z njim nč ne gradiš, nima nobenag cilja. Ni nobena pot, pot kateri bi moral po takimi pa takimi pogoji šele nekam prit. Odnos je mir, je vzajmeno utrjevanje  v prepričanju, da ni nobenmu treba nikamor it.  Da sta si dva drug v dugemu doma.


OK, kaj pa če rečem, da še nisem popolnoma izoblikovana osebnost, da so mi ti ideali še nedosegljivi oz jih ne vidim tako čisto! Bi bilo potem smiselno trditi, da je potrebna pot do teh idealov, ki so dosegljivi skozi odnos (kakršen koli že - tudi s sabo)?

"Da sta si drug v drugem doma."

Ta tvoja trditev mi je napolnila oči in dušo ...
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #64 - 25.08.2003 at 11:03:27
 
titud, a po tvoje tak ideal, tak popolni odnos, kjer sta si "drug drugemu doma" obstaja ali ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #65 - 25.08.2003 at 11:14:49
 
stoychi wrote on 23.08.2003 at 13:44:41:
Smiley
1.zakon partnerskih razmerij no 1.

NIKOLI NE IMEJ ZA PARTNERJA NEKOGA, KI DUHOVNO NE TEŽI V ISTO SMER KOT TI  Kiss

2. zakon no 2.

ČE TI ŠE KAJ NI JASNO V ZVEZI S PARTNERSKIMI ODNOSI, GLEJ ZAKON NO1.



Kaj pa to zdej? A to je bogokletno pričakovati?
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #66 - 25.08.2003 at 11:21:37
 
Amstel wrote on 25.08.2003 at 10:48:39:
Eh, v teoriji je možno vse.

Meni je bil všeč Virinjin izrek, opis "stanja" iz katerega se splača izhajati.
Verjamem, da kdor je spososebn to v realnost živeti, se fajn počuti in oni ob njem tudi.


Je stanje duha, iz katerega nekdo izhaja, nekdo pa ne. In verjamem, da ima veeeliko opraviti z razmerjem - odnosom do konkretnega drugega...
Saj izhajamo iz sebe. Kar damo ven, smo mi.
Kar damo ven, drugi dobi.
Ni nujno, da sprejme, ampak dobi pa.


Drugi lahko sprejme le tisto, kar mu je domače oz, se v njem udomači. Dragč se počuit ogroženga al pa posiljenega, kar ga spet sili v to, da se zateče v nekaj, kar mu je domače. Tisto, kar dobi, a ne sprejme, torej tud na en negativen način ustvarja stanje duha in mnogi  se prav zarad tega stanja duha ne morejo in tud nočejo udomačit v razmerju.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #67 - 25.08.2003 at 11:23:50
 
[quote author=Massimo link=board=spolnost;num=1056838245;start=60#65 date=08/25/03 at 10:58:13]

OK, kaj pa če rečem, da še nisem popolnoma izoblikovana osebnost, da so mi ti ideali še nedosegljivi oz jih ne vidim tako čisto! Bi bilo potem smiselno trditi, da je potrebna pot do teh idealov, ki so dosegljivi skozi odnos (kakršen koli že - tudi s sabo)?
[quote]

Mislm, da sem ti vsaj deloma s prejšnjim  postom odgovoru.  Undecided Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #68 - 25.08.2003 at 11:29:01
 
Quote:
titud, a po tvoje tak ideal, tak popolni odnos, kjer sta si "drug drugemu doma" obstaja ali ne?


Ne samo dva, vse je v vsem doma. To ni noben ideal, ki bi ga blo treba dosečt, to je dejstvo, ki nam ga je po mojem dano čist brez truda sprejet.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #69 - 25.08.2003 at 11:30:23
 
titud wrote on 25.08.2003 at 11:21:37:
Drugi lahko sprejme le tisto, kar mu je domače oz, se v njem udomači. Dragč se počuit ogroženga al pa posiljenega, kar ga spet sili v to, da se zateče v nekaj, kar mu je domače. Tisto, kar dobi, a ne sprejme, torej tud na en negativen način ustvarja stanje duha in mnogi  se prav zarad tega stanja duha ne morejo in tud nočejo udomačit v razmerju.    


A ti bi se zmogu v vsakem razmerju, odnosu, udomačiti? Realno, tuzemeljsko gledano?
A ti se ne počutiš nikoli ogroženega ali posiljenega v kakem odnosu?

A ni tako, da vsi išečmo to, kar nam je domače? In hkrati, marsikdo teži k temu, da svojo osebnost dograjuje.
titud wrote on 25.08.2003 at 11:23:50:
OK, kaj pa če rečem, da še nisem popolnoma izoblikovana osebnost, da so mi ti ideali še nedosegljivi oz jih ne vidim tako čisto


Tisto, kar je Virginjinem citatu, je pa po mojem univerzalno stanje, ki bi si ga želel po mojem marsikdo.
Al kdo ne?

Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #70 - 25.08.2003 at 11:31:25
 
titud wrote on 25.08.2003 at 11:29:01:
Ne samo dva, vse je v vsem doma. To ni noben ideal, ki bi ga blo treba dosečt, to je dejstvo, ki nam ga je po mojem dano čist brez truda sprejet.

zarad cesa ga pa pol ne sprejmemo? a smo pol ocitno rajs nezadovoljni/neizpolnjeni kot pa zadovoljni/izpolnjeni al kaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #71 - 25.08.2003 at 11:42:40
 
Amstel wrote on 25.08.2003 at 11:30:23:
A ti bi se zmogu v vsakem razmerju, odnosu, udomačiti? Realno, tuzemeljsko gledano?



Ne, induvidulno ne, kar pa  ne pomen, da univerzalno to ne drži.  To samo pomen, da razmerja, v katera stopamo induvidulno, niso izven univerzalnih, to pomen, da imamo kali univerzalnega razmerja v vsakem induvidulnem razmerju. Jest sem zadnji za to, da bi bilo  vsako razmreje zame enako domače zarad te univerzalnosti, to novodobno pojmovanje enosti me v real lajfu ne zmore prepričat. Razmerja se je treba lotevat strogo induvidulno, vse ostalo je beg v posploševanje: ne moreš najt doma v vsem, če ga ne najdeš v posamičnem.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #72 - 25.08.2003 at 11:50:11
 
Quote:
zarad cesa ga pa pol ne sprejmemo? a smo pol ocitno rajs nezadovoljni/neizpolnjeni kot pa zadovoljni/izpolnjeni al kaj?


Strah nas je, da nam bo univerzlno vzelo  dom, ki smo ga spletl induvidualno. Zato smo rajš omejeno izpolnjeni znotraj svojga doma kot da izoplnjenosti ne bi mogl občutit: ker kjer sta dva, tam je zametek univerzalnosti in  tam se induvidulno/realno kao začne zgubljat v fiktivnem/transcedentnem.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #73 - 25.08.2003 at 11:53:28
 
titud wrote on 25.08.2003 at 11:50:11:
Strah nas je, da nam bo univerzlno vzelo  dom, ki smo ga spletl induvidualno.

sej itak si dobil moznost delovanja od univerzalnega,  za karkol splest, torej so rezultati teh delovanj tudi namenjeni njemu, a ne? in zdej ko jih on hoce nazaj jih mi ne damo? heh.

Quote:
Zato smo rajš omejeno izpolnjeni znotraj svojga doma kot da izoplnjenosti ne bi mogl občutit: ker kjer sta dva, tam je zametek univerzalnosti in  tam se induvidulno/realno kao začne zgubljat v fiktivnem/transcedentnem.

ponavljam vprasanje, torej rajs trpimo kokr da bi uzival? (ceprav, kot pravis, da je popoln odnos dejstvo, ki nam je dan, in ga lahko brez prevelkega truda sprejmemo)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
5
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #74 - 25.08.2003 at 11:57:52
 
titud wrote on 25.08.2003 at 11:42:40:
Ne, induvidulno ne, kar pa ne pomen, da univerzalno to ne drži.  


???

Jaz se pogovarjam individualno.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6