Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 20085 times)
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #30 - 22.08.2003 at 14:41:42
 
Quote:
Četudi je Božja ljubezen prisotna zmeraj, je mi nismo zmožni zmeraj občutit in sejat. In tud če bi jo za zmeraj našla, še vedno ne bo moja, ampak Božja.

pravis, da ljubezen ni nasa, ampak je Bozja. ok.

Quote:
Nikomur ne moreš dati ljubezni. Vsak jo lahko najde le v sebi.

tuki pa pravis, da jo vsak lahko najde le v sebi. a to pomen, da smo mi Bog? in ce smo mi Bog, potem je tud ljubezen nasa lastnina, kar pa zgori zanikas? kako je zdej s tem, littlestar?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #31 - 22.08.2003 at 14:42:27
 
Quote:
prisotna od vedno in nikamor ne bi izginila, torej je vecna? in ce je ta ljubezen nasa, ali to pomeni, da smo tudi mi vecni?

Absolutno!!!!

dana od Boga? in za kaksen namen? ta namen je najbrz zelo pomemben, da je ne uporabmo v naso skodo ampak v korist. ilustracija : nekdo si z nozem lahko pomaga odrezati kruh, nekdo pa se ubije. torej s kaksnim namenom nam je bila od Boga dana ta ljubezen?


Ja mislim, da nam jo je dal bog! Namen ljubezni? Verjetno je to edini in lahko viden link - nekako, da ga lahko najdeš v sebi, da se ne izgubiš!
Tisto z nožem je pa po mojem mnenju le iznakažena ljubezen, ki vseeno vodi k NJEMU!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #32 - 22.08.2003 at 14:44:05
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:42:27:
Ja mislim, da nam jo je dal bog! Namen ljubezni? Verjetno je to edini in lahko viden link - nekako, da ga lahko najdeš v sebi, da se ne izgubiš!
Tisto z nožem je pa po mojem mnenju le iznakažena ljubezen, ki vseeno vodi k NJEMU!

s cem pa lahko dokazes, da smo vecni?

torej namen ljubezni po tvoje je, da se ne izgubimo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #33 - 22.08.2003 at 14:46:23
 
Quote:
Četudi je Božja ljubezen prisotna zmeraj, je mi nismo zmožni zmeraj občutit in sejat. In tud če bi jo za zmeraj našla, še vedno ne bo moja, ampak Božja.



Kaj pa si ti? Delček boga! Mozaik! Ljubezen je sila, ki povezuje celotno vesolje. Mi smo del njega in on je del nas! Če boš hotela ljubezen razčleniti na "mojo" in "Božjo" boš samo večala prepad med sabo in Bogom.
To pa ni smisel ljubezni, to je princip kapitalizma!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #34 - 22.08.2003 at 14:49:12
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:46:23:
Kaj pa si ti? Delček boga! Mozaik! Ljubezen je sila, ki povezuje celotno vesolje. Mi smo del njega in on je del nas! Če boš hotela ljubezen razčleniti na "mojo" in "Božjo" boš samo večala prepad med sabo in Bogom.
To pa ni smisel ljubezni, to je princip kapitalizma!

mi smo del Boga in on je del nas pa je princip komunizma.

sicer pa vemo, da sta za ljubezen potrebna nujno dva, a ne? se prav, ce mi iznicmo razliko med nami in Bogom, s tem onemogocimo ljubezen. s tem ljubezen ni nekaj kar bi blo vecnega, ampak le zacasnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #35 - 22.08.2003 at 14:49:55
 
Quote:
tuki pa pravis, da jo vsak lahko najde le v sebi. a to pomen, da smo mi Bog? in ce smo mi Bog, potem je tud ljubezen nasa lastnina, kar pa zgori zanikas? kako je zdej s tem, littlestar?


Ne vem, aryan. Mistika mi je to. Absurd v besede prevajat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #36 - 22.08.2003 at 14:50:16
 
Quote:
s cem pa lahko dokazes, da smo vecni?

torej namen ljubezni po tvoje je, da se ne izgubimo?


To, da smo večni ne morem dokazati in če tudi bi lahko, ne bi želel. To je znanje, ki ga ima vsak! Vsak ima svoj pogled na boga! Moj je pač takšen.

Pomisli, kaj te veže na stvarnika, če ne ljubezen! Poglej mamo! Kaj čuti do svojega otroka? Čisto ljubezen! Zakaj bi bilo z nami kaj drugače?
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #37 - 22.08.2003 at 14:51:50
 
Quote:
Ne vem, aryan. Mistika mi je to. Absurd v besede prevajat.

huda mistika ja. sej ti stalno govoris v nekih takih misticnih "jezikih", ki jih nben ne razume. sam sej vazn, da jih ti. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #38 - 22.08.2003 at 14:54:27
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:50:16:
To, da smo večni ne morem dokazati in če tudi bi lahko, ne bi želel. To je znanje, ki ga ima vsak! Vsak ima svoj pogled na boga! Moj je pač takšen.

Pomisli, kaj te veže na stvarnika, če ne ljubezen! Poglej mamo! Kaj čuti do svojega otroka? Čisto ljubezen! Zakaj bi bilo z nami kaj drugače?

ce smo mi vecni, in Bog je vecen, pol je tud ljubezen med nami vecna, a ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #39 - 22.08.2003 at 14:56:22
 
Lepo sta ste sprojecirala vame, ni kaj. Malo poglejta nazaj, kaj sta mi obesila, malce premislita s kom se pogovarjata oz. s kom sta mislila da se in kolikšna je v resnici vajina ljubezen.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #40 - 22.08.2003 at 14:56:46
 
Quote:
mi smo del Boga in on je del nas pa je princip komunizma.

sicer pa vemo, da sta za ljubezen potrebna nujno dva, a ne? se prav, ce mi iznicmo razliko med nami in Bogom, s tem onemogocimo ljubezen. s tem ljubezen ni nekaj kar bi blo vecnega, ampak le zacasnega.


V osnovi ni s komuniznom nič narobe! Je pa z ljudmi!

Zakaj pa dva? Saj se moramo znati tudi same sebe ljubiti! Potem to več ni ljubezen?

Na vzhodu parvijo, da se je Bog razdelil na več delov. A je kljub vsemu ostal eno! Mi smo njegove iskre, ki si naj bi z življenjem v materialnem svetu ponovno odkrili to kar je Bog vedel že od začetka. Torej smo nekašen poiskus Boga, ki dokazuje, da  ni pomembno kakšno pot si izbereš, na koncu boš prišel do Njega!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #41 - 22.08.2003 at 14:57:37
 
Quote:
ce smo mi vecni, in Bog je vecen, pol je tud ljubezen med nami vecna, a ne?



Bravo!!!  Grin  Tako je moje videnje Boga in nas!!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #42 - 22.08.2003 at 14:58:28
 
Quote:
Lepo sta ste sprojecirala vame, ni kaj. Malo poglejta nazaj, kaj sta mi obesila, malce premislita s kom se pogovarjata oz. s kom sta mislila da se in kolikšna je v resnici vajina ljubezen.  Smiley



To pa lepo prosim obrazloži!
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #43 - 22.08.2003 at 15:01:08
 
Massimo wrote on 22.08.2003 at 14:56:46:
Zakaj pa dva? Saj se moramo znati tudi same sebe ljubiti! Potem to več ni ljubezen?

ce bos bolj pozorno razbral besedno zvezo "ljubim samega sebe" bos opazil, da nastopata dve razlicni entiteti.

Quote:
Na vzhodu parvijo, da se je Bog razdelil na več delov. A je kljub vsemu ostal eno! Mi smo njegove iskre, ki si naj bi z življenjem v materialnem svetu ponovno odkrili to kar je Bog vedel že od začetka.

pravis, da je Bog vedno vseveden, mi pa ne.

Quote:
Torej smo nekašen poiskus Boga, ki dokazuje, da ni pomembno kakšno pot si izbereš, na koncu boš prišel do Njega!

ce je itak On vse, pol verjetno res povsod prides le do Njega, sej drgam najbrz ne mores. cemu bi potem rabil ljubezen, da se ne izgubis? in v cemu je sploh smisel tega?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: MOJI CILJI - ODNOSI
Reply #44 - 22.08.2003 at 15:07:52
 
Quote:
ce bos bolj pozorno razbral besedno zvezo "ljubim samega sebe" bos opazil, da nastopata dve razlicni entiteti.

pravis, da je Bog vedno vseveden, mi pa ne.

ce je itak On vse, pol verjetno res povsod prides le do Njega, sej drgam najbrz ne mores. cemu bi potem rabil ljubezen, da se ne izgubis? in v cemu je sploh smisel tega?


Uavvv! Ne vem jest ne vidim 2 različni entiteti! A ni to princip dvojnosti? Kaj sem od znotraj in kaj sem na zunaj? Nevem malo razloži!

Bog je razlog vsemu, torej je vseveden!

Zdej si me pa dobil! Toliko pameten, da ti bom na vsak zakaj odgovoril z zato pa nisem! Pa saj se zato pogovarjamo, da oluščimo smisel.

Al se sam meni zdi ali smo mi čist skočil iz teme?
Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6